Jump to content

Σπάνια βιβλία που αναζητούμε...


Tattoman
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Δημήτρης

    22

  • BladeRunner

    32

  • Mictantecutli

    53

  • rolandofgileaad

    18

Ψαχνω τα "παγιδευμενοι"(Εκδοσεις Οξυ),"Σφιγγα" και "Τζινι"(Εκδοσεις Σιμωσις) απο Graham Massterton.

 

τα "Ψυχρη φωτια","Χωρις επιζησαντες","Φαντασματα" και "Ψιθυροι στο σκοταδι" απο Dean Koontz Εκδοσεις Bell

 

το "Νεκροσκοπος II βαμπιρι" απο Brian Lamley και τελος το "Κυνηγοι των ονειρων" απο "Neil Gaiman" Εκδοσεις Οξυ

 

Οποιος τα εχει και τα πουλαει η ξερει που μπορω τα βρω ας με ενημερωσει!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο βιβλιοπωλείο των εκδόσεων Ars Nocturna εθεάθη ένα αντίτυπο από το "Η μαύρη τρύπα μιας νουβέλας που κατάπιε το σύμπαν του αισθητού" του Διαμαντή Φλωράκη. Το βιβλίο είχε τυπωθεί σε 35 μόνο αντίτυπα απ' όσο ξέρω και αυτό εδώ είναι το μόνο γνωστό διαθέσιμο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ψαχνω τα βιβλια του Lee Child:

 

Τελικη αναμετρηση

Βασικος υποπτος

Ενας θανατος δεν ειναι αρκετος

Προαναγγελια θανατου.

 

Οποιος τα εχει ας στειλει pm.

 

Επισης ψαχνω ακομα τα

 

Παγιδευμενοι Graham Masterton

Φαντασματα Dean Koontz

Αστεροσκονη Neil Gaiman.

Link to comment
Share on other sites

Ξανά bumb!

 

Ψάχνω με "αγωνία" τα παρακάτω:

 

01. Γουόλτερ Τέβις - Ο άνθρωπος που έπεσε στη Γη (εκδόσεις Πατάκη). Κάπου το βρήκα αλλά ζητάνε 30 ευρώ... ΕΛΕΟΣ!!
02. Χάντερ Τόμσον - Φόβος και παράνοια στο Λας Βέγκας (εκδόσεις Πατάκη)
03. Μαρκ Ντανιελέφσκι - Σπίτι από φύλλα (εκδόσεις Πόλις)
04. Φίλιπ Χοσέ Φάρμερ - Οι πύλες της δημιουργίας (εκδόσεις Ωρόρα). Μα να έχω τα άλλα δυο και να μου λείπει αυτό;
05. Λουίς Σέιτσαρ - Τρύπες (εκδόσεις Πατάκη)
06. Γκάρι Πόλσεν - Το τσεκούρι (εκδόσεις Πατάκη)
07. Άλεξ Γκάρλαντ - Μαύρος σκύλος (εκδόσεις Οδυσσέας), Το αγόρασα, με 3€.

08. Μάθιου Ράιλι - Το είδωλο (εκδόσεις Φυτράκη). Το αγόρασα, με 3€.

09. Νταν Τζ. Μάρλοου - Το όνομα του παιχνιδιού είναι θάνατος (εκδόσεις Άγκυρα τσέπης). Το αγόρασα, με 2€.
10. Νταν Τζ. Μάρλοου - Πολύ νωρίς για να πεθάνω (εκδόσεις Άγκυρα τσέπης). Το αγόρασα, με 2€.
11. Νταν Τζ. Μάρλοου - Πύρινες νύχτες στο Χάρλεμ (εκδόσεις Άγκυρα τσέπης)
12. Λόρενς Μπλοκ - Αγάπη, κάλεσε τον διαρρήκτη (εκδόσεις Μοντέρνοι Καιροί)
13. Τζορτζ Πελεκάνος - Ο βασιλιάς του πεζοδρομίου (εκδόσεις Οξύ). 
14. Τζορτζ Πελεκάνος - Στους δρόμους της βίας (εκδόσεις Οξύ pocket)
15. Μπραμ Στόκερ - Η φωλιά του λευκού φιδιού (εκδόσεις Terra Nova). Το αγόρασα, με 4€.
16. Γ. Χ. Χόντγκσον - Οι πειρατές φαντάσματα κ.α. (εκδόσεις Terra Nova)
17. Άλτζερνον Μπλάκγουντ - Ιστορίες στο λυκόφως (εκδόσεις Terra Nova)
18. Α. Ε. Βαν Βογκτ - Ο ερημίτης του διαστήματος (εκδόσεις Λυχνάρι). Είναι το γνωστό The Voyage Of The Space Beagle.
19. Νέλσον Άλγκρεν - Ο άνθρωπος με το χρυσό χέρι (εκδόσεις Πατάκη)
20. Θόρντον Ουάιλντερ - Η όγδοη μέρα (εκδόσεις Κέδρος)
21. Τζον Μπέρεντ - Μεσάνυχτα στον κήπο του καλού και του κακού (εκδόσεις Λιβάνη)
22. Τζον Κρακάουερ - Χωρίς οξυγόνο (εκδόσεις Πατάκη)
23. Τζ. Κ. Χούισμανς - Ανάποδα (εκδόσεις Τραυλός)
24. Τζ. Κ. Χούισμανς - La-Bas (εκδόσεις Αρχέτυπο)
25. Γ. Ρ. Μπερνέτ - Η ζούγκλα της ασφάλτου (εκδόσεις Παρατηρητής). Το αγόρασα, με 5,80€.

26. Ίαν Φλέμινγκ - Ο χρυσοδάκτυλος (εκδόσεις Γαλαξία)
27. Τσαρλς Ντε Λιντ - Η καρδιά του Φεγγαριού (εκδόσεις Αρχέτυπο)

 

Αυτά προς το παρόν, πρέπει να είναι και άλλα...

Edited by BladeRunner
Link to comment
Share on other sites

15. Μπραμ Στόκερ - Η φωλιά του λευκού φιδιού (εκδόσεις Terra Nova) -

 

Καλησπέρα Blade, ξέρω μαγαζί εδώ που έχει δύο αντίτυπα...στο αγοράζω και στο στέλνω από εβδομάδα.. :)

Link to comment
Share on other sites

15. Μπραμ Στόκερ - Η φωλιά του λευκού φιδιού (εκδόσεις Terra Nova) -

 

Καλησπέρα Blade, ξέρω μαγαζί εδώ που έχει δύο αντίτυπα...στο αγοράζω και στο στέλνω από εβδομάδα.. :)

Υπαρχει και μαγαζακι στην Πανορμου που εχει μπολικες τερρα νοβα για οποιον ψαχνει το συγκεκριμενο
Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω και άλλα στην παραπάνω λίστα...

 

28. Ρίτσαρντ Μάθεσον - Ψίθυροι πνευμάτων (εκδόσεις Διόπτρα)
29. Ίρβιν Γουέλς - Διαφθορά (εκδόσεις Οξύ)
30. Ρόμπερτ Σέρλινγκ - Το αεροπλάνο του προέδρου εξαφανίστηκε (εκδόσεις Άγκυρα τσέπης)
31. Βου Τσενγκ 'Εν - Ο βασιλιάς πίθηκος (εκδόσεις Βιβλίο)

32. Κρεγκ Νόβα - Ζωοδότης φονιάς (εκδόσεις Οδυσσέας)
 

Edited by BladeRunner
Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω και άλλα στην παραπάνω λίστα...

 

28. Ρίτσαρντ Μάθεσον - Ψίθυροι πνευμάτων (εκδόσεις Διόπτρα)

29. Ίρβιν Γουέλς - Διαφθορά (εκδόσεις Οξύ)

30. Ρόμπερτ Σέρλινγκ - Το αεροπλάνο του προέδρου εξαφανίστηκε (εκδόσεις Άγκυρα τσέπης)

31. Βου Τσενγκ 'Εν - Ο βασιλιάς πίθηκος (εκδόσεις Βιβλίο)

32. Κρεγκ Νόβα - Ζωοδότης φονιάς (εκδόσεις Οδυσσέας)

 

Το "Ψίθυροι πνευμάτων" το τσίμπησα από εδώ, μαζί με το "Σπίτι από φύλλα". Το 2ο σίγουρα δεν το έχει πια. Για το  πρώτο δεν ξέρω αν είχε 2η κόπια. Μπορείς να πάρεις ένα τηλ να ρωτήσεις αν θες.

http://www.parga.com.cy/el/product-article/vars/pid/6605/pcid/100276#sthash.TQygsb9M.dpbs

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τσάκωσα από Τζέμα το "Fevered Stories" από Al Sarantonio. Έχει κυκλοφορήσει σε 500 υπογεγραμένα αντίτυπα. Το δικό μου είναι το Νο 172 :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνεχίζω να αναζητώ το "Σπίτι από φύλλα"...

Μου δίνω προθεσμία μέχρι τέλος του χρόνου. Από εκέι και πέρα θα στραφώ σε αγορά απ'το amazon...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδία. Ψάχνω το Νεκροσκόπος 2 απεγνωσμένα. Δέχομαι ακόμα και μεταχειρισμένο ή έστω μόνο να το διαβάσω και να το επιστρέψω. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω υπαρχει στο παζαρι στο μαρουσι

Καλημέρα παιδία. Ψάχνω το Νεκροσκόπος 2 απεγνωσμένα. Δέχομαι ακόμα και μεταχειρισμένο ή έστω μόνο να το διαβάσω και να το επιστρέψω. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι από Θεσσαλονίκη οπότε λίγο δύσκολο να το αγοράσω από το παζάρι. Σευχαριστω πάρα πολυ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία. Ψάχνω το Νεκροσκόπος 2 απεγνωσμένα. Δέχομαι ακόμα και μεταχειρισμένο ή έστω μόνο να το διαβάσω και να το επιστρέψω. Ευχαριστω

Παρε το στα αγγλικα, κατα 99% δεν προκειται να το βρεις. Εγω το πετυχα χωμενο σε ενα σωρο βιβλια στο μοναστηρακι, το διαβασα και το ξαναπουλησα με κερδος και σε πολυ λογικη τιμη. Το συγκεκριμενο το ψαχνει πολυς κοσμος και ειναι λιγο δυσευρετο. Σε αμτιθεση με τα αλλα 4 που υπαρχουν παντου
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πηγε ενα φιλος παζαρι, σωστα τα λεει ο νιχ...δεν υπαρχει

 

Καλημέρα παιδία. Ψάχνω το Νεκροσκόπος 2 απεγνωσμένα. Δέχομαι ακόμα και μεταχειρισμένο ή έστω μόνο να το διαβάσω και να το επιστρέψω. Ευχαριστω

Παρε το στα αγγλικα, κατα 99% δεν προκειται να το βρεις. Εγω το πετυχα χωμενο σε ενα σωρο βιβλια στο μοναστηρακι, το διαβασα και το ξαναπουλησα με κερδος και σε πολυ λογικη τιμη. Το συγκεκριμενο το ψαχνει πολυς κοσμος και ειναι λιγο δυσευρετο. Σε αμτιθεση με τα αλλα 4 που υπαρχουν παντου
Link to comment
Share on other sites

Eίμαι από Θεσσαλονίκη οπότε λίγο δύσκολο να το αγοράσω από το παζάρι. Σευχαριστω πάρα πολυ πάντως.

Κατά 99% υπάρχει στο παζάρι της Θεσ/νίκης. Ψάξε πρώτα Τσιμισκή με Κομνηνών και μετά Μπαρμπουνάκη, αλλά νομίζω το είδα στο πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

 

Eίμαι από Θεσσαλονίκη οπότε λίγο δύσκολο να το αγοράσω από το παζάρι. Σευχαριστω πάρα πολυ πάντως.

Κατά 99% υπάρχει στο παζάρι της Θεσ/νίκης. Ψάξε πρώτα Τσιμισκή με Κομνηνών και μετά Μπαρμπουνάκη, αλλά νομίζω το είδα στο πρώτο.

 

Εχω πάει ήδη στο παζάρι της Θεσσαλονίκης και έχει μόνο τα υπόλοιπα 4 Απο εκεί τα πήρα τα υπόλοιπα.Εχω απελπιστει...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Eίμαι από Θεσσαλονίκη οπότε λίγο δύσκολο να το αγοράσω από το παζάρι. Σευχαριστω πάρα πολυ πάντως.

Κατά 99% υπάρχει στο παζάρι της Θεσ/νίκης. Ψάξε πρώτα Τσιμισκή με Κομνηνών και μετά Μπαρμπουνάκη, αλλά νομίζω το είδα στο πρώτο.

 

Εχω πάει ήδη στο παζάρι της Θεσσαλονίκης και έχει μόνο τα υπόλοιπα 4 Απο εκεί τα πήρα τα υπόλοιπα.Εχω απελπιστει...

 

Αυτό θα πει ατυχία! Μόνη σου ελπίδα τα παλαιοβιβλιοπωλεία τώρα. Ψάξε Πάρε-Δώσε στη Ναβαρίνου, αυτό δίπλα από Φαργκάνη στην Καμάρα και έχει και ένα Αγ. Δημητρίου με Αγ. Σοφίας. Καλή τύχη!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά ψάχνω τη Νύχτα της Λευκής Παπαρούνας του Μίσσιου. Θα πάω κι εγώ Πάρε-Δώσε και στα παζάρια. Αυτό δίπλα στο Φαργκάνη και εκείνο στην Αγ.Σοφίας δεν τα ήξερα! Θα δω κι εκεί!

 

Αυτό θα πει ατυχία! Μόνη σου ελπίδα τα παλαιοβιβλιοπωλεία τώρα. Ψάξε Πάρε-Δώσε στη Ναβαρίνου, αυτό δίπλα από Φαργκάνη στην Καμάρα και έχει και ένα Αγ. Δημητρίου με Αγ. Σοφίας. Καλή τύχη!

 

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ παιδιά ψάχνω τη Νύχτα της Λευκής Παπαρούνας του Μίσσιου. Θα πάω κι εγώ Πάρε-Δώσε και στα παζάρια. Αυτό δίπλα στο Φαργκάνη και εκείνο στην Αγ.Σοφίας δεν τα ήξερα! Θα δω κι εκεί!

 

Αυτό θα πει ατυχία! Μόνη σου ελπίδα τα παλαιοβιβλιοπωλεία τώρα. Ψάξε Πάρε-Δώσε στη Ναβαρίνου, αυτό δίπλα από Φαργκάνη στην Καμάρα και έχει και ένα Αγ. Δημητρίου με Αγ. Σοφίας. Καλή τύχη!

 

 

Σε παρακαλώ αν πας νωρίτερα από μένα ρώτα για το δικό μου και πάρτο εν αναγκή. Το ίδιο θα κάνω και εγώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγώ παιδιά ψάχνω τη Νύχτα της Λευκής Παπαρούνας του Μίσσιου. Θα πάω κι εγώ Πάρε-Δώσε και στα παζάρια. Αυτό δίπλα στο Φαργκάνη και εκείνο στην Αγ.Σοφίας δεν τα ήξερα! Θα δω κι εκεί!

 

Αυτό θα πει ατυχία! Μόνη σου ελπίδα τα παλαιοβιβλιοπωλεία τώρα. Ψάξε Πάρε-Δώσε στη Ναβαρίνου, αυτό δίπλα από Φαργκάνη στην Καμάρα και έχει και ένα Αγ. Δημητρίου με Αγ. Σοφίας. Καλή τύχη!

 

 

Σε παρακαλώ αν πας νωρίτερα από μένα ρώτα για το δικό μου και πάρτο εν αναγκή. Το ίδιο θα κάνω και εγώ.

 

 

Αν πάτε στα παλαιοβιβλιοπωλεία για να ψάξετε αυτά που θέλετε, υπάρxουν και τέσσερα ακόμη εκτός από αυτά που ανέφερε ο Alucard. Ένα πάνω στην Αλεξάνδρου Σβώλου που είναι δρόμος κάθετος στη Ναυαρίνου. Είναι ένα υπόγειο στο αριστερό πεζοδρόμιο, πηγαίνοντας από Ναυαρίνο προς ΧΑΝΘ. Το δεύτερο είναι στην οδό Τοσίτσα η οποία είναι προέκταση της Βενιζέλου αν θυμάμαι καλά. Ανεβαίνουμε την Βενιζέλου, περνάμε την Εγνατία και συνεχίζουμε προς τα πάνω. Θα το καταλάβετε αμέσως όταν βρεθείτε στην Τοσίτσα γιατί είναι ένας ανηφορικός δρόμος μόνο με παλαιοπωλεία. Το βιβλιοπωλείο είναι στον αριστερό δρόμο καθώς ανεβαίνουμε, αλλά το πρόβλημα είναι αν θα το πετύχετε ανοιχτό. Απ' ότι καταλαβαίνω ο ιδιοκτήτης του το έχει σαν δεύτερη δουλειά και δεν το ανοίγει σε στάνταρ ώρες. Μετά έχουμε το παιχνιδάδικο στην Ιώνος Δραγούμη, δίπλα από το ξενοδοχείο αν δεν κάνω λάθος. Πάλι ανεβαίνοντας αριστερά, θα δείτε κάποια στιγμή μία πολύ μικρή είσοδο. Θα βρείτε μπόλικο υλικό εκεί, αλλά εντελώς ακατάστατο. Τόσο πολύ, σε σημείο που να είναι σχεδόν αδύνατον να ψάξει κανείς. Τέλος, το Μικρό Μοναστηράκι στην Βασιλίσσης Όλγας, ένα παλαιοπωλείο που έχει πάγκους με βιβλία απ' έξω. Νούμερο δεν θυμάμαι αλλά είναι στο ύψος του Ποσειδωνίου, κάτω από το φροντιστήριο Σύστημα.

 

Άντε και καλή σας τύχη :)

Edited by Δημήτρης
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ παιδιά ψάχνω τη Νύχτα της Λευκής Παπαρούνας του Μίσσιου. Θα πάω κι εγώ Πάρε-Δώσε και στα παζάρια. Αυτό δίπλα στο Φαργκάνη και εκείνο στην Αγ.Σοφίας δεν τα ήξερα! Θα δω κι εκεί!

 

Αυτό θα πει ατυχία! Μόνη σου ελπίδα τα παλαιοβιβλιοπωλεία τώρα. Ψάξε Πάρε-Δώσε στη Ναβαρίνου, αυτό δίπλα από Φαργκάνη στην Καμάρα και έχει και ένα Αγ. Δημητρίου με Αγ. Σοφίας. Καλή τύχη!

 

 

Νατάσα, η Πολιτεία το έχει! Και εγώ από εκεί το πήρα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Άντε και καλή σας τύχη :)

 

 

Νατάσα, η Πολιτεία το έχει! Και εγώ από εκεί το πήρα.

 

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά, μα τελικά εβρέθη η Νύχτα της Παπαρούνας! Αρχικά απογοητεύτηκα γιατί μου είπανε από βιβλιοπωλεία ότι εξαντλήθηκε από τον εκδότη, εξ ου και το ψαχτήρι εδώ. Όμως, μου έστειλε η ευγενέστατη joanna29 τη σελίδα της Διόπτρας και όταν τους πήρα μου είπανε ότι τους έμεινε ΕΝΑ αντίτυπο. Θα μου' ρθει με το ταχυδρομείο! Άρα τι καταλαβαίνουμε; Όταν μας λένε ότι εξαντλήθηκε, δε μασάμε και παίρνουμε την ίδια την εκδοτική :victory:  Α, και φυσικά ρωτάμε και τους συμφορουμίτες μας σχετικά, γιατί έχουν καλές λύσεις να προτείνουν ;-)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω το "Ψυχρό δέρμα" του Pinol, θα το εκτιμούσα! :) Έχω τσεκάρει όλες τις σελίδες που βγάζει η αναζήτηση στο google πάντως και δεν το έχει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Σπάνια βιβλία που αναζητούμε...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..