Jump to content

Σύγχρονοι Βρετανοί συγγραφείς


BladeRunner
 Share

Recommended Posts

Σε αυτό το τόπικ θα γράφουμε απόψεις για βιβλία Άγγλων συγγραφέων(μπορεί να είναι και Ιρλανδοί ή και Σκωτσέζοι),όπως για παράδειγμα οι David Lodge,Nick Hornby,Irvine Welsh,Iain Banks,Douglas Adams,Graham Green,John Le Carre,Eric Ambler,John King,James Graham Ballard,Ian Fleming κ.λ.π.,οποιουδήποτε είδους.Βέβαια,αφορμή για τη δημιουργία αυτού του τόπικ,ήταν ο David Lodge.Απλώς ήθελα να ρωτήσω αν έχει διαβάσει κανένας κάποιο βιβλίο του.Αλλά για να μην δημιουργώ κάθε τρείς και λίγο τόπικ με συγγραφείς που μπορεί να είναι Άγγλοι,τους βάζω όλους μαζί εδώ.Επίσης,ενδιαφέρομαι για κάποιο βιβλίο του Irvine Welsh και του John King.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Blade, καλύτερα να μετονομάσεις το τόπικ σε "Βρετανοί" γιατί δεν μπορώ να σου περιγράψω πως τους ακούγεται τους Μακς εδώ πάνω το "Άγγλοι". Η μάλλον, μπορώ. Ugly. devil2.gif

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Blade, καλύτερα να μετονομάσεις το τόπικ σε "Βρετανοί" γιατί δεν μπορώ να σου περιγράψω πως τους ακούγεται τους Μακς εδώ πάνω το "Άγγλοι". Η μάλλον, μπορώ. Ugly. devil2.gif

 

 

All Done!:D

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θεωρώ το όλο τόπικ μάλλον άκυρο, διότι είναι τόσοι πολλοί οι Βρετανοί του χώρου μας που θα γίνει ένα κουβάρι - άσε που οι πιο γνωστοί έχουν ήδη (ή θα έπρεπε να έχουν) από ένα τόπικ δικό τους ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Αφου είναι "μάλλον άκυρο",ας μετονομαστεί το τόπικ σε Βρετανοί συγγραφείς-David Lodge,Nick Hornby,John King,Iain Banks,Irvine Welsh συγκεκριμένα.Γι'αυτούς,άλλωστε,δεν υπάρχουν τόπικ,απ'όσο ξέρω και έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ "αγγλίλα" ρε παιδιά! Γιατί δεν ανοίγετε τόπικ για άλλης εθνικότητας συγγραφείς; Για Έλληνες ας πούμε!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το διαγράψεις; Επειδή δεν απάντησε κανείς; Εντάξει, δεν πειράζει. Υπάρχουν αρκετά topics στο forum που έμεναν ανενεργά για πολύ καιρό και μετά όταν κάποιος τα έκανε bump, πήγαιναν μετά και έγραφαν όλοι. Θα το διαπιστώσεις αυτό όταν περάσει λίγος καιρός και έχεις συμπληρώσει ένα κάποιο χρονικό διάστημα σαν μέλος του forum. Όχι δηλαδή ότι εγώ είμαι κανένας παλιός, αλλά καταλαβαίνεις τι σου λέω. Τώρα όσο για το θέμα πριν κάνα χρόνο περίπου διάβασα την συλλογή ''Με λίγα λόγια'' του Jeffrey Arher. Είχε μεταξύ άλλων και μία φοβερή ιστορία με τίτλο ''Το Τελευταίο Παιχνίδι''. Πρέπει να έχω στάνταρ και άλλους Βρετανούς συγγραφείς από εκδόσεις Bell. Όποτε διαβάζω κάτι θα ενημερώνω εδώ πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..