Jump to content

The Twilight Zone (1985-1989)


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Ποια επεισόδια προτείνεις;

 

Έχω δει τα γνωστά:

“Time Enough At Last” (season one, episode eight)

“The Eye Of The Beholder” (season two, episode six)

κι ένα άλλο που ένας τύπος που δίνει πολλά λεφτά σε ένα ζευγάρι για να πατήσει το κουμπί. Αν το πατήσει το κουμπί ένας άγνωστος θα πεθάνει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ποια επεισόδια προτείνεις;

 

Έχω δει τα γνωστά:

“Time Enough At Last” (season one, episode eight)

“The Eye Of The Beholder” (season two, episode six)

κι ένα άλλο που ένας τύπος που δίνει πολλά λεφτά σε ένα ζευγάρι για να πατήσει το κουμπί. Αν το πατήσει το κουμπί ένας άγνωστος θα πεθάνει.

Τα δύο αυτά καταπληκτικά επεισόδια που αναφέρεις είναι από την original σειρά του 1959 στη οποία υπάρχουν ατέλειωτα διαμαντάκια (δικά μου αγαπημένα, δύο του Richard Matheson, το 4x06 Death Ship και το 5x03 Nightmare at 20,000 feet για προφανείς λόγους).

Eνώ το τρίτο επεισόδιο είναι από την διασκευή του 1985 για την οποία έκανα και την παρουσίαση.

Το επεισόδιο είναι το 20b Button, Button επίσης του μεγάλου Richard Matheson που έγινε μάλιστα και πρόσφατα ταινία με τον τίτλο The Box.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α ναι μπέρδεψα τις χρονολογίες. Και το The Eye Of The Beholder το είδα στη καινούρια σειρά πάντως. Άλλα που προτείνεις από τη σειρά του 85;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α ναι μπέρδεψα τις χρονολογίες. Και το The Eye Of The Beholder το είδα στη καινούρια σειρά πάντως. Άλλα που προτείνεις από τη σειρά του 85;

Το Eye of the Beholder γυρίστηκε ξανά αλλά όχι για τη σειρά του 1985 αλλά για την τρίτη σειρά του 2002. Το παλιό είναι πάντως καταπληκτικό και θα σου πρότεινα να δεις αυτό.

Θα σου πρότεινα επίσης από τη σειρά του 1985 τα 1a Shatterday, 2b Dreams for Sale, 4c Nightcrawlers, 8b The Burning Man, 10a The Shadow Man, 32b The Junction και 51 The Cold Equations τα οποία είναι τα δικά μου αγαπημένα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν πάρα πολύ οι παρουσιάσεις που κανείς σε σειρές της τηλεόρασης. Συνέχισε έτσι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

το "the eye of the beholder" το είχα δει μικρός και μου είχε κάνει τρελή εντύπωση.

Bαθύτατα φιλοσοφικό το σενάριο του επεισοδίου.

χρόνια μετά (15) βρήκα τον τίτλο της σειράς και το επεισόδιο μετά από έρευνα στο imdb
 

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to The Twilight Zone (1985-1989)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..