Jump to content

13ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Αθανασία


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Ορίστε και η δική μου συμμετοχή! Παρακαλώ τους αρμόδιους όπως προβούν στην εικαστική απεικόνιση της ιστορίας μου!!!

 

Αποκοπή

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    20

  • DinoHajiyorgi

    27

  • mman

    18

  • DinMacXanthi

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Χτυπάμε με το καλημέρα. Αυτό θα πει εφ.

 

Καλώς ήρθες Κωνσταντίνε! :D

Link to comment
Share on other sites

Και ύστερα έγιναν 9!

 

Με επιπρόσθετους:

 

post-1004-1239820453_thumb.jpg

Πάσχα του mman

 

post-1004-1239820565_thumb.jpg

Αποκοπή του greenmist

 

post-1004-1239820689_thumb.jpg

Το Αθάνατο Βδέλυγμα του Κωνσταντίνος

 

Θέλουμε άλλους 6 να γεφυρώσουμε τη διαφορα με τον διαγωνισμό fantasy. Μπορούμε; Που είστε ωρέ αστροναύτες και λοιπά ούφο;! Για την τιμή και την δόξα!

 

Νομίζω πως στον διαγωνισμό fantasy μόνο εγώ και ο khar (οι της ε.φ.) πήραμε μέρος. Οι υπόλοιποι συμμετέχοντες έδωσαν τις πένες τους ακριβώς εκεί που ανήκαν. Ο roriconfan μου κάνει παντός καιρού κι έτσι δεν τον κατατάσσω.

 

Στον παρόν διαγωνισμό, μάλλον θα βασιστούμε στην τιμή που μας κάνουν τα παιδιά του fantasy με την συμμετοχή τους. Πλην εμού, του khar και του mman, ποιος της ε.φ. έμεινε να τον καλέσω; Ο nikosal, που έγραφε με το ζόρι και πριν τον πάρουν τα γηρατειά; Ο PiKei; Πέταξε πολύ κοντά στον ήλιο που λέγεται Nebula Awards. Θα τολμούσα; (μουαχαχά). Ο i robot; Που είσαι i robot;

 

Τραγική η διαφορά. Γιατί τόσοι πολλοί προτιμούν το fantasy από την ε.φ.; Δεν ξεκινώ τόπικ να το ρωτήσω που να με πληρώνουν! Φυσώ ακόμα το γιαούρτι να κρυώσει.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, οι εικόνες είναι, όπως κάθε φορά, εκπληκτικές!

 

Καλώ κι εγώ τον φίλο μου και πρώην συνάδελφο i robot να λάβει μέρος στον διαγωνισμό! Σταύρο, είναι δυνατόν να λαμβάνω εγώ μέρος σε αυτό τον διαγωνισμό κι εσύ όχι; Πάντως, επειδή γνωρίζω καλά, αν δεν λάβει μέρος τελικά πιθανότατα θα φταίνε όλοι αυτοί που τον πρήζουν, ιδιαίτερα τώρα το Πάσχα, στη δουλειά. Είναι ένα τμήμα μόνος του και εξυπηρετεί ολόκληρο όμιλο!

Link to comment
Share on other sites

Το χειρόγραφο κείμενο έμεινε εις τας Αθήνας, και εγώ είμαι στα Χανιά. Θα καταφέρω να γράψω αυτό που πρέπει να γράψω, αλλά θα είναι κάτι το διαφορετικό. Μέχρι το Σάββατο το βράδυ θα το έχω ανεβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς εχόντων των πραγμάτων, αύριο θα είμαι έτοιμος, μιας και Σαβ/κο θα λείπω. Και ας μην βιαστούμε τόσο πολύ με την ανάγνωση ε???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα τη γράφω. Είμαι σε καλό σημείο πάντως και θα την έχω μέχρι την Κυριακή το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιάτικα θα γράφεις ρε Νιχίλιο;

Φυσικά. Εδώ το κάνω και τις άλλες μέρες του χρόνου (δυστυχώς όμως όχι ΚΑΘΕ μέρα του χρόνου, όπως θα επιθυμούσα)

Link to comment
Share on other sites

Στον παρόν διαγωνισμό, μάλλον θα βασιστούμε στην τιμή που μας κάνουν τα παιδιά του fantasy με την συμμετοχή τους. Πλην εμού, του khar και του mman, ποιος της ε.φ. έμεινε να τον καλέσω; Ο nikosal, που έγραφε με το ζόρι και πριν τον πάρουν τα γηρατειά; Ο PiKei; Πέταξε πολύ κοντά στον ήλιο που λέγεται Nebula Awards. Θα τολμούσα; (μουαχαχά). Ο i robot; Που είσαι i robot;

 

Ντίνο, κατ' αρχάς να σε ευχαριστήσω για την εικονογράφηση. Μερικές φορές νομίζω ότι είσαι τηλεπαθητικός :rolleyes:

Ύστερα νομίζω ότι ξεχνάς τους Sileon, Scanner, Tetartos, Araquel και μάλλον ξεχνάω κι εγώ μερικούς. Οπότε το κάλεσμα μπορεί να γίνει.

 

Τραγική η διαφορά. Γιατί τόσοι πολλοί προτιμούν το fantasy από την ε.φ.; Δεν ξεκινώ τόπικ να το ρωτήσω που να με πληρώνουν! Φυσώ ακόμα το γιαούρτι να κρυώσει.

 

Και σοφά πράττεις. (εννοώ για το topic, όχι για το γιαούρτι).

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα νομίζω ότι ξεχνάς τους Sileon, Scanner, Tetartos, Araquel και μάλλον ξεχνάω κι εγώ μερικούς.

 

Είσαι σίγουρος για τον Sileon; Νόμιζα πως ήταν του fantasy. Άλλος ήταν που έγραφε ένα έπος με λύκους;

 

Ζητώ συγνώμη που ξέχασα τον tetartos. Πλην write-off δεν μας έχει συνηθίσει στα διηγήματα. Ο ScannerDarkly το παλεύει ήδη.

 

Tetartos και Araquel λοιπόν. Δεν έχουν πει τίποτα και ο χρόνος τελειώνει. Υπάρχει περίπτωση; :ablush:

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ! Τα κατάφερα!! Ας με συγχωρήσουν οι ΕΦάδες, είναι το πρώτο μου σοβαρό τόλμημα στην ΕΦ, αλλά για μένα είναι το καλύτερο διήγημα που έχω γράψει ποτέ! Καλή ανάγνωση και καλή επιτυχία σε όλους!! :thumbsup:

 

Θυσία Στην Αιωνιότητα

Link to comment
Share on other sites

12 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ! Κι έχουμε ακόμα χρόνο. Άλλος κανείς;

 

post-1004-1239993196_thumb.jpg

Θυσία Στην Αιωνιότητα του TheTregorian

 

post-1004-1239993218_thumb.jpg

Σιντάρτα του aScannerDarkly

 

και

 

post-1004-1240010784_thumb.jpg

Η Παρτίδα του Nihilio

 

Edit: η συμμετοχή του Nihilio

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαίνω, τελικά. Τον λιγοστό χρόνο που βρίσκω και αφιερώνω στο γράψιμο τις τελευταίες μέρες, ομολογώ πως τον αφιερώνω σε κάτι που παλεύω καιρό. Είχα έμπνευση και δεν ήθελα να ..την διαταράξω.

 

Είσαι σίγουρος για τον Sileon; Νόμιζα πως ήταν του fantasy. Άλλος ήταν που έγραφε ένα έπος με λύκους;

 

Μπα, δεν είμαι ταγμένος φαντασάς.. :rolleyes:

Όντως, εγω έγραφα για λύκους. Στους επόμενους δύο διαγωνισμούς, όμως, την πάλεψα αλά ε.φ. Ίσως γι' αυτό ο khar με έβαλε στην άτυπη λίστα απόντων εφ-άδων.

 

 

Καλή συνέχεια, κυρίες και κύριοι, λοιπόν! Θα προσπαθήσω, τουλάχιστον, να είμαι παρόν στην ψηφοφορία.

 

Υ.Γ. Παράταση ψηφοφορίας παίζει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ξεπεράσαμε κάθε προσδοκία. 13 διηγήματα; Κόιτα να δεις... Και υπάρχει ακόμη χρόνος. Μπράβο σε όλους.

Για όσους φοβούνται ότι δεν θα προλάβουν να διαβάσουν/σχολιάσουν/ψηφίσουν: το ξαναλέω μην αγχώνεστε. Θα υπάρξει άπλετος χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Χατζηγιώργη ευχαριστώ για την αφίσα! Τα σπάει! :thumbsup:

Μπράβο παιδιά, μαζευόμαστε αρκετοί!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, υπενθυμίζω ότι η διαδικασία συγγραφής λήγει απόψε, μεσάνυχτα προς 20 οπότε και θα ξεκινήσει η διαδικασία σχολιασμού και ψηφοφορίας. Ο Δημήτρης ξεχάστηκε και σχολίασε μια ιστορία γι'αυτό και το σημειώνω. Απόψε το βραδυ, (μετά τις 12) θα ξεκλειδωθούν όλες οι ιστορίες ώστε να μπορείτε να σχολιάσετε μέχρι σκασμού (αφού είναι και των ημερών)

Η ψηφοφορία θα κρατήσει ως την επόμενη Κυριακή μεσάνυχτα προς Δευτέρα. Τα λέμε σύντομα λοιπόν. :abiggrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..