Jump to content

Star Wars: The Clone Wars (2008-2015)


Darkchilde
 Share

Recommended Posts

Έχω δει μόνο τα 11 επεισόδια της πρώτης σεζόν, και την ταινία φυσικά, οπότε δεν έχω δει τον Cad Bane ακόμα. Από όσο διάβαζα πάντως εμφανίζεται στα επεισόδια της 3ης σεζόν "Evil Plans" και "Hunt for Ziro".

Link to comment
Share on other sites

Tη βλέπει κανείς τη σειρά αυτή; Ξεκίνησα να τη βλέπω από την αρχή χτες. Ενδιαφέρεται κανείς για συζήτηση πάνω στα επεισόδια κλπ; Προσωπικά έχω εντυπωσιαστεί πολύ, αν και όχι με τα πάντα. Σίγουρα όμως θα συνεχίσω να τη βλέπω μέχρι και το 69ο επεισόδιο που έχει παιχτεί και μια που ξεκίνησε η 4η σεζόν πριν λίγες βδομάδες θα τη δω κι αυτή ολόκληρη.

 

Τα έχεις διαθέσιμα και δε μου τα εχεις γράψει ακόμα; Καλά, θα σε φτιαξω εγώ!! :devil2:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tα εχω δει ολα ως τωρα! Εχει κατι μετρια επεισόδια αλλα γενικα μαρεσει πολυ!

Κ εγω που νομιζα οτι δεν το εβλεπε κανεις...ελα να πεφτουν τα σχολια..!

 

 

Βοba εχεις pm.

Link to comment
Share on other sites

Tη βλέπει κανείς τη σειρά αυτή; Ξεκίνησα να τη βλέπω από την αρχή χτες. Ενδιαφέρεται κανείς για συζήτηση πάνω στα επεισόδια κλπ; Προσωπικά έχω εντυπωσιαστεί πολύ, αν και όχι με τα πάντα. Σίγουρα όμως θα συνεχίσω να τη βλέπω μέχρι και το 69ο επεισόδιο που έχει παιχτεί και μια που ξεκίνησε η 4η σεζόν πριν λίγες βδομάδες θα τη δω κι αυτή ολόκληρη.

 

Τα έχεις διαθέσιμα και δε μου τα εχεις γράψει ακόμα; Καλά, θα σε φτιαξω εγώ!! :devil2:

 

 

 

 

Θα στα δώσω να τα δεις! Ηρέμησε! :p Χτες ξεκίνησα και γω ο καημένος να τα βλέπω! Aλλά με βλέπω να τσιμπάω και τα dvd set κάποια στιγμή. Να σου πω. Τα παλιά "Clone Wars" τα έχεις δει;

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

Tα εχω δει ολα ως τωρα! Εχει κατι μετρια επεισόδια αλλα γενικα μαρεσει πολυ!

Κ εγω που νομιζα οτι δεν το εβλεπε κανεις...ελα να πεφτουν τα σχολια..!

 

 

Βοba εχεις pm.

 

Ναι, μερικά επεισόδια είναι μέτρια (έχω δει τα πρώτα 17 ως τώρα). Προσωπικά με κουράζει το υπερβολικό "πίου πίου" αλλά Star Wars είναι αυτό και space opera χωρίς πίου πίου δεν γίνεται. Δεν αναφέρομαι όμως στις μονομαχίες με lightsabers που μ'αρέσουν γενικά. Υπάρχουν επεισόδια με καταιγιστική δράση και μάχες, ενώ άλλα είναι πιο character και plot oriented. Το πιο ωραίο είναι όχι μόνο πως βλέπουμε πολλούς νέους κόσμους, γνωστούς και άγνωστους, αλλά και πολλούς χαρακτήρες που δεν έχουμε δει ποτέ ή σχεδόν ποτέ, όπως διάφορους Jedi (σαν τη Luminara Unduli που την πάω απίστευτα). Τα δε γραφικά είναι απλά άπαιχτα.

 

 

Ως τώρα το επεισόδιο που μ'άρεσε περισσότερο ήταν το διπλό "Jedi Crash" και "Defenders of Peace" που είχε και πολύ ωραίο μήνυμα. Η δε εμφάνιση της Aayla Sekura ήταν από τα πολύ συν!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nαι συμφωνω ομως δεν δειχνει απλα τους κοσμους αυτους και τους χαρακτηρες αλλα εμβαθύνει αρκετα και στις κοινωνιες και στα πολιτικα δρωμενα. Βασικα η σειρα μου λυνει πολλες αποριες(πχ θα δεις παρακατω τον πλανητη του Darth Maul)

Λιγο πολυ θα δεις ολους τους Jedi Generals(Kit Fisto,Plo Koon κτλ)

 

Βοba o Cad Bane ειναι στον 3ο κυκλο,τωρα το θυμήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι συμφωνω ομως δεν δειχνει απλα τους κοσμους αυτους και τους χαρακτηρες αλλα εμβαθύνει αρκετα και στις κοινωνιες και στα πολιτικα δρωμενα. Βασικα η σειρα μου λυνει πολλες αποριες(πχ θα δεις παρακατω τον πλανητη του Darth Maul)

Λιγο πολυ θα δεις ολους τους Jedi Generals(Kit Fisto,Plo Koon κτλ)

 

Βοba o Cad Bane ειναι στον 3ο κυκλο,τωρα το θυμήθηκα.

 

Nαι, ναι! Και ακριβώς αυτό μ'αρέσει πολύ. Όπως στο επεισόδιο που είδαμε τη Rodia όπου πήγε η Amidala και ο Jar Jar Binks. Μ'αρέσει πολύ, πάρα πολύ αυτή η εμβάθυνση και σε όλα όσα είπες. Και είναι απίστευτα φευγάτες φάσεις αυτές. Τον χαμογελαστούλη Kit Fisto τον είδα χτες. Ωραίο επεισόδιο ήταν.

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

Nαι συμφωνω ομως δεν δειχνει απλα τους κοσμους αυτους και τους χαρακτηρες αλλα εμβαθύνει αρκετα και στις κοινωνιες και στα πολιτικα δρωμενα. Βασικα η σειρα μου λυνει πολλες αποριες(πχ θα δεις παρακατω τον πλανητη του Darth Maul)

Λιγο πολυ θα δεις ολους τους Jedi Generals(Kit Fisto,Plo Koon κτλ)

 

Βοba o Cad Bane ειναι στον 3ο κυκλο,τωρα το θυμήθηκα.

 

Εχει και Μπομπα Φεττ στο 2ο κυκλο αλλα τον εχει σαν ενα μιρκο αλυτακο απο την αλλη ο Καντ Μπέην πωρονει

Edited by Boba Fett
Link to comment
Share on other sites

Nαι συμφωνω ομως δεν δειχνει απλα τους κοσμους αυτους και τους χαρακτηρες αλλα εμβαθύνει αρκετα και στις κοινωνιες και στα πολιτικα δρωμενα. Βασικα η σειρα μου λυνει πολλες αποριες(πχ θα δεις παρακατω τον πλανητη του Darth Maul)

Λιγο πολυ θα δεις ολους τους Jedi Generals(Kit Fisto,Plo Koon κτλ)

 

Βοba o Cad Bane ειναι στον 3ο κυκλο,τωρα το θυμήθηκα.

 

Εχει και Μπομπα Φεττ στο 2ο κυκλο αλλα τον εχω σαν ενα μιρκο αλυτακο απο την αλλη ο Καντ Μπέην πωρονει

 

Αναμένω να φτάσω στην 3η σεζόν να τον δω και γω τον Cad Bane. Δεν θυμάμαι να έχει εμφανιστεί σε καμμια ταινία, ε; Από Expanded Universe έχω διαβάσει μόνο κάμποσα κόμικς και 2-3 βιβλία οπότε ίσως έχει εμφανιστεί κάπου εκεί αλλά να μην τον ξέρω.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nαι συμφωνω ομως δεν δειχνει απλα τους κοσμους αυτους και τους χαρακτηρες αλλα εμβαθύνει αρκετα και στις κοινωνιες και στα πολιτικα δρωμενα. Βασικα η σειρα μου λυνει πολλες αποριες(πχ θα δεις παρακατω τον πλανητη του Darth Maul)

Λιγο πολυ θα δεις ολους τους Jedi Generals(Kit Fisto,Plo Koon κτλ)

 

Βοba o Cad Bane ειναι στον 3ο κυκλο,τωρα το θυμήθηκα.

 

Εχει και Μπομπα Φεττ στο 2ο κυκλο αλλα τον εχω σαν ενα μιρκο αλυτακο απο την αλλη ο Καντ Μπέην πωρονει

 

Αναμένω να φτάσω στην 3η σεζόν να τον δω και γω τον Cad Bane. Δεν θυμάμαι να έχει εμφανιστεί σε καμμια ταινία, ε; Από Expanded Universe έχω διαβάσει μόνο κάμποσα κόμικς και 2-3 βιβλία οπότε ίσως έχει εμφανιστεί κάπου εκεί αλλά να μην τον ξέρω.

 

 

 

 

O Cad Bane παιζει και στα τελευτεα επεισοδια του 1ο κυκλου στο "Rise of the Bounty Hunters" και στα πρωτα του 2ο κυκλου. Οποτε θα τον δεις συντομα.

 

Εξω απο το θεμα τωρα που μηλαμε για "παιδικα" εχει δει κανεις το Last Airbender και δεν μηλαω για την αθλια ταινια αλλα για την σειρα.

Edited by Boba Fett
Link to comment
Share on other sites

Nαι συμφωνω ομως δεν δειχνει απλα τους κοσμους αυτους και τους χαρακτηρες αλλα εμβαθύνει αρκετα και στις κοινωνιες και στα πολιτικα δρωμενα. Βασικα η σειρα μου λυνει πολλες αποριες(πχ θα δεις παρακατω τον πλανητη του Darth Maul)

Λιγο πολυ θα δεις ολους τους Jedi Generals(Kit Fisto,Plo Koon κτλ)

 

Βοba o Cad Bane ειναι στον 3ο κυκλο,τωρα το θυμήθηκα.

 

Εχει και Μπομπα Φεττ στο 2ο κυκλο αλλα τον εχω σαν ενα μιρκο αλυτακο απο την αλλη ο Καντ Μπέην πωρονει

 

Αναμένω να φτάσω στην 3η σεζόν να τον δω και γω τον Cad Bane. Δεν θυμάμαι να έχει εμφανιστεί σε καμμια ταινία, ε; Από Expanded Universe έχω διαβάσει μόνο κάμποσα κόμικς και 2-3 βιβλία οπότε ίσως έχει εμφανιστεί κάπου εκεί αλλά να μην τον ξέρω.

 

 

 

 

O Cad Bane παιζει και στα τελευτεα επεισοδια του 1ο κυκλου στο "Rise of the Bounty Hunters" και στα πρωτα του 2ο κυκλου. Οποτε θα τον δεις συντομα.

 

Εξω απο το θεμα τωρα που μηλαμε για "παιδικα" εχει δει κανεις το Last Airbender και δεν μηλαω για την αθλια ταινια αλλα για την σειρα.

 

Όμορφα! Φαίνεται ενδιαφέρων χαρακτήρας.

 

 

Το άλλο που λες δεν το έχω δει (αν και το έχω ακουστά). Γιατί δεν ανοίγεις ένα τόπικ γι'αυτό, μια που στο παρόν λέμε για το Clone Wars? Σίγουρα κάποιοι θα το έχουν δει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nαι συμφωνω ομως δεν δειχνει απλα τους κοσμους αυτους και τους χαρακτηρες αλλα εμβαθύνει αρκετα και στις κοινωνιες και στα πολιτικα δρωμενα. Βασικα η σειρα μου λυνει πολλες αποριες(πχ θα δεις παρακατω τον πλανητη του Darth Maul)

Λιγο πολυ θα δεις ολους τους Jedi Generals(Kit Fisto,Plo Koon κτλ)

 

Βοba o Cad Bane ειναι στον 3ο κυκλο,τωρα το θυμήθηκα.

 

Εχει και Μπομπα Φεττ στο 2ο κυκλο αλλα τον εχω σαν ενα μιρκο αλυτακο απο την αλλη ο Καντ Μπέην πωρονει

 

Αναμένω να φτάσω στην 3η σεζόν να τον δω και γω τον Cad Bane. Δεν θυμάμαι να έχει εμφανιστεί σε καμμια ταινία, ε; Από Expanded Universe έχω διαβάσει μόνο κάμποσα κόμικς και 2-3 βιβλία οπότε ίσως έχει εμφανιστεί κάπου εκεί αλλά να μην τον ξέρω.

 

 

 

 

O Cad Bane παιζει και στα τελευτεα επεισοδια του 1ο κυκλου στο "Rise of the Bounty Hunters" και στα πρωτα του 2ο κυκλου. Οποτε θα τον δεις συντομα.

 

Εξω απο το θεμα τωρα που μηλαμε για "παιδικα" εχει δει κανεις το Last Airbender και δεν μηλαω για την αθλια ταινια αλλα για την σειρα.

 

Όμορφα! Φαίνεται ενδιαφέρων χαρακτήρας.

 

 

Το άλλο που λες δεν το έχω δει (αν και το έχω ακουστά). Γιατί δεν ανοίγεις ένα τόπικ γι'αυτό, μια που στο παρόν λέμε για το Clone Wars? Σίγουρα κάποιοι θα το έχουν δει.

 

 

 

Θα προσπαθησω αν και δεν ειμαι καλος στον να φτιαχνω τοπικ να βαλω τα δυνατα μου ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ δεν εχει καμια σχεση με την τανεια...

Link to comment
Share on other sites

Tελείωσα την πρώτη σεζόν σήμερα (μια που χτες δεν είχα την παραμικρή διάθεση να δω οτιδήποτε). Είμαι εντυπωσιασμένος από την υψηλή ποιότητά της. Σίγουρα απευθύνεται σε πιο νεαρό κοινό, αλλά δεν είναι επ'ουδενί dumbed down (αποβλακωμένο) όπως πολλές άλλες σειρές σήμερα. Υπάρχει ισορροπία ανάμεσα στις σκηνές δράσεις και σε κείνες που προωθούν την ιστορία και την εμβάθυνση των χαρακτήρων. Υπάρχει χιούμορ, και οπτικά είναι από τα ομορφότερα "καρτούνς" που έχω δει. Ιδιαίτερα μ'αρέσουν τα αποφθέγματα στην αρχή κάθε επεισοδίου, που θυμίζουν τα ανάλογα στο Andromeda, και που χωρίς να είναι τίποτα το ιδιαίτερα "βαθύ", αποτελούν τροφή για σκέψη, ειδικά για νεαρότερους θεατές, μια που δείχνουν τις ευγενείς αρχές της φιλοσοφίας των Jedi. (Θα γράψω τη λίστα κάποια στιγμή γιατί θα τα ήθελα συγκεντρωμένα αυτά).

 

Aρνητικά σχόλια δεν μπορώ να βρω γιατί είναι μάλλον υποκειμενικό ζήτημα. Π.χ. προσωπικά θα προτιμούσα κάπως λιγότερο "πίου πίου" και πιο περίπλοκες ιστορίες με βαθύτερες ιδέες και λίγη περισσότερη έμφαση στην μαθητεία των padawan, εν προκειμένω της Ahsoka Tano. Δηλαδή για επεισόδια που θα επικεντρώνονταν μόνο σε πιο ειρηνικά θέματα και όχι στην επόμενη σύγκρουση. Αλλά είπαμε. Είναι Star Wars και δη Clone Wars. Ίσως όμως υπάρξουν τέτοια στις επόμενες σεζόν.

 

Τα επεισόδια που μ'άρεσαν περισσότερο ήταν το διπλό "Jedi Crash" και "Defenders of Peace", και το τριπλό "Storm over Ryloth", "Ιnnocents of Ryloth" και ""Liberty on Ryloth".

 

Ο Cad Bane που πρωτοεμφανίζεται στο τελευταίο επεισόδιο της σεζόν είναι πολύ δυνατός χαρακτήρας, και η εμφάνιση της Aurra Sing άλλο ένα συνg. :lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tη βλέπει κανείς τη σειρά αυτή; Ξεκίνησα να τη βλέπω από την αρχή χτες. Ενδιαφέρεται κανείς για συζήτηση πάνω στα επεισόδια κλπ; Προσωπικά έχω εντυπωσιαστεί πολύ, αν και όχι με τα πάντα. Σίγουρα όμως θα συνεχίσω να τη βλέπω μέχρι και το 69ο επεισόδιο που έχει παιχτεί και μια που ξεκίνησε η 4η σεζόν πριν λίγες βδομάδες θα τη δω κι αυτή ολόκληρη.

 

Τα έχεις διαθέσιμα και δε μου τα εχεις γράψει ακόμα; Καλά, θα σε φτιαξω εγώ!! :devil2:

 

 

 

 

Θα στα δώσω να τα δεις! Ηρέμησε! :p Χτες ξεκίνησα και γω ο καημένος να τα βλέπω! Aλλά με βλέπω να τσιμπάω και τα dvd set κάποια στιγμή. Να σου πω. Τα παλιά "Clone Wars" τα έχεις δει;

 

Τα έχω δει. Η καινουργια σειρά ειναι πριν η μετά από το παλιο Clone Wars στην χρονολογια του Star Wars? (Περιμένω να μου τα δώσεις! ΟΛΑ!) :lol:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δύο επεισόδια έχω και ολοκληρώνω κι εγώ τον πρώτο κύκλο.

Έλεγα να τα ξεκινήσω εδώ και πολύ καιρό, αλλά το έπραξα με το που είδα το thread.

Εύγε, Darkchilde!

 

Υ.Γ. Λίγο προσοχή με τις αντιγραφο-κουβέντες, παίδες.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δύο επεισόδια έχω και ολοκληρώνω κι εγώ τον πρώτο κύκλο.

Έλεγα να τα ξεκινήσω εδώ και πολύ καιρό, αλλά το έπραξα με το που είδα το thread.

Εύγε, Darkchilde!

 

Υ.Γ. Λίγο προσοχή με τις αντιγραφο-κουβέντες, παίδες.

 

Μην ανησυχείς. Η Yuuko είναι η μικρή αδελφή μου και δεν τίθεται θέμα αντιγραφής από original έτσι κι αλλιώς (όταν τα αγοράσω σε dvd sets το πιθανότερο είναι να γίνει κατάσχεση των dvd για να τα δει, όπως μου έχει και όλα τα I Love Lucy εδώ και κανα χρόνο!) Μάλλον τον μικρό εξωτερικό μου θα της δώσω να τα δει στο δικό τηςυπολογιστή. ;-)

 

Πώς σου φαίνεται ως τώρα Δημήτρη? Εγώ κοντεύω να τελειώσω και το 2ο κύκλο.

 

(Duchess Satine :wub: :wub: :wub: )

 

 

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

Tελικά Δημήτρη πώς σου φαίνεται η σειρά ως τώρα; Εγώ μόλις τελείωσα τη 2η σεζόν και πάω ακάθεκτος για την 3η. Θα γράψω εντυπώσεις αργότερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Χθες ολοκλήρωσα τον πρώτο κύκλο και δηλώνω εντυπωσιασμένος. :good:

 

Η σειρά τα έχει όλα: καλοί χαρακτήρες, πολύ δράση και ωραία αισθητική.

Ο Lucas παρουσίασε επιτέλους στην οθόνη (όπως ξέρεις έχουν προηγηθεί βιβλία, εικονογραφημένα κ.ά.) μπόλικο και καλό υλικό από το τεράστιο σύμπαν που έχει δημιουργήσει.

Κάθε κύκλος έχει συγκεκριμένη θεματική, εμφανίζονται πολλές φυλές και περισσότεροι ιππότες Jedi, πάντα με σημείο αναφοράς την εξέλιξη του χαρακτήρα του Anakin, αλλά χωρίς να γίνεται μονότονη.

 

Είναι από τις λίγες σειρές που είναι όντως κατάλληλη για παιδιά, όχι διότι είναι αφελής, αλλά διότι παρουσιάζει τα διλήμματα των χαρακτήρων με τρόπο ρεαλιστικό σεβόμενη τη νοημοσύνη τοσο των ανηλίκων όσο και ημών.

 

Ανυπομονώ για τη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Χθες ολοκλήρωσα τον πρώτο κύκλο και δηλώνω εντυπωσιασμένος. :good:

 

Η σειρά τα έχει όλα: καλοί χαρακτήρες, πολύ δράση και ωραία αισθητική.

Ο Lucas παρουσίασε επιτέλους στην οθόνη (όπως ξέρεις έχουν προηγηθεί βιβλία, εικονογραφημένα κ.ά.) μπόλικο και καλό υλικό από το τεράστιο σύμπαν που έχει δημιουργήσει.

Κάθε κύκλος έχει συγκεκριμένη θεματική, εμφανίζονται πολλές φυλές και περισσότεροι ιππότες Jedi, πάντα με σημείο αναφοράς την εξέλιξη του χαρακτήρα του Anakin, αλλά χωρίς να γίνεται μονότονη.

 

Είναι από τις λίγες σειρές που είναι όντως κατάλληλη για παιδιά, όχι διότι είναι αφελής, αλλά διότι παρουσιάζει τα διλήμματα των χαρακτήρων με τρόπο ρεαλιστικό σεβόμενη τη νοημοσύνη τοσο των ανηλίκων όσο και ημών.

 

Ανυπομονώ για τη συνέχεια.

 

Ναι, ακριβώς. Αυτός ο σεβασμός της νοημοσύνης τόσο των ανηλίκων όσο και των ενηλίκων θεατών είναι από τα πολύ μεγάλα, και σπάνια, ατού της σειράς. Όπως είπες και συ το σημείο αναφοράς είναι η εξέλιξη του χαρακτήρα του Anakin, πάντα με την προοπτική του γνωστού μέλλοντος που όλοι ξέρουμε. Ευτυχώς όμως δεν εξελίχθηκε η σειρά σε εβδομαδιαίες περιπέτειες του Anakin και της Ahsoka από πλανήτη σε πλανήτη αλλά σε μια πολύ μεγαλύτερη ποικιλία ιστοριών με πρωταγωνιστές μια πλειάδα χαρακτήρων, σε επεισόδια που ο Anakin και η Ahsoka είτε δεν εμφανίζονται καθόλου, είτε έχουν δευτερεύοντες ρόλους. Μαζί με αυτά και η εισαγωγή πραγματικών πολύ ωραίων χαρακτήρων όπως .... very minor, humorous spoiler ....

η Duchess Satine Kryze! (Όταν πρωτοδιάβασα πάντως το όνομά της ανατρίχιαξα γιατί το είδα κάπως σαν "Δούκισα Σατέν" και σκέφτηκα πως θα ήταν καμμια πλούσια κατίνα! Αυτή η εικόνα διαψεύστηκε στα πρώτα λεπτά και ο χαρακτήρας αυτός είναι πραγματικά καταπληκτικός από κάθε άποψη!) :lol:

 

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα και γω να τα βλέπω και έχω εντυπωσιαστει οσο και σεις. Μαλιστα προτιμώ τον Anakin της σειρας απο εκείνον των ταινιών. :lol:

 

Η αισθητικη ειναι πολύ ομορφη και φωτορεαλιστική και οι ιστοριες δείχνουν προσεγμενες. Η Ahsoka είναι λιγο εκνευριστικη αλλα μπορει να ειναι και θέμα συνήθειας αυτό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι θυμαμαι οτι στην αρχη κ εμενα μου την εσπαγε λιγο η Αhsoka ενω τωρα οχι.. ή λοιπον ειναι θεμα συνηθειας οπως λες ή της αλλαξαν λιγο τον ρολο.Νομιζω σεζον με τη σεζον η σειρα ωριμαζει και βελτιωνει καποια αρνητικα που ειχε στην αρχη.

Ο George Lucas ειχε πει παλιοτερα οτι θα βγουν minimum 100 επεισοδια(δηλ 5 σεζον) κ μετα βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ξανα αρχισα να βλεπω και ειμαι στο 10ο επεισοδιου του 3ο κυκλου και τα εχω βρει και τα 10 μεχρι τωρα αρκετα απολαυστικα, με αποκορυφομα μεχρι τωρα τα επεισοδια 8 και 9 στα οποια συμμετιχε και ο Cad Bane ενας απο τους αγαπημενους χαρακτηρες του κοσμου του Star Wars γενικα .

 

 

Που και παλυ την γλητoσε αν και πολεμισε μονος του εναντιον δυο Jedi

 

Edited by Boba Fett
Link to comment
Share on other sites

Tελείωσα όλα τα διαθέσιμα επεισόδια μέχρι και το 70 (405). Συνεχίζω να είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητα τόσο των cgi animations όσο και από τα σενάρια. Το μόνο που μπορώ να πω πως δεν μου άρεσε και τόσο ήταν κάποιες ιστορίες που είδαμε σε τρία μέρη. Νομίζω πως μερικές από αυτές θα μπορούσαν να είχαν ειπωθεί σε ένα ή έστω δύο επεισόδια μόνο. Εν συνόλω μια πολύ καλή και εντυπωσιακή σειρά, με αρκετές αποκαλύψεις - που γίνονται ακόμα σημαντικότερες μια που το The Clone Wars είναι σχεδόν τόσο "canon" όσο και οι ταινίες, αν όχι εντελώς G-canon - και η προσοχή σε κάθε λεπτομέρεια είναι εμφανής παντού.

 

Άλλο ένα ωραίο είναι η εξέλιξη των χαρακτήρων, ειδικά του Anakin που όσο πάει και δείχνει πιο έντονα σημάδια για το θα γίνει αργότερα, όπως όλοι ξέρουμε, αλλά και της μικρής Ahsoka που σιγά-σιγά μεγαλώνει και ωριμάζει (πράγμα που φαίνεται και από τα "κερατάκια" και τα "πλοκάμια" στο κεφάλι της που μακραίνουν) :p

 

 

Περιμένω τα νέα επεισοδια κάθε βδομάδα, και σίγουρα, μα εντελώς σίγουρα, θα πάρω και τα dvd sets κάποια στιγμή (ίσως τα Χριστούγεννα, μια που τώρα πήρα την Complete Encyclopedia of Star Wars και έχω ενοχές πάλι). :D

 

Cad Bane: Φοβερός χαρακτήρας!

 

 

Αsajj Ventress: :evil: :wub: :evil: :wub: :evil:

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Είμαι αισίως στο επεισόδιο 11 της πρώτης season. Πάρα πολύ καλή σειρά. Ειδικά τα "side stories" διάφορων άλλων Jedi είναι κορυφή. Λατρεύω τον Plo Koon. Ώρα για ένα ακόμα επεισοδιάκι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις τελείωσa τη δεύτερη season. Είχε μέσa πολλούς aξιομνημόνευτους χaρaκτήρες. Οι τοπ ήτaν Cad Ban κaι η νέa κυρίa Zaratoth, Duchess Satine (τι Padme κaι Anakin ρεεεεεε). Επίσης ο Master Tera Sinube aξίζει άπειρο respect κaι aς ήτaν μόλις σε ένa επεισόδιο. Aύριο λογικά θa ξεκινήσω την τρίτη season. Γιa νa δούμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Star Wars: The Clone Wars (2008-2015)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..