Jump to content

Horror Book Club


northerain
 Share


Recommended Posts

Γειά και από εμένα. Αν καταλήξετε στον Στράουμπ έχω ήδη στα ράφια μου το Κοκο (αλλά είμαι πρόθυμος να πάρω και το έταιρο που υπόθηκε). Τα βιβλία του αίματος τα έχω διαβάσει μεν, μου λείπει το πρώτο δε (δανεικό και αγύριστο,με αφορμή αυτό δεν ξαναδάνεισα ποτέ ξανά βιβλίο,χαχαχα). Να ρίξω στο τραπέζι κι εγώ μια πρόταση; Το πρώτο βιβλίο του Νεκροσκόπου. Μπορεί να μην είναι τόσο σύντομο ανάγνωσμα,αλλά εμένα με απορόφησε τόσο που το διάβασα σε χρόνο ρεκόρ (τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα).

Edited by LordElric
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πόσοι λέτε να ξαναρχίσουμε με το Σεπτέμβρη;

Σας έχω και πρόταση για βιβλίο, το Hellraiser/The Hellbound Heart του Clive Barker.

 

Όσοι ενδιαφέρεστε, δηλώστε συμμετοχή.

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

εγωωωωωω...!! ειμαι μεσα!

αν και δεν εχω διαβασει το συγκεκριμενο βιβλιο που προτεινεις..huh.gif

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφέρομαι και μάλιστα αρκετά, πολύ καλή ιδέα! Τα περισσότερα posts παρουσιάζουν κάποιο βιβλίο και αμέσως μετά κάποιο επόμενο και πάει λέγοντας, χωρίς να δίνεται το απαραίτητο βάθος σε κάποιο συγκεκριμένο.

Το Hellraiser το είχα διαβάσει αρκετά παλιά... οπότε πρέπει να του ξαναρίξω μία ματιά στα γρήγορα.

 

Να προτείνω και εγώ ένα; τον Άρχοντα του Ψεύδους, γιατί το παρήγγειλα χθες από e shop :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τον έχω στα υπόψη τον Άρχοντα του Ψεύδους, Ανώριμε. Ίσως το πιάσουμε τον Οκτώβρη.

 

 

εγωωωωωω...!! ειμαι μεσα!

αν και δεν εχω διαβασει το συγκεκριμενο βιβλιο που προτεινεις..huh.gif

Άρα είναι μια καλή ευκαιρία να το κάνεις τώρα.

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γιατί σταμάτησε το Horror book club?hmm.gif Πότε θα βάλετε το επόμενο;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σταμάτησε το Horror book club?hmm.gif Πότε θα βάλετε το επόμενο;

Επειδή στο τελευταίο που έγινε δεν υπήρξε ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, κατά τη γνώμη μου φταίει ο τρόπος επιλογής των βιβλίων που θα σχολιαστούν.

Καλύτερα θα ήταν να επιλέγονται με βάση τι γράφει ο καθένας μας ότι έχει ήδη διαβάσει, και όχι βιβλία που το πιο πιθανό είναι να μη πάει κανένας να τα αγοράσει το συγκεκριμένο μήνα που θα ανοίξει το thread.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, κατά τη γνώμη μου φταίει ο τρόπος επιλογής των βιβλίων που θα σχολιαστούν.

Καλύτερα θα ήταν να επιλέγονται με βάση τι γράφει ο καθένας μας ότι έχει ήδη διαβάσει, και όχι βιβλία που το πιο πιθανό είναι να μη πάει κανένας να τα αγοράσει το συγκεκριμένο μήνα που θα ανοίξει το thread.

Μπορούμε να γράφουμε για αυτά που έχουμε διαβάσει στα σχετικά τόπικ. Ή να τα ξαναδιαβάζουμε. Αυτός νομίζω είναι ο σκοπός ενός Book Club. Εκτός κι αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο, οπότε μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες;

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Α, νόμιζα ότι ειδικά μέσω του συγκεκριμένου thread προτείνονται από τους mods βιβλία για κάθε μήνα, και μετά ανοίγεται ένα τόπικ ειδικά για το εν λόγω βιβλίο προκειμένου να σχολιαστεί από τα μέλη που διαβάζουν (και ποστάρουν στη) λογοτεχνία τρόμου.

Δεν έχω κάτι να προτείνω, απλά αναρωτήθηκα για το αν θα ξαναγίνει και πότε....:)

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Είναι σε φάση αναδιοργάνωσης ... όταν υπάρξουν νέα θα το μάθετε με τις γνωστές διαδικασίες ... stay tuned :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Bump! 

 

Πιστεύω ότι το φόρουμ έχει αρκετούς που αρέσκονται στο είδος...Αυτό είναι φανερό. Εγώ δεν έχω πολύ καιρό που ασχολούμε με το συγκεκριμένο είδος αλλά μου αρέσει. Θα θέλατε να συνεχίσει...φυσικά προτεραιότητα σε αυτο (στο να μπορεί ή όχι) έχουν οι Μεγάλοι Παλαιοί του φόρουμ καθώς και ο ίδιος ο Pope Kthulu Him Self...Πιστεύω ότι με τόση αναδιοργάνωση έχουν ανοίξει οι πύλες: *Μουαχα χα χα....

 

*Ο πολύς James Herbert βλάπτει σοβαρά την υγεία..

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Υπάρχει πλέον η ΛΑΦ που καλύπτει το θέμα book club.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..