Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo
* * * * * 1 votes

The spotlight

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#21 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.547 posts
  • Όνομα:Μιχάλης

Posted 18 Οκτώβριος 2011 - 02:12

Δε μου λέτε, παίδες, αυτός ο προβολέας δε λειτουργεί πια; Γιατί πολύ θα με βοηθούσε ως νέο μέλος που είμαι να πιάσω από κάπου το συγγραφικό κουβάρι της παρέας.

Γι αυτό λοιπόν, καταθέτω motion για την επαναλειτουργία του spotlight (εκτός φυσικά αν υπάρχει λόγος που δε λειτουργεί, ή λειτουργεί κάπως αλλιώς, οπότε θα κάνω ό,τι μπορώ--δηλ. θα ρίξω ζάρι κι όποιον πάρει η μπάλα).

Salam.

Στο χωριό μου αυτό λέγεται synchronicity. Έρχεται σύντομα πάλι κοντά σας.
Posted Image

- Civilised men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

R.E. Howard - The Tower of the Elephant

#22 Ayu

Ayu

Orang κουρδιστός

• Members
  • 423 posts
  • Όνομα:Ναταλία

Posted 18 Οκτώβριος 2011 - 02:15

Δε μου λέτε, παίδες, αυτός ο προβολέας δε λειτουργεί πια; Γιατί πολύ θα με βοηθούσε ως νέο μέλος που είμαι να πιάσω από κάπου το συγγραφικό κουβάρι της παρέας.

Γι αυτό λοιπόν, καταθέτω motion για την επαναλειτουργία του spotlight (εκτός φυσικά αν υπάρχει λόγος που δε λειτουργεί, ή λειτουργεί κάπως αλλιώς, οπότε θα κάνω ό,τι μπορώ--δηλ. θα ρίξω ζάρι κι όποιον πάρει η μπάλα).

Salam.

Στο χωριό μου αυτό λέγεται synchronicity. Έρχεται σύντομα πάλι κοντά σας.

Like. Posted Image
Ever failed. No matter. Fail again. Fail better.

#23 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.912 posts
  • Όνομα:Άγγελος

Posted 23 Οκτώβριος 2011 - 18:01

Ετοιμαζόμαστε να τον βάλουμε ξανά στην πρίζα. Κάποια στιγμή θα πάρει μπροστά. :)

Edit: (Απάντησα στο σχόλιο της Ayu, προτού διαβάσω τα επόμενα... και δεν είδα ότι είχε ήδη απαντηθεί :p )

Edited by Mesmer, 23 Οκτώβριος 2011 - 18:04.

"If sacred places are spared the ravages of war, then make all places sacred. And if the holy people are to be kept harmless from war, then make all people holy" ~ The Silver Surfer

#24 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.912 posts

Posted 26 Οκτώβριος 2011 - 17:29

Μετά από αρκετό καιρό εκτός λειτουργίας, λόγω διαφόρων τεχνικών προβλημάτων, ο προβολέας του σου-φου-φου ανάβει και πάλι για να φωτίσει ιστορίες που έχουν ξεχαστεί μέσα στα μπαούλα των Βιβλιοθηκών.

Για να θυμηθούν οι παλιοί και να μάθουν οι καινούριοι, να δούμε πώς θα λειτουργεί ο προβολέας:
Κάθε 1,5 με 2 βδομάδες περίπου θα ανεβαίνει μία ιστορία σ' αυτό το topic, κάθε φορά κι από διαφορετική Βιβλιοθήκη. Για την επιλογή των διηγημάτων λαμβάνονται υπόψη το πότε ανέβηκε η ιστορία και πότε ήταν το τελευταίο της σχόλιο. Θα προτιμούνται διηγήματα που δεν έχουν συμμετάσχει σε κάποιο διαγωνισμό ή παιχνίδι.
Επειδή ο σκοπός του προβολέα είναι να ξαναέρχονται στο προσκήνιο των Βιβλιοθηκών παλιότερες ιστορίες, τα σχόλια θα γίνονται αποκλειστικά στα topics των ιστοριών. Ας αφιερώσουμε, λοιπόν, λίγο από το χρόνο μας στον προβoλέα κι ας αφήσουμε τα σχόλιά μας όσοι περισσότεροι μπορούμε.

Ας ξεκινήσουμε, μαθαίνοντας τι κρύβεται πίσω από καθετί που συμβαίνει στις ζωές μας. Βώλοι Ευτυχίας από την Tiessa.
"If sacred places are spared the ravages of war, then make all places sacred. And if the holy people are to be kept harmless from war, then make all people holy" ~ The Silver Surfer

#25 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.912 posts

Posted 06 Νοέμβριος 2011 - 17:51

Νέα ιστορία στον προβολέα απόψε.

Τι συμβαίνει όταν κάτι που έχουν ονειρευτεί πολλοί εξαρτάται από έναν άνθρωπο κι ένα κουμπί; Για πάντα από τον Deodonus.

#26 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.912 posts

Posted 18 Νοέμβριος 2011 - 13:32

Αφού πλησιάζει ο διαγωνισμός Τρόμου, ας στρέψουμε το φως του προβολέα στην ανάλογη Βιβλιοθήκη.

Για κάποιους, η επιλογή μια ήσυχης και απόμερης παραλίας είναι η ιδανική επιλογή για τις καλοκαιρινές τους διακοπές. Μήπως κάνουν λάθος; Ελεύθερο κάμπινγκ, από τον dagoncult.

#27 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.912 posts

Posted 07 Ιανουάριος 2012 - 16:22

Κι αφού ο προβολέας έριξε για λίγο καιρό το φως του στους διαγωνισμούς του φόρουμ, ήρθε ξανά η ώρα να φωτίσει τις Βιβλιοθήκες.

Το να είσαι σαμάνος στο Κέντρο του Κόσμου είναι επίπονο λειτούργημα.
Αυτό μας λέει η Naroualis και αμέσως μετά, με μπόλικη φαντασία και χιούμορ, σπεύδει να μας εξηγήσει γιατί το είπε.

Το Τικ-τοκ κάτω από το φως του προβολέα.

#28 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.912 posts

Posted 19 Ιανουάριος 2012 - 22:37

Νέα ιστορία στον προβολέα μας.

Ο Ιππότης του Bardoulas©, σε μια κοσμική μάχη, αποφασισμένος να κάνει ό,τι χρειαστεί.

#29 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.912 posts

Posted 05 Φεβρουάριος 2012 - 10:40

Μια κοπέλα πραγματοποιεί τη μεγαλύτερη επιθυμία της...

Μια «γκοθιά» από την Cassandra Gotha. Ένας Παράδεισος στη Βιβλιοθήκη Τρόμου.

#30 Naroualis

Naroualis

Πατώντας σε στέρεα γη

• Moderators
  • 6.276 posts
  • Όνομα:Ευθυμία

Posted 05 Φεβρουάριος 2012 - 10:53

Κι αφού ο προβολέας έριξε για λίγο καιρό το φως του στους διαγωνισμούς του φόρουμ, ήρθε ξανά η ώρα να φωτίσει τις Βιβλιοθήκες.

Το να είσαι σαμάνος στο Κέντρο του Κόσμου είναι επίπονο λειτούργημα.
Αυτό μας λέει η Naroualis και αμέσως μετά, με μπόλικη φαντασία και χιούμορ, σπεύδει να μας εξηγήσει γιατί το είπε.

Το Τικ-τοκ κάτω από το φως του προβολέα.

Δεν το είχα δει αυτό. Ευχαριστώ για τον προβολέα, αλλά εντάξει, δεν είναι κι ό,τι καλύτερο έχω γράψει ποτέ... :p

#31 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.912 posts

Posted 05 Φεβρουάριος 2012 - 11:11

Δεν το είχα δει αυτό. Ευχαριστώ για τον προβολέα, αλλά εντάξει, δεν είναι κι ό,τι καλύτερο έχω γράψει ποτέ... :p

Μην αμφισβητείς τον προβολέα. :lol:
Μας ξαναθυμίζει ιστορίες που μας άρεσαν. Ξέρει αυτός. :)

#32 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.912 posts

Posted 02 Απρίλιος 2012 - 20:10

Ας ξανανάψουμε τον προβολέα.

Δυο άνθρωποι διαφορετικοί ερωτεύονται και μαζί ψάχνουν για ένα μαγικό αντικείμενο. Σχετικά με τα αμπέλια του Ρούγουρου, της Nienor.

#33 panwraia

panwraia
  • Members
  • 35 posts
  • Όνομα:Ελένη
  • Currently reading:Καθρέφτης

Posted 24 Μάιος 2012 - 21:38

Κόπηκε το ρεύμα? Posted Image

#34 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.912 posts

Posted 25 Μάιος 2012 - 18:32

Σε περίοδο διαγωνισμών κατεβάζουμε για λίγο το διακόπτη. Posted Image

#35 panwraia

panwraia
  • Members
  • 35 posts

Posted 13 Ιούνιος 2012 - 18:44

Τα καλά παιδάκια που έχουν ήδη διαβάσει όλα τα διηγήματα του διαγωνισμού και ανυπομονούν για το επόμενο τι να κάνουν τώρα??? ε?

#36 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.547 posts
  • Όνομα:Μιχάλης

Posted 13 Ιούνιος 2012 - 22:03

Τα καλά παιδάκια που έχουν ήδη διαβάσει όλα τα διηγήματα του διαγωνισμού και ανυπομονούν για το επόμενο τι να κάνουν τώρα??? ε?

Να ψάξουν μόνα τους για ιστορίες. Πχ είναι κάτι δικές μου παλιές μούρλια :p
Posted Image

- Civilised men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

R.E. Howard - The Tower of the Elephant

#37 Naroualis

Naroualis

Πατώντας σε στέρεα γη

• Moderators
  • 6.276 posts
  • Όνομα:Ευθυμία

Posted 13 Ιούνιος 2012 - 23:07

Νομίζω ότι το κορίτσι ψάχνει για κάτι τέτοιο (αν δεν το έχει βρει ήδη) Δεν είναι up-to-date, αλλά κάτι θα βρεις, καλή μου.

#38 panwraia

panwraia
  • Members
  • 35 posts

Posted 14 Ιούνιος 2012 - 21:14

Νομίζω ότι το κορίτσι ψάχνει για κάτι τέτοιο (αν δεν το έχει βρει ήδη) Δεν είναι up-to-date, αλλά κάτι θα βρεις, καλή μου.

Το κορίτσι το έχει ήδη βρει αυτό! Σας ευχαριστώ όμως..αλλά προτιμώ να μου "προτείνουν" κάτι για να μην ψάχνω "άδικα" ωραία διηγήματα...χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον Posted Image

#39 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.912 posts

Posted 18 Ιούνιος 2012 - 14:29

Ας ξανανάψουμε τον προβολέα με μια ιστορία Επιστημονικής Φαντασίας. Το τέλος του Πολέμου, από τον Atrelegis.

#40 panwraia

panwraia
  • Members
  • 35 posts

Posted 18 Ιούνιος 2012 - 19:48

Ας ξανανάψουμε τον προβολέα με μια ιστορία Επιστημονικής Φαντασίας. Το τέλος του Πολέμου, από τον Atrelegis.

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users