Jump to content

Heroes (2006-2010)


Darkchilde
 Share

Recommended Posts

cp-characters-04.jpg

 

Τι θα έκανες αν ανακάλυπτες ότι μπορείς να σταματήσεις τον χρόνο, ότι μπορείς να πετάξεις... Τι σχέση έχουν ένας επιστήμονας γενετικής, ένας κατά συρροήν δολοφόνος, ένας γιαπωνέζος, ένας ζωγράφος/εικονογράφος, ένας αστυνομικός, ένας κατάδικος, η γυναίκα και ο γυιός του, μία cheer-leader, ένας νοσοκόμος, ένας αμερικάνος πολιτικός μεταξύ τους; Και θα διαλέξουν να βοηθήσουν τον κόσμο ή θα τον καταδικάσουν; Θα γίνουν ΗΡΩΕΣ τελικά όπως μερικοί ονειρεύονται;

 

Δεν έχω ακόμα ούτε τελειώσει το μισό της πρώτης σαιζόν και η σειρά με έχει συναρπάσει. Ανθρώπινοι χαρακτήρες, μερικοί ονειροπόλοι, μερικοί σκεπτικοί, αλλά η σειρά είναι από τις καλύτερες που έχω δεί τελευταία. Στην αρχή νόμιζα ότι θα είναι κάτι σε στυλ Χ-Men αλλά όχι. Η σειρά έχει μία δική της δυναμικότητα, και περιμένω να δώ την υπόλοιπη πρώτη σαιζόν, για να σας πώ περισσότερες εντυπώσεις. Η δεύτερη σαιζόν έρχεται.

 

Για τους φίλους του Star Trek, μην ξεχνάτε ότι ένας από τους πρωταγωνιστές ο Zachary Quinto είναι ο νέος Spock στην επόμενη ταινία Star Trek του J.J. Abrams, και ότι τον μπαμπά ενός από τους πρωταγωνιστές τον έπαιξε/παίζει ο George Takei.

 

Heroes NBC Official Site

Heroes on Wikipedia

Edited by Darkchilde
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    11

  • Arachnida

    8

  • Nienor

    6

  • DinoHajiyorgi

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

πολύ καλή σειρά όντως, με ενδιαφέροντες χαρακτήρες.

 

έχω ακόμα βέβαια μερικές απορίες, που ίσως να μην τις είχα άμα είχα δει τον πρώτο κύκλο πιο προσεχτικά. για παράδειγμα,

το save the cheerleader, save the world, ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πώς ισχύει. σαφώς ο sylar(?) θα γινόταν σχεδόν ανίκητος, αλλά απλώς σχεδόν, καθώς και η ίδια η cheerleader πέθανε κάπου στην αρχή του κύκλου - αυτό μέχρι να της αφαιρέσουν το κλαδί/σκερπάνι/ό,τι-ήταν από το κεφάλι της.

 

 

έχει χαρακτήρες με σκοτεινή πλευρά και αυτό λέει πολλά και αποζημιώνει με το παραπάνω όταν νομίζεις ότι θα δεις ένα στερεοτυπικό καλοί-εναντίον-κακών. ένα από τα πράγματα που ελπίζω να διορθώσουν στο δεύτερο κύκλο είναι οι αναφορές τουλάχιστον σε άλλες χώρες, δίνοντας του έναν αέρα παγκόσμιου φαινομένου (όπως στους 4400).

 

καφρίλα: το ζεύγος μαύρου και λευκής ξανθιά -το παιδί στη μέση είναι προαιρετικό- αρχίζει να γίνεται κλισέ. 4400, lost, heroes (τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ζευγάρι... είναι σα μια καλή συνταγή που πήγε άπατη με το κλισεδιάρισμα: γραμμωμένη ξανθιά & ψηλός γεροδεμένος μαύρος χωρίς τρίχα επάνω του είναι, όπως και να το κάνουμε, sex-appealing protypes, αν με πιάνεις, οπότε τα έχουν κάνει λίγο πακέτο μαζί με το «μη ρατσισμό.»

 

Κάτι σαν τον ισπανόφωνο στο Transformers που, κατά τ' άλλα, ήταν κόπανος. Αλλά υπήρχε, ήταν πεζοναύτης, άρα δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Γιατί, δεν είναι κλισέ ότι ο μαύρος είναι κατάδικος; Γκρρ... Αν δεν είχατε ποτέ την ευτυχή εμπειρία να σας εξηγεί Αμερικανός ψυχολόγος φυλακών προφορικά ότι (ακούστε να φρίξετε) οι μαύροι είναι κατώτεροι πνευματικά και ανίκανοι να δράσουν στην κοινωνία, κι αυτό αποδεικνύεται από το ποσοστό των φυλακισμένων που είναι μαύροι, ίσως να μην μπορείτε να καταλάβετε πόσο εξοργίζομαι. Τον άνθρωπο αυτόν τον ξέρω προσωπικά, δεν ήταν απλά κάποιος γνωστός ή άλλος συνομιλητής. Τί να πεις;!

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα και εγώ με τον πρώτο κύκλο και συμφωνώ οτι ήταν πολύ καλή.

 

Όμως υπάρχουν και τα άσχημα που δεν μπόρεσα να μην προσέξω.

 

Πρώτα απ' όλα (θα είμαι επιεικής) η σκηνοθεσία μπορούσε να είναι καλύτερη.

Υπήρχαν λάθη στα ρακόρ και ειδικά στα πρώτα επεισόδια κάτι τέτοιο είναι μεγάλο σφάλμα.

Μπορεί αρκετοί να μην τα είδατε αλλά...

 

Για παράδειγμα:

1) Απο το πρώτο στο δεύτερο επεισόδιο η σκηνή που ξαναβλεπει η Νίκι στη κάμερα έχει διαφορετικό διάλογο

2) Όταν τη Νίκι την αφήνει αναίσθηστη ο άντρας της στο 6 επεισόδιο. Στο έβδομο την βλέπουμε σε διαφορετική σταση ξαπλωμένη γιατί δεν βόλευε τον σκηνοθέτη αυτός ο άξονας...

 

Κάτι τέτοιες λεπτομέρειες μπορούσαν να έχουν προσεχτεί και να μην υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα σειρά, που γινόταν καλύτερη με το κάθε επεισόδιο που περνούσε. Δείτε αν θέλετε και τέσσερις ακόμα απόψεις στο http://www.kritikes.gr/content/view/42/33/

Αξίζει επίσης να αναζητήστε τα ηλεκτρονικά graphic novels που συνοδεύουν την σειρά και πραγματικά γεμίζουν αρκετά κενά στην υπόθεση. Μπορείτε να τα κατεβάσετε δωρεάν από το NBC ή και από την wikipedia στο http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Heroes_graphic_novels

Όσα πάντως έχουν ακουστεί για την δεύτερη σεζόν, που σχεδιάζεται να είναι interactive, δεν με ενθουσίασαν.

Edited by Arachnida
Link to comment
Share on other sites

Όσα πάντως έχουν ακουστεί για την δεύτερη σεζόν, που σχεδιάζεται να είναι interactive, δεν με ενθουσίασαν.
interactive? δηλαδή? κάτι σαν το lost στις αρχές του τρίτου κύκλου που είχε και μια παράλληλη ροή πληροφοριών από το ίντερνετ για όποιον πορωμένο καθόταν να ψάχνει? τι φάση? do tell...
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε η σκέψη να μπαίνουν σε μερικά επεισόδια δύο καινούριοι ήρωες. Κατά τη διάρκεια των εβδομάδων που θα προβάλονται τα επεισόδια, το κοινό θα ψηφίζει για το ποιον από τους δύο θα θέλει να κρατήσει στη σειρά. Μετά ο ένας θα μένει και ο άλλος θα υποχωρεί. Θυμίζει λίγο fame story, αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς το έχουν φανταστεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Την πρώτη σαιζόν την είχα δει και προσωπικά πιστεύω ότι τσάμπα ο ντόρος:

πέρα από το ότι αντέγραψαν άσχημα X-men, Watchmen, Rising Stars κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο (μωρέ ξέρω, το Lost) έκαναν τη "μαγκιά", στο όνομα του "ρεαλισμού" να γεμίσουν τη σειρά με ένα τόσο αδιάφορο καστ, που θα το ζήλευαν τα teambooks της παλιάς κακής Image: κάτι τύπους με υπερδυνάμεις που κάπως έχουν κοινό παρελθόν, αλλά δεν ενδιαφέρει και πολύ τον αναγνώστη, όπου σε κάθε επεισόδιο μιλάνε, μιλάνε και μιλάνε και που μετά βίας κάνουν και κάτι ηρωικό, πέρα από το να σώσουν κάτι θύματα τροχαίων, να αποτρέψουν ένα φόνο, μια ληστεία και να σώσουν μια ολόκληρη πόλη από τους εαυτούς τους, ενώ παράλληλα τρέχουν και καμιά εικοσαριά υποπλοκές που τραβιούνται από τα μαλλιά για να βγάλουν σαιζόν. Επίσης, έχουν έναν από τους χειρότερους κακούς ever, τον οποίον και δεν φρόντισαν να στήλουν στα θυμαράκια κάπου στο 6ο επεισόδιο, όπως και θα του άξιζε, καθώς και έναν πρωταγωνιστή που γίνεται απίστευτα δυνατός χωρίς κανένα μα κανένα ουσιαστικό και δραματικό λόγο. Από ένα σημείο και μετά δε δεν είχαν καν τα στοιχειώδη ειδικά εφέ (ειδικά στο days of future past-με-άλλο-όνομα και στη τελική σύγκρουση αυτό φάνηκε)

Όμως κάπως σε καταφέρνει να θες να δεις το επόμενο επεισόδιο. Και έχει και Hiro Nakamura, που είναι ίσως ο μόνος χαρακτήρας που έχει πραγματικό ενδιαφέρον και δικαιολογεί τον τίτλο Heroes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, θα διαφωνήσω σε αρκετά, αν όχι σε όλα. Τώρα για το ότι μοιάζει με X-men, Watchmen και Rising Stars, εγώ δεν δίνω και πολύ σημασία. Απευθύνεται σε ευρύ κοινό, το οποίο στην πλειοψηφία του δεν τα έχει δει και δεν μπαίνει σε κόπο να κάνει συγκρίσεις.

Αρνητική εντύπωση μου έκανε μόνο το τελευταίο επεισόδιο της 1ης σεζόν, αλλά ίσως γιατί περίμενα κάτι που θα ξεπερνούσε όλα τα προηγούμενα. Ειδικά μετά τα πρώτα επεισόδια της 2ης σεζόν κατέληξα να είμαι φαν.

Νομίζω έχει καλούς χαρακτήρες και καλό καστ. Ο δε κακός, μου φάνηκε τέλειος για το ρόλο του.

Επίσης υποστηρίζεται και μία πολύ καλή σειρά κόμικ, τα οποία εξηγούν πολλά πράγματα που μένουν μετέωρα.

Περιμένω με ανυπομονησία την έναρξη της τρίτης σεζόν με τίτλο Villains.

Ένα 9,5 στα 10 από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, θα διαφωνήσω σε αρκετά, αν όχι σε όλα. Τώρα για το ότι μοιάζει με X-men, Watchmen και Rising Stars, εγώ δεν δίνω και πολύ σημασία. Απευθύνεται σε ευρύ κοινό, το οποίο στην πλειοψηφία του δεν τα έχει δει και δεν μπαίνει σε κόπο να κάνει συγκρίσεις.

To ευρύ κοινό (στο Αμέρικα τουλάχιστον) ξέρει τους X-men από τα comics/animated series/ταινίες. Αλλιώς δε θα είχαν κάνει σειρά με υπερήρωες.

Δεδομένου όμως το ότι μιλάμε σε ένα φόρουμ για σουφουφάδες, καλό θα ήταν να μιλήσουμε και λίγο ως comic fans που είμαστε αρκετοί.

Και υπόψην, δεν έκλεψαν καλά, ειδικά το "Είμαστε το Hellfire club και

θα καταστρέψουμε τη Νέα Υόρκη για την παγκόσμια ειρήνη

" (από την άλλη βέβαια άλλα τα μάτια του Alan Moore και άλλα του Jeff Loeb). ΟΚ, με εξαίρεση ίσως το Days of future past/5 years later.

 

Αρνητική εντύπωση μου έκανε μόνο το τελευταίο επεισόδιο της 1ης σεζόν, αλλά ίσως γιατί περίμενα κάτι που θα ξεπερνούσε όλα τα προηγούμενα. Ειδικά μετά τα πρώτα επεισόδια της 2ης σεζόν κατέληξα να είμαι φαν.

Και να ήταν μόνο το τελευταίο... Το δεύτερο μισό της πρώτης σαιζόν έμπαζε όλο και περισσότερο με το κάθε επεισόδιο. Αν όχι για άλλο λόγο, επειδή το ξεχείλωσαν για να βγάλουν 23 επεισόδια.

 

Νομίζω έχει καλούς χαρακτήρες και καλό καστ. Ο δε κακός, μου φάνηκε τέλειος για το ρόλο του.

Για να σκεφτώ λίγο...

Η μαμά μου δεν ήθελε να γίνω ρολογάς, για αυτό και τρώω μυαλά άλλων για να πάρω τις υπερδυνάμεις τους.

Και αυτό ήταν το πιο ενδιαφέρον κομμάτι του χαρακτήρα του Syler.

Οι υπόλοιποι χαρακτήρες ήταν απλά superjoes που γρήγορα κατέληγαν απίστευτα χάρτινοι: η Γούλβεριν-μαζορέτα, ο σούπερ-ήμο, η Χουλκ-στρίππερ, ο Σάντοουκατ-κατάδικος, ο Έηντελ-πολιτικός και κάμποσοι άλλοι που δε θυμάμαι τώρα.

Το καστινγκ βέβαια ήταν πράγματι πολύ καλό.

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Έλααα μη, όχι, όχι αποδόμηση του Heroes! Άσε μας να χαρούμε με κάτι, κακέ κυνικέ άνθρωπε :tongue:

 

Λοιπόν, η αλήθεια είναι βέβαια ότι ο Μιχάλης κάπου έχει δίκιο. Και σε κάποιο σημείο έγινε τραγικά πολυ "Κοίτα, μαμα, έχω κι εγώ υπερδυνάμεις!" και σε κάθε γωνία ξεφύτρωνε κι ένας καινούριος. (Ειδικά αυτό στην αρχή της δεύτερης σεζόν με τα αδέλφια, ήμουν σίγουρη ότι είχα χάσει κάποιο επεισόδιο). Και μετά είναι και μερικές επιλογές χαρακτήρων που ώρες ώρες μού σπάνε τρελά τα νεύρα. (Don't get me started on Sylar...)

 

ΑΛΛΑ!

 

Έχει τον θεϊκό Χίρο Νακαμούρα, ο οποίος στη δεύτερη σεζόν τα σπάει :D. Kαι χμμμ. Αυτό βασικά :tongue: Δεν ξέρω πώς θα μου φαινόταν η σειρά χωρίς αυτόν, αλλά ο Νακαμούρα είναι θεός! ΓΙΑΤΑΪΪΪ!!!

 

Όσο για τα ρακόρ που έλεγε πιο πάνω ο Μπαμπης, νομίζω ότι είναι επίτηδες... Δηλαδή, είναι τόσο κραυγαλέα που δε γίνεται να μην είναι επίτηδες.

 

Η δεύτερη σεζόν πάντως είναι το εντελώς αντίθετο της πρώτης - εξαιτίας της απεργίας των σεναριογράφων, τα σύμπτηξαν σε 11 μόλις επεισόδια, και το αποτέλεσμα είναι μεν λίγο βεβιασμένο, αλλά αρχίζει να αχνοφέγγει στο βάθος η υπόνοια μιας ευρύτερης πλοκής. Και η μαζορέτα κατάφερε να με κάνει κάποια στιγμή να μην θέλω να την πνίξω on site, κάτι που μετράω στα θετικά της σειράς.

 

Τουρούμτουρούμ.... πότε ξεκινάει η τρίτη σεζόν είπαμε; :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Έλααα μη, όχι, όχι αποδόμηση του Heroes! Άσε μας να χαρούμε με κάτι, κακέ κυνικέ άνθρωπε :tongue:

 

Λοιπόν, η αλήθεια είναι βέβαια ότι ο Μιχάλης κάπου έχει δίκιο. Και σε κάποιο σημείο έγινε τραγικά πολυ "Κοίτα, μαμα, έχω κι εγώ υπερδυνάμεις!" και σε κάθε γωνία ξεφύτρωνε κι ένας καινούριος. (Ειδικά αυτό στην αρχή της δεύτερης σεζόν με τα αδέλφια, ήμουν σίγουρη ότι είχα χάσει κάποιο επεισόδιο). Και μετά είναι και μερικές επιλογές χαρακτήρων που ώρες ώρες μού σπάνε τρελά τα νεύρα. (Don't get me started on Sylar...)

 

ΑΛΛΑ!

 

Έχει τον θεϊκό Χίρο Νακαμούρα, ο οποίος στη δεύτερη σεζόν τα σπάει :D. Kαι χμμμ. Αυτό βασικά :tongue:

Είδες;

 

Γενικά δεν έχω πρόβλημα που δεν είναι 'όπως κόμιξ' αλλά το πόσο επιφανειακά έχουν εφαρμοστεί ή για το πόσοι ξεπηδάνε ξαφνικά και πώς καταλήγουν να τις χρησιμοποιούν. Το (καλούτσικο) 4400 τα κατάφερνε πολύ καλύτερα στον τομέα αυτό. Ελπίζω στη δεύτερη σαιζόν να φτιάχνει κάπως η σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά συμφωνώ με Μιχάλη και Αλεξάνδρα: ο πιο γαμάτος χαρακτήρας είναι ο Hiro! Σε σχετικό τεστάκι βγήκα Hiro και κωλοχτυπιόμουν, αν και ξέρω ότι είναι για πλάκα, αφού είναι όντως ο αγαπημένος μου χαρακτήρας - και παρουσιάζει το πρόβλημα του χρονοταξιδιώτη (εκεί με τη μνημονική)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκατσα να δω και τη δεύτερη σαιζόν τελικά, και μου άφησε καλύτερες εντυπώσεις από την πρώτη. Ακόμα οι χαρακτήρες είναι περισσότεροι από όσους αντέχει η σειρά, αλλά εδώ σοφά επέλεξαν να επικεντρωθούν στα πιο βασικά σημεία του αρκ, κάνοντας τους να δουλέυουν καλύτερα (μέχρι και ο Syler βλέπεται πια, και ουδέν σχόλιο για τον Adam, είναι αυτό που χρειαζόταν η σειρά στην πρώτη σαιζόν).

Πάντως, για άλλη μια φορά οι "ήρωες" μας κατάφεραν να

σώσουν τον κόσμο από τις βλακείες του Peter Petrelli

κάτι που λέει πολλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ξεκίνησε δυναμικά και ο ΤΡΙΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ! Villains.

post-1004-1222443818_thumb.jpg

Νέοι χαρακτήρες αλλά και κάποιες επιστροφές έκπληξη. Η πλοκή, φυσικά μυστήρια. The Second Coming και The Butterfly Effect τα δύο πρώτα επεισόδια.

 

Χρειάστηκε να ξαναδώ το τελευταίο επεισόδιο του προηγούμενου κύκλου για να θυμηθώ που βρισκόμασταν.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Τώρα το είδα αυτό το τόπικ. Διάβασα τα σχόλια σας και πραγματικά δε μπορώ να πιστέψω ότι κανείς σας δεν πήρε χαμπάρι το τραγικότερο λάθος αυτής της σειράς που καταστρέφει ότι καλό κι αν έχει.

 

Μοιρολατρία! Δεν υπήρχε ούτε για δείγμα μια πράξη ελεύθερης θέλησης σε αυτήν την σειρά. Και στις δύο σεζόν, είτε ήταν οι πίνακες και τα κόμιξ του ζωγράφου που λέγανε στους χαρακτήρες τι να κάνουνε ή ήταν ο μελλοντικός εαυτός του Χίρο, είτε ο Πετρέλι που πήρε τις προφητικές δυνάμεις του ζωγράφου. ΕΛΕΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

"Εντάξει παιδιά, ο κόσμος κινδυνεύει. Τι να κάνουμε για να τον σώσουμε; Δε ξέρω, είμαστε ηλίθιοι. Κύριε σκηνοθέτα! Πέτα κανένα Deus Ex Machina να συνεχιστεί η πλοκή!"

 

ΠΟΥΦ!

 

"Α, να, εκεί πρέπει να πάμε, αυτό πρέπει να κάνουμε."

 

Τέτοιο pull by the nose ούτε στα παλιά D&D δε γινόταν. Πλέον, σιχαίνομαι οτιδήποτε έχει σχέση με προφητείες και εκλεκτούς που θα σώσουν με οράματα τον κόσμο. Αφού τους κάνει να συμπεριφέρονται σαν ρομπότ! Αυτή η σειρά είναι η κραυγαλαία απόδειξη.

 

Σόρι, η σειρά είναι ευχάριστη να την βλέπεις αλλά όλα γίνονται ΠΑΝΤΕΛΟΣ βολικά. Αν θέλανε οι σεναριογράφοι, θα τελειώνανε την σειρά σε τρία επεισόδια αντί να το τραβάνε και να το τραβάνε όσο δεν πάει. Μη μου πείτε ότι τα περισσότερα substories στον δεύτερο κύκλο δεν ήταν επανάληψη του πρώτου κύκλου!

Link to comment
Share on other sites

Roricon είσαι λίγο σκληρός. Ο δεύτερος κύκλος φυσικά και δεν ήταν επανάληψη του πρώτου.

Απλά όπως όλες οι σειρές την περασμένη σεζόν επηρεάστηκε σε μεγάλο βαθμό από την απεργία των σεναριογράφων.

Επίσης στα δύο πρώτα επεισόδια του τρίτου κύκλου καταρρίπτει και τα περί μοιρολατρίας.

Για μένα το μόνο παράξενο ήταν η απουσία της ανάμειξης του Deus, αλλά ακόμα και αυτό άρχισε να παίζει ρόλο.

Πάντα υπέθετα ότι οι περισσότεροι όταν αποκτούσαν υπερδυνάμεις θα το απέδιδαν σε κάτι ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Μήπως είμαι σκληρός αν πω ότι τον Syler τον έχουνε για να βγάζει από την σειρά όσους χαρακτήρες δεν έχουνε μέλλον; Ούτε ο Terminator να ήτανε. Όλοι οι υπόλοιποι χαρακτήρες δεν αλληλοσκοτώνονται. Έχουνε τον μίστερ Syler να το κάνει για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Βρε δε με χαλάει το ότι είναι κακός. Το ότι τον έχουνε μόνο για να ξεκάνει σεναριακά κόσμο με χαλάει.

Προτιμώ κακούς που προσπαθούνε να ελέγχουνε ανθρώπους, όχι να τους τρώνε.

Άσε το πόσο με χαλάει ο counterpart του ο Πετρέλι, που μπορεί να παίρνει δυνάμεις χωρίς να σκοτώνει. Γιατί είναι βλέπεις καλός και οι καλοί δε σκοτώνουν.

Link to comment
Share on other sites

OΚ,

 

Για πείτε τι σας θύμησε το 2ο επεισόδειο...

 

Να δώσω κάποια hitάκια: Ήταν μια φορά ένας επιστήμονας που είχε φτιάξει δυο θαλάμους τηλεμεταφοράς. Όλα άρχισαν να πάνε στραβά όταν αποφάσισε να το δοκιμάσει με τον εαυτό του και μπήκε ο ίδιος στο θάλαμο για να τηλεμεταφερθεί. Μόνο που δε μπήκε μόνος του όπως νόμιζε...

Link to comment
Share on other sites

OΚ,

 

Για πείτε τι σας θύμησε το 2ο επεισόδειο...

 

Να δώσω κάποια hitάκια: Ήταν μια φορά ένας επιστήμονας που είχε φτιάξει δυο θαλάμους τηλεμεταφοράς. Όλα άρχισαν να πάνε στραβά όταν αποφάσισε να το δοκιμάσει με τον εαυτό του και μπήκε ο ίδιος στο θάλαμο για να τηλεμεταφερθεί. Μόνο που δε μπήκε μόνος του όπως νόμιζε...

 

Το σκέφτηκα με το που τον είδα να "σκαρφαλώνει" τους τοίχους. Μετά ακολούθησε το..."σούπερ σεξ". Μετά η σκηνή στον νεροχύτη και τον καθρέπτη. Μετά το ξεφλούδισμα. Πράγματι!

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Όσο πιο πολύ μιλάμε για την σειρά, τόσο πιο πολύ θα βρίσκουμε λογοκλοπές από αλλού. Δεν υπάρχει παρθενογέννεση.

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο πολύ μιλάμε για την σειρά, τόσο πιο πολύ θα βρίσκουμε λογοκλοπές από αλλού. Δεν υπάρχει παρθενογέννεση.

 

Αυτό είναι δεδομένο. Αν αρχίσουμε να το ψάχνουμε θα καταλήξουμε ότι όλα είναι αντιγραφές από την Οδύσσεια και τη Βίβλο.

Εμένα δεν μου θύμισε κάτι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Heroes (2006-2010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..