Jump to content

15ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Η Βροχή


greenmist
 Share

Recommended Posts

Έως τώρα, με καταμετρημένα και τα νέα ψηφοδέλτια, υπάρχει μόλις μία ισοβαθμία!

 

τόσο εκτός νόρμας ήταν η ψήφος μου;;; :p (πλάκα κάνω)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nienor

    6

  • greenmist

    26

  • Sileon

    13

  • aScannerDarkly

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν την Τετάρτη, τελικά;

Επειδή θα λείψω σε μία εκδρομούλα, θα τα δω την Δευτέρα, οπότε από τώρα θέλω να πω συγχαρητήρια σε όλους μας που πήραμε μέρος, και πολλά μπράβο στον/την πρώτο/η του διαγωνισμού και εις ανώτερα :)

Άντε, τα ξαναλέμε στον επόμενο διαγωνισμό!

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν την Τετάρτη, τελικά;

Επειδή θα λείψω σε μία εκδρομούλα, θα τα δω την Δευτέρα, οπότε από τώρα θέλω να πω συγχαρητήρια σε όλους μας που πήραμε μέρος, και πολλά μπράβο στον/την πρώτο/η του διαγωνισμού και εις ανώτερα :)

Άντε, τα ξαναλέμε στον επόμενο διαγωνισμό!

 

Πέμπτη βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Θα υποβάλω την ψήφο μου, λογικά αύριο, αλλά θα ολοκληρώσω τα σχόλιά μου μετά τη λήξη, γιατί αυτές τις μέρες δεν προλαβαίνω καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι να ψηφίσω, όχι να διαβάσω, ούτε ν' αναπνεύσω δεν θα προλάβω αυτή την βδομάδα, ας είναι καλά η σχολή κι οι εργασίες. Σε λίγο θα μάθω να κατεβάζω μπινελίκια σε binary... Πάντως, καλή επιτυχία σ' όλους τους διαγωνιζόμενους. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λογικά θα προλάβω (να ψηφίσω τουλάχιστον, αν και έχω σημειώσεις για σχολιάκια) αφού είμαι ήδη στα μισά. Είμαι ήδη ενθουσιασμένη με μία ιστορία, μου αρέσουν πάρα πολύ άλλες δύο και συμπαθώ τις υπόλοιπες. Ή που είμαι στις καλές μου γιατί ο χρόνος ανάγνωσης ανάμεσα σε πολλέεεεεεες εργασίες είναι απίστευτα ευχάριστος ή που το θέμα βοήθησε την έμπνευσή σας πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα να σχολιάσω... (Δεν πήγα Ιστορία Τέχνης βεβαίως βεβαίως και έχω σηκωθεί από τις 4 τα ξημερώματα, αλλά οκ, τα κατάφερα)

 

Άιντε να ψηφίσουμε τώρα. Έχω πρώτη θέση, από αυτό διαθέτει το κατάστημα, αλλά τρεις δεύτερες τρεις τρίτες και δύο τέταρτες (και τώρα που το σκέφτομαι δεν έχει και ο Τέταρτος διήγημα για να μου λύσει το ένα από τα προβλήματά μου :p)

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με της Κιάρας θα έχω 10 ψηφοδέλτια από εσάς. Έχουμε ακόμα μέχρι την Πέμπτη το βράδυ! Σκεφτείτε, αποφασίστε και ψηφίστε! Οι συμμετέχοντες αξίζουν την ψήφο όλων σας, μην τους απογοητεύσετε!

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα κι εγώ με το σχολιασμό και την ψηφοφορία. Έχω την εντύπωση ότι εκτός από τη Nienor, κανείς άλλος που δεν συμμετείχε δεν μας σχολίασε, ε; Κανείς ποτέ δεν μας διάβασε και δεν θα μας διαβάσει! :wtf:

 

 

:crazy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν παιζει να προλαβω να σχολιασω ολες τις ιστοριες αλλα λογικα θα εχω ψηφισει ως αυριο το απογευμα..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λήγει η προθεσμία της ψηφοφορίας. Δεν έχουν ψηφίσει ακόμα όλοι οι συγγραφείς. Αν κάποιοι θέλουν παράταση να μου το πουν , τι περιμένουν;

Edited by greenmist
Link to comment
Share on other sites

Greenmist, είμαι πνιγμένος. Αν έπαιρνε μια παράταση έστω μιας μέρας, θα ήταν σωτήριο. Επίσης, πρέπει να σχολιάσουμε πριν την λήξη; Δε με βλέπω να προλαβαίνω.

Edited by Sileon
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λήγει η προθεσμία της ψηφοφορίας. Δεν έχουν ψηφίσει ακόμα όλοι οι συγγραφείς. Αν κάποιοι θέλουν παράαταση να μου το πουν , τι περιμένουν;

 

Ξέρω ότι μπορεί να είναι σπαστικό για όσους περιμένουν τα αποτελέσματα, αλλά θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω μια παράταση για να προλάβω να ψηφίσω.

 

@ Παναγιώτη: Θα νομίσουν ότι είμαστε συνεννοημένοι. Τώρα σου ήρθε να το γράψεις;

Edited by Arachnida
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παράταση έως αύριο Παρασκευή στις 17:30. Είστε εντάξει ή θέλετε πιο πολύ; Τώρα να μου πείτε!

 

Παιδιά, υπάρχουν τουλάχιστον 4 συμμετέχοντες που δεν έχουν ψηφίσει! Δώστε λίγη σημασία στον διαγωνισμό, τουλάχιστον εσείς που συμμετέχετε! Γνωρίζω καλά ότι έχετε υποχρεώσεις, αλλά σκεφτείτε ότι το ίδιο συμβαίνει επίσης σε μένα και τον Ντίνο που έχουμε την ψηφοφορία.

Link to comment
Share on other sites

Greenmist, είμαι πνιγμένος. Αν έπαιρνε μια παράταση έστω μιας μέρας, θα ήταν σωτήριο. Επίσης, πρέπει να σχολιάσουμε πριν την λήξη; Δε με βλέπω να προλαβαίνω.

 

Μπορείς να σχολιάσεις και αργότερα, όμως θα πρέπει οπωσδήποτε να ψηφίσεις όπως όλοι οι συμμετέχοντες. Εννοείται ότι πρέπει να έχεις διαβάσει προσεκτικά όλες τις ιστορίες για να τις αξιολογήσεις σωστά, γι' αυτό δίνω και παρατάσεις.

Edited by greenmist
Link to comment
Share on other sites

Χάρη στη χτεσινή αργία, πρόλαβα να διαβάσω όλα τα διηγήματα.

Θα στείλω σε λιγάκι την ψήφο μου και υπόσχομαι να συμπληρώσω σιγά-σιγά και τα σχόλιά μου σε όλες τις ιστορίες, ξεκινώντας με τη σειρά που έχουν αναρτηθεί στο διαγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ψήφισα κι εγώ.

Έστειλα μόνο στον greenmist, γιατί τον DinMcXanthi δεν μπορούσα να τον βρω στις λίστες.

Καλή επιτυχία σε όλους. Περιμένουμε τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι η παράταση της προθεσμίας υποβολής ψήφων λήγει σήμερα στις 17:30. Αν υπάρξει συγγραφέας που μετέχει στον διαγωνισμό και δεν ψηφίσει έως εκείνη την ώρα, η συμμετοχή του θα μηδενιστεί.

Edited by greenmist
Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινίσω και κάτι άλλο που με είχατε ρωτήσει: σε περίπτωση ισοβαθμίας δεν θα υπάρξει write off, ούτε κάποια άλλη διαδικασία. Οι ιστορίες που ενδεχομένως ισοβαθμήσουν σε κάποια θέση απλά θα την μοιραστούν. Το ισόπαλο αποτέλεσμα προκύπτει από τις δικές σας ψήφους, οπότε υπάρχει και αυτό μέσα στον διαγωνισμό.

Edited by greenmist
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος και γω ψηφγισα αν και δεν τους εχω σχολιασει ολους....Λιαν συντομος αναμεινατε.

Link to comment
Share on other sites

Ουφ.. Τα κατάφερα στην εκπνοή να ψηφίσω, σε πλήρη αντιστοιχία με την υποβολή της συμμετοχής μου, μια εβδομάδα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λεπτά έμειναν για την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων! Το σύστημα βαθμολογίας του διαγωνισμού, για όσους δεν το γνωρίζουν, είναι το εξής:

 

Η ιστορία που εσείς κατατάσσετε πρώτη στην λίστα των προτιμήσεων σας, παίρνει βαθμούς ισοδύναμους με τον αριθμό των ιστοριών που υποβλήθηκαν στον διαγωνισμό.

 

Σε αυτό τον διαγωνισμό είχαμε 13 συμμετοχές, άρα το άριστα είναι 13 βαθμοί για την ιστορία που βάζετε πρώτη στο ψηφοδέλτιο σας.

 

Άρα, με το συγκεκριμένο σύστημα, λαμβάνει 13 βαθμούς η πρώτη σε προτιμήσεις ιστορία, 12 η δεύτερη, 11 η τρίτη κ.ο.κ.

 

Στον πίνακα των αποτελεσμάτων, που θα δείτε μετά την λήξη της ψηφοφορίας, φαίνονται:

 

• Οι συνολικοί βαθμοί κάθε ιστορίας (ΒΑΘ).

• Ο μέσος όρος βαθμολογίας κάθε ιστορίας, όπως διαμορφώσατε εσείς με τις ψήφους σας, με άριστα το 13 (ΜΟ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..