Jump to content
Spock

Ten Forward

Recommended Posts

tetartos

Εντυπωσιακό!

DinoHajiyorgi

ΜΑΪΟΣ 2009! Ο KHAN ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ!

THIS AIN'T STAR TREK XXX - ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΥ HUSTLER!

post-1004-1240697313_thumb.jpg

post-1004-1240697369_thumb.jpg

post-1004-1240697408_thumb.jpg

post-1004-1240697442_thumb.jpg

post-1004-1240697535_thumb.jpg

post-1004-1240697587_thumb.jpg

post-1004-1240697722_thumb.jpg

post-1004-1240697793_thumb.jpg

Oberon
Εντυπωσιακό!

Πράγματι είναι Γιώργο. Εντυπωσιακό και εξαιρετικά αξιόλογο όπως και όλο το SL δηλαδή. Φαντασία και δημιουργικότητα σε όλο της το μεγαλέιο. Χαίρομαι που σχολίασες τα ποστς μου :) Ήδη ξεκίνησα και πάω μια χαρά. Είμαι cadet 3ου βαθμού τώρα και θα περάσει καιρός αλλά κάποια στιγμή θα διδάσκω τι εστί Σταρ Τρεκ στην Ακαδημία, live πάντα, σε μια νέα γενιά, αλλά και την παλιά, από Τρέκερς. Αυτή την καριέρα διάλεξα στον Αστροστόλο και όχι να είμαι αξιωματικός σε κάποιο πλοίο, αν και θα πέρασω από κάμποσα πλοία και δοκιμασίες στη διάρκεια ενός χρόνου πάνω κάτω.

Ντίνο, αυτήν την ταινία, θα τη δω σίγουρα! :lol:

Edited by Dain

tetartos

Ενδιαφέρουσα καριέρα διάλεξες, Διονύση! Σίγουρα θα σου επιτρέψει να διαβάσεις και να διδάξεις πολλά - δυο πράγματα που ήδη ξέρεις να κάνεις καλά!

Ντίνο, είχα υπόψη μου μια άλλη "ταινία", νομίζω λεγόταν Σεχ Τρεκ. Αυτή είναι υποθέτω με την αφορμή της καινούριας; Για δες ανανέωση που έφερε ο JJ σε όλο το "franchise"!

Naroualis

Ένα αφιέρωμα του food site Serious Eats για το φαγητό στο Trek-universe.

Spock

Νομίζω το είχα βάλει κάποτε στις Γενικές Συζητήσεις, αλλά ταιριάζει τέλεια εδώ! Απολαύστε:

data_bsod.gif

LOOOL!!!

tetartos

Εντυπωσιακό! Αναρωτιέμαι πώς το έφτιαξαν... (το gif, όχι το Enterprise)

btw, τι λειτουργικό τρέχει το Enterprise? Ειμαι σίγουρος ότι θα είναι κάποιο unixοειδές! :D

Spock

Χεχε! Δεν ξέρω αν όντως είναι unixοειδές, πάντως λέγεται LCARS (Library Computer Access and Retrieval System)!

macgiorgosgr

Το LCARS είναι Unixοειδές, ναι! Είναι μετεξέλιξη του MacOS X!

(Είμαι Mac User, τί να κάνουμε…) :lol:

Για όσους φέρουν αντιρρήσεις, θυμηθείτε ότι στο Star Trek IV: A Voyage Home ο Σκότυ προσπαθεί απεγνωσμένα να …μιλήσει στον υπολογιστή του εργοστασίου που θα χρησιμοποιηθεί για την παραγωγή του διαφανούς αλουμινίου. Ο υπολογιστής κατά σύμπτωση, είναι Mac Plus. Ο Scotty φυσικά είναι τόσο εξοικειωμένος γιατί απλά είχε παρακολουθήσει τα μαθήματα για την αρχαία πληροφορική στην Ακαδημία! :rolleyes:

Undertaker

Δεν ξέρω αν εχει ξαναγίνει αυτή η κουβέντα στο παρελθόν, αλλά είναι κανείς από εδω γραμμένος σε κάποιο από τα διεθνή Star Trek Fan club?

Εγω είμαι γραμμένος στο Starfleet International, Είναι κανονικά με "σκάφη" ανά περιοχή, με βαθμούς, με προαγωγές, με την "Ακαδημία" οπου σου στέλνουν "μαθήματα" και περνάς τάξεις κλπ...

Μπορώ να πω πως έχει την πλάκα του! :D

Edited by Undertaker

tetartos

Ένα όνειρο που μόλις είδα, ελαφρώς τροποποιημένο ώστε να έχει λογική συνέπεια:

Στη Γη έχει έρθει μια φυλή εξωγήινων πολύ πιο τεχνολογικά εξελιγμένων και δυνατών από εμάς με ύποπτες διαθέσεις. Αφού προσγειώνονται κατά μυριάδες, κάνουν μια γρήγορη αναγνώριση όλου του πλανήτη. Είναι μυστικοπαθείς, δε μιλάνε εύκολα, φαίνεται να είναι όλοι σε μια σπουδαία αποστολή (ναι, φέρνουν λίγο σε Borg). Με κόπους και ρίσκο, εγώ και η κοπέλα μου καταφέρνουμε να έρθουμε σε επαφή με έναν από αυτούς που με σπαστά λόγια, μας λέει ότι σπούδασε ιατρική και ότι είναι υπεύθυνος βιοτεχνολογίας & περιβάλλοντος, αν και είναι τόσο νέος! Εμείς χαιρόμαστε, γιατί επιτέλους θα μάθουμε λίγα περισσότερα για αυτούς, ώστε να μπορέσουμε να αμυνθούμε, αν χρειαστεί.

Ωστόσο στο μέρος που είμαστε αλλά και παντού στον κόσμο, εισβάλλουν οι εξωγήινοι και έχουν να κάνουν στον καθένα μας μια πρόταση: η μια επιλογή να με αφήσουν στην ησυχία μου και να πεθάνω όταν έρθει η ώρα μου. Η δεύτερη επιλογή να με σκοτώσουν επί τόπου αλλά να πάρουν το πνεύμα μου και να ξαναγεννηθώ σε ένα καινούριο σώμα, σε αυτό των εξωγήινων και να ζήσω όμως για πάντα! Δελεαστικότατη πρόταση! Ο εξωγήινος μου μιλάει σε μένα, δηλώνει ότι ήταν τετραπληγικός και ότι είναι πολύ ευτυχισμένος που έκανε την ίδια επιλογή ο ίδιος. Τον ρωτάω, αν μετά τον αρχικό "θάνατό" μου θα θυμάμαι την τωρινή μου ζωή και μου απαντά "λίγα πράγματα και αχνά"...

Κοιτώ την κοπέλα μου που κάθεται παραπέρα και αντιμετωπίζει το ίδιο δίλημμα. Σκέφτομαι ότι θα πρέπει να πάρουμε την απόφαση αυτή από κοινού. Και τότε ακούω στον ασύρματο του εξωγήινου τη φωνή του Worf. Κάτι λέει και ο εξωγήινος απαντά θυμωμένα. Και ο Worf του απαντά "Then, the Empire (αυτή των εξωγήινων) has made a mistake. I am deeply sorry, it won't happen again". Σαν φλασιά έρχεται στο μυαλό μου η ανάμνηση του Worf, που πριν αρκετά χρόνια, λίγο πριν φύγει σε μια επικίνδυνη αποστολή από την οποία δεν γύρισε ποτέ, μου είχε πει "Look for a sign, any sign. I will not abandon you". Καταλαβαίνω, λοιπόν, ότι το σήμα είναι αυτό που μόλις άκουσα στον ασύρματο. Ο Worf έκανε ένα "λάθος" και τώρα υπάρχει μια τρύπα, ένας τρόπος αντιμετώπισης της αυτοκρατορίας των εξωγήινων.

Η απόφασή μου είναι πλέον εύκολη. Αρνούμαι την αθανασία και την λήθη της. Η υπόλοιπή μου ζωή έχει έναν ξεκάθαρο σκοπό. Να βρω το λάθος που φύτεψε ο Worf και να νικήσω την αυτοκρατορία.

tetartos

Η Katie West είναι μια γνωστή καναδέζα φωτογράφος που έγινε διάσημη για τις γυμνές αυτο-φωτογραφίσεις της.

Ρίξτε μια ματιά στον δικτυακό της τόπο, εδώ, πηγαίνοντας πρώτα στο 1. Look at pictures I've taken. Αφού... βαρεθείτε, κάντε κλικ και στο 4.Meet my boyfriend. :)

Spock

Χαχαχα, πέτυχα στη Memory Alpha ένα εξώφυλλο DS9 comic και πέθανα στα γέλια! Απολαύστε:

post-1077-12598299662_thumb.jpg

DinoHajiyorgi

Χαχαχα, πέτυχα στη Memory Alpha ένα εξώφυλλο DS9 comic και πέθανα στα γέλια!

Βασίζεται σε πασίγνωστο πλέον και κλασσικό εξώφυλλο του περιοδικού National Lampoon, το τεύχος Ιανουαρίου 1973. Έχει μιμιθεί έκτοτε σε άπειρες παραλλαγές σε άλλα περιοδικά και διαφημίσεις.

post-1004-125984152062_thumb.jpg

Spock

Χαχαχα, φοβερό!!! :rofl2:

katsiro

http://www.youtube.com/watch?v=UuoFW4yOIso Αν δεν το είδατε ακόμα, υπάρχει εδώ!

Και τα καλύτερα έρχονται...........

Θα γίνει φυσικά και επίσημη ανακοίνωση στα φόρα, αλλά δεν θα μπορούσε το sneak preview να είναι οπουδήποτε αλλού εκτός απο το Ten Forward!

Που θα είσαστε απο τις 09 -11 Απριλίου 2010?

γιατί κάποιοι θα είναι εδώ!

Ελπίζω κι εσείς.

κατσιρο

Spock

Ψάχνω να βρω το κατάλληλο emoticon, αλλά κανένα δεν έχει χαμόγελο μέχρι πίσω από τα αυτιά, ούτε ακούγονται κραυγές!!! Διαδώστε το παντού, παιδιά! Εν αναμονή του ξεχωριστού τόπικ, ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΟΥΝΙΟ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ!!!!!!!!!

Edited by Spock

tetartos

ΤΕΛΕΙΑ και τα δυο μηνύματα! Συγχαρητήρια! Τυχεροί όσοι θα βρεθούν στο Σούνιο του χρόνου!

Edited by tetartos

macgiorgosgr

Κανονίζω άδεια, πακετάρω κι έρχομαι… thmbup.gif

katsiro

Κάποος εύχεται για τις γιορτές!

κατσιρο

Spock

Απίθανο!!! Α ρε, δεν παίζεται ο Picardo!!!

katsiro

Απίθανο!!! Α ρε, δεν παίζεται ο Picardo!!!

Δεν είναι απίθανος,?

Α! μια και το θυμήθηκα, μόλις με πιάσει η κορτιζόνη που έκανα στον ώμο μου, θα αλλάξω και το avatar μου. Μούχλιασε πια! Ή μήπως πρέπει να πώ οτι πάλιωσε σαν καλό κρασί?

Ρε!!! Τι άλλο είχε η κ....λο ένεση μέσα?

katsiro

Καλά θα πάθετε πλάκα, το κιτς σε όλο του το μεγαλείο.