Jump to content
  • Announcements

• RObiN-HoOD

Αναβάθμιση συστήματος 1-10-2017   09/30/2017

Έγινε αναβάθμιση του συστήματος. Λόγω αυτού χάθηκαν ελάχιστα βραδινά μηνύματα αλλά όχι οι ιστορίες. Κατά τα γνωστά αν δείτε τίποτα περίεργο αναφέρετε το εδώ να το δούμε. Ευχαριστώ.
Darkchilde

Νέες σειρές

Recommended Posts

karatasiospa

Το ζητημα Δημητρη είναι πόσοι την βλέπουνε. Ξέρω ότι σίγουρα την βλέπουμε εγώ και ο Νώντας. Θα περιμένω μήπωσ εμφανιστούν και άλλοι αλλιώς θα το ανοίξω και ότι γίνει.

karatasiospa

Το 6ο επεισόδειο του Caprica ήταν καλό αλλά κάτι δεν παει καλά με αυτήν την σειρά. Εχει πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία αλλά η εξέλιξη της είναι πολύ αργή. Λείπει αυτό το κάτι που σε κάνει να περιμένεις τι θα γίναι στο επόμενο επεισόδειο.

karatasiospa

Μ'ολις είδα το promo για το δεύτερο μέρος της πρώτης σαιζ'ον του caprica. Θα ξαναρχίσει στις 17/9. Μετά τα καταπληκτικά δύο τελευταία επεισόδεια ανυπομονώ να δώ την συνέχεια. Με βάση το promo η εξέγερση των cylons αρχ'ιζει!!! και φαίνετα ότι η εξέγερση τους παροτρύνεται από ανθρώπους!!! να ένα καινούργιο στοιχείο που θα μας κάνει να δο'υμε με διαφορετικό μάτι αυτά που έιδαμε στο galactica!!!

OxAp0d0

Έχετε δει καθόλου τη καινούρια σειρά "Spartacus"; Τί σόδομα και γόμορα είναι αυτά που γίνονται εκεί.. blink.gif (συμμετέχει και η γνωστή Xena) αλλά κάτι μου λέει ότι απευθύνεται περισσότερο στο γυναικείο πληθυσμό :p

:tease:

karatasiospa

Το BBC θα προβάλλει το φθινόπωρο μια σειρά 8 επεισοδείων επ. φαντασίας το Outcasts. Εκ πρώτης όψης φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα.

Λεπτομέρειες στο:

www.bbc.co.uk/pressoffice/pressreleases/stories/2010/05_may/13/outcasts.shtml

DimitrisX

Το ζητημα Δημητρη είναι πόσοι την βλέπουνε. Ξέρω ότι σίγουρα την βλέπουμε εγώ και ο Νώντας. Θα περιμένω μήπωσ εμφανιστούν και άλλοι αλλιώς θα το ανοίξω και ότι γίνει.

Είμαστε κι άλλοι που γουστάρωμεν Caprica (έχει γίνει αναφορά στην αντίστοιχη ενότητα).;)

Εξαιρετική σειρά και μακάρι να ανανεωθεί, αλλά κομματάκι δύσκολο το βλέπω για δεύτερο κύκλο.

Edited by DimitrisX

Jester

Είμαστε κι άλλοι που γουστάρωμεν Caprica (έχει γίνει αναφορά στην αντίστοιχη ενότητα).;)

Εξαιρετική σειρά και μακάρι να ανανεωθεί, αλλά κομματάκι δύσκολο το βλέπω για δεύτερο κύκλο.

Τέλειωσα το Μπάτολσταρ Γαλάκτικα πριν μερικούς μήνες κι ο μόνος λόγος που δεν έχω ξεκινήσει το Caprica είναι ότι ξενέρωσα όταν έμαθα ότι παίζει να μη βγει ποτέ η 2η σαιζόν. Μάλλον θα το αρχίσω πάντως και βλέπουμε.

manstredin

Κι εγώ βλέπω το Caprica και μάλιστα μου αρέσει πάρα πάρα μα πάρα πολύ!!!Θα στεναχωρηθώ πολύ αν δεν βγει δεύτερος κύκλος. Η σειρά είναι γυρισμένη με διαφορετική φιλοσοφία από το Galactica, και καταλαβαίνω γιατί δεν έχει πολλή θεαματικότητα (πιο αργούς ρυθμούς, χωρίς μπαμ-μπουμ προς το παρόν, εμένα όμως δεν με χαλάει ίσα-ίσα). Πιστεύω πως αξίζει να της δώσεις μια ευκαιρία.

karatasiospa

Το δεύτερο μέρος της 1ης σαιζόν (11 επεισόδεια) θα προβληθεί κανονικα το φθινόπωρο. Για παραπέρα άγνωστο. Πάντως ήδη λέγεται ότι θα έχει περισσότερο suspense και δράση.

MountainRoot

Δεν ξέρω να το έχει αναφέρει και κάποιος άλλος......αν ναι τότε συγγνώμη.

Pillars of the Earth απο το βιβλίο. Μίνι σειρά

http://www.youtube.com/watch?v=pU3bUJroGNg

DinMacXanthi

Το είδα πριν κανα μήνα. Προσπαθώ να διατηρηθώ ψύχραιμος και να πω απλά "φαίνεται καλό"... Αρκετές φάπες φάγαμε από σειρές που αδημο περιμέναμε.

Edited by DinMacXanthi

KELAINO

Έχετε δει καθόλου τη καινούρια σειρά "Spartacus"; Τί σόδομα και γόμορα είναι αυτά που γίνονται εκεί.. blink.gif (συμμετέχει και η γνωστή Xena) αλλά κάτι μου λέει ότι απευθύνεται περισσότερο στο γυναικείο πληθυσμό :p

Σε σπόιλερ, από σεμνότητα:

Δεν ξέρω για τον υπόλοιπο γυναικείο πληθυσμό, εγώ πάντως ανάβω τσιγάρο μόλις τελειώνει. Φάτε μάτια ψάρια. Ουόρε μανούλαμ' πάρε πράμα που σαλεύει. Βαράτε βιολιτζήδες. Αχαλίνωτο Μπανιστήρι λέμε. Ειδικά το πρώτο επεισόδιο, στο οποίο ο πρωταγωνιστής διέθετε μαλλούρα.... γκαααα...obsession.gif

Sileon

Σε σπόιλερ, από σεμνότητα:

Δεν ξέρω για τον υπόλοιπο γυναικείο πληθυσμό, εγώ πάντως ανάβω τσιγάρο μόλις τελειώνει. Φάτε μάτια ψάρια. Ουόρε μανούλαμ' πάρε πράμα που σαλεύει. Βαράτε βιολιτζήδες. Αχαλίνωτο Μπανιστήρι λέμε. Ειδικά το πρώτο επεισόδιο, στο οποίο ο πρωταγωνιστής διέθετε μαλλούρα.... γκαααα...obsession.gif

Πολύ καλή σειρά! Σενάριο που δεν κάνει κύκλους γύρω από τα επίμαχα σημεία της πλοκής, αλλά συνεχώς την εξελίσσει με στέρεα βήματα. Πολύ καλή σκηνοθεσία, ωραίες ερμηνείες, άρτια καλλιτεχνική δουλειά και δουλεμένοι διάλογοι. Και δένει μια χαρά στο τελείωμα. Ζητάς κι άλλο, χωρίς να μένει μετέωρη μέσα σου η εξέλιξη της δράσης και των χαρακτήρων.

Τη συνιστώ!

DinoHajiyorgi

Το Internet Movie Data Base τώρα έχει και Horror Section:

IMDb Horror Section

KELAINO

Έρχεται ο Dirk Gently!!!!!!!!!

Sylook

Έρχεται ο Dirk Gently στο BBC Channel 4!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=aBOl1OW7nnM

Απο την μια χαίρομαι απο την άλλη επιφυλάσσομαι. Το ότι την παραγωγή την έχει το BBC είναι χμμμμ.... δεν γινόταν να το φτιάξει το SciFi Channel?

Darkchilde

Έρχεται ο Dirk Gently στο BBC Channel 4!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=aBOl1OW7nnM

Απο την μια χαίρομαι απο την άλλη επιφυλάσσομαι. Το ότι την παραγωγή την έχει το BBC είναι χμμμμ.... δεν γινόταν να το φτιάξει το SciFi Channel?

Περισσότερο εμπιστεύομαι το Aγγλικό BBC στην προκειμένη περίπτωση. Νομίζω ότι θα μπορέσουν να δώσουν καλύτερα την ατμόσφαιρα του Dirk Gently.

karatasiospa

Ετσι που πάει το syfy chanell τελευταίως ( και δεν λέγεται πλέον scifi άλλωστε το μισό του πρόγραμμα πια είναι reality shows) χίλιες φορές το bbc.

karatasiospa

Μπορείτα να δείτε το trailer της νέας μινι σειράς science fiction του BBC Outcasts (συνολικά θα είναι 8 επεισόδεια) στο:

H σειρά θα αρχίσει μάλλον τον Φλεβάρη. Πληροφορίες για την σειρά στο:

http://www.bbc.co.uk/programmes/b00x8fw4

Dimzar

Εχουμε και λεμε.

Camelot. Η νεα σειρά του Starz

http://www.joblo.com/video/player.php?video=Camelot-Trailer

Spartacus: Gods of the Arena : Prequel του Spartacus

http://www.youtube.com/watch?v=ntSHknxy3Vc&feature=related

Game of Thrones

http://www.youtube.com/watch?v=psbBi7dLnT4

Blood and Chrome

Prequel του Battlestar Galactica

The Cape: Καινούργια σειρα με σουπερ ηρωα. Ετσι και ετσι μεχρι στιγμης.

http://www.youtube.com/watch?v=PajqY0VgYiU

Being Human: Ενα βαμπιρ, ενας λυκάνθρωπος , και ενα φάντασμα συζουν σε ενα σπιτι. Remake της αγγλικης σειράς.

Terra Nova :Η νεα σειρα του spielberg. Δεινόσαυροι και ταξίδια στο χρονο.

karatasiospa

Τα δύο πρώτα επεισόδεια της σειράς Outcasts θα παιχτούν στις 7/2 και 8/2

tormentor

παιδια εχετε τσεκαρει cast απο το νεο game of thrones?κανενας απο το προηγουμενο (λογικο απο τη μια καθως τα γεγονοτα στο 2ο ειναι καποια χρονια μετα στην ιστορια)...αλλα εκεινο που με εντυπωσιασε ειναι οτι το cast περιλαμβανει πολλες αξιολατρευτες φατσες και ανυπομονω να δω τι ρολο θα βαραει ο καθενας απο αυτους στο νεο κυκλο...

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines.