Jump to content

Θέμα 1ο. ΑΓΓΕΛΟΙ


Oberon
 Share

Recommended Posts

Το πρώτο λοιπόν θέμα είναι Άγγελοι!

 

Σχεδιάστε έναν (η περισσότερους) Άγγελο. Οτιδήποτε είδους Άγγελο. Φάντασυ η επ.φαντασίας, μάνγκα η καρτούν, σουπερ-ήρωα η κλασσικό με φτερά και άρπα. Φωτεινό η σκοτεινό. Οτιδήποτε!

 

Το θέμα θα παραμένει πάντα ανοιχτό, αλλά το μη-τυπικό "deadline" είναι 15 μέρες!

Όποιος κάνει πρώτος το έργο του το βάζει σε αυτό εδώ το τόπικ. Τα σχόλια σε άλλο τόπικ! Δε χρειάζεται βέβαια να πω πως το έργο πρέπει να είναι original δικό σας :artist:

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα προσπάθησα να κάνω έναν χαμερπή άγγελο με σκατόφατσούλα άρπα, και πουπουλένια φτεράκια. Δε μου βγήκε και τον σκότωσα. Ύστερα έκανα έναν άγγελο μπεκρή αλλά δε τον συμπάθησα όσο κι αν προσπάθησα. Ύστερα θύμωσα. Και να το αποτέλεσμα. :doh:

 

Ο Μαύρος Άγγελος των Ασθενειών.

Είναι ο άγγελος που φροντίζει για κάθε αρρώστεια, μόλυνση και παρακμή ανθρώπων ζώων και φυτών. Βασιλιάς της βρωμιάς, των μικροβίων αλλά και των εντόμων. Γένους θηλυκού.

post-29-1108511444_thumb.jpg

Edited by Μελδόκιος
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο Άγγελος της Δημιουργηκότητας. Είναι πολύ μικρός και δεν τον βλέπεις. Μπορεί μόνο να δεις το φως του, πού και πού, αλλά, και τότε, μάλλον θα τον περάσεις για πυγολαμπίδα, ή οφθαλμαπάτη. Όταν έχεις έμπνευση, αυτός ο άγγελος είναι που χώνεται στο δεξί ή στο αριστερό σου αφτί και φωτίζει το μυαλό σου.

 

 

Έτσι και κάποιος κοροϊδέψει το αριστούργημά μου, τον έχω γ*******! :bangin: :bangin: :chinese: :D :ph34r: :ph34r:

 

 

 

Προς αποφυγή παρεξήγησης, να τονίσω ότι η πλάκα μου είναι καθαρά καλοπροαίρετη, και δεν έχει σκοπό να γελοιοποιήσει την άσκηση, με κανέναν τρόπο --την οποία άσκηση θεωρώ πολύ καλή. Αυτό το post είναι περισσότερο για αυτοσαρκασμό, παρά για οτιδήποτε άλλο. Αν ο Dain πιστεύει ότι αποσπά από τη σοβαρότητα της άσκησης, τον προτρέπω να το σβήσει, πάραυτα. :)

post-2-1108371459_thumb.jpg

Edited by Bardos
Link to comment
Share on other sites

Ignisdivine.jpg

 

ήθελα να έκανα το κεφάλι να κοιτάει προς τα πάνω, αλλά δε τα κατάφερα...

Link to comment
Share on other sites

Geia sas kai xara sas. Etoimh kai h dikh mou douleia, arketa eyxaristhmenos.2 Versions, meta apo parakinhsh tou Dain, bazo kai tis 2. Oriste

 

a8a80e75.jpg

 

221009f7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να κι ο δικός μου. Δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αλλά είναι το καλύτερο που μπορούσα να κάνω. :p Πάντως μια που δεν έβρισκα ολόσωμο μοντέλο κατάλληλο και αναγκάστηκα να κάνω το warp effect βασισμένο σε ένα tutorial των 5 λεπτών, το τελικό αποτέλεσμα είχε πολλά χαρακτηριστικά ενός Μυθαστριακού χαρακτήρα μου, οπότε πρόσθεσα τα δύο σύμβολα-κλειδιά του και ιδού!

 

"Το δεύτερο μέλος της Τριανδρίας των Πυλών, o Φρουρός της Εγκλείουσας Ενδοπύλης, γνωστός και σαν Κλειδοκράτορας."

 

IntergateGuardian.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και ο δικός μου. Δεν μ'αρέσει, αλλά τι να κάνουμε. Είναι σχέδιο με το χέρι, και κατόπιν επεξεργασία με το Photoshop.

 

Alduil Touches Chaos

 

angel.jpg

 

 

Εδώ απεικονίζεται ο άγγελος Αλδουίλ, που αγγίζει το τείχος του Χάους.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και ο δικός μου Άγγελος του Φωτός.

Τον ανεβάζω σε μέγεθος πολύ μικρότερου του κανονικού του, όποιος θέλει close ups να το πει στα σχόλια και θα βάλω.

Τεχνικα: Photomanipulation για την γυναικα, digital painting για τα μαλλιά, τις λεπτομέρειες και τα φτερά, textures kai digital painting για το background.

 

P.S. Endelva είναι η υπογραφή μου στα οπτικού τύπου καλλιτεχνήματα. Μην σας ξαφνιάζει.

 

angelsff.jpg

Edited by Nienna
Link to comment
Share on other sites

Δεύτε λάβετε φως!

(θα 'θελα...)

Το ξέρω πως θέλει δουλειά ακόμη, αλλά τουλάχιστον καθώς τον έχω συνηθίσει, μου φαίνεται καλός (σε σχέση πάντα με τις προσδοκίες μου), ειδικά τα χέρια (από τύχη βγήκαν όσο αληθινά βγήκαν, btw)

 

εεε... Dain, κάνει να σχολιάζουμε το [ίδιο το] έργο μας εδώ; :chinese:

 

 

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια... Πώς κάνετε post image?

 

Χα! το βρήκα (τι ευφυΐα... :bangin: )

 

[/img]

 

εεε... Υποχωρώ με το κεφάλι ψηλά (ννννννναι...) :bye2:

post-181-1108767046_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάζω λοιπόν και τη δική μου δηιουργία. Ένας έκπτωτος άγγελος, που αντιμετοπίζει τη σκληρή πραγματικότητα μιας τσιμεντούπολης

post-75-1109198958_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο θέμα σημείωσε απόλυτη επιτυχία, θα έλεγα. Το κάνω unpin μια που μπήκε ήδη το δεύτερο αλλά θέλω να υπενθυμήσω πως συνεχίζει να είναι ανοιχτό, όπως και το τόπικ των σχολίων για το Θέμα Άγγελοι.

 

http://community.sff.gr/index.php?showtopic=1205

 

Όποιος/όποια θέλει μπορεί να συμμετάσχει και στο πρώτο θέμα, η να σχολιάσει. Τα δύο τόπικς αυτά παραμένουν ανοιχτά! (Και μην ξεχνάμε και το σχέδιο του Βάρδουλα που δεν έχει σχολιαστεί ιδιαίτερα προς το παρόν). :artist:

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..