Jump to content

10ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Τρίτη Ηλικία


Nienor
 Share

Recommended Posts

Nar και το ελπίζω γιατί θα σας κηνυγήσω... ναι? :) (<--- αυτό είναι πονηρό, όχι γλυκούλι) γράφουμε?ε?ε?ε?

Dop απλά τέλεια ;)

Month δε θέλω να ακούω αν... :) (<--- αυτό είναι και λίγο κακούλι και απειλητικό μαζί)

 

Γράφετε γιατί θα ... θα... θα καλέσω το Ντίνο να με βοηθήσει και θα δείτε εσείς! Α!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nienor

    39

  • DinoHajiyorgi

    35

  • Sileon

    28

  • Παρατηρητής

    35

:hideingbhindcurtian: Χεπ..Τι γίνεται εδώ. Γράφουμε, γράφουμε?

 

Είχα και εγώ μια καλή ιδέα για το ωραίο θέμα της Νιένορ, αλλά μάλλον δεν θα βρω χρόνο.

Λοιπόν, για γράφετε :coffee-reading:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχω γράψει, αλλά αλήθεια δεν είχα καθόλου χρόνο αυτό τον καιρό, θα κάνω ό,τι προλάβω. Κρίμα γιατί το θέμα έχει πολύ ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ..... χμμμμ..... εντάξει.... οκ, οκ.... να σας δώσω άλλη μια εβδομάδα?

Αλλά έτσι και μου πείτε ναι, ουέ αυτοί που θα μου το πείτε να μην ανεβάσετε... (αυτό το τελευταίο ήταν απειλή :p μάλιστα κύριε :p)

Link to comment
Share on other sites

Nαι! Ναι! Να μας δώσεις! Να μας δώσεις, γιατί θέλω να γράψω και δεν μπορώ λόγω χεριού! Kάντο μέχρι και την άλλη Κυριακή, PLEASE! Και έχω και ιστορία στο νου μου έτοιμη! :D :D

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει λοιπόν το deadline.gif μετατείθεται για τις 22 του μήνα, Κυριακή μέχρι τα μεσάνυχτα. Αλλά μετά τέλος, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Χουρέυυυ...

Λοιπόν, Δις Κιάρα, ευχαριστούμε απο τα βάθη της καρδιάς μας (ελάτε παιδιά, όλοι μαζί ένα "ευχαρτιστώ" στο κορίτσι).

Θα αδράξω την ευκαιρία και θα κάνω το καλύτερο.

 

Υ.Γ. Εμ, χουμ, εγώ απλώς κλάφτηκα, δεν ζήτησα παράταση, έτσι? Ε, να, δηλαδή σε περίπτωση που δεν στείλω κάτι το λέω.... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

:hideingbhindcurtian: Χεπ..Τι γίνεται εδώ. Γράφουμε, γράφουμε?

 

Είχα και εγώ μια καλή ιδέα για το ωραίο θέμα της Νιένορ, αλλά μάλλον δεν θα βρω χρόνο.

Λοιπόν, για γράφετε :coffee-reading:

 

Όχι δεν κλάφτηκες απλά είπες: Ρε μάγκες βαριέμαι τώρα με τόση ζέστη να κάτσω να γράψω. Άσε που κουνάει κιόλας. Γράφτε εσείς κι εγώ είμαι εδώ να διαβάσω.

 

Η Νιενορ λοιπόν πολύ σωστά διέγνωσε ότι πιθανόν να υπάρξουν διαρροές και έδωσε παράταση τονίζοντας : Έη γιου κούφαλς, ουέ* ιφ γιου ντοντ σεντ ε στόρυ.

 

 

 

*ουέ = :gun: / :camper: / :ninjastar: / :death2:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κλάφτηκες απλά είπες: Ρε μάγκες βαριέμαι τώρα με τόση ζέστη να κάτσω να γράψω. Άσε που κουνάει κιόλας. Γράφτε εσείς κι εγώ είμαι εδώ να διαβάσω.

 

Η Νιενορ λοιπόν πολύ σωστά διέγνωσε ότι πιθανόν να υπάρξουν διαρροές και έδωσε παράταση τονίζοντας : Έη γιου κούφαλς, ουέ* ιφ γιου ντοντ σεντ ε στόρυ.

 

 

 

*ουέ = :gun: / :camper: / :ninjastar: / :death2:

 

:rofl2: Πως τα μιλάς τα αγγλικά αγόρι μου! Μάστορας, μάστορας! :D

 

Εσύ θα γράψεις τίποτα; Γράψε να μου κάνεις παρέα στις τελευταίες θέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει λοιπόν το deadline.gif μετατείθεται για τις 22 του μήνα, Κυριακή μέχρι τα μεσάνυχτα. Αλλά μετά τέλος, έτσι?

 

Θα γράψουμε, θα γράψουμε! Η γελοιογραφία ξεκαθαρίζει απόλυτα τις διαθέσεις σου! (Αν και εδώ που τα λέμε δεν μπορώ να σε φανταστώ με την καμμία σαν τον "boss" στην εικόνα. Αντίθετα αν η λεζάντα έλεγε "Dain just discovered another spammer/troll/flamer posting on sff"  θα ταίριαζε απόλυτα από αισθητική αν μη τι άλλο άποψη!)

 

(Σορρυ για το σπαμ, αλλά για μια φορά δεν άντεξα!) :tease: :rofl2:

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

:rofl2: Πως τα μιλάς τα αγγλικά αγόρι μου! Μάστορας, μάστορας! :D

 

Εσύ θα γράψεις τίποτα; Γράψε να μου κάνεις παρέα στις τελευταίες θέσεις.

 

Άσε τα ψόφια ρε συ. Αφού είσαι φαβορί.

Τι θα γίνει με κείνο το φάντασυ θα το γράψουμε ή δεν το είδες;

Edited by kitsos
Link to comment
Share on other sites

Αν και εδώ που τα λέμε δεν μπορώ να σε φανταστώ με την καμμία σαν τον "boss" στην εικόνα

 

Οκ, οκ πάμε σε κάτι πιο ρεαλιστικό λοιπόν:

post-302-1213350256_thumb.jpg

post-302-1213350221_thumb.jpg

 

Ποια από τις δύο Κιαρούλες προτιμάτε people????

Link to comment
Share on other sites

Ποια από τις δύο Κιαρούλες προτιμάτε people????

 

Α-πα-πά! Με τίποτα τη δεύτερη! Είναι εκείνη που ζητάει "ποτάκια" μετά τα άγρια μεσάνυχτα.

 

Θέλω την πρώτη, για να την...ξεπουπουλιάζω. :evil:

Link to comment
Share on other sites

...Τι θα γίνει με κείνο το φάντασυ θα το γράψουμε ή δεν το είδες;

 

Πάτε για συναιτερικό?!!

 

Ωχ. Έφαγα φλασιά!!! Λοιπόν, στο ίδιο στυλ διαγωνισμού, να χωριζόμαστε σε ομάδες (δύο, τρεις, δεν ξέρω) και να δίνουμε ένα διήγημα. Μάλλον θα είναι για κάνα διμηνο ή παραπάνω. Θα κρινόμαστε και θα συγκρινόμαστε σαν ομάδες..

 

Παραλλαγή 1: Γυναίκες εναντίον αντρών

Παραλλαγή 2: Επιστημονική φαντασία vs φάνταζυ (ή τρόμος και λοιπές αλλαξοκωλιές..)

Link to comment
Share on other sites

Πάτε για συναιτερικό?!!

 

Ωχ. Έφαγα φλασιά!!! Λοιπόν, στο ίδιο στυλ διαγωνισμού, να χωριζόμαστε σε ομάδες (δύο, τρεις, δεν ξέρω) και να δίνουμε ένα διήγημα. Μάλλον θα είναι για κάνα διμηνο ή παραπάνω. Θα κρινόμαστε και θα συγκρινόμαστε σαν ομάδες..

 

Παραλλαγή 1: Γυναίκες εναντίον αντρών

Παραλλαγή 2: Επιστημονική φαντασία vs φάνταζυ (ή τρόμος και λοιπές αλλαξοκωλιές..)

 

 

Η μάχη του αιώνα!!! (του περασμένου διότι ως γνωστόν στην Ελλάδα είμαστε χρόνια πίσω :atongue: )

Link to comment
Share on other sites

Α-πα-πά! Με τίποτα τη δεύτερη! Είναι εκείνη που ζητάει "ποτάκια" μετά τα άγρια μεσάνυχτα.

 

Η συγκεκριμενη ζηταγε γιδοσυπα μετα τα μεσανυχτα ( και μεχρι σημερα ακομα το αμφισβητει!!! )

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη ζηταγε γιδοσυπα μετα τα μεσανυχτα ( και μεχρι σημερα ακομα το αμφισβητει!!! )

Μα είναι δυνατόν να μην αμφισβητήσει κανείς μια τέτοια παραγγελία αν δεν λέγεται Κίτσος;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή "δουλεύω" (για το διαγωνισμό) πάνω σε κάτι -πως να το πω- αρκετά πειραματικό για εμένα και επειδή το βλέπω κάπως μικρό, και επειδή το όριο είναι στις 1000, μπορώ να έχω μια ελαστικότητα απ' την κάτω μεριά (τώρα αυτά τα διαβάζουν αυτοί που κόβουν τα κείμενά τους και κόβουν τις φλέβες τους); Βασικά είμαι στις 700 λέξεις και είμαι κοντά στο τέλος, αλλά επειδή λόγω της πειραματικότητας (και της βαρεμάρας μου) η ιστορία δεν είναι και τίποτα, δε θέλω να το επιβαρύνω με άχρηστο υλικό. Πρέπει να είναι ας πούμε 1000, 900 ή και 700 είναι καλά (γιατί μπορεί να κόψω και τίποτα);

Link to comment
Share on other sites

Μα πώς γίνεται να αδυνατείς να μεγαλώσεις μια ιστορία; :hmm:

Και ακόμα και αν θεωρείς πως ήδη δεν είναι ότι καλύτερο έχεις γράψει, τότε έχεις το ελεύθερο να διώξεις το άγχος απο πάνω σου και στο τέλος να βγεί κάτι που να σε ικανοποιεί.

Δεν ξέρω κατά πόσο δίκαιο θα είναι να ξεχειλώνουμε -και το αντίθετο- ιστορίες, αν τύχει σε έναν και δεν υπάρχει χρόνος ή τρόπος να το αλλάξει τότε οκ, αν όμως μπορείς τότε απλά μην το ανεβάζεις για τον διαγωνισμό, αλλά πόσταρέ το σε κάποιο απο τα τμήματα της Βιβλιοθήκης.

Εξάλλου ήδη ο διαγωνισμός πήρε παράταση.Έχεις χρόνο και δεν πιστεύω οτι βαριέσαι (αν κρίνω απο το υλικό που έχεις δώσει ως τώρα). Φαίνεται οτι σκέφτεσαι τί γράφεις, είσαι πολύ προσεκτικός. Αν αυτό σε κουράζει απλά χαλάρωσε λίγο τη γραβάτα και διασκέδασε το!

 

*κοίτα όμως μην βρεθείς στην τελευταία θέση! την έχω ήδη καπαρώσει!..* :bleh:

Link to comment
Share on other sites

*κοίτα όμως μην βρεθείς στην τελευταία θέση! την έχω ήδη καπαρώσει!..* :bleh:

 

Χα! Τι μας λες;

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να μην αμφισβητήσει κανείς μια τέτοια παραγγελία αν δεν λέγεται Κίτσος;

Καταρχάς είναι σούπα :mellow: και κατά δεύτερον είναι από γίδα :huh: και με τις σούπες είμαστε εγώ και η Μαφάλντα.... τσκ τσκ τσκ

 

 

Guardian, δώστου ένα δικαίωμα να γίνει εντός και αν παρόλά αυτά φτάσεις την άλλη εβδομάδα και είναι ακόμα τόσο πολύ μικρούλη ανέβασέ το. Το είπα και σε άλλο τόπικ πρόσφατα, εγώ δεν έχω και τόσο πρόβλημα απλά θα είναι μέρος αυτών που θα σχολιαστούν αρνητικά το ότι δεν φτάνει τις 1000, το ξέρεις κιόλας δηλαδή, το έχεις δει να συμβαίνει.

 

Επίσης, τι κακό είναι αυτό με τις τελευταίες θέσεις? Μήπως να σας βάλω να ψηφίσετε ανάποδα αυτή τη φορά? :detective2:

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, τι λέει εδώ? Πολύ ησυχία έχει πέσει. Κιάρα, για βάλε μια τάξη.

 

Α..Κάποιοι έχουν στείλει την ιστορία τους. Μπορούν να τοποθετηθούν κάπου με ένα λινκ?

Ξέρω, γίνομαι σπαστικός.

 

Επίσης, μία ερώτησης: Μπορούμε να πετάμε κάνα σχόλιο πριν τις ψηφοφορίες ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μία ερώτησης: Μπορούμε να πετάμε κάνα σχόλιο πριν τις ψηφοφορίες ή όχι?

 

Ψηφίζω YEAH! Με ΜΠΟΥΡΛΟΤΟ!!! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, όλοι θα μπορέσετε να τοποθετηθείτε, απλά όταν τουλάχιστον γίνουν όλες οι καταθέσεις διηγημάτων. Αυτό σημαίνει ότι με το που θα τελειώσει η ημερομηνία κατάθεσης (τουτέστιν 22 του μήνα -Ντίνο please, κάνε κάτι) μπορείτε να σχολιάζετε οτιδήποτε σε αυτό το τόπικ. Αλλά όχι νωρίτερα, παρακαλώ.

 

Επίσης γράφετε! Τι θα γίνει ρε παιδιά, με τρεις ιστορίες θα κάνουμε διαγωνισμό? (όχι ότι δε γίνεται, φυσικά και γίνεται, απλά κάντε κάτι....)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..