Jump to content
Sign in to follow this  
cesar_cy

Τί διαβάσατε από την βιβλιοθήκη μας ?

Recommended Posts

Arachnida

Διάβασα σήμερα τις ιστορίες του διαγωνισμού και είμαι χαρούμενος γιατί θα μου μείνουν πράγματα να θυμάμαι.

Τα μνήματα, την τρομοκρατική οργάνωση γέρων, το γάτο στο νοσοκομείο και τον απίθανο πράκτορα.

white_unicorn

Κάποια που θυμάμαι τώρα...

Σου Φου Φου Bar...

Το Λελέκι του Μεσονυχτίου by DinoHajiyorgi

Το Σπίτι - Επεισόδιο 1 by Queen Lilith

Η Ανάποδη Σταχτοπούτα by Dain

Μέσα στον Καθρέπτη by DinoHajiyorgi

The Lady of Ravens by Nihilio

Where Blood Red Roses Grow by Nihilio

Τρελός Μοναχός από Robin Hood....διαβάστε και τα 3 κομμάτια....

Τα προτείνω και στα περισσότερα έχω σχολιάσει εκεί....

:unicorn2:

Edited by white_unicorn

DinoHajiyorgi

:eek: Οποία έκπληξη! Μια techno-Robin καρδιά που εντυπωσιάζει με την ποιητική της ευαισθησία.

Ο Τρελός Μοναχός

Ο Τρελός Μοναχός 2

Ο Τρελός Μοναχός 3

Το πρώτο...θεολογικό, το δεύτερο...ερωτικό, το τρίτο...το πιο ψαγμένο. Με κορυφαίο για τα γούστα μου το δεύτερο, έχουμε εδώ τρία διαμάντια που αξίζουν μιας νέας προσοχής. Από τα παλιά καλά γραπτά του φόρουμ που έχουν ανάγκη να αξιολογηθούν και από τους καινούργιους.

Στο σύνολο τους δημιουργούν το εξής ερώτημα: Γιατί δεν γράφει πλέον ο Robin-Hood;! :thumbsup:

Oberon

Χτες και σήμερα διάβασα τα:

Aίθρα  του mman

και

To κλειδί της μουσικής  του Τέταρτου.

Και οι δυό ιστορίες με άφησαν με τέλειες πρακτικά εντυπώσεις! Τη δεύτερη ιστορία τη σχολίασα ήδη, την πρώτη θα την ξαναδιαβάσω και θα γράψω σχόλιο στο σχετικό τόπικ απόψε.

Naroualis

Πήρα να διαβάσω και να σχολιάσω όλες τις βιβλιοθήκες μας, οπότε η μόνη μου λύση ήταν το ευρετήριο ιστοριών ανα συγγραφέα. Όπου συναντήσω ελλέιψεις του ευρετηρίου θα τις αναφέρω στους υπεύθυνους (τςςςςςς... σας έκανα θεούς πάλι) Τελείωσα με τον adinol και πάω για Άνεργο Χάρο. (Αν και χρησιμοποιώ το ευρετήριο, δε θα πάρω και τους συγγραφείςμε τη σειρά, κυρίως γιατί υπάρχουν πολλά μέλη που δεν είναι πλέον ενεργά. Προτιμώ να σχολιάσω κάποιον που το έχει άμεση ανάγκη.)

tetartos

Ευθυμία, όπως βλέπεις σ' ακολουθώ και διορθώνω/συμπληρώνω. Μια και το ευρετήριο απέχει πολύ ακόμα από το να είναι πλήρες, πάσα προσφορά δεκτή! (Κάτσε να κάνω μια ανανέωση με τους τίτλους που έχω καταλογογραφήσει τις τελευταίες εβδομάδες, για να σε επικουρήσω εις το forumάρεστον έργον σου!)

Glowleaf

Και εγω ξεκινησα με την σειρα το ευρετηριο, αλλα μετα το γυρισα στο υποφορουμ επιστημονικης φαντασιας. Εχω διαβασει παρα πολλες ιστοριες σχεδον απο ολους σας, εχασα και λιγο την μπαλα. BTW, του Χατζηγιωργη το sci-fi σνακ απολαμβανω καθημερινα, αλλα δεν σχολιαζω εκει για να μην χαλαω την ροη (οπως φανταζομαι και ολοι οι αλλοι). Διαβασα του mman, πολυ ωραια ολα, η Αιθρα με ξετρελανε.

Προσπαθω να διαβασω την Μυθαστρια... Λιγο ο ογκος, λιγο το ψυχεδελικο της, με ζοριζει αλλα θα τα καταφερω. Τωρα μολις σκασανε και ενα σωρο συμμετοχες του διαγωνισμου Δεκεμβριου, οποτε αποκτησαν προτεραιοτητα.

white_unicorn

Μετά από κανέναν χρόνο είπα και γω να δω τι έχει γίνει σε αυτή την βιβλιοθήκη....

Διάβασα το Η Αλεπού κι ο Σκίουρος και την συνέχεια του

Το Δάσος δεν είναι μέρος για Διακοπές και τα δύο από τον month....

τα σχόλια είναι εκέι, εδώ απλά να αναφέρω οτί διασκέδασα όσο τις διάβαζα...

επίσης... το Φρέσκο Χιόνι από Atrelegis (αν θέλτε να ταξιδέψετε σε παγωμένες στέπες και να νιόσετε το κρύο του χειμώνα ακολουθήστε το λινκ και δεν θα χάσετε)

και τέλος (νομίζω) τον Πετράκη του Παρατηρητή.... όπου αν αποφεύγετε τις ταινίες τρόμου... ε, καλύτερα να αποφύγετε και αυτήν την ιστορία...

Edited by white_unicorn