Jump to content
  • Announcements

• RObiN-HoOD

Αναβάθμιση συστήματος 1-10-2017   09/30/2017

Έγινε αναβάθμιση του συστήματος. Λόγω αυτού χάθηκαν ελάχιστα βραδινά μηνύματα αλλά όχι οι ιστορίες. Κατά τα γνωστά αν δείτε τίποτα περίεργο αναφέρετε το εδώ να το δούμε. Ευχαριστώ.
Sign in to follow this  
Nihilio

Αν το LotR το έγραφε ο...

Recommended Posts

TheTregorian

Είναι απίστευτο :roflmao: :roflmao: !!! Δεν μπορώ... δεν μπορώ να ανασάνω :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: !!!! RESPECT!!!! Αυτοί που τα σκέφτηκαν νόμπελ λογοτεχνίας Τ-Ω-Ρ-Α!!!

TheTregorian

Και να αν το έγραφε ο Φώσκολος:

Πρωταγωνιστούν: Άραγκορν, Γκάνταλφ, Β. Θέοντεν , Λέγκολας, Έογουιν

Γκεστ: Μπόρομιρ

Αρα:Έμαθα πως αυτές οι σιχαμερές στρατιές του τιποτένιου προδότη, αυτού του σκουλικιού, του ζώου, του Σάρουμαν περνάνε (κλείνει τα ματια για πέντε δευτερόλεπτα αφού έχει βάλει τη χούφτα στα χείλη του)... περνάνε από το δάσος.

Λεγκ:Θες να πεις... θες να πεις ότι οι στρατιές του παλιοπροδότη, αυτού του κτήνους του Σάρουμαν περνάνε απ' το δάσος;;

Αρα:Ναι, αυτό ακριβώς θέλω να πω. οι στρατιές αυτού του ανθρωπόμορφου κτήνους περνάνε από το δάσος. Επίσης, έμαθα πως μυστηριωδώς όσα ξωτικά φτιάξαν κάποτε δαχτυλίδια, δολοφονούνται!

Εόγ: Ω μεγαλοδύναμοι θεοί! Αλίμονο μας! Φοβάμαι τόσο πατέρα! (ξεσπάει σε κλάμματα)

Β. Θεο: Κόρη μου, μονάκριβη μου, μου σπαράζεις την καρδιά (την αγκαλιάζει στοργικά)

Γκάν: (Αφού κάνει τον κύκλο της αίθουσας)Τι περιμένουμε, ας θέσουμε μια αποστολή σε εφαρμογή. Ταξίαρχε Άραγκορν, δεν θα κάνεις τίποτα;

Β. Θεο:(αφού κοπανάει το χέρι του στο τραπέζι, πετάει δύο κεριά στο πάτωμα, σκίζει μια περγαμηνή, αναμαλιάζεται) Εδώ διαταγές δίνω ΜΟΝΟ ΕΓΩ!!!! Κατάλαβες Γκάνταλφ; Μόνο εγώ! Είμαι ο στρατηγός που να πάρει!!! Νομίζετε ότι είμαι κανένας καραγκιόζης;

Γκαν: Πως τολμας και μου μιλάς έτσι εμένα (ορμάει να τον δείρει, αλλά εκείνη τη στιγμή λάμπει το παλάντιν. Όλοι το κοιτούν για ένα λεπτό χωρίς να το αγγίξουν, μέχρι που το αγγίζει ο Λέγκολας)

Λεγκ: Υπαστυνόμος Λέγκολας, ποιος λάμπει παρακαλώ;

???: Είμαι αυτός που εκδικείται για τα λάθη αυτής της Γης. (λέει μια μαυροντυμένη φιγούρα με ένα περιδέραιο απ' το οποίο κρέμεται ένα κόκκινο δαχτυλίδι και ένα σήμα στη κουκούλα που δείχνει το Μτ Ντουμ)

Λεγκ:(αφού κοιτάει όλους με ανησυχία) Τι θέλεις από εμάς;

???: Να πεθάνετε! Όσοι αγγίξατε το δαχτυλίδι να πεθάνετε! Σαν σκουλίκια στο χώμα να λιώσετε!

Λεγκ: Ποιος είσαι; Ποιος είσαι εσύ που μας μιλάς έτσι;

???: Είμαι ο "Άγγελος Εκδικητής" και θα πεθάνετε... όλοι θα πεθάνετε! (εξαφανίζεται)

Πέφτει σιωπή και μετά από πέντε λεπτά (και αφού μεσολάβησαν 10λεπτες διαφημίσεις) χτυπάει η πόρτα και μπαίνει ο Μπόρομιρ ντυμένος στα μαύρα, με ένα περιδέραιο απ' το οποίο κρέμεται ένα κόκκινο δαχτυλίδι.

Μπ: Τι συνέβει στρατηγέ μου; Όλα καλά;

Β. Θεο: Υπουργέ μου, μας κάλεσε ο δολοφόνος αυτών των ξωτικών... λέει πως τον λένε... "Άγγελος Εκδικητής" (ακολουθεί μουσική απ' το soundtrack του Dracula, της σιωπής των αμνών, της 6ης αίσθησης και του εξορκιστή)

Μπ:(αφού ξεροκαταπίνει έξι φορές, σκουπίζει τον ιδρώτα του και χαμογελάει αμήχανα) Ποιος διάολος μπορεί να είναι;!

ΤΕΛΟΣ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ

Επισήμανση: Στα επόμενα δύο επεισόδια συνεχίστηκε η παραπάνω σκηνή χωρίς να αλλαχτεί πλάνο και επαναλήφθηκαν όλοι οι διάλογοι με μια μικρή παραλλαγή του τύπου:

???: Αυτός ήταν ο 13ος φόνος μου! Μέχρι το τέλος θα πεθάνετε όλοι!!! (ακολουθεί μουσική απ' το "Οι Άλλοι", "Το ευλογημένο παιδί", "Η Σφαίρα", "Εισβολή" και "Οιωνός"

Β. Θεο: Τον τρισκατάρατο! Που να τον καταραστούν όλες οι κατάρες του κόσμου! Που να με πάρει ο γεροδιάολος!(Μπαίνει στο αρχηγείο και βρίσκει τον Άραγκορν με την Έογουιν σε μια... άβολη στάση... πίσω απ' τον θρόνο βέβαια (τσόντα δεν ήταν, ενταξει!) )

Εογ: Πατέρα... να σου εξηγήσω... δεν είναι αυτό που νομίζεις!

Αρα: Στρατηγέ μου, ο στρατός αυτού του γλειώδους προδότη του Σάρουμαν, μόλις έφτασε στο 13ο χλμ του δάσους και το εξηγούσα στην κόρη σας!

Β. Θεο: Πόρνη!(την σφαλιαρίζει)

Αρα: Μη! Χτύπα εμένα! Σκουλίκι!!

Glowleaf

Αρκας:

Ισοβιτης: Ουφ, γιατι πρεπει να κουβαλαω αυτο το τεραστιο βαρος? Γιατι πρεπει εγω ο ερμος, σαν ενας συγχρονος Ατλαντας, να παλευω με αυτο το τοσο μικρο αλλα συναμα τοσο βαρυ δαχτυλιδι? Τι εκανα για να αξιζω τετοια καταδικη?

Μοντεχρηστος: Σκασε και κουβαλα.

Ισοβιτης: Και γιατι δεν κουβαλας και εσυ λιγο, να με βοηθησεις?

Μοντεχρηστος: Να σε ρωτησω. Με εχεις δει ποτε να μπορω να αντισταθω σε ενα κομματι τυρι?

Ισοβιτης: Οχι.

Μοντεχρηστος: Και τοτε με τι εγκρατεια θα κουβαλησω το δαχτυλιδι ρε?

Ο ισοβιτης χαμογελαει υπερηφανα ακουγωντας το κομπλιμεντο.

Ισοβιτης: Ναι, ισως να ειναι ετσι. Ισως η μοιρα μου να με θελει ενα κουρελι, σε ατελειωτες δοκιμασιες και εμποδια. Ισως...

Μοντεχρηστος: Αλλα τωρα που το σκεφτομαι, και εσυ μονο στην ακρατεια εισαι καλος.

Κοβεται το χαμογελο του ισοβιτη και κοιταει με απλανες υφος τον αναγνωστη.

Dungeons and Dragons session, σημειωτεον με Ελληνες παικτες:

DM: Η επικη μαχη μαινεται γυρω σας. Απο παντου ακουγονται ουρλιαχτα πονου, πολεμικες κραυγες και σπαθια να χτυπανε με λυσσα πανω σε ασπιδες. Εχετε αποκρουσει το πρωτο κυμα των Ουρουκ-Χαι και μια αμιδρη ελπιδα διαφαινεται στον οριζοντα. Ισως, ισως, να υπαρχει περιπτωση νικης. Ισως...

Ομως...

...λεει ο DΜ και βγαζει το Monster Manual, πιανωντας αρκετα d12 απο τον σωρο, κανοντας ολους τους παικτες να γουρλωσουν...

...η γη ξαφνικα αρχιζει και σειεται κατω απο τα ποδια σας. Ο εκκωφαντικος θορυβος της μαχης δεν ειναι αρκετος για να καλυψει τον νεο θορυβο. Ακουγεται σαν...

...οι παικτες εχουν μεινει κρατωντας την ανασα τους...

...ενα τιτανιο ποδοβολητο! Με καθε ποδι που χτυπαει το χωμα, νιωθετε το σωμα σας ολοκληρο να δονειται...

...οι παικτες εχουν αρχισει να ψιθυριζουν ονοματα τερατων εικαζοντας...

...και πανω απο τα κεφαλια των τρομοκρατημενων Ουρουκ-Χαι, βλεπετε ενα εξαμβλωμα. Μια Υβρη προς την φυση την ιδια. Ενας γιγαντιος ελεφαντας, ερχεται με απιστευτη φορα προς τα πανω σας. Ελεφαντας μονο στην γενικη εννοια του ορου, γιατι αυτος εδω εχει ενα σωρο κερατα, ειναι απιστευτα μεγαλος, και πανω στην πλατη του υπαρχει μια μικρη καλυβα με τοξοτες. Ενας τραιμπαλ τυπος βαμμενος με τα χρωματα του πολεμου καθεται πανω απο το κεφαλι του και τον οδηγαει προς τις αβοηθητες πια γραμμες σας! Τι κανετε?

Η Συντροφια του Δακτυλιδιου ποτε μεχρι τοτε δεν ειχε βρεθει σε τετοια απογνωση. Τι να κανουμε?, ρωταει ο ενας τον αλλο.

Πεταγεται η κλισε πυρομανης sorceress που δεν συμπεριληφθηκε στην τελικη εκδοση του βιβλιου γιατι ολο εκαιγε τα σκηνικα: Ε σιγα, κατσε να δω, εχω 2 fireballs ακομα. Χα-λα-ρα. Το εχουμε, κουλαρετε. Μια πυρομπαλα στο κεφαλι, μια στον κωλο, και οπου φυγει φυγει. Μπρικια κολλαμε?

Ο DM συνειδητοποιωντας οτι η πυρομπαλα για ακομα μια φορα θα του χαλασει το encounter, πεταγεται και τους διακοπτει: Ωπα! Εσυ, Γκιμλι, ριξε σποτ τσεκ.

-Μα δεν ειμαι εκει. Ειμαι πισω, εκει που με εριξες στην λακουβα επειδη εφερα ασσο. Μου ειπες να ριχνω climb check καθε γυρο με DC 28 γιατι ειμαι κοντος.

-Α. Καλα. Γκανταλφ, ριξε σποτ που εχεις και το wisdom στο θεο.

-Ρε, δεν με εχεις παρατησει πισω στα τειχη μαζι με τα σκατοχομπιτ απο το προηγουμενο session? Αφου τα ξυνουμε εδω.

-Ωχου, καλα. Ριχνει ενα ζαρι για ξεκαρφωμα.

Ενας στρατιωτης αρχιζει να φωναζει "Κοιταξτε! ΑΑΑΑΑΑ!"

Γυρνατε τα κεφαλια, και τι να δειτε!

-Τιιιιιιι? Ρωταει ολη η Συντροφια με μια φωνη.

-Αλλα δεκα τερατα σαν το πρωτο!

Η Συντροφια του Δακτυλιδιου ξαναγουρλωνει. Μετα απο μερικα δευτερολεπτα σιγης, αρχιζουν αναστατωμενοι να μετρανε healing potions και να βλεπουν τι αλλα spells 2ου level εχουν μεινει.

Ο Λεγκολας χτυπαει με δυναμη το χερι στο τραπεζι. Χαλαρωστε ρε, το εχω. Λοιπον, DM, ακου.

Τρεχω προς το μερος του ελεφαντα, αγνοωντας ολους τους στρατιωτες του εχθρου που τρεχουν χαοτικα να σωθουν απο τα δικα τους στρατευματα. Αρπαζω το τοξο, του φοραω ενα βελος, και κανω πως το ριχνω στα δεξια του ελεφαντα για προσποιηση. Οταν αυτος κουνησει το κεφαλι προς τα εκει να καλυφθει, δενω ενα σχοινι στο βελος, και του το καρφωνω στην αριστερη μερια για να ανεβω πανω. Κανω σουινγκ σαν τον ταρζαν, και καθως περναω αναμεσα απο τα ποδια του ριχνω ενα βελος στον διπλανο ελεφαντα στον τοξοτη που με σημαδευει, btw, σημαδευω κεφαλι. Περναω κατω απο τα ποδια του, και απο την φορα διπλωνει το σχοινι κατω απο την κοιλια του και με εκτοξευει προς τα πανω. Εγω εχω ηδη φερει το σωμα μου ετσι ωστε να ξαναπεσω πανω στα σχοινια στο πλαι, και εχω ηδη υπολογισει την οριζοντια κινηση του ελεφαντα, την ημιτονοειδη παλινδρομηση του δεξιου κωλομεριου πανω στο οποιο θελω να προσγειωθω, και την αντισταση του αερα στην υπεροχη ξανθια μου χαιτη που την ανεμιζω κιολας μολις φτασω στο ανωτερο σημειο της τροχιας οπως κανουν στο Ultrex. Πιανομαι απο τα σχοινια, αχ, ισως εδω να θελει ενα climb check, καλα, θα μου πεις εσυ, κατσε να τελειωσω τον γυρο. Που λες, πιανομαι απο τα διχτυα, σκιζω την μια ακρη με το σπαθι μου που ειχα βγαλει στον αερα σαν free action γιατι εχω quick draw, και πεφτωντας προς το κεφαλι του ελεφαντα σκιζω αλλα 2 σχοινια που κρατανε την καλυβα, οποτε αυτη πεφτει και πλακωνει τους τοξοτες απο πανω. Με την φορα που εχω πεταγομαι στον αερα, πιο ευκολα τωρα φανταζομαι που εχω παρει το κολαι της ημιτονοειδης κινησης του ποδιου του ελεφαντα, γλυστραω στον τεραστιο χαβλιοδοντα του, και λιγο πριν φτασω στα δυο τριτα του τοξου που διαγραφει, αρπαζω το τοξο μου, γυρναω προς τα πισω τιναζοντας το μαλλι για να ανεμισει και να μην μου μπει στα ματια, και ριχνω ενα βελος στο κεφαλι του οδηγου, και ενα στο ματι του ζωου. Αυτο, πεθαινει ακαριαια, οποτε εγω απο την φορα που εχω προσγειωνομαι στο εδαφος με στυλ χαμογελωντας στην καμερα, ενω απο πισω το τεραστιο πλασμα σωριαζεται σηκωνοντας συννεφο σκονης και κανοντας το πλανο να κουνιεται για εμφαση.

Για πες λοιπον DM, τι checks πρεπει να ριξω?

Η Συντροφια του Δακτυλιδιου κοιταει τον Λεγκολας αποσβωλομενη. Ισως να υπαρχει ελπιδα για την Μεση Γη. Ισως το ξωτικο να τους σωσει τελικα. Ισως να δουνε αλλη μια αυγη. Ισως...

Ο DM, αφηνει κατω τα ζαρια, και κλεινει το Monster Manual: Βεβαιως Λεγκολας και μπορεις να το κανεις αυτο. Χμ, για να δουμε. Φερε 21 στο 20πλευρο για αρχη, και τα υπολοιπα τα βρισκουμε...

Edited by Glowleaf

TheTregorian

Πολύ γαμάτο Γκλόου :rofl2:

edit πάνω στο προηγούμενο που έγραψα...

Β. Θεο: Πόσα θες για να αφήσεις την κόρη μου.

Αρα:....

Β.Θεο: Μίλα, πόσα θες!! Μπορώ να σου δώσω όσα θες αρκεί να ξεκουμπιστείς!

Αρα:...

Β. Θεο: Θα σου δώσω 500,000 χρυσά νομίσματα, 10 άλογα και 2 πόρνες. Είμαστε εντάξει;

Αρα: Δεν με ενδιαφέρουν τα κωλολεφτά σου! Εγώ την Έογουιν την αγαπάω (παίζει το soundtrack απ' τον "Σωματοφύλακα"!) :tongue:

Glowleaf

Μιας και το εχουμε ηδη ξεφτυλισει το θεμα, νομιζω οτι σε αυτο το thread κολλανε οι ακολουθες 2 φωτογραφιουλες:

gandalf-sign.jpg

ak47.jpg

Tiessa

Πολύ μου άρεσε που βγήκε αυτο το θέμα στην επιφάνεια. Το βράδυ της Κυριακής πέρασα τουλάχιστον μια καταπληκτικά ευχάριστη ώρα.

Πάρτε και τη δική μου συνεισφορά:

Αν τον Άρχοντα τον είχε γράψει ο Φίλιπ Ντικ…

Οι στρατιές του Έλροντ και του Ισίλντουρ έχουν νικηθεί στο τέλος της προηγούμενης εποχής και ο Σάουρον έχει κυριαρχήσει. Η ζωή έχει αλλάξει ριζικά για όλα τα πλάσματα στη Μέση Γη και ο Μπίλμπο στο Ψηλό του Κάστρο γράφει ένα μυθιστόρημα όπου συμβαίνει το αντίστροφο…

Ο Φρόντο και ο Σαμ έχουν φτάσει επιτέλους στο Βουνό του Χαμού με το Γκόλουμ να τους ακολουθεί κατά πόδας…

Ο Φρόντο κρατάει στα χέρια του το Ένα, αλλά την κρίσιμη στιγμή, το δαχτυλίδι ξεφεύγει από τα χέρια του κι αρχίζει να αιωρείται στον αέρα. Η μορφή του Γκάνταλφ προβάλει από μέσα και τους ενημερώνει ότι είναι όλοι νεκροί. Κανένας δεν έχει γλυτώσει από την επίθεση του Μπάλρογκ στη Μόρια.

Οι δυο φίλοι, μέσα από βαθύ φιλοσοφικό προβληματισμό και, παρά τις αντιρρήσεις του Γκόλουμ, πείθονται ότι αυτή είναι τώρα η νέα πραγματικότητα και εκεί που το παίρνουν απόφαση, αναπλάθουν όλα τα γεγονότα και νομίζουν ότι ξέρουν τι έχει συμβεί στη ζωή τους, βλέπουν τώρα το δαχτυλίδι απεικονίζει τη μορφή του Σάουρον και συνειδητοποιούν ότι όλα αρχίζουν ξανά.

Κυλήστε δάκρυά μου… ξεσπάει απελπισμένο το Γκόλουμ.

heiron

O Φορστερ:

ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΣΤΗ ΜΟΡΝΤΟΡ

Ο Δρ Αμπντουλ Γκόλουμ,γιατρός από την Μόρντορ γνωρίζει σε ένα tea party την αρραβωνιαστικιά και τη μητέρα του Δημάρχου της Μίνας Τίριθ,Ρονυ Ντενεθορ.Τις καλεί να επισκεφτούν ολοι μαζί τα φημισένα σπήλαια της Μόρια.Στην εκδρομη τελικά δεν έρχεται ο φίλος του ο καθηγητής Γκάνταλφ, αφού χάνει το τρένο,παρά μόνο η δις Φρόντο με την μελλοντική πεθερά της,την κυρία Σάμυ.Κατά την είσοδο στα σπήλαια η δις Φρόντα φεύγει πανικόβλητη και αργότερα στη Μίνας Τίριθ κατηγορεί τον δόκτωρα ότι πήγε να της πάρει ό,τι πολυτιμότερο είχε(ξέρετε τι).Σαν απόδειξη προσκομίζεται στον επιθεωρητή ΜακΡομιρ το κομμένο της δάκτυλο που φέρεται να της δάγκωσε ο δόκτωρ Γκόλουμ.Κατά τη διάρκεια της δίκης όλοι οι Γκοντορμορντοριοι στρέφονται εναντίον του ντόπιου γιατρού,με εξαίρεση τον σεβάσμιο καθηγητή Γκάνταλφ.Προς υπεράσπιση του κατηγορουμένου έρχεται από τη Μίνας Μοργκουλ ο δικηγόρος Άνγκμαρ Γουίτσκινγκ.

Μια κοινωνική ιστορία που δείχνει την κατάσταση στην κατεχόμενη Μόρντορ και το ρατσισμό των Γκοντοριανών ενάντια στους Μορντόρους.

Τιεσσα,διαφωνώ με την Ντίκεια μεταφορά.Αν θες ποστάρω αργότερα τη δική μου Ντίκεια εκδοχή.

Edited by heiron

heiron

O Scott Fitzgerald

The Great (Sam) Gamgy

Ο Φροντο Μπαγκινς που πρόσφατα έχει μετακομίσει στην κοσμοπολίτικη Νέα Τίριθ είναι καλεσμένος στο χαρωπό πάρτυ του μυστηριώδη πάμπλουτου γείτονά του,του Σαμ Γκαμτζη.H έπαυλή του ήταν γεμάτη φώτα και έλαμπε σαν φάρος πάνω από τον κόλπο.

"Ο Γκαμτζη ξέρεις έχει σπουδάσει στο Οξφορδιανό Λαγκάδι.Επίσης ήταν ήρωας του Μεγάλου Πολέμου ενάντια στα όρκς.Οδήγησε ένα λόχο Χόμπιτ βαθιά μέσα στη Μόρντορ.Το βλέπεις στα μάτια του ότι είναι άνθρωπος που έχει σκοτώσει όρκ",του είπε η Μέρι Πιππινς καθώς έπιναν το ποτό τους αλλά δεν μπορούσε να ξέρει την αλήθεια.

"Σου αρέσει το πάρτυ,παλιόφιλε;"

Ήταν ένας νεαρός καλοντυμένος κύριος που δεν είχε ξαναδεί.

"Καλό είναι αλλά ακόμη δεν έχω δει τον οικοδεσπότη μου παρά το γεγονός ότι μου έστειλε πρόσκληση και μένω δίπλα του"

"Μα,εγω είμαι ο Γκάμτζη!Κοιτα,παλιόφιλε,θα ήθελα μια χάρη.Είδα ότι γνωρίζεις την Μέρι Πίππινς η οπόία είναι στενή φίλη μιας Ρόζι.Μήπως θα μπορούσες να κανονίσεις να βρεθούμε όλοι μαζί;"

"Θα το κανονίσω και θα σου τηλεφωνήσω αύριο"

Cassandra Gotha

Νίκος Καζαντζάκης:

"Ο Ααγκόρνας καθόταν σταυροπόδι κάτω από τον δέντρο. Ψυχανεμίζουνταν πως ο Φρόντος με το Σάμο θα είχαν προχωρήσει αρκετά ως τα τώρα, τώρα που οι μέρες σκοτείνιαζαν και ο ουρανός κοκκίνιζε, σαν της παιδούλας τα μάγουλα τα ντροπαλά όταν τη φιλάει ο νέος.

Έτρωγε το φτωχό του φαϊ, που κανένας άρχοντας δεν θα καταδέχουνταν, κανένας υπηρέτης, ούτε δούλος που στα σκοτεινά υπόγεια βγάζει τον κάματό του τον πικρό, έτρωγε ξερά κρεμμύδια. Αλλά η γεύση τους η χωμάτινη του έφερνε στο νου τη γη του στο βορρά, και συλλογούταν την και νόμιζε πως αυτή η γεύση είναι η ίδια η Παράδεισος.

Όταν απόφαγε και τα σπλάχνα του γέμισαν με χώμα της πατρίδας, κι ένιωσε τους νεφρούς του να χαίρουνται με τη ζέστα της τροφής, ξύπνησε και τους συντρόφους του".

(Επειδή τον αγαπώ πολύ τον Καζαντζάκη, συγχωρέστε με)!

• Like 1

heiron

Καρμοίρης: Ενας από τους μεγάλους πρωταγωνιστές της ιστορίας,ο κορυφαίος μετά τη Συντροφιά κατά την άποψή μας,ο Άρχοντας των δακτυλιδιών,ο κύριος Σωρον.Mr Sauron,where are the rings?

Σωρον: No rings,just One and these hobbits destroyed it!

Καρμοίρης: You talked about strange things,some minutes ago.Did you mean the Eagles that acted as Deux ex machina and saved the day?

Σώρον: You believe this is good to be first question?After all the epic battle and my devious plans?Thank you very much,next time I'll give you the opportunity to talk.

Καρμοίρης: Ο Κύριος Σώρον...Why?

Σωρον: Because,because,because!

http://www.youtube.com/watch?v=60J7jBkqlFU