Jump to content

14ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμου, Θέμα: Σκοτάδι


northerain
 Share

Recommended Posts

Πάντως δεν βλέπω και πολύ ενθουσιασμό ρε παιδιά..., τι έγινε;

 

Ψιλοχάθηκαν οι μπροστάρηδες του είδους (γκουχ-γκουχ), αυτό έγινε... :nonono:

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • northerain

    19

  • Nihilio

    15

  • DinoHajiyorgi

    14

  • aScannerDarkly

    11

Βρε συ! Μη δεν πετάξεις τη μπηχτή σου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ακόμα καιρό, μην αγχώνεστε. Άντε γράψτε!

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΝΟΙΑ

..... Γιατί υπάρχουν πράγματα πολύ χειρότερα από το θάνατο!

 

post-1484-1242995131_thumb.jpg

 

edit: kitsos συμβούλεψα το link να δείχνει κάπου :)

Edited by kitsos
Link to comment
Share on other sites

Fantasy: 15 Συμμετοχές! :2handed:

Επιστημονική Φαντασία: 20 Συμμετοχές! :starwars:

 

 

Τρόμος; Μέχρι στιγμής... 7 συμμετοχές;!!!!

 

post-1004-1243099195_thumb.jpg

 

Θα αφήσετε την Επιστημονική Φαντασία να θριαμβεύσει; Προκαταβολικά, σας ευχαριστώ πολύ. Μουαχαχαχαχαχάαααααααααααααα........

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι εντυπωσιάκη η σύγκριση των αριθμών. Να σημαίνει άραγε όντως κάτι ;

 

Για δραστηριοποιηθείτε, να διαβάσουμε καμιά ιστορία... έτσι μου ρχεται να ποστάρω πάλι το ημιτελές δικό μου (που το έχω από καιρό έτοιμο αυτήν την φορά) :D :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάτε, ρε, αμέσως οι από δω τους από κει. :Ρ Εγγυώμαι ότι θα γίνουν τουλάχιστον 8 και ξέρω άλλα δύο περιστεράκια που γράφουν.

 

Θα είμαστε λίγοι και καλοί. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι εντυπωσιάκη η σύγκριση των αριθμών. Να σημαίνει άραγε όντως κάτι ;

Πολλά σημαίνει, αν κάποιος θέλει να κάνει ανάλυση των αιτιών.

 

Και ακόμα γράφω :( Λογικά θα προλάβω, απλά δεν ξέρω πόσο θα προλάβω να διορθώσω όσο θα ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά σημαίνει, αν κάποιος θέλει να κάνει ανάλυση των αιτιών.

 

Καλημέρα. Ο προηγούμενος διαγωνίσμός, αν θυμάμαι καλά, έπεφτε μέσα στις γιορτές. Αυτός πέφτει πριν τις εξεταστικές, ενώ και οι δουλειές έχουν ξαναρχίσει. Ίσως να παίζει και αυτό, μαζί με κάνα δυο άλλα πραγματάκια,τον ρόλο του...

Link to comment
Share on other sites

Long Hog

 

Πρόλαβα τελικά. Ορίστε και η δική μου συμμετοχή, η άλλη ιδέα. Παρά τον αγγλικό τίτλο, είναι στα ελληνικά. Καλή μας ανάγνωση λοιπόν!

post-1558-1243163552_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και αύριο έμειναν παιδιά άντε μη ντρέπεστε. Ποιος άλλος γράφει?

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε που γκρινιάζετε πάντως, 9 συμμετοχές και άλλοι 2 που γράφουν από όσο ξέρω.

 

Και βέβαια θα δούμε και από ποιότητα πως θα πάει ο διαγωνσιμός, πέρα από ποσότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε που γκρινιάζετε πάντως, 9 συμμετοχές και άλλοι 2 που γράφουν από όσο ξέρω.

 

Εγώ λέω πως θα έχουμε θρίλερ απόψε με τις συμμετοχές. Μέχρι τις δώδεκα παρά ένα, θα προστάρονται ιστορίες. Στοιχήματα για το σύνολο κανείς; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω πως θα έχουμε θρίλερ απόψε με τις συμμετοχές. Μέχρι τις δώδεκα παρά ένα, θα προστάρονται ιστορίες. Στοιχήματα για το σύνολο κανείς; :lol:

 

Ο διαγωνισμός τελειώνει άυριο στις 12, όχι σήμερα. Άρα, 1,5 μέρες απομένουν.

 

Soldier on!

Link to comment
Share on other sites

Ο διαγωνισμός τελειώνει άυριο στις 12, όχι σήμερα. Άρα, 1,5 μέρες απομένουν.

 

Soldier on!

 

Ωχ, ναι. Σήμερα είναι 24. Το θρίλερ αναβάλλεται για αύριο βράδυ λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Άν δεν έχω session σήμερα (πρέπει να σφάξουμε κάτι δαίμονες, στο όνομα του Sigmart) θα κάτσω να γράψω και εγώ μια ιδέα που είχα. Θα δείξει πως θα πάει η μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Άν δεν έχω session σήμερα (πρέπει να σφάξουμε κάτι δαίμονες, στο όνομα του Sigmart) θα κάτσω να γράψω και εγώ μια ιδέα που είχα. Θα δείξει πως θα πάει η μέρα...

 

But of course, mr. month, τέτοια να δηλώνεις 14 μόλις ώρες πριν την λήξη της διορίας. Αλλιώς τι σόι "βιαστικά" διηγήματα θα γράφεις. Έχεις και μια υπόληψη στον χώρο... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως (τη ευγενική επικουρία μιας εμπνεύσεως άλλου είδους) έχω μείνει στις 400 λέξεις. Ελπίζω ως το βράδυ το έχω ολοκληρώσει όμως. Λειτουργώ καλύτερα υπό πίεση, μόνο όμως όταν τη δημιουργώ εγώ... :p

Link to comment
Share on other sites

Βιαστικό θεωρείται ένα διήγημα που γράφεται μία ώρα μετά την εκπνοή της διορίας, και με τα μάτια να κλείνουν απο την νύστα. Όλα κι όλα! Για τι με πέρασες; Για κανέναν τυχαίο; ^_^ :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ανακοίνωση από την σεπτή κυρία κυρία Σόνυα. Ο αγαπητός μας dwarf έχει το χέρι του σε νάρθηκα ένεκα υπερκοπώσεως και δεν θα καταφέρει να λάβει εντέλει μέρος στον 2αγωνισμό.

Πολλά συγγνώμη σε όλο το φόρουμ και κυρίως, στον Northerain μιας και ήθελε πολύ να πάρει μέρος και έφτασε στις 2300 λέξεις (αν άκουσα καλά). Ο γιατρός απαγόρευσε οποιαδήποτε προσπάθεια που θα καταπονήσει το εν λόγω χέρι και έτσι η ιστορία έμεινε δυστυχώς ατελείωτη. Πραγματικά, δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό όταν μένει κάτι στην μέ

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά Χριστίνα!

Και ελπίζω να σκέφτηκες το ενδεχόμενο να γράψεις με το άλλο χέρι...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ανακοίνωση από την σεπτή κυρία κυρία Σόνυα. Ο αγαπητός μας dwarf έχει το χέρι του σε νάρθηκα ένεκα υπερκοπώσεως και δεν θα καταφέρει να λάβει εντέλει μέρος στον 2αγωνισμό.

 

Πολλές ευχές για γρήγορη ανάρρωση στη Σόνυα. :rose:

Link to comment
Share on other sites

Κι από μένα, κοριτσάκι. Ημρεμία μερικές μέρες, για να μπορείς να ξεσαλώσει αργότερα όσο θες

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ανακοίνωση από την σεπτή κυρία κυρία Σόνυα. Ο αγαπητός μας dwarf έχει το χέρι του σε νάρθηκα ένεκα υπερκοπώσεως και δεν θα καταφέρει να λάβει εντέλει μέρος στον 2αγωνισμό.

Πολλά συγγνώμη σε όλο το φόρουμ και κυρίως, στον Northerain μιας και ήθελε πολύ να πάρει μέρος και έφτασε στις 2300 λέξεις (αν άκουσα καλά). Ο γιατρός απαγόρευσε οποιαδήποτε προσπάθεια που θα καταπονήσει το εν λόγω χέρι και έτσι η ιστορία έμεινε δυστυχώς ατελείωτη. Πραγματικά, δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό όταν μένει κάτι στην μέ

 

ΈΙ σΟΝΥΑ περαστικά αλλά σίγουρα προλαβΑΊΝΕΙς ΝΑ συμ[πηλρώσεις 1200 το πολ'ύ λέξεις με το αριστερό στις 3,5 ώρες που απιο,ένυον. Απόδειξη αυτό το ποστ που γράφτηκε ολ'ιγον αυθόρτμητα με το δεξί...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..