Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo
- - - - -

Νέες σειρές

• Please log in to reply
111 replies to this topic

#41 karatasiospa

karatasiospa

Alien

• Members
  • 1.112 posts
  • Όνομα:Παναγιώτης

Posted 24 Φεβρουάριος 2010 - 14:31

Για όσους εμδιαφέρονται έχει αρχίσει εδώ και ένα μήνα το Caprica prequel στο Galactica. Είναι (μέχρι στιγμης) planet based και αναφέρεται στην δημιουργια των cylons. Επίσης είναι πολυ πιο σαφείς οι αναφορές στην συγχρονη κουλτούρα εδικά την αμερικανική ( η γενικότερα του δυτικού κόσμου).

#42 Spock

Spock
  • Members
  • 3.653 posts
  • Όνομα:Δημήτρης

Posted 24 Φεβρουάριος 2010 - 14:58

Έχω ακούσει καλά λόγια για το Caprica. Θα το αρχίσω συντόμως!

#43 Nova

Nova
  • Members
  • 792 posts
  • Όνομα:Νώντας

Posted 24 Φεβρουάριος 2010 - 16:05

Το έχω αρχίσει, δεν είναι άσχημο, αλλά δεν είναι όπως το Galactica, τουλάχιστον για την ώρα. Θα δούμε.
"Got it all wrong, Holy Man.
I absolutely believe in God.
And I absolutely hate the fucker."

-Riddick, Pitch Black

"Vietnam only made billionaires out of millionaires. Iraq is making trillionaires out of billionaires. Now I call that progress."
-Kurt Vonnegut

#44 karatasiospa

karatasiospa

Alien

• Members
  • 1.112 posts

Posted 25 Φεβρουάριος 2010 - 10:30

Εχεισ δίκιο Νώντα προς το παρόν είναι καλούτσικο και κυρίως δεν καταλαβαίνω ποια θα είναι η κατεύθυνση της σειρας. Η ιστορία ξεκινάει 18 χρόνια πριν τον πρώτο cylon πόλεμο αλλά προς το παρόν η σειρά είναι πολύ αργή μ'άυτό τον ρυθμό θα χρειαστούν 18 seasons για να φτάσουν εκεί!! Επίσης υπ'αρχουν πολλές ιστορίες οι οποίες δεν είναι σαφές πως συνδέονται. Αλλά είναι νωρις ακόμη, θα δούμε πως θα εξελιχθεί.

#45 karatasiospa

karatasiospa

Alien

• Members
  • 1.112 posts

Posted 03 Μάρτιος 2010 - 10:49

Κάπου διάβασα ότι το 10ο επισόδειο του Caprica θα είναι το season finale!! το syfy channel (πρώην scifi channel) έκανε αυτο το κόλπο και με την 4η σαιζόν του galactica! βάζω στοίχηνα ότι μετά θα μας πουλανε το dvd της πρώτης σαιζόν 20-30 δολλάρια για 10 επεισόδια!! είπαμε ότι οι εταιρείες κυνηγάνε το κέρδος αλλά αυτό καταντάει αλητεία! ύστερα αναρωτιούνται γιατί ο κόσμος κατεβάζει τα torrents και δεν παίρνει το dvd!!!
  • _totally_frakked_ likes this

#46 karatasiospa

karatasiospa

Alien

• Members
  • 1.112 posts

Posted 10 Μάρτιος 2010 - 14:08

Το τέταρτο επεισόδειο του Caprica (There is another sky) είναι εξαιρετικό! το 5ο πιό μέτριο αλλά εισάγει καινούργιο thread. Aν συμφωνούν και άλλοι να ανοίξουμε ένα topic γαι την σειρά

#47 Διγέλαδος

Διγέλαδος

Lucid Dreamer

• Members
  • 2.190 posts
  • Όνομα:Alex

Posted 10 Μάρτιος 2010 - 14:55

Έχετε δει καθόλου τη καινούρια σειρά "Spartacus"; Τί σόδομα και γόμορα είναι αυτά που γίνονται εκεί.. Posted Image (συμμετέχει και η γνωστή Xena) αλλά κάτι μου λέει ότι απευθύνεται περισσότερο στο γυναικείο πληθυσμό :p

"We realize the author's ability but think that he should become less fantastic and in this new novel he is more so."

#48 northerain

northerain

All I need is some sunshine

• Members
  • 2.488 posts
  • Όνομα:George

Posted 10 Μάρτιος 2010 - 14:59

Όποιος θέλει να δεί τα βυζιά της Xena ας τρέξει. Κατα τα άλλα η σειρά έχει άφθονο gore και γέλιο (επειδή είναι γελοία).

†††Est. 2004†††

#49 Nova

Nova
  • Members
  • 792 posts
  • Όνομα:Νώντας

Posted 10 Μάρτιος 2010 - 22:33

Δεν θυμάμαι αν υπάρχει ή όχι ξεχωριστό thread για το Caprica. Θα το ελέγξω και αν δεν υπάρχει θα ανοίξω. Δώστε μου μόνο μερικές ημέρες.
"Got it all wrong, Holy Man.
I absolutely believe in God.
And I absolutely hate the fucker."

-Riddick, Pitch Black

"Vietnam only made billionaires out of millionaires. Iraq is making trillionaires out of billionaires. Now I call that progress."
-Kurt Vonnegut

#50 Spock

Spock
  • Members
  • 3.653 posts
  • Όνομα:Δημήτρης

Posted 10 Μάρτιος 2010 - 23:19

Νομίζω πως δεν υπάρχει. Πάντως, όποιος θέλει κι έχει το κέφι, ας το ανοίξει! :)

#51 karatasiospa

karatasiospa

Alien

• Members
  • 1.112 posts

Posted 11 Μάρτιος 2010 - 10:42

Το ζητημα Δημητρη είναι πόσοι την βλέπουνε. Ξέρω ότι σίγουρα την βλέπουμε εγώ και ο Νώντας. Θα περιμένω μήπωσ εμφανιστούν και άλλοι αλλιώς θα το ανοίξω και ότι γίνει.

#52 karatasiospa

karatasiospa

Alien

• Members
  • 1.112 posts

Posted 17 Μάρτιος 2010 - 11:29

Το 6ο επεισόδειο του Caprica ήταν καλό αλλά κάτι δεν παει καλά με αυτήν την σειρά. Εχει πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία αλλά η εξέλιξη της είναι πολύ αργή. Λείπει αυτό το κάτι που σε κάνει να περιμένεις τι θα γίναι στο επόμενο επεισόδειο.

#53 karatasiospa

karatasiospa

Alien

• Members
  • 1.112 posts

Posted 16 Απρίλιος 2010 - 21:27

Μ'ολις είδα το promo για το δεύτερο μέρος της πρώτης σαιζ'ον του caprica. Θα ξαναρχίσει στις 17/9. Μετά τα καταπληκτικά δύο τελευταία επεισόδεια ανυπομονώ να δώ την συνέχεια. Με βάση το promo η εξέγερση των cylons αρχ'ιζει!!! και φαίνετα ότι η εξέγερση τους παροτρύνεται από ανθρώπους!!! να ένα καινούργιο στοιχείο που θα μας κάνει να δο'υμε με διαφορετικό μάτι αυτά που έιδαμε στο galactica!!!

#54 OxAp0d0

OxAp0d0
  • Members
  • 349 posts
  • Όνομα:Γιώργος

Posted 18 Απρίλιος 2010 - 12:39

Έχετε δει καθόλου τη καινούρια σειρά "Spartacus"; Τί σόδομα και γόμορα είναι αυτά που γίνονται εκεί.. Posted Image (συμμετέχει και η γνωστή Xena) αλλά κάτι μου λέει ότι απευθύνεται περισσότερο στο γυναικείο πληθυσμό :p

:tease:
"His followers called him Mahasamatman and said he was a god. He preferred to drop the Maha- and the -atman, however, and called himself Sam. He never claimed to be a god. But then, he never claimed not to be a god."
Roger Zelazny - Lord of Light

People whose concept of ancient history is the first series of Star Trek may be treated with patience, because it's usually not their fault they were reduced to getting their education from school.
- Terry Pratchett

I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.
- Douglas Adams

#55 karatasiospa

karatasiospa

Alien

• Members
  • 1.112 posts

Posted 16 Ιούνιος 2010 - 11:48

Το BBC θα προβάλλει το φθινόπωρο μια σειρά 8 επεισοδείων επ. φαντασίας το Outcasts. Εκ πρώτης όψης φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα.
Λεπτομέρειες στο:
www.bbc.co.uk/pressoffice/pressreleases/stories/2010/05_may/13/outcasts.shtml

#56 DimitrisX

DimitrisX
  • Members
  • 1.438 posts
  • Όνομα:Δημήτριος (Dimitrios)

Posted 17 Ιούνιος 2010 - 08:30

Το ζητημα Δημητρη είναι πόσοι την βλέπουνε. Ξέρω ότι σίγουρα την βλέπουμε εγώ και ο Νώντας. Θα περιμένω μήπωσ εμφανιστούν και άλλοι αλλιώς θα το ανοίξω και ότι γίνει.

Είμαστε κι άλλοι που γουστάρωμεν Caprica (έχει γίνει αναφορά στην αντίστοιχη ενότητα).;)
Εξαιρετική σειρά και μακάρι να ανανεωθεί, αλλά κομματάκι δύσκολο το βλέπω για δεύτερο κύκλο.

Edited by DimitrisX, 17 Ιούνιος 2010 - 08:39.

#57 Jester

Jester

Sneeky Basterd

• Members
  • 56 posts
  • Όνομα:Manproof

Posted 17 Ιούνιος 2010 - 09:16

Είμαστε κι άλλοι που γουστάρωμεν Caprica (έχει γίνει αναφορά στην αντίστοιχη ενότητα).;)
Εξαιρετική σειρά και μακάρι να ανανεωθεί, αλλά κομματάκι δύσκολο το βλέπω για δεύτερο κύκλο.

Τέλειωσα το Μπάτολσταρ Γαλάκτικα πριν μερικούς μήνες κι ο μόνος λόγος που δεν έχω ξεκινήσει το Caprica είναι ότι ξενέρωσα όταν έμαθα ότι παίζει να μη βγει ποτέ η 2η σαιζόν. Μάλλον θα το αρχίσω πάντως και βλέπουμε.

The jester drinks and starts to think

That he alone is wise

#58 manstredin

manstredin
  • Members
  • 391 posts
  • Όνομα:Βάγια

Posted 17 Ιούνιος 2010 - 09:46

Κι εγώ βλέπω το Caprica και μάλιστα μου αρέσει πάρα πάρα μα πάρα πολύ!!!Θα στεναχωρηθώ πολύ αν δεν βγει δεύτερος κύκλος. Η σειρά είναι γυρισμένη με διαφορετική φιλοσοφία από το Galactica, και καταλαβαίνω γιατί δεν έχει πολλή θεαματικότητα (πιο αργούς ρυθμούς, χωρίς μπαμ-μπουμ προς το παρόν, εμένα όμως δεν με χαλάει ίσα-ίσα). Πιστεύω πως αξίζει να της δώσεις μια ευκαιρία.
Είσοδος στην Ενυδρία απ' το http://enydria.blogspot.com

#59 karatasiospa

karatasiospa

Alien

• Members
  • 1.112 posts

Posted 17 Ιούνιος 2010 - 15:49

Το δεύτερο μέρος της 1ης σαιζόν (11 επεισόδεια) θα προβληθεί κανονικα το φθινόπωρο. Για παραπέρα άγνωστο. Πάντως ήδη λέγεται ότι θα έχει περισσότερο suspense και δράση.

#60 MountainRoot

MountainRoot
  • Members
  • 307 posts
  • Όνομα:Mixail
  • Currently reading:His Dark Materials Trilogy

Posted 17 Αύγουστος 2010 - 21:36

Δεν ξέρω να το έχει αναφέρει και κάποιος άλλος......αν ναι τότε συγγνώμη.

Pillars of the Earth απο το βιβλίο. Μίνι σειρά

If You find you are falling into madness , dive!!!

Η ο Θάνατος έρχεται αργά ή η Ζωή πάει γρήγορα. Κρατάω χρονόμετρο.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users