Jump to content

Δ.Σ.Σ.Ι Επετειακός


Nienor
 Share

Επιλέξτε το θέμα επάνω στο οποίο θα γράψει η 28άδα μας των συμμετεχόντων:  

27 members have voted

  1. 1. Ψηφίζουμε όλοι

    • Εξωγήινο/Εξωανθρώπινο/Εξωφυσιολογικό Σεξ
      5
    • Ζάχαρη Φαρμάκι
      1
    • Όντα Ανώτερα, Όντα Κατώτερα
      8
    • Διακοπές
      6
    • Ο ξένος
      1
    • Ένα χαμένο μυστικό
      2
    • Άδεια η πόλη, που πήγαν όλοι;
      3
    • ZOOOOOMMMM ouououttttt
      1


Recommended Posts

Συμμετέχοντες:

Trillian

Nienor

Nihilio

Atrelegis

Naroualis

Dain

DinoHajiyorgi

Παρατηρητής

 

 

Οι Τρεις φάσεις του διαγωνισμού:

 

1η Προτείνουμε ο καθένας από ένα θέμα που να είναι κάτι που θα θέλαμε να γράψουμε και οι ίδιοι. Όσο ομορφότερο μπορούμε.

2η Ανεβάζουμε poll με τα θέματα και κλικάρουμε το θέμα που θέλουμε. Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη του Σουφουφου.

3η Γράφουμε ιστορίες (οι 8 μόνο), σχολιάζουμε και ψηφίζουμε (όλοι) και γενικά γίνεται ένας κατά τα άλλα κανονικός διαγωνισμός. Μόνο που γίνεται επάνω στο θέμα που θα μας δώσει το άλλο Poll εκείνο της 28άδας ;)

 

 

Ξεκινάμε με την πρώτη φάση λοιπόν, λήγει μόλις προταθούν και τα 8 θέματα. :)

 

Σημείωση: Οι ιστορίες που θα γραφτούν πρέπει να είναι αποκλειστικά Fantasy (συμπεριλαμβανομένων και παραμυθιών), Επιστημονικής Φαντασίας ή Τρόμου.

Edited by Nienor
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου θέμα:

 

"ΕΞΩ-ΓΗΙΝΟ..." (για sci-fi)

post-1004-1216105300_thumb.jpg

"ΕΞΩ-ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ..." (για fantasy)

post-1004-1216105326_thumb.jpg

"ΕΞΩ-ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ..." (για horror)

post-1004-1216105348_thumb.jpg

 

...ΣΕΞ!

 

Η Επαφή Που Αλλάζει Τα Πάντα!

 

 

 

 

(Και η αληθινή πρόκληση: Καταπλήξτε μας χωρίς χυδαιότητες!)

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικό μου. Στο σφιγμό του καλοκαιριού "ΔΙΑΚΟΠΕΣ". Για όσους πάτε και δεν πάτε. Για όσους θέλετε να φύγετε και όσους νοσταλγείτε παλιά καλοκαιράκια.

Διακοπές στη νεραιδόχωρα

Διακοπές στα Καρπάθεια

Διακοπές στον Άρη

Πάρτε άλογα, γαιδούρια, πήγασους, δράκους, καράβια, ιπτάμενα χαλιά, αυτοκίνητα, αεροπλάνα, φέρετρα, άμαξες, τρένα (του τρόμου), διαστημόπλοια, διαγαλαξιακά πρακτορεία και καλό ταξίδι! Ξωτικά που μεθούν στο Ούζο και Νάνοι ψαροτουφεκάδες, Ζόμπι που χορεύουν στην Μύκονο κάτω απο τους ρυθμούς της Καλομοίρας, ρομάτζο στην παραλία του Φεγγαριού με κιθαρούλα χαζεύοντας από ψηλά τη Γη και τους κομήτες που πέφτουν, όλα καλοδεχούμενα.

Edited by Παρατηρητής
Link to comment
Share on other sites

Να και το δικό μου. Στο σφιγμό του καλοκαιριού "ΔΙΑΚΟΠΕΣ". Για όσους πάτε και δεν πάτε. Για όσους θέλετε να φύγετε και όσους νοσταλγείτε παλιά καλοκαιράκια.

Διακοπές στη νεραιδόχωρα

Διακοπές στα Καρπάθεια

Διακοπές στον Άρη

 

Ααααγκρ! Είναι τέλειο!!! :D Με τρώνε τα δάχτυλά μουυυυυ... Ψιτ, οι g28... δεν το αντιγράφει κάποιος κι από κει; :tongue:

 

Εγώ έχω μερικές ιδέες, θα καταλήξω σήμερα και θα σας πω :)

Link to comment
Share on other sites

Ααααγκρ! Είναι τέλειο!!! :D Με τρώνε τα δάχτυλά μουυυυυ... Ψιτ, οι g28... δεν το αντιγράφει κάποιος κι από κει; :tongue:

 

Εγώ έχω μερικές ιδέες, θα καταλήξω σήμερα και θα σας πω :)

 

 

χεχε! :beach:

 

Όντως βρε παιδιά, κάντε την καλή! Και θα ήθελα επίσης το συνεργείο του GNN να κάνει κι ένα ρεπορταζ σε στιλάκι Star Channel για το που πέρασαν τις διακοπές τους οι ήρωες των συγγραφέων μας.

 

Λυκάνθρωποι που κάνουν νυχτερινό μπανάκι και σεληνοθεραπεία

πολεμιστές και μάγοι που λύνουν τις διαφορές τους σε έναν αγώνα βόλει

ένα διαστημικό αυτοκίνητο που αναζητά πλανήτη για μια ήσυχη παραλία

Όλα καλοδεχούμενα!

Link to comment
Share on other sites

χεχε! :beach:

 

Όντως βρε παιδιά, κάντε την καλή! Και θα ήθελα επίσης το συνεργείο του GNN να κάνει κι ένα ρεπορταζ σε στιλάκι Star Channel για το που πέρασαν τις διακοπές τους οι ήρωες των συγγραφέων μας.

 

Λυκάνθρωποι που κάνουν νυχτερινό μπανάκι και σεληνοθεραπεία

πολεμιστές και μάγοι που λύνουν τις διαφορές τους σε έναν αγώνα βόλει

ένα διαστημικό αυτοκίνητο που αναζητά πλανήτη για μια ήσυχη παραλία

Όλα καλοδεχούμενα!

 

This is....GNN! The Galactic Noumenal News Network!

 

Μείνετε συντονισμένοι μαζί μας, και η αντιεικονίτρια μας η γνωστή παρουσιάστρια Βουκίνα Κατίν, ήδη βρίσκεται σε 8 διαφορετικά μέρη του γαλαξία συγχρόνως (σαν νοήμων εικονικό ον που είναι) και παρακολουθεί όλες τις εξελίξεις χωρίς να της ξεφεύγει ούτε...κουάρκ! Και θα σας τα μεταδώσει όλα! Και αυτά που έχουν συμβεί, και αυτά που συμβαίνουν ή θα συμβούν, ακόμα κι αυτά που δεν έχουν συμβεί ποτέ! This is....GNN!

Link to comment
Share on other sites

This is....GNN! The Galactic Noumenal News Network!

 

Μείνετε συντονισμένοι μαζί μας, και η αντιεικονίτρια μας η γνωστή παρουσιάστρια Βουκίνα Κατίν, ήδη βρίσκεται σε 8 διαφορετικά μέρη του γαλαξία συγχρόνως (σαν νοήμων εικονικό ον που είναι) και παρακολουθεί όλες τις εξελίξεις χωρίς να της ξεφεύγει ούτε...κουάρκ! Και θα σας τα μεταδώσει όλα! Και αυτά που έχουν συμβεί, και αυτά που συμβαίνουν ή θα συμβούν, ακόμα κι αυτά που δεν έχουν συμβεί ποτέ! This is....GNN!

 

Σε ετοιμότητα το κανάλι! Αυτά είναι :thmbup:

Και μην ξεχνάτε! Dain-Cola πάει με όλα! :pepsi:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα που θα πρότεινα εγώ είναι ψιλοκλισέ, αλλά δε μου έρχεται κάτι καλύτερο: Ο ξένος.

Link to comment
Share on other sites

Κι από μένα: Ένα χαμένο μυστικό.

 

Ανταπόκριση από Trillian (που της έχει τελειώσει η κάρτα): Άδεια η πόλη, που πήγαν όλοι;

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου θεμα είναι λίγο διαφορετικό

 

ZOOOOOMMMM ouououttttt

 

ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ ΣΤΟ ΜΑΚΡΟΚΟΣΜΟ

 

ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΛΟ 0 ΣΤΟ ΑΠΤΟ 1

 

ΑΠΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΥΛΗ

 

ΑΠΟ ΤΑ ΚΥΜΑΤΑ ΣΤΑ ΣΩΜΑΤΙΔΙΑ (και αν είσα μαλακας σαν τον Schrodiger, και τα 2 μαζί)

Edited by Atrelegis
Link to comment
Share on other sites

Οι από δω προτάσεις κλείσανε μπορείτε να αρχίσετε να ψηφίζετε :)

 

Δικαίωμα ψήφου έχουν ΟΛΑ τα μέλη του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι από δω ότι και οι δύο ψηφοφορίες (8άδας και 28άδας) λήγουν στις 20/7, Κυριακή, στις 24:00 το βράδυ -- Για να ξεκινήσουμε όσο γίνεται πιο γρήγορα ;)

Link to comment
Share on other sites

Φροντίστε να μάθω εγκαίρως το θέμα, γιατί από Κυριακή κομμένες οι πολλές έξοδοι...

Link to comment
Share on other sites

Σας θυμίζω ότι η ψηφοφορία λήγει σήμερα -- για κινητοποιηθείτε! Ισοπαλία βλέπω αυτή τη στιγμή "Όντα Ανώτερα, Όντα Κατώτερα" vs "Διακοπές", χμμμ. Αλλά όλα μπορούν να αλλάξουν!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε με άκουσε κανείς :tongue: Η ισοπαλία ισχύει ακόμα, γι' αυτό και οι δύο ψηφοφορίες παίρνουν μια ημέρα παράταση - μέχρι αύριο, Δευτέρα, στις 12:00 το βράδυ.

 

Ψηφίστε κόσμε! :bounce8: :mf_trombone:

 

(θυμίζω ότι δικαίωμα συμμετοχής στο poll έχουν όλα τα μέλη του φόρουμ) :)

Link to comment
Share on other sites

Παραμένει ισσοπαλία. Άντε βρε παιδιά ένας ψήφος να κάνει τη διαφορά. Εκτός βέβαια αν ψηφίσουν τρεις "ξαναμένοι" και τότε οι 28 θα γράψετε ιστορίες σεξουαλικού περιεχομένου!

Link to comment
Share on other sites

όλα κι όλα .Εγώ δεν γράφω ιστορίες με σεξουαλικό περιεχόμενο να τα δει η μάνα μου και να με βάλει τιμωρία .

Edited by cesar_cy
Link to comment
Share on other sites

χμμ caesar μπορεις παντα να γραψεις μια ιστορια για το σεξ χωρις σεξ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τέλος κι απο δω :) Μετά τη μάχη στήθος με στήθος μεταξύ Διακοπών και Όντων Κατώτερων/Ανώτερων, τα Όντα απέδειξαν ότι δεν πάνε διακοπές και έκοψαν πρώτα το νήμα :tongue:

 

Νικητήριο θέμα λοιπόν για την 28άδα: Όντα Ανώτερα/Όντα Κατώτερα. Ο Dain, που πρότεινε το θέμα, παρακαλείται να προσθέσει όποιες διευκρινήσεις θέλει, αν θέλει, και στο μεταξύ, ακονίστε τα... πληκτρολόγιά σας :)

 

 

Θυμίζω ότι η 8άδα των νικητών γράφει στο θέμα που επιλέχθηκε από την 28άδα, το οποίο είναι "Ο παλμός".

Link to comment
Share on other sites

A, όχι διευκρινίσεις επί του θέματος. Είχαμε πει τίτλο μόνο και με βάση αυτό αποφάσισαν οι ψηφοφόροι. Νομίζω ότι με τον τίτλο οι συγγραφείς έχουν ό,τι χρειάζεται.

 

Όσο για τους επτά που... χάλασαν τις "διακοπές" μας, παρακαλώ ονόματα, διευθύνσεις και τηλέφωνα για να βεβαιωθώ ότι θα γράψουν. Αλλιώς θα τους πάρει και θα τους σηκώσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..