Jump to content

Φανταστική πινακοθήκη


flamandin
 Share

Recommended Posts

Μια ζωγραφιά που μόλις τελείωσα. Ελπίζω να σας αρέσει :lol:

post-2544-0-06820100-1306106398_thumb.jpg

post-2544-0-40806000-1306106410_thumb.jpg

post-2544-0-29911900-1306106425_thumb.jpg

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Διγέλαδος

    6

  • Πυθαρίων

    10

  • flamandin

    12

  • Tattoman

    13

μπισκότο με κομμάτια σοκολάτας είναι.

 

Είσαι χαζό μέχρι εκεί που δεν παίρνει :tease: Είναι η κάτοψη απο ένα αρκουδακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πω πω παιδια, εσεις ειστε ταλεντα!!

Μπραβο σε ολους σας!good.gif

Ας ανεβασω και εγω η αρχαρια (ασχετη) μια δικη μου.. Δικαιολογηστε με για τις οποιες ατελειες, γιατι ειναι η πρωτη φορα που ζωγραφιζω κατι σε καμβα...

4udj7a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, έχεις ωραία νύχια! Δεύτερον, θέλω σιγουρα να δω κι αλλες, οσοι μπορουν να αποτυπωνουν σωστα τις καμπυλες (π.χ. Σερπιέρι) είναι θεοί!

Θα ήθελα να δω κατι με τα χέρια ακουμπισμένα στη μέση, επίσης η αρχή της κοτσίδας(ή οτι αλλο είναι) θα μου αρεσε με λιγο περισσοτερη κινηση. Οι αποχρώσεις στο σώμα πρεπει να είναι πολυ καλές, αλλα θέλω εικόνα μεγαλύτερης αναλυσης για να πω στα σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον, σε ευχαριστω πολυ Χταποδι :D

Δευτερον, δεν ειναι αρχη κοτσιδας. Ειναι η αρχη της ουρας που ξεκιναει στη σπονδυλικη στηλη...Εχεις δικιο, το μονο σημειο που θεωρω οτι κααααπως εγινε καλα, οσον αφορα τη κινηση της, ειναι πανω στη μεση, που η ουρα βγαινει προς τα εξω...(Η καμπυλη παλι βλεπω οτι φαινεται χαλια)

Γενικοτερα βλεπω οτι τα χρωματα δυστυχως αδικουνται αρκετα στη φωτο. Βλεπω δηλαδη ασχημες πινελιες που δε φαινονται ετσι οταν βλεπεις τη ζωγραφια μεσα στο δωματιο..Δε μπορεσα να βγαλω καλυτερη αποψη της.

Εχω κανει 1-2 ακομα, αλλα ακομα δε τις εχω τελειωσει...Δε ξερω καν αν θα τις αναρτησω...εδω περα τα παιδια ειναι καλλιτεχνεςwink.gif, και εγω δεν εχω ασχοληθει πολυ.

Σε ευχαριστω πολυ για τη γνωμη σου παντως :))))

Edited by BlackCatGirl
Link to comment
Share on other sites

ουρά ειναι? μμ αφού η γραμμή της ξεκινάει απο το ύψος του λαιμού, δικιο δεν έχω? εκτος κι αν υποτίθεται πως διαγράφεται το φουσκωμα του δερματος και στη μέση πετάγεται έξω. αν είναι έτσι θα ηθελε καπως περισσοτερο στο κέντρο, σου εφυγε νομιζω προς τα δεξια. όπως και να 'χει, εγω θέλω σιγουρα να δω και άλλες τετοιες ζωγραφιές. Πράγματι καποια παιδια εδω ειναι σε πιο προχωρημένο επίπεδο αλλα εσυ μη σκας.. Αν δε θες να τις ποσταρεις παντως και πάλι μπορεις αν θελεις να τις στειλεις σε εμένα με μέιλ, αλλα δε βρισκω το λογο να μην το κάνεις εδώ πέρα.

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο!!! καλά εσύ εχεις κόλημα με τις κουκλαρες και τους διαβόλους. Τα πάντα που βλέπω σχετικά με σενα αφορούν αυτα τα δυο. Πάντως τα καταφέρνεις μια χαρά!! keep up.... θα ηθελα και εγώ να δω κι αλλες....

 

Στα της ζωγραφιας....λιγο προσοχή στην πλατη που την εκανες να γυρναει λιγο ενω ο ΤΕΛΕΙΟΣ πισινος ειναι ισιος. Και εχεις κανει λγο πιο λεπτη τη μεση... Αυτα!

Edited by Tattoman
Link to comment
Share on other sites

Χαχα...σωστα εχεις καταλαβει Γιωργο! Σε ευχαριστω πολυ για τη γνωμη σου και τις παρατηρησεις σου!

Χταποδι εχεις δικιο, μου εχει ξεφυγει απο τη σπονδυλικη στηλη..Κανονικα πρεπει να φαινεται σαν φουσκωμα μεχρι να φτασει στη μεση, οπου βγαινει απο το σωμα.Τουλαχιστον αυτο εδειχνε το πρωτοτυπο που θελησα να ζωγραφισω.

Να ΄στε καλα παιδια! :))))

Link to comment
Share on other sites

@ Tattoman

Φίλε Γιώργο, όταν πριν από πάρα πολλούς μήνες μου απηύθυνες την ερώτηση αν κάποιος συγκεκριμένος πίνακας από αυτούς που έχω αναρτήσει πιο πάνω είναι προϊόν επεξεργασίας του photoshop, δεν πήρα είδηση την ερώτησή σου. Όταν την αντιλήφθηκα εκ των υστέρων, μου φάνηκε πως είναι άκομψο να επαναφέρω στην επικαιρότητα ένα topic που δεν κρατιόταν στο προσκήνιο ή μια συζήτηση που είχε περάσει. Τα τελευταία posts στο topic μου δίνουν την ευκαιρία να διορθώσω την φαινομενική αδιαφορία μου και να σου ζητήσω συγγνώμη, απαντώντας ταυτόχρονα.

Όλοι οι πίνακες είναι λάδι σε καμβά και ο συγκεκριμένος δεν έχει καθόλου επεξεργαστεί. Άλλωστε, όταν λέω επεξεργασία στο photoshop, μην φανταστείς κάποιο πρόγραμμα με ιδιαίτερες δυνατότητες (πχ .συνθέσεις και τέτοια), απλά με τον κένσορα σαν πινέλο παρεμβαίνω στις λεπτομέρειες και, επί της ουσίας, ξαναζωγραφίζω το θέμα.

Στους δικούς σου πίνακες τώρα: είσαι καλός στο σκίτσο, αλλά νομίζω πως είσαι ακόμα καλύτερος στα χρώματα (πίνακας με τα φρούτα). Είσαι μικρός, έχεις μέλλον.

Edited by Πυθαρίων
Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Δε νομίζω πως το είχα δει αυτό το τόπικ. Παιδιά είναι πολύ όμορφα, μερικά (όπως και το τελευταία) είναι εντυπωσιακά και από πλευράς τεχνικής, αλλά και θεματικά. Στην υποσχεθείσα Εδέμ οι γυναίκες είναι σχεδόν ζωντανές, είναι πιο ζωντανές από τη φύση που τους υποσχέθηκαν. Αν το πιάνω σωστά το στοίχημα σου ήταν δύσκολο και το έχεις κερδίσει καθαρά με το καδράρισμα και την τεχνική σου :)

 

Θα επιστρέψω κάποια στιγμή να σας δείξω τα μελάνια μου :p χιχι

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Όταν το μυθιστόρημα που εξέδωσα τελικά με τον τίτλο "Η Αλογόμυγα", ήταν ακόμη σε αναζήτηση εκδότη και λεγόταν "Αθήνα 2018-Μπορεί και νωρίτερα", συνοδευόταν από ένα εξώφυλλο που φιλοτέχνησε ο φίλος μου Ανδρέας Γιοβάνος, αρχιτέκτονας και ερασιτέχνης σκιτσογράφος. Θέλωντας να τιμήσω την προσπάθειά του αλλά και να σας γνωρίσω το ταλέντο του, ανεβάζω το εξώφυλλο και 1-2 σκίτσα του.

post-2065-0-63429500-1319478709_thumb.jpg

post-2065-0-64024100-1319478730_thumb.jpg

post-2065-0-01663300-1319478944_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ενα ακομα σκιτσάκι μου...όχι πολυ καλό σε σχέση με το προηγουμενο...και πιο προχειρο

post-2440-0-65519500-1335538155_thumb.jpg

Edited by Tattoman
Link to comment
Share on other sites

tattoman έχεις ένα κόλλημα με το γυναικείο σώμα!!!

 

Ε...ναι...η αλήθεια είναι οτι σχεδόν όλοι οι πίνκακες μου έχουν γυναίκες! ;p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ο πίνακας που περιμένει να τελειώσει....

post-2440-0-25945900-1337592810_thumb.jpg

post-2440-0-14865700-1337592889_thumb.jpg

και...εγώ...

post-2440-0-73804100-1337592916_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..