Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Dreamer

The Witcher (2019)

3. Today
  4. Η στύση προκαλείται από την παρασυμπαθητική διαίρεση του αυτόνομου νευρικού συστήματος προκαλώντας αύξηση του νιτρικού οξειδίου το οποίο είναι αγγειοδιασταλτικό στις δοκιδωτές αρτηρίες και τους λείους μυς του πέους. Οι αρτηρίες διαστέλλονται προκαλώντας τμήματα του πέους να γεμίσουν με αίμα . Ταυτόχρονα οι μύωνες συμπιέζουν τις φλέβες των σηραγγωδών σωμάτων και περιορίζουν την έξοδο και την κυκλοφορία αυτού του αίματος. (γι' αυτό αν το κυκλοφορικό σου έχει θέματα έχεις και εκεί δυσλειτουργίες χωρίς να ισχύει το αντίστροφο). Όσο για το κείμενο, είπα απο την αρχή ότι εδώ υπάρχει μόνο ένα πραγματολογικό πρόβλημα μόνο, το υπόλοιπο ήταν μια χαρά. Πιστεύω ότι θα συμφωνήσει και η δασκάλα μας.
  5. Παιδιά, υπάρχει κανένας γιατρός στο φόρουμ; Να μας δώσει μια υπεύθυνη απάντηση. Θα σχολιάσει κανείς το κομμάτι μου από λογοτεχνική άποψη ή σας παρέσυρε όλους το βιάγκρα, κοινώς επιμήδιο;
  6. Yesterday
  7. Δεν ισχύουν αυτά. Ανεξάρτητη η στύση από το ρυθμό της καρδιάς.
  8. Μου έδωσες τροφή για σκέψη κ ξεκινάω έρευνα.
  9. Διαφωτιστικότατο μήνυμα!
  10. Αν ήταν πολύ ενισχυμένο θα είχε ταχυκαρδία και λογικά δε θα μπορούσε να του σηκωθεί. Αλλά δεν θες ενισχυμένη δόση ένα απλο χάπι, ακόμα και ένα εξωτερικό διεγερτικό θα μπορούσε να έχει το αποτέλεσμα που θέλεις.
  11. Δηλαδή ένα ενισχυμένο βιαγκρα τι θα προκαλούσε στο σώμα ενός 20χρονου;
  12. Ιρμάντα

Write In July

Είναι και καλά το βαθύτερο κομμάτι του dark web. Αστικός μύθος πιστεύω. Πάντως αν το βγάλεις αυτό που γράφεις θα σου κάνουν πολλοί την ίδια ερώτηση.
  13. Η πίεση έχει τέτοιες συνέπειες όπως και η χαμηλή πίεση έχει θέμα στύσης (δεν διατηρείται η στύση, το βιάγκρα ανεβάζει την πίεση για να δημιουργήσει στύση, και γι' αυτό οι γεροξεκούτηδες παθαίνουν καρδιακό όταν το παρακάνουν).
  14. Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό, το Άβατον είναι κάτι που υπάρχει στο setting στο οποίο γράφω. 😁
  15. Δεν το είχα σκεφτεί αυτό... Πρέπει να το ψάξω.
  16. Ιρμάντα

Write In July

@elgalla Τώρα μου ήρθε, marianas web είχες στο νου σου;
  17. Εδώ υπάρχει ένα πραγματολογικό πρόβλημα μόνο. Αν η καρδιά επιταχύνει σε αυτό το βαθμό η στύση θα πάει περίπατο, αν φτάσει να πονάει η καρδιά του η πίεση του αίματος είναι τέτοια που δε θα μπορέι να λειτουργήσει. Φυσικά εδώ μιλάς για φάντασι οπότε αυτό πάει στα αζήτητα απλά έχε το υπόψιν για το δικό μας πεζό κόσμο.
  18. Cassandra Gotha

50 Βιβλία για το 2019

14. Ανρί Μπαρμπίς, "Η Κόλαση" Ένα βιβλίο που μου βγήκε πολύ διαφορετικό απ' ό,τι περίμενα. Τελικά, ήταν τυπική γαλλική φλυαρία με ψήγματα λογοτεχνικότητας, δε λέω. 15. Έμμα Ντόναχιου, "Το Θαύμα" Ένα βιβλίο που μου βγήκε, ευτυχώς, όσο καλό ήλπιζα (και λίγο καλύτερο). Δεν είχε χλιαρό τέλος, όπως φοβόμουν (επειδή συνηθίζεται, τελευταία). Και, τι έκπληξη: η πρωταγωνίστρια έκανε κάτι, δεν κοιτούσε μόνο! Ενδιαφέρον.
  19. vaggelis

Τι διαβάζετε;

Έχω αρχίσει το "Fatherland", του Ρόμπερτ Χάρις.
  20. Και μια δεύτερη άσκηση από μένα, εμπνευσμένη από ένα παλαιότερο διήγημα μου (με κάποιες αλλαγές και βελτιώσεις φυσικά).
  21. Ναι, βεβαίως και μπορείς να γράψεις!
  22. Δασκάλα, μπορούμε να γράψουμε σκηνές βιασμού, συγκεκριμένα γυναίκα να βιάζει άντρα (ΟΓ γωνία άντρα φυσικά) ή μόνο συναινετικό σεξ; (υποθετικά ρωτάω)
  23. Παιδιά, να επισημάνω άλλη μια φορά ότι είμαι η μόνη γυναίκα που έχει γράψει ως τώρα; Πού είναι οι υπόλοιπες; Επίσης, δεν έχουμε καθόλου ομοφυλόφιλο σεξ, ή μου φαίνεται; William, μου άρεσε το κείμενο σου, το βρήκα αστείο, βρήκα αστείο που τον έλεγαν Γουιλ, που χάρηκε η γυναίκα με τη χαλασμένη βρύση και που στο τέλος την απέρριψε γιατί σκεφτόταν την πρώην (καλά, αυτό το τελευταίο είναι και λίγο θλιβερό αλλά το αποδίδεις με διασκεδαστικό τρόπο).
  24. Δεν θα αρνηθώ την απειρία, γράφω μυθιστορήματα συνήθως που εξελλίσονται σε λίγες μέρες (ενίοτε και ώρες) οπότε δεν έχω συχνή επαφή με σχέσεις των δύο φύλων και ερωτικές σκηνές. Τώρα για την πρακτική μου φάνηκε πιο λογικό από το να γράψω μιμήθηκε τον αυνανισμό. Αυτό που ήθελα κυρίως ήταν να βγει το βίαιο της πρόθεσής της, να του επιβάλλει τη σεξουαλική συνέυρεση. Δεν ξέρω αν δούλεψε,.
  25. @WILLIAM Χμ, τούτο δω ήταν όντως αρκετά διαφορετικό. Θα είμαι σαφής: πρέπει να γίνεις πιο άνετος με τέτοιες σκηνές. Ας πούμε, μακρηγορείς κάποιες φορές, αυτό δείχνει έλλειψη εξάσκησης -πράγμα για το οποίο, βέβαια, γίνεται και η άσκηση. Για παράδειγμα: Το μπλουζάκι που φορούσε ελάχιστα έκρυβε από το στήθος της, το πρόσφερε στο πιάτο. Εδώ πρακτικά λες δυο φορές το ίδιο πράγμα. Το μπλουζάκι που φορούσε πρόσφερε το στήθος της στο πιάτο. Αυτό είναι πιο περιεκτικό. Ακόμη και αν χρησιμοποιήσεις άλλη φρασεολογία, το μπλουζάκι που φορούσε πρόσφερε τα βυζιά της στο πιάτο, είμαι οκ. Δείχνει ότι ο συγγραφέας έχει άνεση με την περιγραφή τέτοιων σκηνών. Άλλο παράδειγμα: με γρήγορες κινήσεις μιμήθηκε την πρακτική του αυνανισμού. Με κάποιον τρόπο μου δείχνει απειρία σε γράψιμο τέτοιων σκηνών αυτή η περιγραφή. Νομίζω με μπλόκαρε η λέξη πρακτική. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι σου λέω. Ένιωσε το πέος του να σκληραίνει στα χάδια της; Αυτό ίσως μου άρεσε περισσότερο. Αυτές οι παρατηρήσεις είναι λίγο της λεπτομέρειας. Η άσκηση ζητούσε να είστε λεπτομερείς, σύμφωνοι. Πρόσεξε ωστόσο: μην περιγράφεις το ίδιο πράγμα με πολλούς τρόπους. Επίσης: μην γράφεις - μην γράφετε - μην γράφουμε τις ερωτικές σκηνές με ύφος που αφήνει στον αναγνώστη ένα αίσθημα ότι προσέχουμε μην σπάσουμε τα αυγά. Αν θέλετε απλή γλώσσα κάντε το, αλλά με άνεση. Αν θέλετε ρομάντζο και ευφάνταστες μεταφορές, πάλι κάντε το, αλλά με άνεση. Τα όρια, στη λογοτεχνία (και παντού) είναι σωστό να υπάρχουν, αλλά δεν πρέπει να φαίνονται. Πράγμα το οποίο μόνο με την εξάσκηση το πετυχαίνουμε. Σε ένα σχετικό άρθρο του ο συγγραφέας Βαγγέλης Ραπτόπουλος γράφει: Yπάρχει και το ζήτημα της γλώσσας, με την οποία ζωντανεύει μια ερωτική σκηνή. Θα μεταχειριστείς έναν υπαινικτικό, μεταφορικό τρόπο; Ή θα καταφύγεις σε άμεσες, ωμές εκφράσεις; Μολονότι κάτι τέτοιο άπτεται της αφηγηματικής ιδιοσυγκρασίας του καθενός, η επιλογή καθορίζει και το αποτέλεσμα. Ο έμμεσος γλωσσικός τρόπος απονευρώνει τη δυναμική του ερωτογραφήματος και, μετατρέποντάς το σε ανάγνωσμα «κατάλληλον δι’ ανηλίκους», το καθιστά ακίνδυνο ή αλλιώς άοσμο και άγευστο. Αντιθέτως, η γλωσσική ωμότητα βοηθά τις τολμηρές σκηνές να διατηρήσουν όλους τους ζωικούς χυμούς τους και προκαλεί τη μέγιστη δυνατή διέγερση στον αναγνώστη. Ιδίως το τελευταίο αποτελεί «κόκκινο πανί» για την καθεστηκυΐα τάξη πραγμάτων, και τα λογοτεχνικά έργα που κλίνουν προς τα εκεί καταδικάζονται εις το πυρ το εξώτερον. Δεν έχω θέμα με την επιλογή της γλώσσας. Δεν έχω θέμα με την αμεσότητα των ερωτικών σκηνών, ακόμη και με την βαναυσότητά τους κατά περιπτώσεις. Το σεξ, αυτό είναι το ζητούμενο, είναι ένα σμίξιμο, ένα ξέσπασμα, μία έκρηξη. Ως τέτοιο πρέπει να αντιμετωπίζεται και στη λογοτεχνία. Όταν αυτοφιμωνόμαστε ή περιγράφουμε comme il faut ή έχουμε διαρκώς υπόψη ποιος μπορεί να θιχτεί από τι, ποια κοινωνική ομάδα, ποιος αγκυλωμένος εγκέφαλος, πιο προκατακλυσμιαίο γούστο, ένα είναι βέβαιο: ότι έχουμε ευνουχίσει την όποια λογοτεχνική μας δεινότητα. Βέβαια, η άσκηση αυτή έχει συγκεκριμένα όρια. Και η κοινότητα επίσης. Αλλά είναι ένα καλό έναυσμα να σκεφτούμε πώς μπορούμε να χειριστούμε τις ερωτικές σκηνές.
  26. Ιρμάντα

Write In July

Αν και είχα πει να χρησιμοποιήσω τη φόρμα κριτικής δεν θα το κάνω σε αυτή την περίπτωση. Δεν ξέρω, δεν μου βγήκε τελικά με τα φλασάκια αυτό. Και προχωράμε. Λοιπόν, άλλοι τρεις μείνατε. Θα επιστρέψω με τα υπόλοιπα σχόλια και με ψήφους. Αν και έχω την υποψία ότι πάλι ο Σούπερ Βαλάντης θα σώσει τον κόσμο.
  27. Cassandra Gotha

Write In July

Εννοείται ότι είναι δύσκολα τα live. Τα διάβασα με τη σειρά που αναρτήθηκαν. Ballerond Έγραψα στις σημειώσεις μου: «Ήταν καλό, χωρίς όμως να με πιάσει απ' τα μαλλιά, παρά το δυνατό θέμα του. Βασίστηκε στην απέχθεια του αναγνώστη γι' αυτό το έγκλημα, παρά στη λογοτεχνική δύναμη.» Πρέπει να σου πω, όμως, μία σκληρή αλήθεια: όταν διάβασα όλες τις ιστορίες και πήγα να ψηφίσω, ανακάλυψα ότι είχα, κιόλας, ξεχάσει τη δική σου! Κάθισα λίγο να σκεφτώ, αλλά με τίποτα δεν κατάφερα να το θυμηθώ, και δεν μου έχει ξανατύχει σε τόσο σύντομο διάστημα. elgalla Ήταν και γαμώ! Δεν ξεκόλλησα τα μάτια μου απ' τις λέξεις. Μέχρι που τέλειωσε, ή κόπηκε, αλλά το γύρισες πολύ ωραία στην πρώτη εικόνα. Ψήφος, για τη λογοτεχνικότητά του, για το ότι με ενέπλεξε συναισθηματικά. Elli Sketo Παλαβό, πλακατζίδικο, ΟΚ. Δεν με ρούφηξε, όμως. Ψήφος, γιατί μου μίλησε. Nihilio Έχω δύο σημειώσεις: 1) Ζωγράφισέ το. 2) Τα πρώτα τεύχη δεν έχουν ενδιαφέρον. Και εξηγώ: με παίδεψε πάρα πολύ, τουλάχιστον το μισό ήταν ένας αγώνας για να μην το αφήσω. Ο σχεδόν δημοσιογραφικός λόγος με ανάγκαζε να ξαναδιαβάζω παραγράφους, γιατί είχα αφαιρεθεί στην τρίτη γραμμή. Αλλά, ξέρεις, εκεί, έγινε ενδιαφέρον! Ψήφος, για τις εικόνες του τέλους. Διγέλαδος Δεν είναι καθόλου του γούστου μου αυτές οι ιστορίες, που είναι γραμμένες σε μορφή διαλόγων chat room. Και η συγκεκριμένη, αν και ήταν έξυπνη, ίσως ήθελε λίγες πληροφορίες παραπάνω, για να (μου) κάνει αίσθηση. Myyst. Στέφανε, έχω μία και μόνη σημείωση: ακατάληπτο. Ρε συ, αλήθεια, δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά μόνο αυτό έχω γράψει. που μαζευτήκατε και γράψατε.
  1. Load more activity

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..