Jump to content
Darkchilde

Ποιά σειρά/ταινία/επεισόδιο είδατε και πώς σας φάνηκε;

Recommended Posts

nikosal

Ancient History: Ένα πάρα πολύ καλό επεισόδιο από το δικαστικό δράμα Kavanagh, χρονιά τρίτη, με τον Τζον Θο (ή όπως προφέρεται το John Thaw). Κάποιοι υπέργηροι επιζώντες των χιτλερικών στρατοπέδων συγκέντρωσης προσπαθούν να αποδείξουν ότι ένας ευυπόληπτος γιατρός του Λονδίνου είναι πρώην ναζί, που όλα αυτά τα χρόνια διέφευγε της δικαιοσύνης παριστάνοντας ότι ήταν -και αυτός- επιζών του Νταχάου. Μου αρέσει όλη η σειρά, αλλά αυτό το επεισόδιο ήταν ο ορισμός της άρτιας, άρτιας, άρτιας παραγωγής (σενάριο, ερμηνείες, σκηνοθεσία, σκηνικά, όλα εξαιρετικά). Τους αξίζει ένα εύγε.

Και αν τα δικαστικά σας αρέσουν από έτσι & έτσι και πάνω, να ξέρετε ότι η σειρά θα σας ενθουσιάσει.

Nienor

Μάτια ερμητικά κλειστά, συνεχίζει να μου αρέσει αρκετά, αν και κυρίως λόγω πλάνων και ατμόσφαιρας.

Σεβάχ, (τα κινούμενα σχέδια ντε, με την Έριδα και το βιβλίο της ειρήνης?) πολύ αγαπημένη vilain με τη φωνή της Μισέλ Φάιφερ και την ιστορία την αγαπάω άσχετα που δεν έχει τίποτα από Σεβάχ παρά μόνο το όνομα :p

Περηφάνια και Προκατάληψη (για 890η φορά :p) δεν ξέρω αν σας έχω ξαναπεί τι κόλλημα έχω φάει με αυτή την ταινία από τότε που την είδα... ίσως να έπρεπε να διάβαζα Ώστιν μικρούλα γιατί τώρα δεν την αντέχω, μόνο οι ταινίες μου αρέσουν. Είχατε/με πει για την Κίρα ένα κάρο που έπαιζε την Λίζυ και που ήθελε μια ηθοποιό πιο... (πολλά "πιο..." βασικά) σθεναρή τέσπα -το ρεζουμε- εμένα λοιπόν μου αρέσει πολύ σε αυτήν την ταινία. Όπως επίσης μου αρέσει και στους πειρατές μάλλον, γιατί τη θυμάμαι γλυκά κι αυτήν και το Λέγκολας. Ή έχει καταστραφεί η αισθητική μου ή η Κίρα μαθαίνει κι εξελίσσεται (ε, δε μπορεί, από μικρό παιδί είναι στο σανίδι).

Εμπείπτουν όλες στην κατηγορία "ξαναείδα"

nikosal

Τέλειωσα: West Wing, η τελευταία χρονιά. Έγραψα και παραπάνω, εξαιρετική σειρά.

Είδα και παράτησα: Βοston Legal, τα τρία πρώτα επεισόδια. Δικαστικό δράμα - κωμωδία, με αστεία σενάρια και επιεικώς απαράδεκτες ερμηνείες (συλλογικά το εννοώ. Αναφέρομαι στον κλισαρισμένο και εκνευριστικό τρόπο που έχουν καθοδηγηθεί να παίζουν οι ηθοποιοί). Κρίμα γιατί παίζει ο... καλός μας Όντο (και ο Κερκ)...

Edited by nikosal

Arachnida
Περηφάνια και Προκατάληψη (για 890η φορά :p) δεν ξέρω αν σας έχω ξαναπεί τι κόλλημα έχω φάει με αυτή την ταινία από τότε που την είδα... ίσως να έπρεπε να διάβαζα Ώστιν μικρούλα γιατί τώρα δεν την αντέχω, μόνο οι ταινίες μου αρέσουν. Είχατε/με πει για την Κίρα ένα κάρο που έπαιζε την Λίζυ και που ήθελε μια ηθοποιό πιο... (πολλά "πιο..." βασικά) σθεναρή τέσπα -το ρεζουμε- εμένα λοιπόν μου αρέσει πολύ σε αυτήν την ταινία. Όπως επίσης μου αρέσει και στους πειρατές μάλλον, γιατί τη θυμάμαι γλυκά κι αυτήν και το Λέγκολας. Ή έχει καταστραφεί η αισθητική μου ή η Κίρα μαθαίνει κι εξελίσσεται (ε, δε μπορεί, από μικρό παιδί είναι στο σανίδι).

Αγαπημένη ταινία.

Δεν νομίζω ότι υπήρχε πιο κατάλληλη ηθοποιός από την Κίρα για το χαρακτήρα της Λίζυ.

Κιάρα αν δεν είδες ένα προηγούμενο τόπικ που το είχα ανεβάσει δες και εδώ κάτι ακόμα ενδιαφέρον για εκδοτική Άγνοια και Προκατάληψη: http://www.enet.gr/online/online_text/c=11...007,id=83442532

Edited by Arachnida

Darkchilde

Bleach 160: Από το κακό στο χειρότερο... Ελα ντε που δεν αποφασίζω να το κάνω drop. Είμαι και της γνώμης ότι όταν αρχίσεις κάτι να μην το αφήνεις στην μέση.

Naruto Shippuuden 47: Από το καλό στο καλύτερο, αντίθετα με το Bleach. Είδαμε και τον Sasuke γι'αρκετή ώρα να χαρούν τα fanboys/fangirls του τρισκατάρατου! Και τώρα τι θα κάνω που την επόμενη εβδομάδα δεν έχει επεισόδιο; Μακάρι να τα είχα 10-10 να τα'βλεπα τα επεισόδια!

Primeval 2x05: Γιατί να τελειώνει η σαιζόν στο επόμενο επεισόδιο; Γιατί δεν την κάνουνε 12-13 επεισόδια όπως το Dr. Who???? Και τι θα φέρει το τέλος της σαιζόν;

Τι στο καλό θέλει ο Lester και ποιός πραγματικά είναι; Τι προσπαθεί να κάνει η Helen;

Άντε τώρα μετά το επόμενο επεισόδιο να περιμένεις έναν χρόνο για την τρίτη σαιζόν...

Edited by Darkchilde

Naroualis

Evil under the sun. Λίγο αδύναμο σε σχέση με τις υπόλοιπες κινηματογραφικές ταινίες του Ηρακλή Πουαρώ, αλλά βλέπεται πολύ ευχάριστα. Μπορώ να τη βλέπω μόνο για τη Μάγκι Σμιθ ή για την τελευταία σκηνή, όπου ο Πουαρώ δέχεται επιτέλους εκείνη τη γροθιά, που όλοι θέλουμε μια μέρα να του χώσουμε στη μούρη. Σήημερα το μεσημέρι υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να δω για εκατομμυριοστή φορά το The Last Crusade, όχι τίποτ' άλλο αλλά έχω μπει στα αίματα με τις ανακοινώσεις περί νέου Ιντυ.

D'Ailleurs

The marine (Ο Πεζοναυτης):Τρεις φορές παγκόσμιος πρωταθλητής του "WWE Smackdown" και διάσημος ράπερ, ο Τζον Σίνα κάνει το κινηματογραφικό του ντεμπούτο! Εδώ είναι ο Τζον Τρίτον, πεζοναύτης του αμερικανικού στρατού που αποστρατεύεται παρά τη θέλησή του από τον πόλεμο στο Ιράκ κι επιστρέφει σπίτι. Η περιπέτεια όμως που τον περιμένει στην πατρίδα είναι ακόμα πιο έντονη, αφού σύντομα η γυναίκα του πέφτει θύμα απαγωγής από μια αδίστακτη συμμορία. Τώρα που τα πάντα βρίσκονται στην κόψη του ξυραφιού, ο Τζον πρέπει να περάσει μέσα από φλεγόμενα βενζινάδικα, ξέφρενες καταδιώξεις με αυτοκίνητα και σαδιστικά βασανιστήρια για να σώσει τη γυναίκα του...

μερικά πράγματα που έμαθα απο αυτό το έργο:

1. Οι κακοί είχαν σχέδιο. Έξυπνο σχέδιο.

2. Οταν μια νταλίκα περάσει απο έναν αχυρώνα, αυτός ανατινάζεται.

3. Ενα αστυνομικό ελικόπτερο που πετάει πάνω απο ένα βάλτο, δύσκολα μπορεί να εντοπίσει πέντε μαυροφορεμένους τύπους.

4. Οι κροκόδειλοι μπορούν να φάνε έναν άντρα ύψους 1:70 σε πέντε δευτερόλεπτα.

5. Τα αλεξίσφαιρα γιλέκα σταματάνε τα πάντα, οταν τα κρατάει ο πεζοναυτής Τζών Σίνα. Μάλιστα δεν χρειάζεται να το φοράει. Απλα το πιάνει και το βάζει μπροστά του και σταματάει όλες τις σφαίρες απο ένα αυτόματο UZI, την ίδια στιγμή που το αμάξι έχει γίνει κόσκινο.

6. Ο πεζοναυτης Τζών Σίνα μπορεί να εντοπίσει πιο γρήγορα τους κακούς απο πέντε-δέκα εκπαιδευμένα σκυλιά της αστυνομίας.

7. Ο πεζοναυτης Τζών Σίνα όταν είναι δεμένος σε μια καρέκλα, μπορέι να πηδήξει στον αέρα, να γυρίσει και να πέσει με την πλάτη, ωστε να σπάσει η καρέκλα, χωρίς φυσικά να σπάσει τίποτα.

8. Ο πεζοναυτης Τζων Σίνα μπορεί να βρίσκεται μέσα σε ένα βενζινάδικο που ανατινάζεται στον αέρα χωρίς να πάθε απολύτως τίποτα. Ούτε καν τα ρούχα του.

9. Ο πεζοναυτης Τζών Σίνα μπορεί να φάει μπουνιες απο τύπο που το χέρι του είναι όσο το μπούτι μου (είμαι 1:83 και 95+ κιλά οπότε υπολογίστε) χωρίς να σπάσει το σαγόνι ή κάποιο δόντι του.

10. Oταν ο πολυμήχανος σκηνοθέτης θέλει να βάλει 10 λεπτά παραπάνω στην ταινία, μπορεί να εμφανίσει δύο κακούς, ηλίθιους τύπους που παγιδευουν τον καλό χωρίς λόγο. Δέν έχει σχέση με το σενάριο αλλα γίνεται

11. Οι κακοί μπορούν να περάσουν ένα μικρό ποταμάκι χωρίς να βραχούν καθόλου. Ούτε τα πόδια τους

12. Ο πεζοναυτης Τζών Σίνα μπορεί να βουτήξει σε μια λίμνη για να σώσει την κοπέλα του και να μήν βραχεί. Επίσης μπορεί να τις κάνει το φίλι της ζωής χωρίς να κλείσει την μύτη της.

13. Μερικές ταινίες είναι τόσο κακές που μπορούν να προκαλέσουν εγκεφάλικες ζημιές.

nikosal

χαχαχα όλα καλά αλλά το 12ο το καλύτερο!!

voodoo4

Είδα για δεύτερη φορά το Primer και για δεύτερη φορά έμεινα με τεράστιες απορίες. Για όσους δεν την ξέρουν είναι μια βραβευμένη SF ανεξάρτητη παραγωγή, αλλά -κατά τη γνώμη μου- μεγάλο χάσιμο. Στην πρώτη θέαση αποκλείεται να συνδέσεται τα κομμάτια και να καταλάβετε τι έγινε.

Είδα τα πρώτα 5 επεισόδια από την καινούρια σειρά Terminator: The Sarah Connor Chronicles, βασισμένο στις γνωστές και αγαπημένες ταινίες. Δεν ενθουσιάστηκα. Το μεγάλο της μειονέκτημα είναι οι ηθοποιοί, που είναι τουλάχιστον μέτριοι.

Από μη-SF προτείνω το Dexter. Το Δεκέμβρη τελείωσε η δεύτερη σαιζόν στις ΗΠΑ. Πολύ καλή σειρά, ο κεντρικός χαρακτήρας είναι από τους πιο ενδιαφέροντες χαρακτήρες που έχω δει ποτέ.

Για όσους γουστάρουν κωμωδία δείτε το βρετανικό The Office, και από τους ίδιους σεναριογράφους το Extras. Πανέξυπνα σενάρια και ο κεντρικός πρωταγωνιστής (που είναι κι ένας εκ των σεναριογράφων) είναι ο καλύτερος κωμικός που έχω δει τα τελευταία χρόνια.

The marine (Ο Πεζοναυτης)

...

13. Μερικές ταινίες είναι τόσο κακές που μπορούν να προκαλέσουν εγκεφάλικες ζημιές.

Εγώ πάλι είμαι φαν αυτών των ταινιών και όσο πιο κραυγαλέα τόσο το καλύτερο. Περιμένω εδώ και χρόνια να βρω επάξιο αντικαταστάτη του Στήβεν Σηγκάλ (έχει γεράσει ο άρχοντας...). Λες ο "Τρεις φορές παγκόσμιος πρωταθλητής του "WWE Smackdown" και διάσημος ράπερ, ο Τζον Σίνα" να είναι η απάντηση στις προσευχές μου? :rolleyes:

DinoHajiyorgi
Περιμένω εδώ και χρόνια να βρω επάξιο αντικαταστάτη του Στήβεν Σηγκάλ (έχει γεράσει ο άρχοντας...). Λες ο "Τρεις φορές παγκόσμιος πρωταθλητής του "WWE Smackdown" και διάσημος ράπερ, ο Τζον Σίνα" να είναι η απάντηση στις προσευχές μου? :rolleyes:

Προσωπικό μου φετίχ ο Chuck Norris με καλύτερες του τις:

post-1004-1203196339_thumb.jpg

post-1004-1203196352_thumb.jpg

post-1004-1203196371_thumb.jpg

post-1004-1203196381_thumb.jpg

post-1004-1203196402_thumb.jpg

Darkchilde

Full Metal Panic 21-24: Τέλειωσα την σειρά σήμερα και σύντομα θ'αρχίσω και το FUMOFFU. Μετά το Full Metal Panic: The Second Raid. Ενδιαφέρων σενάριο, αν και δεν εξηγεί αρκετά πράγματα και σε μερικά επεισόδια απλά αναλώνεται σε κομικές σκηνές. Δεν ήταν άσκημες, αντίθετα με αρκετές γέλασα, αλλά σαν σύνολο θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Βέβαια το animation κυμαίνεται σε κορυφαία επίπεδα σε όλη την σειρά και είναι αδύνατον να μην το προσέξεις. Επίσης ο κακός της υπόθεσης ο Gauron είναι πολύ ενδιαφέρων, από τους καλύτερους ίσως.

voodoo4

Καλά ο Τσακ είναι το ιερό τέρας του είδους μπάτσος-κομμάντο-νίντζα. Αγαπημένη μου το Lone Wolf, έχει μια από τις πιο μεγαλειώδεις στιγμές στην ιστορία του σινεμά,

Chuck Norris' tears can cure cancer. Too bad he never cries

D'Ailleurs

Ο Master Chuck, είναι κορυφαίος, είναι μεγάλος, είναι μακρύς. Βέβαια προτημώ τον Σταλλόνε γιατι θεωρώ το "Rambo 2" και το "Cobra" αξεπέραστα αλλα ο Chuck παίζει σε άλλη κατηγορία. Αγαπημένη ταινία: "Missing in action".

nikosal

Fade in to Murder, το επεισόδιο του Columbo που εμφανίζεται ως δολοφόνος ο Γουίλιαμ Σάτνερ. Και ως του θαύματος! Ένα μικρό ρόλο έχει ακόμα ένας θαμώνας της γέφυρας του παλιού Εντερπράιζ: Ο Γουόλτερ Κένινγκ! Έτσι, μαζί με τον Νιμόι, γίνονται τρεις οι της παλιάς σειράς που εμφανίζονται στο Κολόμπο.

Nienor
Αγαπημένη ταινία.

Δεν νομίζω ότι υπήρχε πιο κατάλληλη ηθοποιός από την Κίρα για το χαρακτήρα της Λίζυ.

Κιάρα αν δεν είδες ένα προηγούμενο τόπικ που το είχα ανεβάσει δες και εδώ κάτι ακόμα ενδιαφέρον για εκδοτική Άγνοια και Προκατάληψη: http://www.enet.gr/online/online_text/c=11...007,id=83442532

Χαχαχαχα, τέλειο. Όχι δεν το είχα δει.

Εχτές είδα μια ωραία βερσιόν του Χαϊλάντερ. Πάω να της ανοίξω δικό της τόπικ.

DinoHajiyorgi
Είδα και παράτησα: Βοston Legal, τα τρία πρώτα επεισόδια.

Πες καλύτερα πως απορρίφτηκες από θεατής. Το "Denny Crane" είναι...άποψη, είναι φιλοσοφία, είναι...τι κάθομαι να σου εξηγώ τώρα; Είσαι εκτός! Δεν ήσουν έτοιμος για το "δικαστικό MASH" που είναι το Boston Legal, αν αυτό σου λέει κάτι.

Μόνο τα φινάλε των επεισοδίων (στα τρία επεισόδια δεν το πιάνεις) με Shatner και Spader να τα λένε στο μπαλκόνι του πρώτου, είναι από μόνα τους συλλογές ανθολογίας.

RaspK
:alaugh: Όντως απίστευτο, Arachnida.

Darkchilde

Είδα τα πρώτα επεισόδια του Full Metal Panic FUMOFFU, και μπορώ να πώ ότι έχουν αρκετό γέλιο. Καλύτερη σκηνή μέχρι στιγμής, όταν

o Sagara ντυμένος Bonta-kun έχει τον καταπληκτικό διάλογο με τον "Ponytail". "Pony pony pony" "Fumo Fumo... Fumo... ffu" !!!

Arachnida
Ο Master Chuck, είναι κορυφαίος, είναι μεγάλος, είναι μακρύς. Βέβαια προτημώ τον Σταλλόνε γιατι θεωρώ το "Rambo 2" και το "Cobra" αξεπέραστα αλλα ο Chuck παίζει σε άλλη κατηγορία. Αγαπημένη ταινία: "Missing in action".

Πολύ καλή η λίστα του D'Ailleurs.

Δεν ξέρω αν έχετε δει την τελευταία του Τσακ Νόρις, το απίστευτο "Σκληρός σαν Διαμάντι". Βγήκε το 2005 και νομίζω αξίζει να της ρίξετε μια ματιά. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη ταινία που γυρίστηκε τόσο πρόσφατα, αναφέρεται σε σύγχρονη εποχή και έχει για κακό έναν αξιωματικό των S-S από το Άουσβιτς.. Όχι δεν είναι αστείο, οι Γερμανοί ξανάρχονται και ο ανεκδιήγητος σκηνοθέτης έχει αποφασίσει να αποθεώσει την NPN theory.

Ο Τσακ όπως πάντα καλός στο ρόλο του, η γροθιά του είναι ικανή να διαπεράσει θώρακα από κέβλαρ που σταματάει εξ' επαφής σφαίρα από 45άρι, πάνω απ' τους μισούς κακούς τους σκοτώνει αφού κρύβεται πίσω από μια κολόνα και περιμένει να αδειάσουν τους γεμιστήρες τους, το παμπάλαιο φορτηγάκι του είναι αλεξίσφαιρο, εκείνα τα εφετζίδικα πιστόλια με ηλεκτρισμό δεν αρκούν για να τον πετάξουν αναίσθητο, στον υπολογιστή δεν χρειάζεται το ποντίκι, έχει τόσο ευρύ πεδίο γνώσεων που ακόμα και ένας καθηγητής αραμαϊκών και ισραηλίτικης ιστορίας εντυπωσιάζεται με τις γνώσεις του, το round house kick του έχει την ίδια σφοδρότητα με μια μπάλα κατεδάφισης, γνωρίζει πώς απενεργοποιείται ένας εκρηκτικός μηχανισμός, στο σαλόνι του έχει έναν σάκο του box (!) και φυσικά παρ' ότι είναι 68 ετών μοιάζει λίγο μεγαλύτερος από σαραντάρη.

Α ξέχασα, η πρώην γυναίκα του, τον αγαπά και τον σέβεται.

DinoHajiyorgi

Είδα το Κορεάτικο D-Wars. Μοιάζει με τα σενάρια που έγραφε ο αδερφός μου όταν ήταν 12 χρονών. Γεμάτο χαζές ερμηνείες, τρύπες στην πλοκή και παντελώς αφελές. Τζάμι ειδικά εφέ όμως, με την επίθεση στο χωριό του χθες και τη μάχη στην πόλη του σήμερα να είναι όλα τα λεφτά. Το οποίο κάνει διπλό κρίμα για το σενάριο.

D'Ailleurs
Πολύ καλή η λίστα του D'Ailleurs.

Δεν ξέρω αν έχετε δει την τελευταία του Τσακ Νόρις, το απίστευτο "Σκληρός σαν Διαμάντι". Βγήκε το 2005 και νομίζω αξίζει να της ρίξετε μια ματιά. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη ταινία που γυρίστηκε τόσο πρόσφατα, αναφέρεται σε σύγχρονη εποχή και έχει για κακό έναν αξιωματικό των S-S από το Άουσβιτς.. Όχι δεν είναι αστείο, οι Γερμανοί ξανάρχονται και ο ανεκδιήγητος σκηνοθέτης έχει αποφασίσει να αποθεώσει την NPN theory.

Ο Τσακ όπως πάντα καλός στο ρόλο του, η γροθιά του είναι ικανή να διαπεράσει θώρακα από κέβλαρ που σταματάει εξ' επαφής σφαίρα από 45άρι, πάνω απ' τους μισούς κακούς τους σκοτώνει αφού κρύβεται πίσω από μια κολόνα και περιμένει να αδειάσουν τους γεμιστήρες τους, το παμπάλαιο φορτηγάκι του είναι αλεξίσφαιρο, εκείνα τα εφετζίδικα πιστόλια με ηλεκτρισμό δεν αρκούν για να τον πετάξουν αναίσθητο, στον υπολογιστή δεν χρειάζεται το ποντίκι, έχει τόσο ευρύ πεδίο γνώσεων που ακόμα και ένας καθηγητής αραμαϊκών και ισραηλίτικης ιστορίας εντυπωσιάζεται με τις γνώσεις του, το round house kick του έχει την ίδια σφοδρότητα με μια μπάλα κατεδάφισης, γνωρίζει πώς απενεργοποιείται ένας εκρηκτικός μηχανισμός, στο σαλόνι του έχει έναν σάκο του box (!) και φυσικά παρ' ότι είναι 68 ετών μοιάζει λίγο μεγαλύτερος από σαραντάρη.

Α ξέχασα, η πρώην γυναίκα του, τον αγαπά και τον σέβεται.

φυσικά και το έχω δεί μαζί με όλες τις πρόσφατες ταινίες του Στίβεν.

Ariadne

Eίδα το Frenzy toυ Hitchcock. Από τις τελευταίες ταινίες του, αν και διαφέρει αρκετά από τις προηγούμενες, ο τρόπος όμως με τον οποίο σε κάνει να αισθανθείς στην σκηνή του εγκλήματος επιβεβεβαιώνει την ανωτερότητα του σκηνοθέτη.

Mort13

Είδα το Shrek 3, σαφώς κατώτερο από τα 2 πρώτα. Οι χαρακτήρες είναι πολλοί και η έμπνευση αρχίζει να στερεύει... Πάντως διασκέδασα με τον μάγο Merlin του Eric Idle που χρησιμοποίησε την ίδια χροιά φωνής που έδωσε και στον Rincewind στα 2 Discworld computer games!

Naroualis

Είδα για τρίτη ή τέταρτη φορά το Van Helsing, με τον Χιου Τζάκμαν. Μη με ρωτάτε γιατί, προφανώς μου είχε λήψει λίγο γέλιο στη ζωή μου...

Darkchilde

Νομίζω Ευθυμία μου ότι απλά το είδες για τα οφθαλμόλουτρα (Hugh Jackman...) :atongue:

Full Metal Panic The Second Raid 1-2: Αφού τελειώσαμε την πρώτη σειρά, αφού γελάσαμε με το Fumoffu, σειρά έχει το The Second Raid. Μικρότερη σειρά από την πρώτη (μόνο 13 επεισόδια), το animation συνεχίζει την ανοδική του πορεία... Αξίζει να το δεί κανείς μόνο και μόνο για το απίστευτο animation, κι ας υπολείπετε σε σενάριο. (Ενώ η βασική ιδέα είναι καλή, τα χαλάμε στα υπόλοιπα). Θα δείξει μόλις τελειώσω και τα 13 επεισόδια.

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines.