Jump to content
Sign in to follow this  
katsiro

Conventions: Terraformers I (1) - Άνθρωποι του Star Trek στην Ελλάδα για ένα φιλοπλανητικό γεγονός

Recommended Posts

katsiro

Μήπως αντί για τρέκκερς να σας λέω σιγά σιγά Terraformers?????

Λοιπόν,

Στις 30/5 , 31/5 και 01/06 το ΚΤΕΛ αττικής θα έχει ειδικό δρομολόγιο με κανονικό εισητήριο 5 και κάτι ευρώ ακριβώς απο το ξενοδοχείο για αθήνα.

Κανονίστε την πορεία σας όσοι θέλετε να επιστρέφετε αθήνα το βράδυ ώστε να μην εκτεθούμε στους ανθρώπους που πραγματικά έκαναν τα αδύνατα δυνατά για να μας βοηθήσουν.

Όσοι απο εσάς περιμένατε την ανακοίνωση του πούλμαν, και δεν έχετε δηλώσει συμμετοχή, σπεύσατε, διότι αν συμπληρωθούν και οι θέσεις του πούλμαν, τότε ή ξενοδοχείο Αιγαίον, ή ξενοδοχείο "τα άστρα". :rofl2:

Live long and prosper,

katsiro

Oberon

To ειδικό δρομολόγιο τι ώρα θα είναι, katsiro? Ή είναι αυτό των 8.30?

Δαρκχίλδη said:

Εγώ Πέμπτη θα φύγω

Από Πέμπτη θα πας στο Σούνιο?

Edited by Dain

katsiro

Ooooppps, μου ξέφυγε.

21:00 ακριβώς.!!!!! sorry :rolleyes:

katsiro

Oberon
Ooooppps, μου ξέφυγε.

21:00 ακριβώς.!!!!! sorry :rolleyes:

katsiro

Great! Θα ήθελες να βάλεις το update αυτό, για την ώρα δηλαδή κλπ,  και στο άλλο τόπικ για το Terraformers στις Ανακοινώσεις?

Edited by Dain

Spock
Ομολογώ πάντως πως ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει πως θα συναντήσουμε ηθοποιούς και στελέχη του Star Trek!! Aν και έχω πάει σε κάμποσα Comics Cons και εδώ και στην Αγγλία, δεν έχω δει ποτέ κανέναν Trek actor, και αναρωτιέμαι αν θα μπορώ να αρθρώσω κουβέντα ή θα στέκομαι ως γλάστρα (ελπίζω να μην πέσω και πάνω σε καμμία γλάστρα δηλαδή). :atongue2:

Ωωω, πόσο καλά καταλαβαίνω αυτά που λες... Το ξέρεις! :D

Edited by Spock

Oberon
Ωωω, πόσο καλά καταλαβαίνω αυτά που λες... Το ξέρεις! :D

Ι know you know! ;)

Το καλό είναι πως όπως μας έλεγε η katsiro, αλλά και όπως διάβασα χτες ψάχνοντας κάποια στοιχεία για τη Lolita Fatjo, τόσο οι ηθοποιοί όσο και η Ms. Fatjo είναι fan favorites γιατί κάνουν τους φανς να νιώθουν όμορφα και φιλικά.

Ξέρουν να σπάνε την αμηχανία αμέσως και αγαπούν τους φανς δηλαδή.

Edited by Dain

Darkchilde

Δαρκχίλδη said:

Από Πέμπτη θα πας στο Σούνιο?

Ναι, από Πέμπτη απόγευμα μετά την δουλειά. Πήρα μόνη μου άδεια για την Παρασκευή! :abiggrin: Εχω κλείσει και το ξενοδοχείο από την Πέμπτη.

Spock
Το καλό είναι πως όπως μας έλεγε η katsiro, αλλά και όπως διάβασα χτες ψάχνοντας κάποια στοιχεία για τη Lolita Fatjo, τόσο οι ηθοποιοί όσο και η Ms. Fatjo είναι fan favorites γιατί κάνουν τους φανς να νιώθουν όμορφα και φιλικά.

Ξέρουν να σπάνε την αμηχανία αμέσως και αγαπούν τους φανς δηλαδή.

Oh, boy. Θα κάνουμε μήνες να "ξεπεράσουμε" αυτό το τριήμερο!!! :D :starfleet:

DinoHajiyorgi

Sorry για το spam Διον, αλλά που βρίσκεσαι από Stargate-Atlantis; Ο Connor Trinneer είναι ίσως ο πιο σημαντικός κακός της σειράς αυτή τη στιγμή, και έχει μεγάλο ρόλο στο τελευταίο cliffhanger finale της σειράς. Ίσως του κάνεις μια κουβέντα (αφού σταματήσεις να τον τινάζεις από το πέτο για τον τρόπο που έληξε το Enterprise.)

Edited by DinoHajiyorgi

Oberon
Ναι, από Πέμπτη απόγευμα μετά την δουλειά. Πήρα μόνη μου άδεια για την Παρασκευή! :abiggrin: Εχω κλείσει και το ξενοδοχείο από την Πέμπτη.

Α-ΧΑ!! Eπειδή ξέρεις πως οι ηθοποιοί θα έρθουν από την Πέμπτη!!! Τώρα τα καταλαβαίνω όλα! Μόνη σου με με τον Trinneer και τον Keating θέλεις να μείνεις, προτού τους παραλάβουν οι Tuckerettes, ε? :whistling: :rofl2:  :tease:

(Tώρα βέβαια αν ερχόταν η Blalock ή η Jeri Ryan ή η Kate Mulgrew και μεις από πιο νωρίς θα πηγαίναμε, αλλά αφού δεν έρχονται μας παίρνει να σε πειράξουμε λίγο). ;)

Dino said

Sorry για το spam Διον, αλλά που βρίσκεσαι από Stargate-Atlantis; Ο Connor Trinneer είναι ίσως ο πιο σημαντικός κακός της σειράς αυτή τη στιγμή, και έχει μεγάλο ρόλο στο τελευταίο cliffhanger finale της σειράς. Ίσως του κάνεις μια κουβέντα (αφού σταματήσεις να τον τινάζεις από το πέτο για τον τρόπο που έληξε το Enterprise.)

Στη δεύτερη σαιζόν ακόμα. Έχω δει όμως κάτι κλιπάκια και όντως δείχνει ωραίος κακός στο Atlantis. Tι κουβέντα θα πρότεινες να του κάνω (αν μπορώ να αρθρώσω κάτι πιο περίπλοκο από "Ηi. Me Dion. Urp?" )

(Μπα, δε θα τον τινάζω από το πέτο. Δε φταίνε οι ηθοποιοί για το πώς έληξε το Enterprise. Ας ήταν κανένας του UPN όμως και θα τον τίναζα ως χαλί Μπουχάρα!)  :ranting: :ranting: :ranting:

Edited by Dain

Darkchilde

Από τετάρτη έρχονται και Πέμπτη θα πάνε μάλλον Επίδαυρο... Από εκεί και πέρα, Παρασκεή πρωϊ μπανάκι και παραλία και μαγιώ... :agrin:

Spock
Ας ήταν κανένας του UPN όμως και θα τον τίναζα ως χαλί Μπουχάρα! :ranting: :ranting: :ranting:

Χα! Μαζί σου, τους εγκληματίες! :angry2:

aristofanoula

Χαίρομαι πολύ πολύ για αυτό που θα γίνει αλλά και για εσάς, που απ' ότι βλέπω ήδη ετοιμάζεστε πουλάκια μου! :thumbsup: :clap: Πρέπει να πω όμως πως πρασινίζω λιγάκι από τη ζήλια μου (και πιστέψτε με, αυτό το χρώμα δε μου πάει καθόλου μα καθόλου! :atongue2: Βλέπετε;;;). Το παρακάτω δείχνει ακριβώς αυτό που αισθάνομαι:

post-1200-1210869299_thumb.jpg

Τώρα, ποιον από εσάς θα πείσω να δώσει εκ μέρους μου μια γερή τσιμπιά στον ...εχμ... του Trinneer; :wub: :wub: Eεε;;;

Spock

Θα μας λείψεις Φανή, κρίμα που δεν θα έρθεις. Πάντως, γι' αυτό που ζητάς... προσωπικά δεν μπορώ να σε βοηθήσω, ίσως η Βούλα! Πάντως, ό,τι άλλο θέλεις, ερωτήσεις να τους κάνουμε, ή αυτόγραφο ή οτιδήποτε, count on us! :D

Spock

Σε μια εβδομάδα αρχίζουμε!!!!!!!!!!!!! (Και λιγότερο, αφού είναι ήδη βράδυ τώρα!)

Yayyyy!!!!!!!!!!!!!

Spock

Λοιπόν, εγώ σήμερα το βράδυ θα είμαι στην Αθήνα και Παρασκευή αναχωρούμε για Σούνιο! Σας χαιρετώ φορουμικώς για λίγες μέρες και τα λέμε με αναλυτικά ρεπορτάζ όταν γυρίσουμε!

Terraformers, baby!!!!!!!!!!!!!!

Darkchilde

Τα λέμε εύριο στο Terraformers.. Εγώ σήμερα φεύγω και πάω (να μην τρέχω το πρωϊ τελευταία στιγμή).

DinoHajiyorgi

Καλό Con φιλαράκια! Σας ζηλεύουμε με την σειρά μας.

Μέχρι την πλήρη αναφορά, πετάτε και κανένα trailer από εκεί αν μπορείτε!

Dain, Darkchilde και Spock, είμαι νοητικά μαζί σας.

DinoHajiyorgi

2η Μέρα! Και ούτε κιχ;!! Μα δεν σείσθηκε το Σούνιο, η Ελλάς, ο πλανήτης;!

Αποκομμένοι όλοι σας από έναν ηλεκτρονικό υπολογιστή ή δε βλέπετε μπροστά σας από τα πολλά αστεράκια;

ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΕΑ!!

Darkchilde

Εγώ δεν είχα υπολογιστή. πριν μισή ώρα επέστρεψα από το Terraformers, οι άλλοι μάλλον κοιμούνται ακόμα στο ξενοδοχείο, και θα έρθουν αργότερα. Κι επειδή πάω για δουλειά, θα σας αφήσω με ένα μικρό spoiler.

Edited by Darkchilde

RaspK

"It's full of stars..."

Εγώ θα πω αυτό που είπε χαρακτηριστικά ο Dominic Keating στο 2° Mind-Meld: "It didn't feel like a convention; it was, and I don't mean this pejoratively at all, more like a group trip!" (ή κάπως έτσι).

Ειλικρινά, δε νομίζω ότι θα ξεχάσω ποτέ μου αυτό το τριήμερο! :dancing4dh:

Edited by Darkchilde

Spock

Όταν καταφέρω να επεξεργαστώ το τι έγινε αυτές τις μέρες, θα αρχίσω το ημερολόγιο. Μέχρι στιγμής δεν το έχω συνειδητοποιήσει και μάλλον αυτό θα αργήσει να συμβεί. Μπορώ να πω πάντως πως αυτήν τη στιγμή νιώθω περισσότερο θλιμμένος παρά χαρούμενος, γιατί τελείωσε. Μάλλον, όχι θλιμμένος, απλά μια περίεργη αίσθηση που δεν μπορώ να την περιγράψω. Ενώ στην αρχή πίστευα πως τρεις μέρες είναι πολλές, πέρασαν σαν μια στιγμή, ή τουλάχιστον έτσι θα μας φαινόταν όσες μέρες και να ήταν. Ζήσαμε κάτι μοναδικό, κάτι που κανείς trekker ανά τον κόσμο δεν είχε ποτέ την ευκαιρία να ζήσει. Είμαστε απίστευτα τυχεροί και ένα τεράστιο ευχαριστώ στην Μαρία Κατσίρη (katsiro) και στον William Devolder, είναι το λιγότερο που μπορούμε να πούμε για όλα αυτά που έκαναν. Μας πραγματοποίησαν ένα όνειρο που ούτε θα το φανταζόμασταν ποτέ.

Θα επανέλθω με το ημερολόγιο του τριημέρου.

Edited by Spock

Oberon

Μόλις γύρισα σπίτι. Και ναι. Σείστηκε ο πλανήτης. Είμαι σε κατάσταση σοκ και αμφιβάλλω αν θα μπορέσω να περιγράψω οτιδήποτε πριν περάσουν μερικές μέρες για να συνέλθω.

Αυτό που βιώσαμε και μάλιστα χωρίς οι ηθοποιοί και η Lolita Fatjo να έχουν κάποιο οικονομικό όφελος, δεν το έχουν βιώσει στα περισσότερα Conventions στην Αμερική και Ευρώπη....

Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως με το Δημήτρη, τη Βούλα και τη Λία, λέγαμε ο ένας στον άλλον συνέχεια "τσίμπα με γιατί ονειρεύομαι" ή "αν λιποθυμίσω, κράτα με".

Όσοι δεν μπορούσαν να έρθουν, έχασαν βέβαια αλλά θα δουν "ταξιδολόγια" και κάποιες φώτος. Όσοι όμως μπορούσαν να έρθουν, είτε φορείς που γνωριζαν για το event, είτε άτομα, και *έλαμψαν* πάλι δια της απουσίας τους (ειδικά αφού είχε και φιλανθρωπικό/φιλοζωικό χαρακτήρα), έχασαν ακόμα περισσότερα...

Και όλα αυτά μετά από μια επίσης εκπληκτική εμπειρία, για μένα, στη Σύρο. Ειμαι τόσο πολύ overwhelmed που δεν μπορώ να γράψω στο πληκτρολόγιο, παιδιά. Αυτές οι τρεις μέρες στη Risa της Ελλάδας ήταν μια απο τις κορυφαίες εμπειρίες της ζωης μου που δεν θα πίστευα ποτέ πως θα βιωνα.

Απλά δεν μπορώ να κάνω process ακόμα σε τέτοιο όγκο δεδομένων. Πώς μπορώ να περιγράψω το να πίνουμε κρασί με τον Connor Trineer, to Dominic Keating και τη Lolita Fatjo (και να μας γεμίζουν ή να τους γεμίζουμε τα ποτήρια) και οι δύο ηθοποιοί να δειχνουν ενδιαφέρον όταν άκουσαν από τη Βούλα πως γράφω επιστημονική φαντασία, και να βρίσκομαι να τους μιλάω για τη Μυθαστρία? (Που εν μέρει είναι εμπνευσμένη απο το Σταρ Τρεκ)? Πώς? Μα πώς? Πώς? Πώς μπορώ να το περιγράψω αυτό με λόγια, και μάλιστα όταν δεν είναι παρά μια σταγόνα στον όλο ωκεανό δεδομένων?

Kαι επίσης πώς μπορεί κανείς να ευχαρίστησει την katsiro και το σύζυγό της William για όσα έκαναν και για τη wwf αλλά και για τους λιγοστούς Trekkers της Ελλάδας? (Και για τις κοπέλες που ήρθαν απο τη Βρετανία και την Ιταλία).

Η συνέχεια μετά.

Edited by Darkchilde

aristofanoula

Καλωσορίσατε! Σας εύχομαι γρήγορη ξεκούραση και "ανάρρωση" για να μάθουμε - δούμε κι εμείς οι υπόλοιποι τις επιθυμητές λεπτομέρειες! :abiggrin:

mman
Είμαι σε κατάσταση σοκ και αμφιβάλλω αν θα μπορέσω να περιγράψω οτιδήποτε πριν περάσουν μερικές μέρες για να συνέλθω.

...

Και όλα αυτά μετά από μια επίσης εκπληκτική εμπειρία, για μένα, στη Σύρο. Ειμαι τόσο πολύ overwhelmed που δεν μπορώ να γράψω στο πληκτρολόγιο, παιδιά.

...

Πώς? Μα πώς? Πώς?, Πώς μπορώ να το περιγράψω αυτό με λόγια, και μάλιστα όταν δεν είναι παρά μια σταγόνα στον όλο ωκεανό δεδομένων?

Πάρε μια ανάσα Διονύση! Όλοι (εκτός του Ντίνου που κάθεται σε αναμένα κάρβουνα) μπορούμε να σας περιμένουμε μια - δυο μέρες να έρθετε στα σύγκαλά σας. Ήρέμησε και κάνε μια ψύχραιμη αναφορά όταν θα μπορείς να βρεις εκείνα τα κουμπάκια που όταν τα πατάς εμφανίζονται γράμματα στην οθόνη... Πραγματικά σπουδαία καραπλακάρα φαίνεται να πάθατε εκεί! :D

Edited by mman