Jump to content

Δ.Σ.Σ.Ι Επετειακός


Nienor
 Share

Επιλέξτε το θέμα επάνω στο οποίο θα γράψει η 28άδα μας των συμμετεχόντων:  

27 members have voted

  1. 1. Ψηφίζουμε όλοι

    • Εξωγήινο/Εξωανθρώπινο/Εξωφυσιολογικό Σεξ
      5
    • Ζάχαρη Φαρμάκι
      1
    • Όντα Ανώτερα, Όντα Κατώτερα
      8
    • Διακοπές
      6
    • Ο ξένος
      1
    • Ένα χαμένο μυστικό
      2
    • Άδεια η πόλη, που πήγαν όλοι;
      3
    • ZOOOOOMMMM ouououttttt
      1


Recommended Posts

Τέλος κι απο δω :) Μετά τη μάχη στήθος με στήθος μεταξύ Διακοπών και Όντων Κατώτερων/Ανώτερων, τα Όντα απέδειξαν ότι δεν πάνε διακοπές και έκοψαν πρώτα το νήμα :tongue:

 

Νικητήριο θέμα λοιπόν για την 28άδα: Όντα Ανώτερα/Όντα Κατώτερα. Ο Dain, που πρότεινε το θέμα, παρακαλείται να προσθέσει όποιες διευκρινήσεις θέλει, αν θέλει, και στο μεταξύ, ακονίστε τα... πληκτρολόγιά σας :)

 

 

Θυμίζω ότι η 8άδα των νικητών γράφει στο θέμα που επιλέχθηκε από την 28άδα, το οποίο είναι "Ο παλμός".

 

 

Καμμια διευκρίνηση εκτός ότι οι ιστορίες πρέπει να είναι ε.φ., φάντασυ ή horror. Δε νομίζω πως χρειάζονται διευκρινήσεις δηλαδή. Το θέμα είναι τόσο απλό και με τόσες δυνατότητες που ακόμα και ένα μωρό μπορεί να γράψει ιστορία με ανώτερα και κατώτερα όντα.

Το τι θα πει "ανώτερα" και "κατώτερα" είναι καθαρά θέμα του ορισμού που δίνει ο καθένας, της φαντασίας του και, αν θέλει να

γράψει μια καλή ιστορία ή αν παίζει το "περνά περνά η μέλισσα"... :atongue2:

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τους επτά που... χάλασαν τις "διακοπές" μας, παρακαλώ ονόματα, διευθύνσεις και τηλέφωνα για να βεβαιωθώ ότι θα γράψουν. Αλλιώς θα τους πάρει και θα τους σηκώσει.

 

Ότι... χρειάζεσαι διακοπές, είναι προφανές. Μια δεν καταλαβαίνεις ποιος βάζει θέμα σε ποιον, μια σου διαφεύγει ποιος ψήφισε. Η ψηφοφορία ήταν ανοιχτή για όλα τα μέλη, ακόμη και γι' αυτά που δεν μπορούν να λάβουν μερος σε κανέναν από τους διαγωνισμούς. Αυτοί οι ατυχείς, όπως και όσοι εκ της οκτάδας δεν ψήφισαν τις Διακοπές δεν έχουν τρόπο να διαφύγουν από τη μήνι σου, αφού εξαιρούνται του διαγωνισμού των 28. Αλίμονό τους.

 

Βέβαια, σου διαφεύγει ότι επί 25 ατόμων διακοπές θέλατε μόλις οι έξι. Φωνάζατε πιο πολύ απ' όλους στα προκαταρκτικά. Αλλά εμείς οι κακοί που σας τις χαλάσαμε, συνεχίζουμε να είμαστε περισσότεροι. Δεν μπορείς όλα να τα κάνεις moderate, δυστυχώς... Εκτός αν προτείνεις οι ψήφοι των moderators να μετράνε διπλοί (ή κάποιο άλλο αντιδημοκρατικό μέτρο της αρεσκείας σου) και να ισχύσει αναδρομικά. Ως τότε, παραμένεις μειοψηφών και ωρυόμενος.

 

Όπως υποννόησα, είμαι ένας από τους καταψηφίσαντες τας διακοπάς υμών (επίσης, I'm Spartacus) και με βάζεις σε μεγάλο πειρασμό να μη γράψω τελικά. Δεν έχω κανονίσει για πουθενά, κι αν με πάρει και με σηκώσει, τουλάχιστον κάπου θα με πάει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Εϊ, έι, προς τι τα μίση και ο αλληλοσπαραγμός; :)

 

Electroscribe, νομίζω είναι ξεκάθαρο ότι ο Νίκος έκανε πλάκα για το ότι δε βγήκε το θέμα που προτιμούσε ο ίδιος... Γιατί αυτό το ποστ; :) Δε βλέπω να υπονόησε τίποτε από αυτά που υπονοείς ότι υπονόησε οπότε... λίγη ηρεμία -- είναι κρίμα να χαλάσει το κλίμα του διαγωνισμού, έτσι δεν είναι; :)

Link to comment
Share on other sites

Electroscribe, νομίζω είναι ξεκάθαρο ότι ο Νίκος έκανε πλάκα για το ότι δε βγήκε το θέμα που προτιμούσε ο ίδιος...

 

Το δικό μου ποστ περιέχει ατάκες που είναι σαφώς χιουμοριστικές (άλλο αν δεν είναι πετυχημένο χιούμορ). Με την ίδια λογική, γιατί δεν είναι επίσης "ξεκάθαρο" ότι κάνω πλάκα;

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ποστ περιέχει ατάκες που είναι σαφώς χιουμοριστικές (άλλο αν δεν είναι πετυχημένο χιούμορ). Με την ίδια λογική, γιατί δεν είναι επίσης "ξεκάθαρο" ότι κάνω πλάκα;

 

ΗΤΑΝ ξεκάθαρο, και ήταν επίσης μια πολλή καλή και αρμόζουσα απάντηση στο παραλήρημα του Συριανού. Ολέ.

Link to comment
Share on other sites

Xμμ.... touche :)

 

Δεν ήταν ξεκάθαρο για μένα, κυρίως γιατί όταν κάτι αμφιλεγόμενο ως προς το ύφος έρχεται ως απάντηση σε κάποιο άλλο ποστ, τις περισσότερες φορές η εμπειρία έχει δείξει ότι δεν είναι πλάκα, αλλά... μπηχτή. (Σε αντίθεση με του nikosal, που ήταν... stand alone ας πούμε).

 

Αν όντως έκανες πλάκα, ζητάω συγνώμη :)

Link to comment
Share on other sites

.. Ως τότε, παραμένεις μειοψηφών και ωρυόμενος.

 

...Δεν έχω κανονίσει για πουθενά, κι αν με πάρει και με σηκώσει, τουλάχιστον κάπου θα με πάει κιόλας.

 

Χα χα χα...

:roflmao:

 

Δεν θέλω να ρίξω λάδι, απλά ήταν τόσο φοβερές οι ατάκες, που δεν κρατήθηκα. :blackcat:

 

Το λοιπόν, περι Παλμού ο λόγος. Δεν νομίζω να προλάβω, αφού η περίοδος που λήγει ο διαγωνισμός μαζί με την προηγηθείσα εβδομάδα, αποτελούν μάλλον τις πιο άγονες δημιουργικά περιόδους του καλοκαιριού. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, περι Παλμού ο λόγος. Δεν νομίζω να προλάβω, αφού η περίοδος που λήγει ο διαγωνισμός μαζί με την προηγηθείσα εβδομάδα, αποτελούν μάλλον τις πιο άγονες δημιουργικά περιόδους του καλοκαιριού. Θα δείξει.

 

Προσοχή Sileon! Το θέμα για το οποίο γράφεις εσύ είναι το "Όντα Ανώτερα, Όντα Κατώτερα".

 

Εύχομαι όλοι να γνωρίζουν τι γράφουν. Το θέμα "Παλμός" είναι μόνο για τους νικητές των προηγούμενων διαγωνισμών, τους 8.

Link to comment
Share on other sites

Ουψ, παρασύρθηκα.. Συγγνώμη, η θέση μου είναι εκεί.

 

 

Υ.Γ. "Χρρρ..". Αποσύρομαι σκυμμένος και κοιτώντας πίσω απο την πλάτη μου καταριέμαι που δεν έπιασε το κόλπο μου.

"Ανάθεμα, καταραμένη ελίτ", φωνάζω σείοντας την γροθιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Ουψ, παρασύρθηκα.. Συγγνώμη, η θέση μου είναι εκεί.

Υ.Γ. "Χρρρ..". Αποσύρομαι σκυμμένος και κοιτώντας πίσω απο την πλάτη μου καταριέμαι που δεν έπιασε το κόλπο μου.

"Ανάθεμα, καταραμένη ελίτ", φωνάζω σείοντας την γροθιά μου.

 

Εγώ τι να πω που πρέπει να γράψω για το κουλό θέμα; Άκου "Παλμός"!

 

"Ανάθεμα, καταραμένε araquel!" φωνάζω σείοντας την γροθιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..