Jump to content

ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΠ'ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!


Blondbrained
 Share

Recommended Posts

Συγχαρητήρια και καλή λευτεριά. :rolleyes:

 

Υ.Γ. Και παιδιά, και βιβλίο και ΑΣΕΠ; Πότε προλαβαίνεις να κομηθείς;

Link to comment
Share on other sites

Και παιδιά, και βιβλίο και ΑΣΕΠ; Πότε προλαβαίνεις να κομηθείς;

 

εδώ έκλεψα λίγο. το συγκεκριμένο βιβλίο το είχα ολοκληρώσει πρίν καμμιά δεκαετία, και το πάλευα απο τότε, μαζί με τα υπόλοιπα, χωρίς να ελπίζω τίποτα.

ο ασεπ με έχει ψιλοδιαλύσει, ευτυχώς το πρώτο παιδί είναι καλόβολο, αλλά το μεγάλο μου μυστικό είναι οτι κοιμάμαι ελάχιστες ώρες, οπότε όταν όλοι κοιμούνται εγώ διαβάζω, και τώρα με την εγκυμοσύνη κοιμάμαι ακόμα λιγότερο! Είμαι μία μικρογραφία του Νταβίντσι στο θέμα ύπνος :p

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μία μικρογραφία του Νταβίντσι στο θέμα ύπνος :p

Τυχερή γυναίκα! Εγώ άμα δεν κοιμηθώ 8 ώρες (που τώρα τις έχω ρίξει, παλιά ήταν 9) είμαι άρρωστη. :sleeping:

Link to comment
Share on other sites

Τυχερή γυναίκα! Εγώ άμα δεν κοιμηθώ 8 ώρες (που τώρα τις έχω ρίξει, παλιά ήταν 9) είμαι άρρωστη.

 

Α, μην το λές, αυτό το πράγμα είναι ευλογία και κατάρα μαζί! το οτι είμαι ξύπνια ας πούμε στις 2.00 ή στις 3.00 δεν σημαίνει οτι έχω και διάθεση ή ψυχική αντοχή να διαβάσω, και συνήθως αυτά που έχω την διάθεση ή την αντοχή να κάνω εκείνη την ώρα, δεν βολεύει λόγω ησυχίας! Οπότε συνήθως κάθομαι σαν τον βρυκόλακα σε μία καρέκλα ή περιφέρομαι σαν την άδικη κατάρα. Τώρα έχω έναν στόχο, τον ΑΣΕΠ, μετά???

Ούτε να γράψω δεν μπορώ, γιατί κάνει πολύ θόρυβο το τάπα τάπα μέσα στην ησυχία της νύχτας. Ίσως αν πάρω ένα laptop να βολεύει, θα μπορώ να εξαφανίζομαι στην πιο απόμερη γωνιά του σπιτιού :) Ναι, πρέπει να το οργανώσω κάπως!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!! Πολλά συχγαρητήρια και εις ανώτερα ( δηλαδή 3ο παιδί και 2ο βιβλίο ;) :D )

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή 3ο παιδί και 2ο βιβλίο

 

για το δεύτερο σ'ευχαριστώ, για το πρώτο :

 

:bangin: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟΟΟΟΟοοοοοοοο...

Link to comment
Share on other sites

Blondbraind δε μου είπες βασικές πληροφορίες... :whistling:

Συγχαρητήρια για το πρώτου σου βιβλίο. Στείλε μου λεπτομέρειες για το πότε θα βγει. Απ’ ότι έμαθα από μια δημοσιογράφο του Διαβάζω με την οποία μίλησα πέρυσι μου είπε ότι η Χαραμάδα είναι καινούργιος εκδοτικός οίκος κι ο εκδότης του (αν θυμάμαι καλά) ψώνιο με το είδος της λογοτεχνίας του φανταστικού… Μάλιστα μου είχε προτείνει να διαβάσω κι ένα βιβλίο του εκδότη αλλά μέσα στο χαμό και την χαρά μου εκείνη την περίοδο για το δικό μου πρώτο βιβλίο δεν το έψαξα.

 

Στ’ αλήθεια καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις.

 

Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια κι απο μενα! Αντε και να' ναι η αρχη μιας μεγαλης, τεραστιας καριερας!

Ολα τα καλα ερχονται μαζι τελικα....Το μωρο, το βιβλιο...

Ευλογια ειναι τα παιδια! Και τρια, και τεσσερα και δεκατεσσερα να κανεις αμα το αντεχουν τα νεφρα σου

Για τον ΑΣΕΠ μη σκοτιζεσαι

Αντε κι ενα σβουριχτο φιλι στην κοιλιτσα!

 

 

ΥΓ: Νομικο συμβουλο εχεις? (τωρα που θα γινεις μεγαλη και τρανη να διασφαλισουμε τα συμφεροντα σου) Εγω προσφερομαι και pro bono!

Edited by Dark desire
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα μου είχε προτείνει να διαβάσω κι ένα βιβλίο του εκδότη αλλά μέσα στο χαμό και την χαρά μου εκείνη την περίοδο για το δικό μου πρώτο βιβλίο δεν το έψαξα.

 

Ναι, για το 100 μέτρα κάτω απο το γέλιο μάλλον θα σου είπε, που είναι πολύ περίεργο και πρωτότυπο σαν ιδέα! Αν τα καταφέρεις διάβασέ το. :) 'Φχαριστώ θερμότατα για τα συγχαρητήρια!

 

Ευλογια ειναι τα παιδια! Και τρια, και τεσσερα και δεκατεσσερα να κανεις αμα το αντεχουν τα νεφρα σου

 

Ναι δίκιο έχεις, εγώ στα 50 μου θα γεννάω παιδιά, κι ενδιαμέσως θα πηγαίνω και στις απονομές για τα βιβλία που δεν θα προλαβαίνω όχι να γράφω, αλλά ούτε να διαβάζω. Ενδιαφέρουσα εικόνα θά'λεγα :p

 

Νομικο συμβουλο εχεις? (τωρα που θα γινεις μεγαλη και τρανη να διασφαλισουμε τα συμφεροντα σου) Εγω προσφερομαι και pro bono!

 

ΚΑΤΟΧΥΡΩΘΗΚΕΣ!!!! ΟΥΙΙΙΙΙΙ!

Edited by Blondbrained
Link to comment
Share on other sites

Απ’ ότι έμαθα από μια δημοσιογράφο του Διαβάζω με την οποία μίλησα πέρυσι μου είπε ότι η Χαραμάδα είναι καινούργιος εκδοτικός οίκος κι ο εκδότης του (αν θυμάμαι καλά) ψώνιο με το είδος της λογοτεχνίας του φανταστικού… Μάλιστα μου είχε προτείνει να διαβάσω κι ένα βιβλίο του εκδότη

 

Το "100 μέτρα κάτω από το γέλιο" του Αστέριου Αστεριάδη.

Είναι το βιβλίο για το πως δημιουργούνται τα ανέκδοτα και ποιος κρύβεται από πίσω.

Ένα από τα καλύτεα μυθιστορήματα που έχω διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Επανήλθα, καμιά 10ριά κιλά πιο αδύνατη (αφού γέννησα επιτέλους), και με λιγότερο χρόνο από ποτέ!

Πολύ γρήγορα ενημερώνω ότι:

 

1. Γέννησα την δεύτερη κοράκλα μου, ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις ευχές, ευχαριστώ θερμώς και μία ψυχή, ψυχούλα, ψυχάρα που έκανε τον κόπο να έρθει στο μαιευτήριο το μανάρι μου και να με γλυκάνει με την σοκολάτα της (η μεγάλη by the way έχει κατσιάσει το λούτρινο από την γλάστρα 'ψυχάρα' μου! Κοντεύει να το καταπιεί για να μην της το αγγίζουμε)

2. Το βιβλίο τελικά θα βγει Σεπτέμβρη, γιατί καθυστέρησε κάτι μέρες και συμφωνήσαμε με τον εκδότη να μην βγει Αύγουστο. Καλό αυτό...ο Σεπτέμβρης είναι σίγουρα καλύτερος από το καλοκαίρι για νέα έκδοση. Θα σας ενημερώσω ανυπερθέτως...

3. Μ'αρέσει πολύ η νέα μορφή του φόρουμ, αν και δεν βρίσκω πού στην ευχή είναι το view new posts που είχαμε πριν και με είχε καταβολέψει.

4. Βλέπω ότι εκδιδόμαστε πολύς κόσμος κι είμαι ενθουσιασμένη. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους μας, εκδιδόμενους και μη!

 

Άμα σαραντήσω από την γέννα (γέννησα 3 Αυγούστου) και έχω ακόμα τα συγκαλά μου, θα επανέλθω δριμύτερη. Μ'αρέσει που ήθελα να τελειώσω ένα βιβλίο που έχω αφήσει στην μέση μετά την γέννα. Μα τι σκεφτόμουν το άτομο; Τι μυαλά κουβαλούσα;

 

Σας ασπάζομαι, καλά μπάνια σε όσους ξεκίνησαν ή θα ξεκινήσουν τις διακοπές τους.

See ya soon!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει η κόρη και με το καλό και το βιβλίο στα ράφια (ή να εξαντληθεί από τα ράφια, εσύ αποφασίζεις)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου, να σου ζήσει και να τις καμαρώσεις και τη μικρή και τη μεγάλη, σαν τα ψηλά βουνά. Το κουμπάκι που ψάχνεις είναι πάνω δεξιά και το nick του είναι "View New Content". Και Φυσικά, ο Σεπτέμβρης είναι η καλύτερη εποχή για να στεκόμαστε σε prο-published ουρές, με τα sleeping bags έξω από τον Ελευθερουδάκη, περιμένοντας να πάει η συγκεκριμένη ώρα και να ξεχυθούμε εις τα ράφια, ως έταιρες Ιαπωνίδες έφηβες, ουρλιάζοντας "Πέγκυυυυυυυυ!" :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, να σου ζήσει και να κληρονομήσει το ταλέντο σου!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει! Να δεις μια μέρα τα παιδιά σου και τα "παιδιά" σου (τα βιβλία) όπως επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά :)

 

Naroualis...θα γελάω για την επόμενη εικοσαετία με αυτό το μήνυμα. Να'σαι καλά κοπέλα μου :) :) :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει:baby:! Πάρε μια ανάσα και συνέχισε, έρχεται και το παιδί (όπως λενε στο χωριό μου):D

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει:baby:! Πάρε μια ανάσα και συνέχισε, έρχεται και το παιδί (όπως λενε στο χωριό μου):D

 

Χεχε.... χαρ χαρ χαρ.... Έλεγες κάτι, Πέγκυ μου; :ΡΡΡΡΡΡΡΡ

 

Να σου ζήσει το μελαχρινάκι κι άντε να σαραντίσει να 'ρθω σπίτι να τις ζουζουνίσω και τις δύο!

Link to comment
Share on other sites

Χεχε.... χαρ χαρ χαρ.... Έλεγες κάτι, Πέγκυ μου; :ΡΡΡΡΡΡΡΡ

 

Ωχ! :o Είπα κάτι που δεν έπρεπε;

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κι από μέναααα. Να σου ζήσει η κόρη B. Να τη χαίρεσαι και κάθε επιτυχία σε ότι ετοιμάζεις!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου συγχαρητήρια. Άργησα λίγο, για το μωρό, δεν ήμουν σίγουρος τι λένε, έβλεπα τους άλλους να στα λένε, και τόσο έμπειρα μάλιστα που κόμπλαρα. Μπράβο για το μωρό λοιπόν...εμ, και με το καλό νά'ρθει και το βιβλίο. (Με τον τίτλο τι έγινε τελικά; "Τρελοφάνεια"; )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..