Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo
* * * * * 7 votes

Ποιά σειρά/ταινία/επεισόδιο είδατε και πώς σας φάνηκε;

• Please log in to reply
3415 replies to this topic

#41 DinoHajiyorgi

DinoHajiyorgi

Επόπτης Παλιρροιών

• Members
  • 8.613 posts
  • Όνομα:Ντίνος

Posted 18 Φεβρουάριος 2008 - 00:00

Είδα και παράτησα: Βοston Legal, τα τρία πρώτα επεισόδια.

Πες καλύτερα πως απορρίφτηκες από θεατής. Το "Denny Crane" είναι...άποψη, είναι φιλοσοφία, είναι...τι κάθομαι να σου εξηγώ τώρα; Είσαι εκτός! Δεν ήσουν έτοιμος για το "δικαστικό MASH" που είναι το Boston Legal, αν αυτό σου λέει κάτι.

Μόνο τα φινάλε των επεισοδίων (στα τρία επεισόδια δεν το πιάνεις) με Shatner και Spader να τα λένε στο μπαλκόνι του πρώτου, είναι από μόνα τους συλλογές ανθολογίας.
“The great tragedy of my life is that in my search for the Holy Grail everyone calls True Love, I see myself as Zorro, a romantic and mysterious highwayman - and the women I desire see me as Porky Pig.” (Harlan Ellison – Grail)

#42 RaspK

RaspK

Bombus pratorum

• Members
  • 3.473 posts
  • Όνομα:Παναγιώτης

Posted 18 Φεβρουάριος 2008 - 00:02

:alaugh: Όντως απίστευτο, Arachnida.
Posted Image

#43 Darkchilde

Darkchilde

Life's a bitch, but I am a bigger bitch

• Members
  • 2.914 posts
  • Όνομα:Darkchilde
  • Currently reading:Jonathan Strange and Mr. Norrell - Susanna Clarke

Posted 18 Φεβρουάριος 2008 - 07:46

Είδα τα πρώτα επεισόδια του Full Metal Panic FUMOFFU, και μπορώ να πώ ότι έχουν αρκετό γέλιο. Καλύτερη σκηνή μέχρι στιγμής, όταν
Spoiler

The Dark Side of the Force and Other Stories. - Το ελληνικό Blog.
Snippets and Other Stories from the Net. - To αγγλίκό Blog

Twitter: @ladyjedi

#44 Arachnida

Arachnida

Fantazist

• Members
  • 1.125 posts
  • Όνομα:Γιάννης

Posted 18 Φεβρουάριος 2008 - 12:31

Ο Master Chuck, είναι κορυφαίος, είναι μεγάλος, είναι μακρύς. Βέβαια προτημώ τον Σταλλόνε γιατι θεωρώ το "Rambo 2" και το "Cobra" αξεπέραστα αλλα ο Chuck παίζει σε άλλη κατηγορία. Αγαπημένη ταινία: "Missing in action".

Πολύ καλή η λίστα του D'Ailleurs.
Δεν ξέρω αν έχετε δει την τελευταία του Τσακ Νόρις, το απίστευτο "Σκληρός σαν Διαμάντι". Βγήκε το 2005 και νομίζω αξίζει να της ρίξετε μια ματιά. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη ταινία που γυρίστηκε τόσο πρόσφατα, αναφέρεται σε σύγχρονη εποχή και έχει για κακό έναν αξιωματικό των S-S από το Άουσβιτς.. Όχι δεν είναι αστείο, οι Γερμανοί ξανάρχονται και ο ανεκδιήγητος σκηνοθέτης έχει αποφασίσει να αποθεώσει την NPN theory.

Ο Τσακ όπως πάντα καλός στο ρόλο του, η γροθιά του είναι ικανή να διαπεράσει θώρακα από κέβλαρ που σταματάει εξ' επαφής σφαίρα από 45άρι, πάνω απ' τους μισούς κακούς τους σκοτώνει αφού κρύβεται πίσω από μια κολόνα και περιμένει να αδειάσουν τους γεμιστήρες τους, το παμπάλαιο φορτηγάκι του είναι αλεξίσφαιρο, εκείνα τα εφετζίδικα πιστόλια με ηλεκτρισμό δεν αρκούν για να τον πετάξουν αναίσθητο, στον υπολογιστή δεν χρειάζεται το ποντίκι, έχει τόσο ευρύ πεδίο γνώσεων που ακόμα και ένας καθηγητής αραμαϊκών και ισραηλίτικης ιστορίας εντυπωσιάζεται με τις γνώσεις του, το round house kick του έχει την ίδια σφοδρότητα με μια μπάλα κατεδάφισης, γνωρίζει πώς απενεργοποιείται ένας εκρηκτικός μηχανισμός, στο σαλόνι του έχει έναν σάκο του box (!) και φυσικά παρ' ότι είναι 68 ετών μοιάζει λίγο μεγαλύτερος από σαραντάρη.
Α ξέχασα, η πρώην γυναίκα του, τον αγαπά και τον σέβεται.

KingdomOfArachnida Βορειοδυτικές
στο τέλος του κόσμου υπάρχει η αρχή

#45 DinoHajiyorgi

DinoHajiyorgi

Επόπτης Παλιρροιών

• Members
  • 8.613 posts

Posted 18 Φεβρουάριος 2008 - 15:54

Είδα το Κορεάτικο D-Wars. Μοιάζει με τα σενάρια που έγραφε ο αδερφός μου όταν ήταν 12 χρονών. Γεμάτο χαζές ερμηνείες, τρύπες στην πλοκή και παντελώς αφελές. Τζάμι ειδικά εφέ όμως, με την επίθεση στο χωριό του χθες και τη μάχη στην πόλη του σήμερα να είναι όλα τα λεφτά. Το οποίο κάνει διπλό κρίμα για το σενάριο.
“The great tragedy of my life is that in my search for the Holy Grail everyone calls True Love, I see myself as Zorro, a romantic and mysterious highwayman - and the women I desire see me as Porky Pig.” (Harlan Ellison – Grail)

#46 D'Ailleurs

D'Ailleurs
  • Members
  • 1.243 posts
  • Όνομα:Heavy

Posted 18 Φεβρουάριος 2008 - 17:50

Πολύ καλή η λίστα του D'Ailleurs.
Δεν ξέρω αν έχετε δει την τελευταία του Τσακ Νόρις, το απίστευτο "Σκληρός σαν Διαμάντι". Βγήκε το 2005 και νομίζω αξίζει να της ρίξετε μια ματιά. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη ταινία που γυρίστηκε τόσο πρόσφατα, αναφέρεται σε σύγχρονη εποχή και έχει για κακό έναν αξιωματικό των S-S από το Άουσβιτς.. Όχι δεν είναι αστείο, οι Γερμανοί ξανάρχονται και ο ανεκδιήγητος σκηνοθέτης έχει αποφασίσει να αποθεώσει την NPN theory.

Ο Τσακ όπως πάντα καλός στο ρόλο του, η γροθιά του είναι ικανή να διαπεράσει θώρακα από κέβλαρ που σταματάει εξ' επαφής σφαίρα από 45άρι, πάνω απ' τους μισούς κακούς τους σκοτώνει αφού κρύβεται πίσω από μια κολόνα και περιμένει να αδειάσουν τους γεμιστήρες τους, το παμπάλαιο φορτηγάκι του είναι αλεξίσφαιρο, εκείνα τα εφετζίδικα πιστόλια με ηλεκτρισμό δεν αρκούν για να τον πετάξουν αναίσθητο, στον υπολογιστή δεν χρειάζεται το ποντίκι, έχει τόσο ευρύ πεδίο γνώσεων που ακόμα και ένας καθηγητής αραμαϊκών και ισραηλίτικης ιστορίας εντυπωσιάζεται με τις γνώσεις του, το round house kick του έχει την ίδια σφοδρότητα με μια μπάλα κατεδάφισης, γνωρίζει πώς απενεργοποιείται ένας εκρηκτικός μηχανισμός, στο σαλόνι του έχει έναν σάκο του box (!) και φυσικά παρ' ότι είναι 68 ετών μοιάζει λίγο μεγαλύτερος από σαραντάρη.
Α ξέχασα, η πρώην γυναίκα του, τον αγαπά και τον σέβεται.

φυσικά και το έχω δεί μαζί με όλες τις πρόσφατες ταινίες του Στίβεν.
Baron, hιroe de cuento, amo de las nubes, seρor del viento
Baron, vives un sueρo, triste y solitario, surcando el cielo
Baron, tu triste mision, no apago tu gloria

#47 Ariadne

Ariadne
  • Members
  • 3 posts

Posted 19 Φεβρουάριος 2008 - 16:08

Eίδα το Frenzy toυ Hitchcock. Από τις τελευταίες ταινίες του, αν και διαφέρει αρκετά από τις προηγούμενες, ο τρόπος όμως με τον οποίο σε κάνει να αισθανθείς στην σκηνή του εγκλήματος επιβεβεβαιώνει την ανωτερότητα του σκηνοθέτη.
The world is so empty if one thinks only of mountains, rivers and cities; but to know someone here an there who thinks and feels with us, and though distant, is close to us in spirit — this makes the earth for us an inhabited garden.

#48 Mort13

Mort13

The things I do for love...

• Members
  • 1.307 posts
  • Όνομα:Χρήστος

Posted 20 Φεβρουάριος 2008 - 00:13

Είδα το Shrek 3, σαφώς κατώτερο από τα 2 πρώτα. Οι χαρακτήρες είναι πολλοί και η έμπνευση αρχίζει να στερεύει... Πάντως διασκέδασα με τον μάγο Merlin του Eric Idle που χρησιμοποίησε την ίδια χροιά φωνής που έδωσε και στον Rincewind στα 2 Discworld computer games!
Sometimes the appropriate response to reality is to go insane.
~Philip K. Dick

#49 Naroualis

Naroualis

Πατώντας σε στέρεα γη

• Moderators
  • 6.143 posts
  • Όνομα:Ευθυμία

Posted 20 Φεβρουάριος 2008 - 08:27

Είδα για τρίτη ή τέταρτη φορά το Van Helsing, με τον Χιου Τζάκμαν. Μη με ρωτάτε γιατί, προφανώς μου είχε λήψει λίγο γέλιο στη ζωή μου...

#50 Darkchilde

Darkchilde

Life's a bitch, but I am a bigger bitch

• Members
  • 2.914 posts
  • Όνομα:Darkchilde
  • Currently reading:Jonathan Strange and Mr. Norrell - Susanna Clarke

Posted 20 Φεβρουάριος 2008 - 11:43

Νομίζω Ευθυμία μου ότι απλά το είδες για τα οφθαλμόλουτρα (Hugh Jackman...) :atongue:

Full Metal Panic The Second Raid 1-2:
Αφού τελειώσαμε την πρώτη σειρά, αφού γελάσαμε με το Fumoffu, σειρά έχει το The Second Raid. Μικρότερη σειρά από την πρώτη (μόνο 13 επεισόδια), το animation συνεχίζει την ανοδική του πορεία... Αξίζει να το δεί κανείς μόνο και μόνο για το απίστευτο animation, κι ας υπολείπετε σε σενάριο. (Ενώ η βασική ιδέα είναι καλή, τα χαλάμε στα υπόλοιπα). Θα δείξει μόλις τελειώσω και τα 13 επεισόδια.
The Dark Side of the Force and Other Stories. - Το ελληνικό Blog.
Snippets and Other Stories from the Net. - To αγγλίκό Blog

Twitter: @ladyjedi

#51 Παρατηρητής

Παρατηρητής

Winter Bard - Christmas Wanderer

• Members
  • 1.465 posts
  • Όνομα:Γιώργος

Posted 20 Φεβρουάριος 2008 - 11:54

Είδα το Ghost Lake (ταινία τρομου..). Το Κακό ήταν υπερπαραγωγή μπροστά του...
Μην το δείτε αν μετανοιώτετε για χαμένους χρόνους.
Δείτε το αν θέλετε να γελάσετε
http://talesofabrokenswordblospot.com - Ιστορίες ενός Σπασμένου Ξίφους
http://noela-world.blogspot.com - Το Τραγούδι του Χρόνου

You’re chasing twilight and you know, You will be on your own
Blind Guardian - Sacred

#52 RaspK

RaspK

Bombus pratorum

• Members
  • 3.473 posts

Posted 20 Φεβρουάριος 2008 - 13:10

Είδα τις προάλλες το Van Helsing - πέραν κάποιων ηθοποιών, δεν έχει τίποτα να δείξει η ταινία. Η μόνη σκηνή που πραγματικά άξιζε ήταν η αρχική, με το Mr Hyde, και το τέλος της ταινίας απλά μου φάνηκε ηλίθιο... Είμαι, επίσης, ο μόνος που διακρίνει την υπόνοια: «Αν κάνουμε πωλήσεις, θα βγάλουμε συνέχεια;»

Πήγα χτες και στο Sweeney Todd: φταίω να πω ότι επιβεβαιώνεται η άποψή μου, ότι τα trailers έχουν κάνει την περισσότερη ζημιά στις περισσότερες περιπτώσεις που ακούω τον κόσμο να λέει ότι δεν τους άρεσε μια ταινία (μαζί με τις... μεγάλες προσδοκίες, φυσικά); Όταν βγήκε το Corpse Bride, όλοι περίμεναν ένα δεύτερο Nightmare Before Christmas, και τώρα όλοι περίμεναν ένα thriller που, όπως τα βλέπω, οι περισσότεροι δεν ήξεραν καν το που κυμαίνεται. Τα σχόλια που άκουσα στον κινηματογράφο ήταν χαρακτηριστικά, και οι φίλες μας που ήρθαν, νομίζοντας ότι θα είναι περισσότερο μυστηριακό το έργο και λιγότερο ωμό, έπαθαν ένα μικρό ταράκουλο. I really, really hate film marketing...
Posted Image

#53 katsiro

katsiro
  • Members
  • 116 posts
  • Όνομα:katsiro

Posted 21 Φεβρουάριος 2008 - 07:51

Τελευταία είδα το 4400 και ήταν καλό. Πρωτη και δεύτερη σαιζόν βλέπονται μονορούφι. Πιάστηκαμε στον καναπέ. Μαραθώνιος. Φυσικά ποιός μαγείρεψε? Τη βγάλαμε με σουβλάκια.! Μικρή κοιλίτσα έκανε στο 3ο season αλλά σε γενικές γραμμές καλό. Φυσικά απο την γραμμή παραγωγής του Vancouver. Εκεί πάνω ξεκίνησαν ως βιοτεχνία και κοντεύουν να σταματήσουν τις τηλεοπτικές παραγωγές του Hollywood και της Florida.

#54 Neminefir

Neminefir

Compulsive Nomad

• Members
  • 22 posts
  • Όνομα:George

Posted 21 Φεβρουάριος 2008 - 12:18

Λοιπόν, να αλλάξω λίγο θέμα.

Ξεκίνησα να παρακολουθώ πριν λίγες μέρες την πολωνική σειρά Wiedzmin (The Witcher) με αγγλικούς υπότιτλους, βασισμένη πάνω στα αντίστοιχα βιβλία του Michal Zebrowski που είναι γενικά διαθέσιμα. Υπάρχει επίσης μια σχετική ταινία του 2001, για την οποία δεν έχω άποψη ακόμα (no subs). Αν δεν κάνω λάθος, μου φαίνεται (με τα ελάχιστα πολωνικά μου :p ) ότι πρωταγωνιστής είναι ο ίδιος ο συγγραφέας?

Το ενδιαφέρον άναψε μετά το υπέροχο video game (RPG) που έχει κυκλοφορήσει αρχές του χρόνου.

Τα κοινά σημεία είναι πάρα πολλά για όσους έχουν ασχοληθεί με το παιχνίδι (signs, elixirs, monsters, Kaer Morhen, elves, dwarves, etc)

Από τα δύο πρώτα επεισόδια φαίνεται ότι παρά τα σχετικά λιγοστά effects και animations, έχει γίνει καλή προσπάθεια για να αποδοθεί βάθος στους χαρακτήρες (δεν πετυχαίνει πάντα, κυρίως λόγω ερμηνείας ηθοποιών πιστεύω).

Σεναριακά, τα τρία πρώτα επεισόδια (που έχω δει μέχρι τώρα) είναι επαρκώς άρτια, χωρίς να είναι και Heroes φυσικά.

Εξέχοντα σημεία θεωρώ τα (σχετικά) ώριμα (ηθικά κυρίως) διλλήματα που υπάρχουν διάσπαρτα και την ανακάλυψη ενός κόσμου που είναι γενικά άγνωστος στον πρωταγωνιστή, και αποκαλύπτεται βήμα-βήμα, όπως ακριβώς και στο παιχνίδι.

Το προτείνω σε όποιον ευχαριστήθηκε το παιχνίδι, αλλά και σε όποιον ψάχνει κάτι ενδεχομένως ενδιαφέρον στο χώρο του fantasy.

Μόλις τα δω όλα θα ξαναγράψω σαν επίλογο σε όλη τη σειρά (και ίσως την ταινία)?

Edited by Neminefir, 21 Φεβρουάριος 2008 - 12:19.

Ten leagues beyond the wild world's end...Methinks it is no journey. - Tom a' Bedlam

#55 Sileon

Sileon
  • Members
  • 1.037 posts

Posted 21 Φεβρουάριος 2008 - 13:21

..Ντουμπλάρετε την φωνή του..

Αλήθεια Ντίνο, τι παίζει με το ντουμπλάρισμα της φωνής? Σε τι έκταση χρησιμοποιείται? Πάντα είχα αυτήν την απορία.
"We are the wounds and the great cold death of earth"

#56 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.534 posts
  • Όνομα:Μιχάλης

Posted 21 Φεβρουάριος 2008 - 13:37

Full Metal Panic The Second Raid 1-2:
Αφού τελειώσαμε την πρώτη σειρά, αφού γελάσαμε με το Fumoffu, σειρά έχει το The Second Raid. Μικρότερη σειρά από την πρώτη (μόνο 13 επεισόδια), το animation συνεχίζει την ανοδική του πορεία... Αξίζει να το δεί κανείς μόνο και μόνο για το απίστευτο animation, κι ας υπολείπετε σε σενάριο. (Ενώ η βασική ιδέα είναι καλή, τα χαλάμε στα υπόλοιπα). Θα δείξει μόλις τελειώσω και τα 13 επεισόδια.

Υπολείπεται σε σενάριο; Τα ξαναλέμε μόλις το τελειώσεις. Εγώ κάπου μεταξύ 10 και 12 είχα μείνει με το πως εξελίχθηκε από action/comedy/romance σε βαρύ δράμα.

Πήγα χτες και στο Sweeney Todd: φταίω να πω ότι επιβεβαιώνεται η άποψή μου, ότι τα trailers έχουν κάνει την περισσότερη ζημιά στις περισσότερες περιπτώσεις που ακούω τον κόσμο να λέει ότι δεν τους άρεσε μια ταινία (μαζί με τις... μεγάλες προσδοκίες, φυσικά); Όταν βγήκε το Corpse Bride, όλοι περίμεναν ένα δεύτερο Nightmare Before Christmas, και τώρα όλοι περίμεναν ένα thriller που, όπως τα βλέπω, οι περισσότεροι δεν ήξεραν καν το που κυμαίνεται. Τα σχόλια που άκουσα στον κινηματογράφο ήταν χαρακτηριστικά, και οι φίλες μας που ήρθαν, νομίζοντας ότι θα είναι περισσότερο μυστηριακό το έργο και λιγότερο ωμό, έπαθαν ένα μικρό ταράκουλο. I really, really hate film marketing...

Ναι. Ο Bava δεν είναι και πολύ κοσέρ για το σύγχρονο κινηματογραφικό κοινό (μόνο οι αμερικάνικες αντιγραφές του τύπου Παρασκευή και 13). Τεσπά, για το Sweeney Todd τα σχόλια είναι ανάμεικτα.

Πάντως για μένα η ταινία έχει κάκιστο σενάριο και μέτριο προς κακό σκηνοθέτη. Ακόμη κι έναν κακό ηθοποιό, ένας έμπειρος σκηνοθέτης μπορεί να τον κάνει να δώσει το 100% της ερμηνείας του. Όταν η Μπέκινσέηλ κρατάει τον κεφαλοθραύστη λες και είναι η βούρτσα που χτενίζεται, εγώ το χρεώνω στον σκηνοθέτη που δεν της έδειξε πώς να τον κρατάει τον ρημάδι τον κεφαλοθραύστη.

Και για να πω και τα πράγματα με το όνομά τους, πρέπει να σταματήσω να λέω ότι ο σκηνοθέτης είναι κακός. Εννέα στα δέκα είχε μια κακιά στιγμή (κι ένα κακό σενάριο. Αυτό ισχύει μέχρι τελικής πτώσεως.)

Πριν το Van Helsing είχε κάνει τις δύο μούμιες. Για να το πω πιο απλά, η ταινία ήταν επίτηδες τόσο κακή, δε νομίζω ότι ο οποιοσδήποτε είχε γράψει τους μονολόγους του Δράκουλα είχε την ψευδαίσθηση ότι μπορούν να περάσουν ως σοβαροί και, αν τους είχε, τότε δε την είχε ο σκηνοθέτης και έβαλε το Δράκουλα να μιλάει σε φάση: "I have NO HEART. I have NO SOUL. I am hollow. And I will ENDURE!" ούτε θα είχε βάλει τον Q της εποχής ούτε φυσικά το Κογιότ της WB ως λυκάνθρωπο (μόνο πινακίδα με Oops δεν έβγαζε όταν έπεφτε από ψηλά).
Γενικά, η ταινία είναι απόλαυση να τη βλέπεις με φίλους και να σχολιάζετε. Αν τη δεις μόνος σου χάνεις τη μισή απόλαυσή της.
Posted Image

- Civilised men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

R.E. Howard - The Tower of the Elephant

#57 DinoHajiyorgi

DinoHajiyorgi

Επόπτης Παλιρροιών

• Members
  • 8.613 posts

Posted 21 Φεβρουάριος 2008 - 14:06

Αλήθεια Ντίνο, τι παίζει με το ντουμπλάρισμα της φωνής? Σε τι έκταση χρησιμοποιείται? Πάντα είχα αυτήν την απορία.

Η πιο κλασσική περίπτωση που ξέρω είναι η φωνή του Μελ Γκίμπσον στο πρώτο Μαντ Μαξ, στην αμερικάνικη έκδοση του τουλάχιστο. Οι παραγωγοί θεωρούσαν την βαριά Αυστραλιανή προφορά του δυσκολονόητη.

Στο περίπου άσχετο: όπου βλέπετε κύματα να σκάνε δίπλα στους ηθοποιούς ή να φυσάει δυνατά, έχει πέσει ADR, δηλαδή additional dialogue recording, όπου οι ηθοποιοί ντουμπλάρουν τους εαυτούς τους, καθώς η πρώτη ηχογράφηση δεν ακούγεται.

#58 RaspK

RaspK

Bombus pratorum

• Members
  • 3.473 posts

Posted 21 Φεβρουάριος 2008 - 16:42

@Nihilio: Agreed by all means on all matters. Δυστυχώς το Van Helsing κατέληξα να το δω μόνος, οπότε και τα επακόλουθα. :asad:

Έγραψα κι ένα μικρό σχολιασμό στο blog μου για το Sweeney Todd.

@Dino: Αυτό που λες με το ADR είναι, νομίζω, λίαν εμφανές στον παλιό ελληνικό κινηματογράφο, αλλά και στην ταινία Blade Runner, όταν ανακρίνει τον [Hassan; έτσι δεν τον έλεγαν τον τύπο;] ο Harrison Ford/Rick Deckard (όπου ο ήχος είναι αταίριαστος και ηχητικά και ως προς τα χείλη).

Edited by RaspK, 21 Φεβρουάριος 2008 - 16:54.

Posted Image

#59 Mort13

Mort13

The things I do for love...

• Members
  • 1.307 posts
  • Όνομα:Χρήστος

Posted 21 Φεβρουάριος 2008 - 19:34

Γενικά χρησιμοποιείται πολύ το ADR, ειδικά σε ταινίες εποχής γιατί μπορεί να γυρίζουν μια μάχη πχ σε ένα πάρκο ή μια πεδιάδα και δίπλα να υπάρχει δρόμος με κίνηση και αυτοκίνητα οπότε ακούγεται ο αντίστοιχος θόρυβος, να περνάει αεροπλάνο από πάνω κλπ. Θυμάμαι από τα extras του Άρχοντα να λένε οι ηθοποιοί ότι χρειάστηκε να ξαναμαγνητοφωνήσουν πολύ μεγάλο ποσοστό των διαλόγων τους.
Sometimes the appropriate response to reality is to go insane.
~Philip K. Dick

#60 DinoHajiyorgi

DinoHajiyorgi

Επόπτης Παλιρροιών

• Members
  • 8.613 posts

Posted 21 Φεβρουάριος 2008 - 22:02

Attached File  SURFACE.jpg   32,83KB   2 downloads

Κάθε Σάββατο βράδυ, στις 22:00 στο Alter με τον ηλίθιο τίτλο "Άγνωστος Εχθρός".

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users