Jump to content

9ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Sidekick Pets


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Guest roriconfan

(Roricofan raises his hand.)

 

Καλύτερο από αναμνηστικά χαρτομάντηλα.

Άμα κάτσει, να κάνουμε το ίδιο σε κάθε επιπλέον διαγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    43

  • Sileon

    40

  • Παρατηρητής

    28

  • kitsos

    23

Αυτό είναι έγκυρο και διασταυρωμένο;

Μια απλή μαθηματική πράξη... νομίζω σωστή!

 

Και, βέβαια, hands up για τον Roriconfan!!!

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Ναι 19 άτομα ήταν που ψήφισαν όντως :)

 

Σηκώνω επίσης το χέρι μου για το ειδικό βραβείο και λέω κι εγώ ότι αν έχει κάποιος την καλή διάθεση να το κάνει και στους άλλους διαγωνισμούς (χωρίς φυσικά να γίνει υποχρεωτικό και βεβιασμένο) να νιώθει ελέυθερος να το κάνει. Επίσης, επειδή θα τρέξω τον επόμενο κι επειδή προβλέπεται και δωράκι όπως συνήθως ;), θα απονείμω και το ειδικό βραβείο (αν δεν έχει αντίρηση ο Ντίνος) το οποίο θα είναι ένα ακόμη μικρό χιουμοριστικό βιβλιαράκι, του οποίου τον τίτλο θα σας ανακοινώσουμε μόλις απαντήσει ο διοργανωτής και μου δώσει το οκ.

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε και το δικό μου χέρι για το ειδικό βραβείο.

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή μαθηματική πράξη... νομίζω σωστή!

Σωστά, αλλά τώρα με το ποστ της Nienor είναι και έγκυρο και διασταυρωμένο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αλλά τώρα με το ποστ της Nienor είναι και έγκυρο και διασταυρωμένο. ;)

Να σου το πω αλλιώς... Αφού το είπε η Nienor είναι διασταυρωμένο, αφού βγήκε σωστά και η πράξη, είναι έγκυρο :beerchug:

 

Η ερώτησή μου όμως είναι: 19 άτομα είναι λίγα ή πολλά, μιλώντας αναλογικά;

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σηκώσω το χέρι μου κι εγώ! Ρορίκο, εκ μέρους των αδελφών νοσοκ... ε... Μαινάδων θέλω να πω, μίλλε γκράτσιε!

Link to comment
Share on other sites

...μόλις απαντήσει ο διοργανωτής και μου δώσει το οκ.

 

Ποιος εγώ; Μα τι τρέχει...ακόμα αναπνέει αυτό το τόπικ; Πόσα μυτερά παλούκια επιτέλους πρέπει να καρφώσω στο...

 

Ωχ, τέλος πάντων. Βραβείο στον roriconfan; :tease: Τι να πω, κάντε ό,τι νομίζετε.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτησή μου όμως είναι: 19 άτομα είναι λίγα ή πολλά, μιλώντας αναλογικά;

Αν θέλεις την άποψη μου είναι λίγα. Θα έπρεπε να ψηφίζουν περισσότερα μέλη σε αυτούς τους διαγωνισμούς. Ακόμη και αυτό είναι ένα πολύ μεγάλο κίνητρο για να συμμετέχει κανείς ως διαγωνιζόμενος. Ο αριθμός αλλά και η ποιότητα των μελών είναι τέτοια που θα περίμενα τουλάχιστον 50 άτομα στην ψηφοφορία. Τι να γίνει όμως, δεν πειράζει. Ίσως στον επόμενο διαγωνισμό να αυξηθεί αυτό το 19. Πιστεύω πως κάτι τέτοιο θα έκανε τεράστιο καλό στο ίδιο το φόρουμ. :)

Link to comment
Share on other sites

Χέρι κι εγώ για το Ρορίκο! Του αξίζει πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω πως αν αφαιρέσεις από τους 19 τους 10 διαγωνιζόμενους και τον διοργανωτή…. Μισό λεπτό να υπολογίσω… :hmm: μπούμπλε μπούμπλε… μας κάνει 8.

Μόνο 8 μέλη που δεν είχαν σχέση με τον διαγωνισμό ψήφισαν. Δεν είναι μικρός αυτός ο αριθμός σε ένα τέτοιο φόρουμ; Είμαι σχετικά νέο μέλος. Στον προηγούμενο διαγωνισμό ίσα που πρόλαβα να ψηφίσω. Νομίζω πως ήταν η τελευταία μέρα. Θεώρησα όμως πως το σωστό ήταν να διαβάσω τις ιστορίες -που κάποιοι άνθρωποι έκατσαν και έγραψαν- και να ψηφίσω.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω πως αν αφαιρέσεις από τους 19 τους 10 διαγωνιζόμενους και τον διοργανωτή…. Μισό λεπτό να υπολογίσω… :hmm: μπούμπλε μπούμπλε… μας κάνει 8.

Μόνο 8 μέλη που δεν είχαν σχέση με τον διαγωνισμό ψήφισαν. Δεν είναι μικρός αυτός ο αριθμός σε ένα τέτοιο φόρουμ; Είμαι σχετικά νέο μέλος. Στον προηγούμενο διαγωνισμό ίσα που πρόλαβα να ψηφίσω. Νομίζω πως ήταν η τελευταία μέρα. Θεώρησα όμως πως το σωστό ήταν να διαβάσω τις ιστορίες -που κάποιοι άνθρωποι έκατσαν και έγραψαν- και να ψηφίσω.

 

Nαι, είναι αλήθεια πως σχετικά λίγοι διαβάζουν τις ιστορίες και ψηφίζουν στους διαγωνισμούς. Μακάρι να το έκαναν περισσότεροι από τα ενεργά, λίγο ή πολύ, μέλη του φόρουμ.

Αλλά και πάλι οι συμμετοχές είναι αρκετές ώστε να είναι ζωντανός και ενδιαφέρων κάθε διαγωνισμός. :)

Link to comment
Share on other sites

Nαι, είναι αλήθεια πως σχετικά λίγοι διαβάζουν τις ιστορίες και ψηφίζουν στους διαγωνισμούς. Μακάρι να το έκαναν περισσότεροι από τα ενεργά, λίγο ή πολύ, μέλη του φόρουμ.

Αλλά και πάλι οι συμμετοχές είναι αρκετές ώστε να είναι ζωντανός και ενδιαφέρων κάθε διαγωνισμός.

Είναι πάρα πολύ ζωντανός και έχει τεράστιο ενδιαφέρον γι αυτό γράφονται και τόσες ιστορίες. Θα ήταν όμως τέλειο να τον βλέπουμε σαν ένα μίνι εσωτερικό φεστιβάλ, μια γιορτή. Δηλαδή ακριβώς αυτό που είναι. Αυτό που λέω είναι το εξής. Είμαι μέλος του SFF. Δεν έχει σημασία αν προλάβω να γράψω κάτι για τον διαγωνισμό. Δεν με επηρεάζει το ότι δεν μου κατέβηκε ούτε μία *&^%$ιδέα αυτή τη φορά. Θα διαβάσω τις ιστορίες που πήραν μέρος (χρόνος υπάρχει) θα πάρω μέρος στη γιορτή (δηλαδή στο τόπικ) και τέλος θα ψηφίσω. Αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Για τον ίδιο λόγο έκανα και αυτό εδώ :)

Ναι το είδα, είναι μια πολύ καλή κίνηση. Ελπίζω να προσελκύσει περισσότερα μέλη και να λάβουν μέρος στη γιορτή όπως μπορούν. Εύχομαι και θέλω να πετύχει. :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan
Για τον ίδιο λόγο έκανα και αυτό εδώ :)

 

 

Και αναρωτιώμουνα αν υπήρχε συγκεντρωτική λίστα.

By the way, δε πρέπει να με βάλεις κάπου κι εμένα σαν πρώτο, δίχως ανταγωνισμό; (ψώνιο!)

Άλλη ιδέα για να αυξηθεί η ψηφοφορία, είναι η ομαδική αλληλογραφία. Αν υπάρχει τρόπος να αποσταλεί μήνυμα σε όλα τα μέλη που να λέει κάτι του στυλ "ψηφίστε ρε!" πιστεύω ότι οι ψήφοι το λιγότερο θα είναι 50. Τους τραβάμε από την μύτη βέβαια έτσι αλλά υπάρχουνε και πολλοί που γουστάρουνε να ασχολείται ο κόσμος μαζί τους.

 

Ευχαριστώ σε όλους σας που μου δώσατε αυτό το έμμεσο βραβείο. Μου ανέβασε την ψυχολογία μετά την ψυχρολουσία που έφαγα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα το βάλω Rorico, εχτές ακόμα είχα μια επιγραφή από πάνω που έλεγε "ΥΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ" την έβγαλα γιατί πλέον μου δουλεύουν τα λίνκς (και ήταν πολύ δουλειά το όλο κόνσεπτ) θα την ξαναβάλω μια από αυτές τις μέρες, έχει ακόμα διάφορα πράγματα που λείπουνε από μέσα (όπως ας πούμε το να σας πω τι δωράκια έχουν δωθεί :) και διάφορες μικρολεπτομέριες. Αλλά χτες κουράστηκα και σήμερα δεν προλαβαίνω ακριβώς. Θα το φτιάξω καλά πάντως, κάντε λίγο υπομονή. :)

 

Επίσης, ρίξτε και μια ματιά στους προηγούμενους και διαβάστε τα τόπικ τους και τα διηγήματα αν θέλετε. Έχει πολλά ωραία πράγματα μέσα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..