Jump to content

12ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Τραγούδι


Nihilio
 Share

Recommended Posts

Ποιος το περίμενε ότι θα κοντεύαμε και ρεκόρ όταν ξεκίνησε! Μπράβο ρε παιδιά! ^_^

Γκρινιάριδες παιδί μου, τι περιμένεις...

 

Tiessa, κουράγιο. Προλαβαίνεις άνετα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    39

  • DinoHajiyorgi

    19

  • Παρατηρητής

    17

  • TheTregorian

    18

Κι εγω καταφερα να συγκεντρωθω σε μια ιδεα κι επιτελους την γραφω...

 

Ελπιζω να την τελειωσω εμπροθεσμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Οι Έλληνες της τελευταίας στιγμής... Έλα, άντε να ακούμε και παρακάλια για παραπάνω προθεσμία. Τι, διαγωνισμός χωρίς παρατάσεις γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ο διοργανωτής έχει μεταδώσει σοβαρότητα! Δε γίνονται πλέον τέτοια πράγματα! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σόρι ρε παιδιά αλλά εμείς αι θεαταί πότε/πώς/πού ψηφίζουμε/κάνουμε κερκίδα/κράζουμε τους υπόλοιπους/γράφουμε συνθήματα;

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ώρες ακόμα και οι ιστορίες έχουν αρχίσει να πυκνώνουν!! Τι χαμός είναι αυτός απ' το πουθενά! Μέχρι και ιστορίες με σκάνερ είδαμε! Μεγάλο κάψιμο μιλάμε!! :tongue:

Γράφεται ιστορία!!

Link to comment
Share on other sites

Σόρι ρε παιδιά αλλά εμείς αι θεαταί πότε/πώς/πού ψηφίζουμε/κάνουμε κερκίδα/κράζουμε τους υπόλοιπους/γράφουμε συνθήματα;

:rolleyes:

Ο τρόπος θα ανακοινωθεί με τη λήξη του διαγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Και φτάσαμε στις 14.

Σκέφτομαι σοβαρά να δώσω παράταση αν είναι να φτάσουμε τις 17 (φυσικά και κάνω πλάκα)

Link to comment
Share on other sites

Ω και τι θα άκουγες αν δεν έκανες πλάκα από τη λαϊκή κατακραυγή!! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ιστορία ρε παιδιά για να ισοφαρίσουμε το ρεκόρ.

Link to comment
Share on other sites

και μάλλον με αυτό τελειώνουν οι συμμετοχές, εκτός και αν έρθει και καμία άλλη απ' το πουθενά! Μια χαρά μας κόβω! Πέραν κάθε προσδοκίας!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Και στο σημείο αυτό λήγει η υποβολή των ιστοριών για τον 1ο διαγωνισμό φάνταζυ ιστορίας. Οι συμμετοχές πολλές και η αξιολόγιση/ψηφοφορία δύσκολη.

 

Τη διαδικασία πάνω κάτω τα ξέρετε σχεδόν όλοι, αλλά θα τα επαναλάβω άλλη μια φορά: Για να ψηφίσετε στέλνετε με PM σε εμένα KAI ατον Araquel μια κατάταξη όλων των ιστοριών με την καλύτερη πρώτη και τελευταία την λιγότερο καλή. Όσοι έχουν συμμετάσχει με κάποια ιστορία τους υποχρεούνται να ψηφίσουν, με τη δική τους ιστορία να βρίσκεται στην τελευταία θέση. Η ψηφοφορία θα διαρκέσει μέχρι τα μεσάνυχτα της 1ης (προς 2ας) Απριλίου.

 

Τα τόπικ των ιστοριών θα ανοίξουν τώρα για σχολιασμό/κριτικές.

 

Οι ιστορίες του διαγωνισμού είναι:

Από μηχανής θεός - DinoHadjigiorgi

Απόηχοι ενός ξεχασμένου τραγουδιού - Παρατηρητής

Για κείνη που πενθεί - LizbethConvenant

H σελήνη ανατέλει - Rorikofan

Imagine! - DinosXanthi

Μη με αφήνεις μόνο - CassandraGotha

O ερωτευμένος γάτος - Constantinos

O τραγουδιστής και ο μορφοποιός - Tiessa

Πώς να φτιάξετε έναν πύργο από τραπουλόχαρτα

Το άσμα των νουφαρων - The Tregorian

To γεράκι - Solonor

To τραγούδι από το σακούλι - Naroualis

To τραγούδι της Ερν -khar

To τραγούδι των δράκων - Waylander

Τότε θα είσαι ελεύθερος - Sonya

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι διαγωνισμός. Η Eurovision είναι!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι διαγωνισμός. Η Eurovision είναι!

 

ΡΟΥΜΑΝΙΑ - ΡΟΥ ΜΑ ΝΙ ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

 

ΦΑΤΕ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΤΗΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ!!!

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Εϊ, με γράψατε rorikofan, αντί για... roriconstantinofan. :)

Edited by roriconfan
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο διαγωνισμός έχει ένα χαρακτηριστικό: συγκινητικές ιστορίες, αφού κατάφεραν κάποιες ν' αγγίξουν ακόμα κι εμένα την αναίσθητη! :D

Και καλές ιστορίες!

 

Edit μετά από πολυυύ ώρα. Λόγος: τα σχόλια του DinoHajigiorgi για την ιστορία "Και τότε θα είσαι ελεύθερος".

Λοιπόν, παίρνω το χαρακτηριστικό ύφος "κατεβασμένα μούτρα" και με το στόμα (και τη μύτη) μες στη ζάχαρη από το λουκουμά που μόλις καταβρόχθισα για μεσημεριανό ανακοινώνω: ΔΕΝ ΣΕ ΧΩΝΕΥΩ ΕΣΕΝΑ! mad.gif

 

Σοβαρά όμως, αν και είσαι πολύ περίεργος, έχεις και τα δίκια σου... mf_surrender.gif

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά όμως, αν και είσαι πολύ περίεργος, έχεις και τα δίκια σου...

 

Πόνεσα που τα έγραψα, ειδικά μετά τα καλά λόγια της Sonya για το διήγημα μου. Σίγουρα όμως δεν το έγραψα σαν σοβαρή κριτική. Το έγραψα ως θεατής/αναγνώστης που παραμυθιάζεται και τα βιώνει έντονα αυτά που διαβάζει/παρακολουθεί. Που φανερώνει και την δύναμη της πένας της συγγραφέως, βεβαίως-βεβαίως!

 

Sonya, δεν είσαι ούτε dwarf, ούτε Νταβέλης, και πάσχιζε όσο θέλεις να μας σπάσεις τα ποτήρια κραυγάζοντας σαν Μπανσί! Εγώ βλέπω μόνο αυτή για την οποία γράφτηκε το άσμα... "I kissed a girl, I liked i-i-it!" (χου-χου-χου) :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με έχετε πιάσει αδιάβαστο σήμερα. Μπαίνω στο sff, επιλέγω το todays active topics και τι να δω; Όλα τα διηγήματα με σχόλια! Εγώ ακόμα δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα... :dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..