Jump to content
Tattoman

Φθηνά βιβλία-προσφορές

Recommended Posts

joker-godfather

H πολιτεια εχει τον φονικο κουρεα της οδου φλητ απο 12.5 στα 6 και κατι αν θες να λέγεσαι χορρορας πρέπει  να το εχεις στην βιβλιοθήκη σου. 

Edited by joker-godfather

gregacm

Δεν ειναι καποια προσφορα, αλλα δεν ηξερα και που να το βαλω.

Η Πρωτοπορια καταφερε να πουλαει ενα μεταχειρισμενο βιβλιο ακριβοτερα απο το αντιστοιχο καινουριο. Δεν ειναι λιγο χαζο;!

http://www.protoporia.gr/advanced_search_result.php?search_in_description=0&keywords=%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B5%CF%82+%CF%80%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CF%82&Submit=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

• Like 1

Electroscribe

Δεν ειναι καποια προσφορα, αλλα δεν ηξερα και που να το βαλω.

Η Πρωτοπορια καταφερε να πουλαει ενα μεταχειρισμενο βιβλιο ακριβοτερα απο το αντιστοιχο καινουριο. Δεν ειναι λιγο χαζο;!

http://www.protoporia.gr/advanced_search_result.php?search_in_description=0&keywords=%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B5%CF%82+%CF%80%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CF%82&Submit=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

Δεν είναι η μοναδική περίπτωση. Τα μεταχειρισμένα έχουν στάνταρ έκπτωση 30% (10% για τα καινούρια) επί της τιμής που είναι τρέχουσα όταν τα αγοράσει η Πρωτοπορία. Αν στο μεταξύ το βιβλίο βγει σε προσφορά (π.χ. 40% έκπτωση για τα 40 χρόνια της Πρωτοπορίας, όπως στη συγκεκριμένη περίπτωση), κανείς δε θυμάται να πάει να πειράξει την τιμή των τυχόν μεταχειρισμένων αντιτύπων που μπορεί να έχουν. Ομοίως, όταν το βιβλίο από "καινούριο" γίνεται "παλιό", κανείς δε θυμάται να πάει να αλλάξει το 10% σε 30% στα μεταχειρισμένα

• Like 2

BladeRunner

Πάντως εγώ με 5 ευρώ είχα πάρει τους Αγώνες Πείνας από τα μεταχειρισμένα της Πρωτοπορίας...

BladeRunner

Γι'αυτή την βδομάδα, το e-shop δίνει πακέτο με 9,90€ αυτά: 

JOYLAND-ΟΣΑ ΞΕΡΕΙ Η ΝΥΧΤΑ-Η ΝΥΧΤΑ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ

BKS.0003585.jpg

http://www.e-shop.gr/joyland-osa-xerei-i-nyxta-i-nyxta-toy-kakoy-p-BKS.0003585#.VEY4gDABXVM

Edited by BladeRunner
  • Like 1

Trison

Θα είμαι Δευτέρα 17/11 Θεσσαλονίκη.  Ο χρόνος θα είναι πολύ περιορισμένος και αν προλάβω θα επισκεφτώ μόνο ένα παζάρι.  Ποιο απ'τα δύο που τρέχουν παράλληλα πιστεύεται ότι αξίζει περισσότερο?  (Λάβετε υπόψη και αν υπάρχουν τίτλοι από ΟΞΥ).  Επίσης αν ξέρει κάποιος αν συνεχίζει να υπάρχει περίπτερο με Bell - βίπερ κλπ όπως αυτό που θυμάμαι παλαιότερα επί της Βενιζέλου.  

Δημήτρης

Θα είμαι Δευτέρα 17/11 Θεσσαλονίκη.  Ο χρόνος θα είναι πολύ περιορισμένος και αν προλάβω θα επισκεφτώ μόνο ένα παζάρι.  Ποιο απ'τα δύο που τρέχουν παράλληλα πιστεύεται ότι αξίζει περισσότερο?  (Λάβετε υπόψη και αν υπάρχουν τίτλοι από ΟΞΥ).  Επίσης αν ξέρει κάποιος αν συνεχίζει να υπάρχει περίπτερο με Bell - βίπερ κλπ όπως αυτό που θυμάμαι παλαιότερα επί της Βενιζέλου.  

Πήγα σήμερα στο παζάρι της Τσιμισκή και κοίταξα μόνο για Οξύ. Δεν έχει πολλούς τίτλους αν και ανάμεσα σ' αυτούς ίσως να υπάρχουν μερικοί που θα σε ενδιαφέρουν. Στη ΧΑΝΘ έχει σαφώς περισσότερο πράμα και από Οξύ, αλλά και γενικά. Είναι μεγαλύτερος και ο χώρος. Το περίπτερο με τα Bell στη Βενιζέλου δεν ξέρω αν εξακολουθεί να υπάρχει γιατί έχω πολύ καιρό να κοιτάξω, υπάρχει όμως παλαιοβιβλιοπωλείο με πολλά τέτοια σε απόσταση αναπνοής από την ΧΑΝΘ. Ένας λόγος λοιπόν παραπάνω να επιλέξεις αυτό για να πας. Είναι δίπλα στον κινηματογράφο Φαργκάνη στη πλατεία Ναυαρίνου. Είναι πολύ γνωστό, ρώτα και θα σε ξέρουν να σε πουν σίγουρα.

Edited by Δημήτρης
  • Like 1

BladeRunner

Απ'όσο βλέπω στο site της Πολιτείας, μπορεί να βρει κανείς τα τρία βιβλία του Τζακ Κέτσαμ από τις εκδόσεις Λογείον με 65% έκπτωση! Δηλαδή: Κορίτσι της διπλανής πόρτας=5,78€, Κρυφτό=2.80€ και Δικαίωμα στη ζωή=2.62€... Δεν ξέρω μέχρι πότε, αλλά όσοι δεν τα έχετε, τρέξτε γρήγορα!! Επίσης υπάρχει και το Γένεσις 1:26 του Lucas Marmaduke με 2.10€...

Edited by BladeRunner
  • Like 2

volyros

Παιζει κι αυτη η προσφορουλα αυτη την βδομαδα!Γραφει οτι ειναι μονο για μια μερα γι αυτο τρεξτε!!Ειναι και η ΠΡΩΤΗ που τιμησα και εγω γιατι ολες τις αλλες φορες τα ειχα τα βιβλια!!

http://www.e-shop.gr/asegkai-bathia-agria-nera-i-gynaika-ton-xilion-mystikon-p-BKS.0003596

notis58

Απ'όσο βλέπω στο site της Πολιτείας, μπορεί να βρει κανείς τα τρία βιβλία του Τζακ Κέτσαμ από τις εκδόσεις Λογείον με 65% έκπτωση! Δηλαδή: Κορίτσι της διπλανής πόρτας=5,78€, Κρυφτό=2.80€ και Δικαίωμα στη ζωή=2.62€... Δεν ξέρω μέχρι πότε, αλλά όσοι δεν τα έχετε, τρέξτε γρήγορα!! Επίσης υπάρχει και το Γένεσις 1:26 του Lucas Marmaduke με 2.10€...

Είναι φανταστικές οι τιμές και μέσα σε μιά εβδομάδα εξαφανίστηκαν 2 ντάνες, δεν ξέρω αν έχουν κι άλλο απόθεμα, αλλά βλέπω να εξαντλούνται. Το κορίτσι του Κέτσαμ ήδη παίρνει μεγάλη φήμη από στόμα σε στόμα.

• Like 1

BladeRunner

Χριστουγεννιάτικο Bazaar βιβλίου από τις εκδόσεις Λιβάνη.

Σάββατο 20 και Κυριακή 21 Δεκεμβρίου στο βιβλιοπωλείο των εκδόσεων, Σόλωνος 98 και Ιπποκράτους.

Θα μπορείτε να βρείτε βιβλία σε τιμές 2, 3, 4 και 5 ευρώ. Τώρα ποια βιβλία δεν ξέρω, την βόλτα μου πάντως θα την κάνω έτσι κι αλλιώς!

Edited by BladeRunner
  • Like 2

Mictantecutli

Χριστουγεννιάτικο Bazaar βιβλίου από τις εκδόσεις Λιβάνη.

Σάββατο 20 και Κυριακή 21 Δεκεμβρίου στο βιβλιοπωλείο των εκδόσεων, Σόλωνος 98 και Ιπποκράτους.

Θα μπορείτε να βρείτε βιβλία σε τιμές 2, 3, 4 και 5 ευρώ. Τώρα ποια βιβλία δεν ξέρω, την βόλτα μου πάντως θα την κάνω έτσι κι αλλιώς!

Ρίξε μια ενημέρωση αφού πας, αν έχει τίποτα καλό...

BladeRunner

Ρίξε μια ενημέρωση αφού πας, αν έχει τίποτα καλό...

Είχε με 2 ευρώ το Κοσμικά Σύμπαντα του Steven Hall, για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια (δες στο Goodreads), με 3 ευρώ το Μάγοι του Lev Grossman, το οποίο είναι τούβλο φαντασίας, πρώτο μέρος όμως μιας τριλογίας, με 5 ευρώ το Τα μυστικά των νεκρών του Tom Harper, το Πανσέληνος του David Wellington με 2 ευρώ (το οποίο έχω διαβάσει και μου άρεσε, πάλι καλά που το άθλιο εξώφυλλο δεν με κράτησε μακριά του!), το The Killing του David Hewson, ένα τούβλο χιλίων σελίδων με 5 ευρώ... αυτά θυμάμαι που μπορεί να ενδιαφέρουν κάποιον στο φόρουμ. Είχε φυσικά κάτι πολιτικά και ιστορικά βιβλία, εφηβικά φάντασυ, παραμύθια...

• Like 4

volyros

Οποιος παει αν μπορει να μου αγορασει το Κοσμικα Συμπαντα και να μου το στειλει του χρωσταω χαρη!!

MountainRoot

Απο το Rublic στον Πύργο Ηλείας πήρα το graphic novel που έχει να κάνει με τον Μαύρο Πύργο του Stephen King στα 5€. Το είχαν στην κατηγορία με τις εκπτώσεις οπότε φαντάζομαι οτι το ίδιο θα είναι σε όλα τα καταστήματα public.

Μόνο σοβαρό πρόβλημα είναι οτι ειναι το ελληνικό....

• Like 1

BladeRunner

Εκτάκτως αυτό το Σάββατο με το Βήμα της Κυριακήςκυκλοφορεί το κλασικό αντιπολεμικό μυθιστόρημα Η ζωή εν τάφω, του Στρατή Μυριβήλη. Εννοείται ότι θα το τιμήσω!

• Like 1

Mictantecutli

Πήγε κανένας στο μπαζάρ στο Μεταίχμιο(παρατάθηκε μέχρι το Σάββατο 14);Έχει τίποτα ενδιαφέρον;

Edited by Mictantecutli

BladeRunner

Στο βιβλιοπωλείο Ποθητός στην Κάνιγγος, μπορείτε να βρείτε διάφορα βιβλία των εκδόσεων Πλατύπους με 5 ευρώ. Ενδεικτικά: 

*Daniel H. Wilson - Robopocalypse
*Dan Simmons - Ντρουντ

*Scott Sigler - Πρόγονος
*Scott Sigler - Επιδημία
*Brenna Yovanoff - Ο αντικαταστάτης

*William Hjortsberg - Δαιμονισμένος άγγελος

*Dean Koontz - Φρανκενστάιν: Νεκρός και ζωντανός
*Dean Koontz - Φρανκενστάιν: Χαμένες ψυχές
*Kat Falls - Σκοτεινός κόσμος

*Steve Berry - Ο θησαυρός των Ναϊτών
*Steve Berry - Το τρίτο μυστικό

*Seth Grahame-Smith - Αβραάμ Λίνκολν, κυνηγός βρικολάκων
*Seth Grahame-Smith - Περηφάνια και προκατάληψη και ζόμπι

και διάφορα από Catherine Fisher, Carrie Ryan, Suzanne Collins, Ally Condie...

Edited by BladeRunner
  • Like 4