Jump to content

Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)


northerain
 Share

Recommended Posts

 

 

Τέλεια! Οπότε εγώ λέω να παίξουμε όλοι μαζί παιδιά, για το χαβαλέ! Πρώτα όμως να τελειώσει η ψηφοφορία του FFL και, βέβαια, να βρούμε και κάποιον να μας δώσει τυράκι. 

Σας το δίνω εγώ. Σε μια εβδομάδα από τώρα. Αν θέλετε, παιδιά!

 

Α, όχι, μην το χαλάς τώρα, εσύ θα παίζεις μαζί μας, όλοι μαζί είπαμε...

 

Εντάξει, δεν σας το χαλάω. Πάντως θα συμφωνήσω για την ξίφος-και-μαγεία- κατεύθυνση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, sword and sorcery λοιπόν! Οπότε μένει μόνο να δούμε αν κι ο Άρης θέλει ακόμα να παίξει, να οριστεί μέρα και όριο λέξεων, και να πείσουμε την Άννα να μας φτιάξει εισαγωγή. Είμαι στη διάθεσή σας ότι κι αν αποφασίσετε, απλά πείτε το και θα είμαι παρών. :)

 

Βλέπω ήδη τα πλήκτρα στο λαπτόπ μου να μου χαμογελάνε σαγηνευτικά!:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε όλα τα παραπάνω! Εφόσον μας φτιάξει εισαγωγή η Άννα, τα λέμε στην αρένα με ξίφη και ξόρκια.  :battleaxe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τιμή μου να σας δώσω την εισαγωγή. :)

 

Λοιπόν, έχουμε τέσσερις παίκτες: Ιρμάντα, elgalla, MadnJim και arjunk. Μια που είστε πολλοί, ας πρσπαθήσουμε να μείνουμε στο όριο των 3.000 λέξεων (θα έχουμε περισσότερους αναγνώστες έτσι).

 

Ερώτηση: Να περιμένουμε να τελειώσει η ψηφοφορία του FFL, ή να ξεκινήσουμε; Θα γράφετε για επτά μέρες, έτσι, όταν τελειώσει η ψηφοφορία του FFL θα μπορεί να ξεκινήσει η δική σας.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε! Εγώ λέω να περιμένουμε να τελειώσουν τα παιδιά του FFL, για να προλάβει πιο πολύς κόσμος να διαβάσει τις ιστορίες τους, πάντως!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Άννα σ' ευχαριστούμε!:)

 

Καθαρά για λόγους τάξης και ευπρέπειας είμαι κι εγώ της άποψης να τελειώσει πρώτα το FFL και μετά να ξεκινήσουμε. Το περιθώριο της μιας εβδομάδας για να σκαρώσουμε την ιστορία μας με καλύπτει μια χαρά. Το όριο λέξεων στις 3000 ίσως να είναι λίγο σφιχτό, θα μετράει και η εισαγωγή στην μέτρηση;

 

Ανυπομονώ ήδη!:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εκτός της εισαγωγής τις μετράμε.

 

Οκέυ, ευχαριστώ για την διευκρίνηση...:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερούδια μας!

 

Μετά το ffl ακολουθεί η τιτανομαχία των τεσσάρων γιγάντων (Αταλάντη, Άρης, Σπύρος και η αφεντιά μου) και μετά υποσχέθηκα στον εαυτό μου να ασχοληθώ με w2w γιατί παρατεμπέλιασα...

Τέσπα να προτείνω η Άννα μας να μας βάλει θέμα από Πέμπτη και μετά; Μία μέρα ρεπό ένεκα η εθνική επέτειος.... :heat: :heat: :heat:

Edited by Ιρμάντα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερούδια μας!

 

Μετά το ffl ακολουθεί η τιτανομαχία των τεσσάρων γιγάντων (Αταλάντη, Άρης, Σπύρος και η αφεντιά μου) και μετά υποσχέθηκα στον εαυτό μου να ασχοληθώ με w2w γιατί παρατεμπέλιασα...

Τέσπα να προτείνω η Άννα μας να μας βάλει θέμα από Πέμπτη και μετά; Μία μέρα ρεπό ένεκα η εθνική επέτειος.... :heat: :heat: :heat:

 

Καμία αντίρρηση από μένα...:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπερούδια μας!

 

Μετά το ffl ακολουθεί η τιτανομαχία των τεσσάρων γιγάντων (Αταλάντη, Άρης, Σπύρος και η αφεντιά μου) και μετά υποσχέθηκα στον εαυτό μου να ασχοληθώ με w2w γιατί παρατεμπέλιασα...

Τέσπα να προτείνω η Άννα μας να μας βάλει θέμα από Πέμπτη και μετά; Μία μέρα ρεπό ένεκα η εθνική επέτειος.... :heat: :heat: :heat:

 

Καμία αντίρρηση από μένα... :)

 

+1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OK, την Παρασκευή τότε. Για να έχετε το Σαββατοκύριακο να ξεκινήσετε με φόρα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οκ άφθονος χρόνος να ξύσουμε τα μολύβια μας παιδιά! Ευχαριστούμε Κασσάνδρα μας!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Write-off #77,50 (Όσοι πιστοί προσέλθετε…)

Καλοί μου κυρίες και κύριοι, συγχωρείστε μου το θράσος  αλλά έχω μια ιδέα για ένα διαφορετικό και

εύκολοWrite-off  και νομίζω ότι μπορούμε να διασκεδάσουμε αρκετά με αυτήν.

Αφορά το μικρότερο διήγημα ΕΦ.  Έχει γίνει σχετική συζήτηση στο φόρουμ, αλλά για όσους δεν το γνω-

ρίζουν αποτελεί μέρος της εισαγωγής του διηγήματος  “Knock” (1948) του Fredric Brown, αποτελείται

από δύο προτάσεις  και καταλαμβάνει μία γραμμή !

Ιδού το αριστούργημα συντομίας :

"The last man on Earth sat alone in a room. There was a knock on the door..."

Για όσους θέλουν περισσότερες πληροφορίες :

http://en.wikipedia.org/wiki/Knock_%28short_story%29

Τι θα λέγατε λοιπόν να χρησιμοποιήσουμε αυτό σαν εισαγωγή και να το συμπληρώσουμε  αλλά με τον  

περιορισμό των δύο προτάσεων (θα έλεγα όχι και της μίας γραμμής, αλλά ας πούμε μέχρι δύο) ?

Χωρίς διαγωνισμό, χωρίς περιορισμό χρονικό, συμμετεχόντων, και συμμετοχών ανά συμμετέ-

χοντα, απλά για να δούμε πόσο καλπάζουσα ή/και διεστραμμένη φαντασία διαθέτει το φόρουμ !

Τι λέτε ? Παίζουμε ?

Υ.Γ. Επειδή το σκέφτομαι από την μέρα που το πρωτοδιάβασα, έχω κάποια στα υπ’ όψιν. Δεν τα βάζω

      από τώρα γιατί (με τόσο περιορισμένο θέμα) είναι πιθανόν κάποιες να συμπέσουν.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Write-off #77,50 (Όσοι πιστοί προσέλθετε…)

Καλοί μου κυρίες και κύριοι, συγχωρείστε μου το θράσος αλλά έχω μια ιδέα για ένα διαφορετικό και

εύκολοWrite-off και νομίζω ότι μπορούμε να διασκεδάσουμε αρκετά με αυτήν.

Αφορά το μικρότερο διήγημα ΕΦ. Έχει γίνει σχετική συζήτηση στο φόρουμ, αλλά για όσους δεν το γνω-

ρίζουν αποτελεί μέρος της εισαγωγής του διηγήματος “Knock” (1948) του Fredric Brown, αποτελείται

από δύο προτάσεις και καταλαμβάνει μία γραμμή !

Ιδού το αριστούργημα συντομίας :

"The last man on Earth sat alone in a room. There was a knock on the door..."

Για όσους θέλουν περισσότερες πληροφορίες :

http://en.wikipedia.org/wiki/Knock_%28short_story%29

Τι θα λέγατε λοιπόν να χρησιμοποιήσουμε αυτό σαν εισαγωγή και να το συμπληρώσουμε αλλά με τον

περιορισμό των δύο προτάσεων (θα έλεγα όχι και της μίας γραμμής, αλλά ας πούμε μέχρι δύο) ?

Χωρίς διαγωνισμό, χωρίς περιορισμό χρονικό, συμμετεχόντων, και συμμετοχών ανά συμμετέ-

χοντα, απλά για να δούμε πόσο καλπάζουσα ή/και διεστραμμένη φαντασία διαθέτει το φόρουμ !

Τι λέτε ? Παίζουμε ?

Υ.Γ. Επειδή το σκέφτομαι από την μέρα που το πρωτοδιάβασα, έχω κάποια στα υπ’ όψιν. Δεν τα βάζω

από τώρα γιατί (με τόσο περιορισμένο θέμα) είναι πιθανόν κάποιες να συμπέσουν.

 

 

Και αναρωτιόμουν ποιος θα τολμούσε να κάνει την 666η δημοσίευση.

Η ιδέα σου είναι καλή και θα προσπαθήσω να συμμετέχω!!!

Edited by Ιρμάντα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

 

Ας προβώ και εγώ σε μια πρόσκληση-πρόκληση.

 

Ενδιαφέρεται κανένας για παιχνίδι write-off πάνω σε ιστορία τρόμου;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, σύντομα θα έχουμε το διαγωνισμό τρόμου, δεν θες να περιμένεις ως τότε; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, σύντομα θα έχουμε το διαγωνισμό τρόμου, δεν θες να περιμένεις ως τότε; 

 

Δεν ήξερα για τον επικείμενο διαγωνισμό τρόμου (ευχαριστώ για την πληροφορία!)

 

Αν είναι έτσι, τότε ανασκευάζω την πρόταση-πρόσκληση ως εξής: Ενδιαφέρεται κανένας για παιχνίδι write-off πάνω σε ιστορία Επιστημονικής Φαντασίας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

 

Ας προβώ και εγώ σε μια πρόσκληση-πρόκληση.

 

Ενδιαφέρεται κανένας για παιχνίδι write-off πάνω σε ιστορία τρόμου;

 

Εγώ είμαι μέσα για Write-Off τρόμου, 24 έχει ο μήνας ακόμα, κι έτσι κι αλλιώς ο διαγωνισμός θα τραβήξει ολόκληρον τον μήνα οπότε μια βδομαδούλα δεν είναι δα και κάτι. Ίσα ίσα που θα έχουμε να διαβάζουμε μέχρι το πέρας του διαγωνισμού. Οπότε αν ακόμα ισχύει η πρόσκληση φίλε Βαγγέλη, κι αν βρεθεί κάποιος/α να μας δώσει μια δυνατή εισαγωγή, ευχαρίστως να παίξω μαζί σου. Αν μάλιστα βρεθούν κι άλλοι να μας κάνουν παρέα όπως στο προηγούμενο Write-Off που είμασταν τέσσερις (μ' ακούνε κάποιες ψυχές, ή έχουν αφοσιωθεί στα ποιήματα; :whistling: ), ακόμα καλύτερα...:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

 

Ας προβώ και εγώ σε μια πρόσκληση-πρόκληση.

 

Ενδιαφέρεται κανένας για παιχνίδι write-off πάνω σε ιστορία τρόμου;

 

Εγώ είμαι μέσα για Write-Off τρόμου, 24 έχει ο μήνας ακόμα, κι έτσι κι αλλιώς ο διαγωνισμός θα τραβήξει ολόκληρον τον μήνα οπότε μια βδομαδούλα δεν είναι δα και κάτι. Ίσα ίσα που θα έχουμε να διαβάζουμε μέχρι το πέρας του διαγωνισμού. Οπότε αν ακόμα ισχύει η πρόσκληση φίλε Βαγγέλη, κι αν βρεθεί κάποιος/α να μας δώσει μια δυνατή εισαγωγή, ευχαρίστως να παίξω μαζί σου. Αν μάλιστα βρεθούν κι άλλοι να μας κάνουν παρέα όπως στο προηγούμενο Write-Off που είμασταν τέσσερις (μ' ακούνε κάποιες ψυχές, ή έχουν αφοσιωθεί στα ποιήματα; :whistling: ), ακόμα καλύτερα... :)

 

Φυσικά και ισχύει ακόμα η πρόσκληση! Ας περιμένουμε λίγο μήπως θέλει και κάποιος άλλος να συμμετάσχει. Περιμένω μια καλή εισαγωγή και αν γίνεται χωρίς ονόματα (έχω ένα κόλλημα, πολλοί μπορεί να ξέρουν ήδη σε τι αναφέρομαι ... )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ! Θα είμαι εδώ μόλις ετοιμαστούν όλα.. :)

 

Υπάρχει κάποιος/α που να θέλει να αναλάβει την εισαγωγή;

Edited by MadnJim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγόρια, άμα θέλετε σας γράφω εισαγωγή, αλλά δεν είμαι για να παίξω. Θα πρέπει να περιμένετε μέχρι αύριο, πάντως, μιας και σήμερα θα λείπω όλη μέρα. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off (Πληροφορίες - Συμμετοχές)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..