Jump to content

Write off #37 (Πρόσκληση)


aristofanoula
 Share

Recommended Posts

γιατί ντροπή μου που ξέρω ένα σχόλιο; κάτι δεν πιάνω εδώ.

το στοιχηματάκι με τα γράμματα να το βάλουμε, γιατί όχι; καθαρά από περιέργεια...

και, να ρωτήσω και από εδώ.... ναβουχοδονόσορα;;;

okay, αλλά θέλετε να αντλήσουμε όλα τα ονόματα που θα χρησιμοποιήσουμε από τη Βίβλο; έστω και ως θέματα των ονομάτων, ως αρχική βάση μορφοποίησης; (αυτό σας συμφέρει, αν ο κεντρικός ήρωας σας ονομαστεί ΝαβουχοδονόραςRG21-53... :bleh:

 

(αυτά με το πρωινό τσιγάρο, οπότε παίζει να χάνω κάτι...)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αναμέτρηση, πολύ βασανιστική, βρε παιδί μου. Ακόμα δεν άρχισε και κουράστηκα! Αχαχαχ, Aristofanoula, κάθε φορά που διαβάζω την εισαγωγή σου μου έρχονται εικόνες σαν κι αυτή που ακολουθεί. Περιέχει καναδυό inside-jokes αλλά νομίζω ότι θα την καταλάβετε...

Σημείωση: Ίσως αξίζει να διαβάσετε πρώτα την εισαγωγή της Aristofanoula, στο πρώτο post αυτού του topic.

 

 

Η αναμέτρηση-βάσανο

 

Το εργαστήριο ήταν βρώμικο και υποφωτισμένο. Παράξενα εργαλεία, εξαρτήματα από παλιά laptop και κατεστραμμένα δισκάκια Star Trek βρίσκονταν διάσπαρτα, σκονισμένα και σκουριασμένα, μεταδίδοντας αχνές αντανακλάσεις από τη μοναδική πηγή φωτός του χώρου, ένα γυμνό, θολό γλόμπο, ο οποίος κρεμόταν, πολύ χαμηλά θα μπορούσε να πει κανείς, από το αραχνιασμένο ταβάνι. Μια σταφιδιασμένη γριά, η Aristofanoula, φορώντας λευκή ιατρική στολή κάθονταν ανάμεσα στους μεταλλικούς πάγκους και διάβαζε με προσοχή ένα παλιό κιτρινισμένο βιβλίο, έχοντας τα πρεσβυωπικά γυαλιά στην άκρη της μύτης της. Κάπου, κάπου έριχνε κλεφτές ματιές πρώτα στο ρολόι που είχε στον καρπό της και έπειτα στα γυμνά σώματα πάνω στους πάγκους. Οι δυο ξαπλωμένοι άντρες πάσχιζαν να αναπνεύσουν βγάζοντας πνιχτές κραυγές, ενώ συνεχείς μυϊκοί σπασμοί συντάρασσαν τα κορμιά τους, έτρεμαν ασταμάτητα με τις γροθιές τους σφιχτά κλεισμένες και τα μαλλιά τους μουσκεμένα από τον ιδρώτα.

 

Η Aristofanoula, αφού διάβασε και την τελευταία σελίδα του πανάρχαιου, κιτρινισμένου πια βιβλίου της, το άφησε κάτω, χαμογελώντας σατανικά. Ένας κεραυνός άστραψε. Η σύντομη λάμψη του αντανακλάστηκε πάνω στα ξεθωριασμένα, επίχρυσα γράμματα του εξωφύλλου, αποκαλύπτοντας τον ανήκουστο, ανίερο τίτλο του: "Torture for Dummies". Η Aristofanoula πλησίασε με μεγάλες δρασκελιές τον πρώτο γυμνό άντρα, τον Araquel. Χρησιμοποιώντας την άκρη ενός φτερού σχημάτισε από μνήμης πάνω στην πατούσα του κάποια απόκρυφα, διαβολικά σχήματα. Ο Araquel αμέσως συσπάστηκε, κάμπτοντας βίαια το κορμί του.

 

-"Πονάς, ε; Ειδεχθές σκουλήκι του sff..." Η γρια πλησίασε ακόμη περισσότερο, έχωσε τα δάχτυλά της στις μασχάλες του και κουνώντας τα γρήγορα πάνω-κάτω έκανε επίκληση στους δαίμονες του βασανισμού, όπως είχε μόλις διαβάσει στο βιβλίο της. Ο Araquel έδειξε τα δόντια του -προφανώς από μίσος- και άρχισε να τινάζεται, σα να έχει σπασμούς.

 

-"Άραγε, Araquel, Μαύρε κι Άραχλε, τι περιμένεις για να ποστάρεις την ιστορία σου; Να γεράσω και να γίνω σα σταφίδα; Ε;" Τον κοίταξε πάνω από τα πρεσβυωπικά της γυαλιά. "Να μην πω για εκείνα τα επεισόδια Star Trek που είπες ότι θα έβλεπες πριν από 50 χρόνια..." Η Aristofanoula ετοιμάστηκε για την επόμενη φριχτή της πράξη. Τοποθέτησε δυο δάκτυλα, τον δείκτη και τον μέσο, πάνω στο ξυρισμένο στήθος του γυμνού άντρα, και με διαδοχικές κινήσεις, σα βήματα, ολοένα επιταχυνόμενα, πλησίασε απειλητικά τα δάχτυλά της στο λαιμό του. Ο Araquel άνοιξε το στόμα του και μια κραυγή ακούστηκε "Χ-ΑΧ-ΑΧ-ΑΧ-Α". Δάκρυα άρχισαν να πέφτουν από τα μάτια του. "Άρα κλαις, Araquel. Μετανιωμένος; Άντε καλά, θα σταματήσω για λίγο το μαρτύριό σου," του είπε κι αυτός πήρε μια βαθιά ανάσα ανακούφισης.

 

Η γρια πλησίασε τον άλλο άντρα. "Κι εσύ, Tetarte, πότε θα ξεκινήσεις την ψηφοφορία; Που τέταρτος να βγεις στις ψήφους... Καταραμένε. Γράφεις λες και δεν έχεις τέσσερα δάχτυλα, που θα σε κάψω και θα σκορπίσω τις στάχτες σου στις τέσσερις γωνιές του κόσμου." Τα τέσσερα μάτια του Tetartou την κοιτούσαν ορθάνοιχτα αλλά δεν είπε τίποτα, μια και το μοναδικό του στόμα ήταν φιμωμένο. "Βρε, αχαΐρευτοι, τέσσερις εισαγωγές έγραψα, για να βρω μια που να σας ταιριάζει. Κι, όταν σας την εμπιστεύτηκα, τι την κάνατε; Την είχατε σαραντατέσσερα χρόνια και τέσσερις εβδομάδες να κάθεται, που θα σου κόψω το ένα και θα μείνεις με τρία..." Στη σκέψη αυτής της αποτρόπαιης πράξης, ο Tetartos λιποθύμησε και χτυπώντας το κεφάλι του στον πάγκο, είδε τέσσερα αστεράκια.

 

Η Aristofanoula γύρισε με μικρά βήματα στη θέση της. "Ας είναι," είπε. "Ήσασταν κάποτε φίλοι μου και θα σας συγχωρήσω. Θα σας δώσω άλλα τέσσερα χρόνια παράταση, για να σκεφτείτε τίποτα καλό, μην πάει χαμένη και η εισαγωγή μου. Αλλά ούτε μια μέρα παραπάνω, γιατί θα μας κοροϊδεύει ο Χατζηκαραμαυροπαπαγιώργης!" είπε και κάθησε στην καρέκλα της. "Ελάτε, να τους πάρετε και να τους βοηθήσετε!" διέταξε και στο δωμάτιο μπήκαν μια ξανθιά γαλανομάτα με πλούσιο στήθος κι ένας μελαχροινός πρασινομάτης με πλούσιο... ύφος. Σάλια άρχισαν να πέφτουν από τα στόματα του Araquel και του Tetartou. Ο άντρας πλησίασε τον Araquel και η γυναίκα τον Tetarto.

 

"Όοοοχι έτσι," ακούστηκε η φωνή της Aristofanoula. "Ανάποδα!" είπε και, χαμογελώντας πονηρά, ξαναέπιασε το κιτρινισμένο βιβλίο της.

Link to comment
Share on other sites

:rofl2: :rofl2: Πολύ πολύ καλό!! Το διάβασα και μου έφτιαξε τη μέρα! Εγώ πριν δω καν τις ιστορίες σας δηλώνω οτι ψηφίζω αυτήν! (Sorry Στέλιο, αλλά...) :tongue:

Έχω μια απορία όμως μεσιέ Τέταρτε, η Aristofanoula μετά από "σαραντατέσσερα χρόνια και τέσσερις εβδομάδες" έγινε "μια σταφιδιασμένη γριά" με "πρεσβυωπικά γυαλιά" ενώ ο Tetartos και ο Araquel είναι απλά "δυο ξαπλωμένοι γυμνοί άντρες";;; Τι στα κομμάτια, ήπιατε το φίλτρο από την ταινία "Death Becomes Her"; Και αν ναι, γιατί δε μου δώσατε και μένα μια γουλίτσα;; Απαιτώ επίθετα όπως: ζαρωμένοι, γερομπισμπίκηδες, γεροξεκούτηδες, ασπρομάλληδες, φαφούτηδες ή έστω με μασέλα!!

 

Ευχαριστώ :tease: :tease:

Edited by aristofanoula
Link to comment
Share on other sites

[...]

Έχω μια απορία όμως μεσιέ Τέταρτε, η Aristofanoula μετά από "σαραντατέσσερα χρόνια και τέσσερις εβδομάδες" έγινε "μια σταφιδιασμένη γριά" με "πρεσβυωπικά γυαλιά" ενώ ο Tetartos και ο Araquel είναι απλά "δυο ξαπλωμένοι γυμνοί άντρες";;; Τι στα κομμάτια, ήπιατε το φίλτρο από την ταινία "Death Becomes Her"; Και αν ναι, γιατί δε μου δώσατε και μένα μια γουλίτσα;; Απαιτώ επίθετα όπως: ζαρωμένοι, γερομπισμπίκηδες, γεροξεκούτηδες, ασπρομάλληδες, φαφούτηδες ή έστω με μασέλα!!

μην μιλάς κοπελιά, του έδωσες την ψήφο σου στα τυφλά, λούσου τα τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα εγκαταλελειμμένο κτίριο,

σ' ένα βρώμικο, αραχνιασμένο εργαστήριο,

θα παιχτεί το δράμα της ζωής ενός ανθρώπου.

 

old_house.gif

 

Μια μοιραία απόφαση,

που ΕΣΕΙΣ θα πρέπει να πάρετε!

 

Μείνετε σ' αυτό το topic!

Link to comment
Share on other sites

Μετά το γερμανικό "Das Experiment",

το "Πείραμα του Big Bang" στο CERN,

και το "Πείραμα της Φιλαδέλφιας" των Αμερικάνων,

 

ΕΡΧΕΤΑΙ (τέταρτο)....

laboratory.gif$

 

..."Το Πείραμα" του tetartou!

 

Μια ιστορία,

όπου σεξ και βία,

δεν υπάρχουν,

αλλά σαφώς υπονοούνται...

Link to comment
Share on other sites

Μμμ!!! Πολύ ωραία τα μεζεδάκια, μου έχουν ανοίξει την όρεξη! :D Και οι διαφημίσεις αλλά και η... παρωδία πιο πάνω, η τελευταία φράση της οποίας, btw, όπως και το "Torture for Dummies", με δίπλωσαν στα γέλια! :lol: Είχατε έμπνευση, μεσιέ Τέταρτος! Πλησιάζουν οι μέρες, είμαι έτοιμος για ανάγνωση! :D

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον teaser, monsieur τέταρτε! όμως, γιατί μας στερείτε από σεξ και βία; πάνε οι παλιοί καλοί καιροί των άρτων και θεαμάτων, o tempora, o mores... :bleh:

 

πάντως, μεταξύ μας, καμιά από τις ιστορίες μας δεν θα είναι τόσο πετυχημένη όσο η πρώτη δική σας που πραγματευόταν την εκδίκηση της μαμαζέλας φανής. sympathy for lady vengeance...

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον teaser, monsieur τέταρτε! όμως, γιατί μας στερείτε από σεξ και βία; πάνε οι παλιοί καλοί καιροί των άρτων και θεαμάτων, o tempora, o mores...

 

 

Σεξ πάνω σε έναν μεταλλικό πάγκο εργαστηρίου; Και ύστερα νόμιζα ότι εγώ ήμουν που έχω διεστραμμένη φαντασία... :atongue:

Link to comment
Share on other sites

Σεξ πάνω σε έναν μεταλλικό πάγκο εργαστηρίου; Και ύστερα νόμιζα ότι εγώ ήμουν που έχω διεστραμμένη φαντασία... :atongue:

 

Τουλάχιστο δεν αφήνει εγκαύματα τριβής στα γόνατα, όπως ένα χαλί π.χ. Στάσου...έκανα σπαμ;

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστο δεν αφήνει εγκαύματα τριβής στα γόνατα, όπως ένα χαλί π.χ. Στάσου...έκανα σπαμ;

 

 

Σεξ πάνω σε έναν μεταλλικό πάγκο. Το συνιστά (εκ πείρας;) ο Dinohajiyorgi! Αν δεν πιστεύετε ότι είναι μια ενδιαφέρουσα εμπειρία, μπορείτε να κάνετε ένα πείραμα!

 

Η συμβουλή ήταν μια ευγενική χορηγία της ιστορίας "Το πείραμα" του Tetartou!

Link to comment
Share on other sites

Σεξ πάνω σε έναν μεταλλικό πάγκο εργαστηρίου; Και ύστερα νόμιζα ότι εγώ ήμουν που έχω διεστραμμένη φαντασία... :atongue:
Κοιτάξτε, μεσιέ. Προσωπικά, θεωρώ ότι δεν έχω και την πιο διεστραμμένη φαντασία (είναι καλό που υπάρχουν ακόμα άτομα που θαυμάζω στον τομέα αυτόν), και το σεξ πάνω σε μεταλλικό πάγκο εργαστηρίου δεν το έχω και πολύ ψηλά στην not-to-do λίστα μου. βασικά, μισό λεπτό, ... μούμπλε μούμπλε... (*ήχος περγαμηνής που ξετυλίγεται*)... α, ναι. δεν υπάρχει σε αυτήν τη λίστα. :D

 

η διαστροφή στο θέμα του σεξ απλώς υποδηλώνει φαντασία... :whistling:

 

edit: αλλά οκ, ούτε και εγώ έβαλα σεξ στον μεταλλικό πάγκο.

 

edit2: μεσιέ τέταρτε, αρχίζετε να ξεπέφτετε σε φτηνά διαφημιστικά τρικ. άκους εκεί 'μια ευγενική χορηγία της ιστορίας 'το πείραμα' του tetartou'. σε λίγο θα δίνετε με κάθε ανάγνωση και dvd δώρο. εκεί καταλήξατε; (έχετε χάρη που εμπιστεύτηκα την προώθηση της δικής μου ιστορίας σε έναν γνωστό μου στο marketing division of the sirius cybernetics corporation*)

 

*The Hitchhiker's Guide to the Galaxy defines the marketing division of the Sirius Cybernetics Corporation as "a bunch of mindless jerks who'll be the first against the wall when the revolution comes" [...]Curiously enough, an edition of the Encyclopaedia Galactica that had the good fortune to fall through a time warp from a thousand years in the future defined the marketing division of the Sirius Cybernetics Corporation as "a bunch of mindless jerks who were the first against the wall when the revolution came."

Edited by araquel
Link to comment
Share on other sites

[σπαμ]

Παρακαλώ πολύ το βιβλίο "Torture for Dummies" που μπορώ να το βρώ; Το έχει το Amazon;[/σπαμ]

Link to comment
Share on other sites

[σπαμ]

Παρακαλώ πολύ το βιβλίο "Torture for Dummies" που μπορώ να το βρώ; Το έχει το Amazon;[/σπαμ]

 

Mais oui! :whistling:

post-1004-1232389925_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απίθανος όπως πάντα, Ντίνο (διαβάστε και τα μικρά γραμματάκια στο εξώφυλλο!)

 

Να σημειωθεί όμως ότι η Aristofanoula έχει την συλλεκτική έκδοση με τα επίχρυσα γράμματα στο εξώφυλλο...

Link to comment
Share on other sites

Οι συμμετοχές στο Πείραμα ξεκινούν αύριο το βράδυ.

Ξαπλώστε στον μεταλλικό πάγκο κι αφήστε την ηλικιωμένη νοσοκόμα

να σας περιποιηθεί...

 

OldAcousticLab1.jpg

 

Αν θέλετε να πάρετε μέρος, την Πέμπτη που μας έρχεται

πηγαίνετε στο πρώτο post αυτού του topic,

κάντε κλικ στο άδειο κυκλάκι δίπλα στο "Tetartos"

και πατήστε "Vote!"

Link to comment
Share on other sites

monsieur tetarte, τι να σας πω...

ξεπέφτετε σε φτηνά τρικ...

 

να ρωτήσω... η ιστορία μου είχε βγει κάπως μεγαλύτερη και τώρα, ακριβώς πριν το τελευταίο-τελικό-ύστερο κοίταγμα (μετά από μερικά ψαλιδίσματα λέξεων (μαχαιριές στην καρδιά more like it...) είναι στις 3.130 λέξεις. που αν βγάλω τον τίτλο (1 λέξη) και την εισαγωγή της φανής (129 λέξεις) πέφτουμε ακριβώς στις 3.000. μπορώ να το πάω έτσι, ε; 3.000 χωρίς την εισαγωγή, ε; ε;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, κοίτα που θα χάσω και το στοίχημα για τον αριθμό των λέξεων! Εγώ κόψε-ράψε προσπαθώ να μείνω πάντα στις 3000 (συμπεριλαμβανομένης της εισαγωγής). Κάαατσε να προσθέσω όλα τα κομματάκια που έκοψα!

 

No problem, πάντως για τις λέξεις, γράψε όσο πιο πολλές μπορείς. Ας μην ξεχνούμε ότι η ποιότητα θα επικρατήσει...

Link to comment
Share on other sites

No problem, πάντως για τις λέξεις, γράψε όσο πιο πολλές μπορείς.
αυτό είναι ένα θεματάκι... η μία εκδοχή είναι η προαναφερθείσα. η άλλη είναι στις 4.200 και δεν πλησιάζει στο να τελειώσει καν... οπότε λέω να μείνω στην πετσοκομμένη εκδοχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #37 (Πρόσκληση)
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..