Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo
- - - - -

Νέες σειρές

• Please log in to reply
111 replies to this topic

#21 DinoHajiyorgi

DinoHajiyorgi

Επόπτης Παλιρροιών

• Members
  • 8.623 posts
  • Όνομα:Ντίνος

Posted 24 Ιούλιος 2008 - 16:09

Σύμφωνα με το online τηλεοπτικό πρόγραμμα του ΣΚΑΪ, σήμερα και αύριο (24/7 και 25/7) στις 23:00 έχει TORCHWOOD.

(Δεν το έχει όμως Σ/Κ, ούτε όμως Δευτέρα και Τρίτη)

Όσοι ενδιαφέρεστε γι αυτό το spin-off του Doctor Who έχετε τα τηλεοπτικά σας μάτια ανοιχτά γιατί οι προγραμματιστές του καναλιού κλασσικώς... τα ξύνουν.

Edited by DinoHajiyorgi, 24 Ιούλιος 2008 - 16:11.

“The great tragedy of my life is that in my search for the Holy Grail everyone calls True Love, I see myself as Zorro, a romantic and mysterious highwayman - and the women I desire see me as Porky Pig.” (Harlan Ellison – Grail)

#22 tetartos

tetartos

In transformation

• Members
  • 2.259 posts
  • Όνομα:Γιώργος

Posted 21 Αύγουστος 2008 - 23:08

Το "The Lost Room" το έχει δει κανείς σας;
Πρόκειται για mini - series και έχω δεί τα 3 πρώτα επεισόδεια. (Δεν ξέρω αν υπάρχουν και άλλα)

Πολύ καλό...

Λίγο καθυστερημένα απαντώ ότι υπάρχει ένα σχετικό topic εδώ.
Επίσης τα επεισόδια είναι 3 (εάν κρατούν 1:20') ή 6 (αν κρατούν 40'). Περισσότερα σχόλια στο ίδιο το topic...

#23 lizbeth_covenant

lizbeth_covenant
  • Members
  • 642 posts
  • Όνομα:Λίνα
  • Currently reading:Υφαντόκοσμος - Clive Barker

Posted 15 Νοέμβριος 2008 - 21:19

Δεν ξέρω αν έχει ξανα αναφέρει κάποιος το True Blood! Εχουν βγει τα πρώτα(!) 10 επεισόδια και είναι με (ΧΕΧΕ)...βρυκόλακες!!! Είναι στη σημερινή εποχή και έχει πολύ γέλιο γιατί πλέον οι βρυκόλακες έχουν αποκαλυφθεί στους ανθρώπους και βγαίνουν στην τηλεόραση να υπερασπιστούν τα δικαιώματά τους! Δεν πίνουν αίμα ανθρώπων(συχνά) αλλά το αγοράζουν έτοιμο από τα μαγαζιά(true blood)!

Δύο βασικοί ήρωες παίζουν, ένας σκοτεινός, γοητευτικός(ε, εντάξει...) βρυκόλακας και μια συμπαθέστατη κοπελίτσα που μπορεί να διαβάσει τη σκέψη των ανθρώπων! Οι βρυκόλακες γενικά παρουσιάζονται ωραία μπορώ να πω...Σκοτεινοί και κακοί(τουλάχιστον απ' όσα είδα στα τρία πρώτα επεισόδια), ενώ ο βασικός βρυκόλακας είναι πολύ μυστηριώδης και "άλλης εποχής".

Να είμαι μ'αυτούς που θέλω, είναι αρκετό.
Να περιτριγυρίζομαι από ζεστή, χαμογελαστή σάρκα που αναπνέει, είναι αρκετό.
Να εφορμώ απερίσκεπτα.
Να υποταχθώ σε σένα, όποιος κι αν είσαι, κι εσύ να υποταχθείς σε μένα.
Να νιώθω σήμερα και κάθε μέρα ότι είμαι αρκετή όπως είμαι.
Να χαθώ αν έτσι πρέπει.
Θα ταΐσω τα απομεινάρια της ζωής με μία ώρα ολοκλήρωσης και ελευθερίας.
Με μία σύντομη ώρα ευτυχίας και τρέλας.

Posted Image

#24 northerain

northerain

All I need is some sunshine

• Members
  • 2.488 posts
  • Όνομα:George

Posted 15 Νοέμβριος 2008 - 23:11

Η κοπελίτσα δεν είναι η Anna Paquin? Έπαιζε στο X-Men και στο Darkness.
Εγώ παρακολουθώ το Sons of Anarchy το οποίο δεν έχει καμία σχέση με σφφ μεν, αλλά είναι γαμάτο δε. Έχει να κάνει με μια συμμορία μηχανόβιων και είναι πάνω κάτω ο Άμλετ με μηχανόβιους.

†††Est. 2004†††

#25 DinoHajiyorgi

DinoHajiyorgi

Επόπτης Παλιρροιών

• Members
  • 8.623 posts

Posted 02 Δεκέμβριος 2008 - 00:42

Η Μέρα της Μαρμότας σε αστυνομικό...

Ένας αστυνομικός που τον έχουν ενοχοποιήσει προσπαθεί να αποδείξει την αθωότητα του ενώ ζει την ίδια μέρα ξανά και ξανά.

Ξεκινάει 4 Δεκεμβρίου στις 24:00 στον Αντ1.

Attached File  day_break_show.jpg   83,9KB   1 downloads
DAY BREAK

[Η σειρά στην Αμερική απέτυχε και διεκόπη μετά από 13 μόλις επεισόδια.]
“The great tragedy of my life is that in my search for the Holy Grail everyone calls True Love, I see myself as Zorro, a romantic and mysterious highwayman - and the women I desire see me as Porky Pig.” (Harlan Ellison – Grail)

#26 OxAp0d0

OxAp0d0
  • Members
  • 349 posts

Posted 14 Ιανουάριος 2009 - 12:01

Η Μέρα της Μαρμότας σε αστυνομικό...

Ένας αστυνομικός που τον έχουν ενοχοποιήσει προσπαθεί να αποδείξει την αθωότητα του ενώ ζει την ίδια μέρα ξανά και ξανά.

Ξεκινάει 4 Δεκεμβρίου στις 24:00 στον Αντ1.

[Η σειρά στην Αμερική απέτυχε και διεκόπη μετά από 13 μόλις επεισόδια.]

O Αnt1 τα έχει κάνει σ...τά με τη συγκεκριμένη σειρά. Χύμα επεισόδια όποτε να 'ναι. Την προηγούμενη εβδομάδα είδα το τελευταίο (εκεί που ξυπνάει και η μέρα έχει αλλάξει) και τρεις μέρες μετά έιχε το 3ο πριν το τέλος. Deja-vu θα έπρεπε να την αναφέρει στο πρόγραμμά του ο Αnt1 ή αλλιώς "μια-σειρά-που-δε-μας-αρεσει-αλλα-την-βαλαμε-για-γέμισμα".
"His followers called him Mahasamatman and said he was a god. He preferred to drop the Maha- and the -atman, however, and called himself Sam. He never claimed to be a god. But then, he never claimed not to be a god."
Roger Zelazny - Lord of Light

People whose concept of ancient history is the first series of Star Trek may be treated with patience, because it's usually not their fault they were reduced to getting their education from school.
- Terry Pratchett

I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.
- Douglas Adams

#27 Eroviana

Eroviana

Δούκισσα της Μουχλιασμένης Κωμόπολης

• Members
  • 864 posts
  • Όνομα:Μαρίνα

Posted 23 Μάρτιος 2009 - 00:43

Pushing Daisies έχει δει κανείς; Είδα το πιλοτικό στο σταρ και μου άρεσε αρκετά. Ρομαντικό, γλυκό με έντονο fantasy στοιχείο και ατμόσφαιρα που θυμίζει Amelie (η κυριαρχία του πράσινου). Ο πρωταγωνιστής μπορεί να αγγίζει τους νεκρούς και να τους επαναφέρει στη ζωή, αλλά αν τους ξαναγγίξει πεθαίνουν για πάντα. Επίσης, αν σε μερικά λεπτά από την ώρα που "ανάστησε" κάποιον δεν τον αγγίξει πάλι, τότε κάποιος άλλος σε κοντινή απόσταση πεθαίνει (μη μείνει και κενή η θέση). Δεν έχω δει τα υπόλοιπα επεισόδια, δυσκολεύομαι με την τηλεόραση και τα προγράμματα, αλλά επιφυλάσσομαι για το μέλλον γιατί μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.

There is no such thing as a moral or an immoral book.
Books are well written or badly written.

Oscar Wilde, "The Picture of Dorian Gray"

Useless Blog

Posted Image

#28 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.546 posts
  • Όνομα:Μιχάλης

Posted 23 Μάρτιος 2009 - 01:15

Pushing Daisies έχει δει κανείς; Είδα το πιλοτικό στο σταρ και μου άρεσε αρκετά. Ρομαντικό, γλυκό με έντονο fantasy στοιχείο και ατμόσφαιρα που θυμίζει Amelie (η κυριαρχία του πράσινου). Ο πρωταγωνιστής μπορεί να αγγίζει τους νεκρούς και να τους επαναφέρει στη ζωή, αλλά αν τους ξαναγγίξει πεθαίνουν για πάντα. Επίσης, αν σε μερικά λεπτά από την ώρα που "ανάστησε" κάποιον δεν τον αγγίξει πάλι, τότε κάποιος άλλος σε κοντινή απόσταση πεθαίνει (μη μείνει και κενή η θέση). Δεν έχω δει τα υπόλοιπα επεισόδια, δυσκολεύομαι με την τηλεόραση και τα προγράμματα, αλλά επιφυλάσσομαι για το μέλλον γιατί μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.

Είχα δει το επεισόδιο με τους χιονανθρώπους (το τελευταίο που έδειξε το Star μάλλον). Πολύ ιδιαίτερη σειρά που θα ήθελα να δω από την αρχή κάποια στιγμή.
Posted Image

- Civilised men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

R.E. Howard - The Tower of the Elephant

#29 Barlove

Barlove
  • Members
  • 1 posts

Posted 10 Απρίλιος 2009 - 10:34

ΧΑΙΡΕΤΩ ΣΑΣ!!! Εψαξα καμποσο τα forum για τηλεοραση αλλα δεν βρηκα καθολου το Legend of the Seeker του Terry Goodkind βασισμένο
στο The Sword of Truth ξερω οτι ο συγκεκριμένος συγραφεας δεν χαιρει μεγαλης εκτίμησης αλλα η σειρα ειναι αρκετα καλη τη στιγμη που σπανια βρισκουμε fantasy σειρες.
http://www.legendoftheseeker.com
Επισκεφτείτε (αν θέλετε βέβαια) και πέστε μου εντυπώσεις.
(Eιμαι και καινουργιος και χρησιμοποιω και προστακτική ντροπή μου!! :whistling: )
Fear is the mind-killer.
Fear is the little death that brings total obliteration.
I will face my fear... I will permit it to pass over me and through me.

#30 tetartos

tetartos

In transformation

• Members
  • 2.259 posts

Posted 08 Μάιος 2009 - 13:40

Με μεγάλη μου χαρά σας ανακοινώνω ότι το Star Channel ξεκίνησε από χτες να δείχνει το BattleStar Galactica, κάθε Πέμπτη στις 5 και τέταρτο!

Πώς είπατε; Στις 17:15;

Όοοοχι! Στις 05:15! Έτσι ώστε ούτε αυτοί που κοιμούνται αργά ούτε αυτοί που ξυπνάνε νωρίς να μην μπορούνε να το δούνε.

Μπράβο μας, μπράβο μας.

(Το tip μου το έδωσε ο Spock, οπότε το credit πάει σ' αυτόν. Τώρα το τι ήθελε 05:15 ξύπνιος να βλέπει τηλεόραση; Το ξέρετε: θρηνούσε για το Star Trek)

Υ.Γ. Και η περιγραφή της σειράς από το κανάλι είναι γεμάτη λάθη!

Edited by tetartos, 08 Μάιος 2009 - 13:54.

#31 DinoHajiyorgi

DinoHajiyorgi

Επόπτης Παλιρροιών

• Members
  • 8.623 posts

Posted 08 Μάιος 2009 - 14:01

δείχνει το BattleStar Galactica, κάθε Πέμπτη στις 5 και τέταρτο! Στις 17:15; Όοοοχι! Στις 05:15!

Πρώτον...γιατί αγόρασαν τη σειρά; Τόσο φτηνή την είχαν; Το μόνο λογικό είναι το Galactica να ήρθε υποχρεωτικά σαν μέρος πακέτου άλλων αγορών του σταθμού. Τσατισμένοι για τον εξαναγκασμό, τα κεφάλια (τα κλούβια) στο Star, πέταξαν τη σειρά στην ώρα των μη-θεατών...ή...

Δεύτερον...Σε ποιο κοινό απεφθύνονται σε τέτοια ώρα προβολής;

Επειδή βαριέμαι να βρίζω (θα προτιμούσα να σπλατεριάζω υπευθύνους) τι στο διάτανο... τόσοι καλιτέχνες εδώ μέσα, έναν με κονέ στο Star ή άλλο κανάλι δεν έχουμε; Για να μας δώσει το σκεπτικό των μ***κισμένων; Μην μας δίνετε οι θεωρητικοί τις γνωστές σας θεωρίες "για το χάλι" φουντώνουν την οργή μου αλλά δεν μου δίνουν απαντήσεις.

Στο Star δε λένε "είμαστε μ***κες", έτσι; Στην κοσμάρα τους έχουν μεγάλο δίκιο. Θα ήθελα τόσο πολύ να το μάθω μια μέρα. Από το στόμα τους.

#32 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.546 posts

Posted 08 Μάιος 2009 - 14:12

Πρώτον...γιατί αγόρασαν τη σειρά; Τόσο φτηνή την είχαν; Το μόνο λογικό είναι το Galactica να ήρθε υποχρεωτικά σαν μέρος πακέτου άλλων αγορών του σταθμού. Τσατισμένοι για τον εξαναγκασμό, τα κεφάλια (τα κλούβια) στο Star, πέταξαν τη σειρά στην ώρα των μη-θεατών...ή...

Δεύτερον...Σε ποιο κοινό απεφθύνονται σε τέτοια ώρα προβολής;

Επειδή βαριέμαι να βρίζω (θα προτιμούσα να σπλατεριάζω υπευθύνους) τι στο διάτανο... τόσοι καλιτέχνες εδώ μέσα, έναν με κονέ στο Star ή άλλο κανάλι δεν έχουμε; Για να μας δώσει το σκεπτικό των μ***κισμένων; Μην μας δίνετε οι θεωρητικοί τις γνωστές σας θεωρίες "για το χάλι" φουντώνουν την οργή μου αλλά δεν μου δίνουν απαντήσεις.

Στο Star δε λένε "είμαστε μ***κες", έτσι; Στην κοσμάρα τους έχουν μεγάλο δίκιο. Θα ήθελα τόσο πολύ να το μάθω μια μέρα. Από το στόμα τους.

Ή γιατί τους το φόρτωσαν και όλες τις υπόλοιπες ώρες έχουν να δείξουν κάτι που πιάνει καλύτερες θεαματικότητες στο "νεανικό" κοινό τους.
Posted Image

- Civilised men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

#33 rama

rama
  • Members
  • 80 posts
  • Όνομα:Πάνος

Posted 03 Σεπτέμβριος 2009 - 22:29

Καλά μη περιμένει κανείς εδώ στην ελλάδα να προβάλουν τα καναλιά καμία sci-fi σειρά ή fantasy. Κι αν το κάνουν τις προβάλουν κάτι τέτοιες περίεργες ώρες και μόνο τον πρώτο κύκλο. Εδω την nova που την πληρώνουμε κιόλας, δεν έχει προβάλει ποτέ τέτοιου είδους σειρές.

#34 Sileon

Sileon
  • Members
  • 1.037 posts
  • Όνομα:Παναγιώτης

Posted 11 Σεπτέμβριος 2009 - 09:29

Παιδιά, βγήκε νέα σειρά, με βαμπιροαγάπες και βαμπιροζουζουνίσματα. Αθώα κορασίς μπλέκει με αδερφούς βαμπιρόπουλους, ο ένας ο κακός της υπόθεσης, που σφάζει κοσμάκι για να κορέσει την δίψα του, ο άλλος καλός - ίσως και μη ανθρωποφάγος, κατά τα πρότυπα που επιτάσσει η συγχρονη βαμπιροκουλτούρα.

Vampire diaries λέγεται και εχθές έκανε πρεμιέρα. Το σενάριο βασίζεται σε σειρά βιβλίων παλιότερη του Twillight.

Θα την τσεκάρω. Πιστεύω θα σιγάσει την ανυπομονησία μου για το δεύτερο μέρος του κινηματογραφικού βαμπιρορομάντσου.
"We are the wounds and the great cold death of earth"

#35 *Aria*

*Aria*
  • Members
  • 60 posts

Posted 11 Σεπτέμβριος 2009 - 09:48

Έχω ακούσει ότι δεν λέει και πολλά η σειρά, όμως αν δεν το δω με τα ματάκια μου...
*Live Free and Inspired*

#36 lizbeth_covenant

lizbeth_covenant
  • Members
  • 642 posts
  • Όνομα:Λίνα
  • Currently reading:Υφαντόκοσμος - Clive Barker

Posted 11 Σεπτέμβριος 2009 - 10:58

Παιδιά, βγήκε νέα σειρά, με βαμπιροαγάπες και βαμπιροζουζουνίσματα. Αθώα κορασίς μπλέκει με αδερφούς βαμπιρόπουλους, ο ένας ο κακός της υπόθεσης, που σφάζει κοσμάκι για να κορέσει την δίψα του, ο άλλος καλός - ίσως και μη ανθρωποφάγος, κατά τα πρότυπα που επιτάσσει η συγχρονη βαμπιροκουλτούρα.

Vampire diaries λέγεται και εχθές έκανε πρεμιέρα. Το σενάριο βασίζεται σε σειρά βιβλίων παλιότερη του Twillight.

Θα την τσεκάρω. Πιστεύω θα σιγάσει την ανυπομονησία μου για το δεύτερο μέρος του κινηματογραφικού βαμπιρορομάντσου.

Βρε παιδια μιας και αναφέρατε αυτο... αναρωτιόμουν... κανείς απο δω μέσα δε βλέπει το true blood??? Απορώ γιατι ειναι πολύ καλυτερο απ'το twilight, βασικα δεν εχει καμια σχεση με οτιδηποτε γλυκαναλατο και λεω, πως και δεν το ανακαλύψατε;;!

Να είμαι μ'αυτούς που θέλω, είναι αρκετό.
Να περιτριγυρίζομαι από ζεστή, χαμογελαστή σάρκα που αναπνέει, είναι αρκετό.
Να εφορμώ απερίσκεπτα.
Να υποταχθώ σε σένα, όποιος κι αν είσαι, κι εσύ να υποταχθείς σε μένα.
Να νιώθω σήμερα και κάθε μέρα ότι είμαι αρκετή όπως είμαι.
Να χαθώ αν έτσι πρέπει.
Θα ταΐσω τα απομεινάρια της ζωής με μία ώρα ολοκλήρωσης και ελευθερίας.
Με μία σύντομη ώρα ευτυχίας και τρέλας.

Posted Image

#37 white_unicorn

white_unicorn

Dark One

• Members
  • 423 posts
  • Όνομα:Αθηνά - Βασιλική (Αθηνά)
  • Currently reading:Carnal Secrets, Silmarillion, etc..

Posted 11 Σεπτέμβριος 2009 - 11:22

τώρα που το είδα ας βάλω και γώ ένα λιθαράκι.... (λίγο μεγαλύτερο από καρφίτσα....)

1ον το True Blood το έχω, τον 1ο κύκλο και θέλω να το δω αλλά δεν προλαβαίνω, ή κάτι άλλο μπαίνι στην μέση, έχω δει τα πρώτα 8 επεισόδια και έχω διαβάσει τα 2 πρώτα βιβλία (ναι και αυτό σε βιβλία βασίζεται)
στην Αμερική παίζεται ήδη ο 2ος κύκλος (το 2ο βιβλίο της σειράς)
δεν μπορώ να πώ... όσο περιπλέκεται η υπόθεση του τόσο το καλύτερο (καμία σχέση με το Λυκόφως!!!)

2ον το Vampire Diaries θέλω να το δω... το κόβω για καλύτερο από το Λυκόφως... άλλωστε άλλο να έχεις χορτοφάγους βρυκόλακες που λαμπυρίζουν στον ήλιο και να έρωτευονταί με την πλέον ατζαμή ου σχολείου.... και άλλο 2 αδέλφια - το καλό και το κακό- να ανταγωνίζονται για την καρδιά και την ψυχή μιας κοπέλλας....

Α! θα τσεκάρω και το ΣΚΑΙ, όχι οτί βάζει φαντασυ σειρές... αλλά αν εξερέσεις το Μπέβερλυ χίλς... οι νέες εισαγωγές του κάτι λένε....

Dexter : Sociopath killer καθαρίζει το Μαϊαμι από τους ευηπόληπτους εγκληματίες
καί ένα με ένα νησι που ακόμα θέλω να δω τι παίζει....
Posted Image
"All that blood on so few roses..."

#38 northerain

northerain

All I need is some sunshine

• Members
  • 2.488 posts
  • Όνομα:George

Posted 11 Σεπτέμβριος 2009 - 11:44

True Blood βλέπω εγώ και είναι χαλαρά σάπιο. Το αγαπώ.

†††Est. 2004†††

#39 Sileon

Sileon
  • Members
  • 1.037 posts
  • Όνομα:Παναγιώτης

Posted 11 Σεπτέμβριος 2009 - 12:20

Ενδιαφέρον φαίνεται αυτό το true blood. Θα το τσεκάρω.

"We are the wounds and the great cold death of earth"

#40 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.546 posts

Posted 11 Σεπτέμβριος 2009 - 12:50

Βρε παιδια μιας και αναφέρατε αυτο... αναρωτιόμουν... κανείς απο δω μέσα δε βλέπει το true blood??? Απορώ γιατι ειναι πολύ καλυτερο απ'το twilight, βασικα δεν εχει καμια σχεση με οτιδηποτε γλυκαναλατο και λεω, πως και δεν το ανακαλύψατε;;!

Είχα διαβάσει πρόσφατα το πρώτο βιβλίο και πιστεύω ότι χαλαρά έβγαινε σε σειρά (μέχρι και τα κεφάλαια είχαν δομή επεισοδίου) και για τα δεδομένα του HBΟ φαντάζομαι ότι η μεταφορά θα είναι καλύτερη.
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users