Jump to content
Sign in to follow this  
Spock

Games: Star Trek Online

Recommended Posts

tetartos

Ενδιαφέρον! Ένα multiplayer online game για το Star Trek! Φτιάχνεις το δικό σου σκάφος και πλήρωμα και ξεκινάς για εξερευνήσεις και μάχες. Για τα πιο... kinky γούστα, μπορεί να παίξει κανείς και ως klingon! Αρχίζει σε 12 μέρες... ο Kirk να βάλει το χέρι του να μην εθιστούμε...

Spock

Τον εθισμό αυτόν... πολύ τον φοβούμαι, είναι η αλήθεια...!

aristofanoula

Πάντως, θα ήθελα οπωσδήποτε να το δοκιμάσω :alaugh:

Spock

Λοιπόν, εγώ μόλις έκανα registration, με το όνομα Idic (μάλλον καταλάβατε τι είναι αυτό, ε;)! Το Spock ήταν πιασμένο και δεν ήθελα να βάλω αριθμούς, οπότε διάλεξα ένα nickname που αντιπροσωπεύει μία από τις κύριες φιλοσοφίες του Star Trek! Για γραφτείτε κι εσείς!

aristofanoula

Μόλις γράφτηκα κι :starfleet: εγώ :starfleet: . Αντε να δούμε :whistling: :juggle:

Darkchilde

No way in hell!

Εδώ δεν γράφτηκα σε άλλα MMORPG και αρνούμαι να γραφτώ και σε αυτό. Εαν γραφτώ είναι σίγουρο ότι θα εθιτώ. Και μην ξεχνάμε ότι δίνω μαθηματικά τον Οκτώβιο και Ιαπωνικά τον Δεκεέμβριο. Οπότε NO WAY!!!!

Spock

Θα έχει subscription, πάντως, αν και δεν βλέπω πού λέει το ποσό...

Spock
Videos από το trailer και το faq του παιχνιδιού.

Oberon
No way in hell!

Εδώ δεν γράφτηκα σε άλλα MMORPG και αρνούμαι να γραφτώ και σε αυτό. Εαν γραφτώ είναι σίγουρο ότι θα εθιτώ. Και μην ξεχνάμε ότι δίνω μαθηματικά τον Οκτώβιο και Ιαπωνικά τον Δεκεέμβριο. Οπότε NO WAY!!!!

Nαι. Να δούμε μαντεμουαζέλ Βούλα αν γραφτούμε όλοι κι αν αρχίσουμε να παίζουμε και να συζητάμε καθημερινά γι'αυτό εδώ στο φόρουμ, για περιπέτειες, φάσεις, κόσμους, το πληρωμά μας κλπ κλπ κλπ, αν θα κρατηθείς! :atongue2: :lol:

Δεν θα το "έπαιζα" καθόλου πως θα αντέξεις!!

Πάντως εγώ κρατώ ακόμα σθεναρά τις αντιστάσεις μου. Να λέω μετά ότι "κρατήθηκα" κάπως! ;)

Spock

Κάτι μου λέει πως αν το αρχίσουμε, μετά από λίγο καιρό θα προσπαθούμε να το κόψουμε και θα γίνονται εδώ ποστ όπως 'ε, κάθε Κυριακή το κόβω, εύκολο είναι'! :lol:

Προς όσους παίζουν τέτοια παιχνίδια: πόσον καιρό κάνουν τα δισκάκια με τα παιχνίδια να έρθουν Ελλάδα από τη στιγμή που κυκλοφορούν;

Darkchilde
Nαι. Να δούμε μαντεμουαζέλ Βούλα αν γραφτούμε όλοι κι αν αρχίσουμε να παίζουμε και να συζητάμε καθημερινά γι'αυτό εδώ στο φόρουμ, για περιπέτειες, φάσεις, κόσμους, το πληρωμά μας κλπ κλπ κλπ, αν θα κρατηθείς! :atongue2: :lol:

Δεν θα το "έπαιζα" καθόλου πως θα αντέξεις!!

Πάντως εγώ κρατώ ακόμα σθεναρά τις αντιστάσεις μου. Να λέω μετά ότι "κρατήθηκα" κάπως! ;)

Κοίτα εδώ δεν έχουν καταφέρει να με κάνουν να εθιστώ στο Star Wars MMORPG, και ούτε και στο WOW παρ'όλο που έχουν προσπαθήσει αρκετά... Και έχω μπεί στο Star Wars αλλά δεν έκατσα! Είχα ένα δωρεάν 15νθήμερο και απλά μπήκα 2-3 φορές.

Oberon

Καλάαα, καλάαα! Θα δούμε, Μις "Εγώ δεν μασάω" Βούλα! :atongue2:

Spock

Update: Το παιχνίδι βρίσκεται τώρα σε φάση beta testing, στην οποία μπορεί όποιος θέλει να δηλώσει συμμετοχή. Η τελική έκδοση θα είναι διαθέσιμη το αργότερο μέχρι το Μάρτιο, όπως έχουν δεσμευθεί οι δημιουργοί. Το παιχνίδι θα λαμβάνει χώρα στο 2409, ενώ τα γεγονότα που μεσολαβούν από το τέλος του Nemesis μέχρι την αρχή του παιχνιδιού περιγράφονται στο The Path to 2049, το οποίο μπορεί να διαβάσει κανείς στην ιστοσελίδα του παιχνιδιού.

Αχ, να δω πώς θα κρατηθώ... Εδώ στη Θεσσαλονίκη έχουν εδώ και μήνες αρχίσει να μιλάνε για πλήρωμα στο οποίο θα είμαστε όλοι μαζί και τέτοια, πώς θα αντισταθώ; Ε; Ίδωμεν!

Edited by Spock

Oberon

Βγήκε πριν λίγες μέρες. Διαβάζω διθυράμβους από παλιούς Τρεκερς. Δεν ξέρω σαν παιχνίδι τι είναι (τα γραφικά είναι καταπληκτικά), αλλά το ένα και βασικό ευχάριστο είναι πως είναι Σταρ Τρεκ! Αληθινό Σταρ Τρεκ!! (Και ξέρετε τι εννοώ). 

Από τα λίγα που διαβασα το παιχνίδι προχωρά λίγο μπροστά στο χρόνο, κάποια χρόνια μετά το τέλος του Voyager και του Νέμεσις.

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει ακόμα στην Ελλάδα (ή αν είναι απαραίτητο να αγοραστεί ως πακέτο) αλλά δεν με βλέπω να αντέχω.... Eίναι ΣΤΑΡ ΤΡΕΚ!! :starfleet:

http://www.startrekonline.com/frontpage

DmJapan

Σκέφτομαι κάποια στιγμή να το αρχίσω αλλά δεν το έχω τολμήσει ακόμα γιατί φοβάμαι τις επιπτώσεις στους υπόλοιπους τομείς της ζωής μου.... Μετά το WoW....

Αλλά είδα ότι έχει βγει και novel και γενικά η ιστορία συνεχίζεται κανονικά παίρνοντας υπόψιν και την καταστροφή του Romulus και το σημαντικότερο,

MAJOR SPOILER AHEAD

O Data είναι ζωντανός. thmbup.gif

Είμαι ακόμα στην διαδικασία της απόφασης...

Παίζει κανείς από εδώ?

Mandrake

Σκέφτομαι κάποια στιγμή να το αρχίσω αλλά δεν το έχω τολμήσει ακόμα γιατί φοβάμαι τις επιπτώσεις στους υπόλοιπους τομείς της ζωής μου.... Μετά το WoW....

Αλλά είδα ότι έχει βγει και novel και γενικά η ιστορία συνεχίζεται κανονικά παίρνοντας υπόψιν και την καταστροφή του Romulus και το σημαντικότερο,

MAJOR SPOILER AHEAD

O Data είναι ζωντανός. thmbup.gif

Είμαι ακόμα στην διαδικασία της απόφασης...

Παίζει κανείς από εδώ?

Προσωπικά δεν πρόκειται καν να δω πως είναι. Δεν τρέφω καμία απολύτως συμπάθεια για τα MMORPG... Αντίθετα θα μ'ενδιέφερε να δω αν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο pen 'n' paper RPG, αλλά πολύ φοβάμαι πως δε θα'βρισκα άτομα να ασχοληθούν.

DmJapan

Πράγματι υπάρχει.

http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek_Roleplaying_Game_(Decipher)

Αλά φαντάζομαι ότι θα πρέπει να κάνουμε κάποιο ξεχωριστό thread για να μαζέψουμε υποψήφιους. Εμένα προσωπικά θα με ενδιέφερε πάρα πολύ μια τέτοια πιθανότητα.

DimitrisX

Συμμερίζομαι τους φόβους σου, συνάρρωστε Trekker, για τους υπόλοιπους τομείς της κοινωνικής ζωής. Προβλέπεται τρελό κόλλημα και δεν θα το αποτολμήσω.

Σχετικά με το spoiler που δημοσίευσες, δεν είναι και τόσο spoiler διότι ο εν λόγω χαρακτήρας δεν απεβίωσε τελικά (βλέπε το εικονογραφημένο προοίμιο Star Trek Countdown).

DmJapan

Συμμερίζομαι τους φόβους σου, συνάρρωστε Trekker, για τους υπόλοιπους τομείς της κοινωνικής ζωής. Προβλέπεται τρελό κόλλημα και δεν θα το αποτολμήσω.

Σχετικά με το spoiler που δημοσίευσες, δεν είναι και τόσο spoiler διότι ο εν λόγω χαρακτήρας δεν απεβίωσε τελικά (βλέπε το εικονογραφημένο προοίμιο Star Trek Countdown).

Ως νέος άρρωστος δεν είμαι ακόμα πολύ εξοικειωμένος και ακόμα μαθαίνω! Θα κοιτάξω το εικονογραφημένο που λες. Πάντως χάρηκα πάρα πολύ. Τέτοια απώλεια είχα να νιώσω από την στιγμή που πέθανε η Aerith. :p :P

karatasiospa

Σόρρυ αλλά εμένα ότι περιλαμβάνει κάτι από τα κατασκευάσματα των R.Orci και των άλλων δημιουργων του star trek xi δεν με ενδιαφέρει.

Edited by karatasiospa

Darkchilde

Σόρρυ αλλά εμένα ότι περιλαμβάνει κάτι από τα κατασκευάσματα των R.Orci και των άλλων δημιουργων του star trek xi δεν με ενδιαφέρει.

Το οnline είναι βασισμένο στις σειρές, και όχι στην τελευταία ταινία, απ'ότι ξέρω.

Προσωπικά δεν έχω τον χρόνο να παίξω, εδώ έχω στίβες από παιχνίδια PS3 και PC και δεν προλαβαίνω. Το τελευταίο παιχνίδι που έπαιξα ήταν πέρισυ το καλοκαίρι το Prince of Persia για PS3...

karatasiospa

Τα γεγονότα του star trek countdown και η καταστροφή του romulus είναι δημιουργήματα του R. orci και της παρεας του.

Oberon

Έχω δει κάπως το Star Trek Online με κάποιο free account για λίγο και σίγουρα είναι πανέμορφο και πολύ εθιστικό. Πάντως για να καθησυχάσω κάποιους φόβους (τους οποίους είχα και γω), το STO είναι σαφέστατα βασισμένο στο γνωστό μας Τρεκ και το ανάλογο πνεύμα του και όχι στην καινούργια ταινεία που φέρει το όνομα Star Trek. 

Mandrake

Πράγματι υπάρχει.

http://en.wikipedia....Game_(Decipher)

Αλά φαντάζομαι ότι θα πρέπει να κάνουμε κάποιο ξεχωριστό thread για να μαζέψουμε υποψήφιους. Εμένα προσωπικά θα με ενδιέφερε πάρα πολύ μια τέτοια πιθανότητα.

Πάρα πολύ ενδιαφέρον!! Ομολογώ πως δεν είχα ιδέα! Βέβαια το να βρεθώ προσωπικά με κάποιον/κάποιους απο'σας για να παίξω φαντάζει αδύνατον γιατί βρίσκομαι στην επαρχία. Θα το κυνηγήσω πάντως και σ'ευχαριστώ για την πληροφορία! Κι εμένα λιγοστός ο χρόνος μου αλλά αν συγκεντρώσω άτομα εδώ, όλο και κάπως θα τα βολέψω!