Jump to content

Φθηνά βιβλία-προσφορές

Recommended Posts

BladeRunner

Δεν πρέπει να είναι η πλήρης έκδοση... Εγώ το έχω από εκδόσεις Καστανιώτη και είναι 417 σελίδες, ενώ έχει κυκλοφορήσει από εκδόσεις Ζαχαρόπουλος (382 σελ.), εκδόσεις Κέδρος (381 σελ.) και από εκδόσεις Πατάκη (450 σελ.)...

• 4 weeks later...
  • Replies 730
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• BladeRunner

174

• wordsmith

69

• heiron

43

• Δημήτρης

42

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Στην Πολιτεία μπορείτε να βρείτε την Λάμψη και το Κοράκι του Στίβεν Κινγκ, εκδόσεις Λιβάνη, με 6,93 ευρώ το καθένα. Αυτό γιατί ο εκδοτικός οίκος κατέβασε στα 9,90 την τιμή των βιβλίων αυτών (και άλλων

Αυτή την εβδομάδα στο crazy sundays του eshop έχει τον Πυροσβεστη του Joe Hill στη μισή τιμη! Στην Πρωτοπορία, το ολοκαίνουριο Βουβό κύμα του Erik Larsson  με 10,74 και Το όνειρο του Μισισιπη του

καντε κατι με αυτον τον bladerunner....επειδη αυτος διαβαζει 200++ μας βαζει σε πειρασμο να αγοραζουμε τα αντιστοιχα...παλι περασα απο παζαρι...τα 2 του hillerman και το ενα του ambrose....αμαν

Posted Images

wordsmith

Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Ελπίζω να αρχίζει από αυτήν την Κυριακή και να μην έχουμε χάσει κανένα. Thanks, μικρέ.

Mr. R.Carter

Ο πολυτελης τομος μαλιστα; Καλα, ποσο θα κοστιζει η εφημεριδα, 30€;; Μακαρι να ειναι οι εκδοσεις του εμποριου αλλα δυσκολο.

BladeRunner

Η προσφορά αρχίζει την Κυριακή που μας έρχεται. Η εφημερίδα θα κάνει ή 4 ευρώ ή 4,25, όχι παραπάνω. Θα το δούμε.

wordsmith

Μάλλον αυτό που θα δίνουν κάθε Κυριακή δε θα είναι ολόκληρο το "Χαμηλές πτήσεις"(αυτό με τα σπουργίτια), αλλά μόνο ο ένας τόμος της σειράς των σπουργιτιών, το "Μπαμπά πετάω", με σκληρό εξώφυλλο. Αλλά και πάλι, αν το αγοράζατε από βιβλιοπωλείο θα έκανε 7,50 ευρώ σύμφωνα με τη βιβλιονέτ, οπότε ας πούμε ότι αξίζει η προσφορά.

Λοιπον,πηρα στα χερια μου το Εθνος με την προσφορα του Αρκα.

Τα πραγματα εχουν οπως τα λεει πιο πανω η wordsmith.Η εφημεριδα κοστιζει 4 ευρω.Η Πολιτεια το "Μπαμπα Πεταω" το εχει στα 6 ευρω,αλλα δεν ειναι hardcover.Οποτε μαλλον θα την τιμησω κι εγω ολη τη σειρα.Αλλωστε το σκληρο εξωφυλλο δειχνει καλυτερα στη βιβλιοθηκη!

• 2 weeks later...

Πήγα σήμερα στο παζάρι στο river west.πολύ καλό με πολύ και καλό υλικό.αρκετά μεγάλο με πολλά νέα διαμαντάκια.όσοι είστε κοντά και όσοι δεν βαριέστε αξίζει μια βόλτα

wordsmith

Πήγα σήμερα στο παζάρι στο river west.πολύ καλό με πολύ και καλό υλικό.αρκετά μεγάλο με πολλά νέα διαμαντάκια.όσοι είστε κοντά και όσοι δεν βαριέστε αξίζει μια βόλτα

Μέχρι πότε είναι;

Στο Μετρό στο Σύνταγμα έχει αυτές τις μέρες ένα μικροπαζάρι με μπιχλιμπιδάκια, ζαχαρωτά και βιβλία προς 5 ευρώ. Τα περισσότερα δεν είναι από αυτά που μας ενδιαφέρουν, αλλά πήρε το μάτι μου και τη σειρά "Uglies"(Uglies-Pretties-Extras κλπ) και το πολύ καλό "Άρθουρ και Τζορτζ" του Τζούλιαν Μπαρνς και κάτι άλλα, νομίζω αστυνομικά. Αν περάσετε, ρίξτε μια ματιά.

Μέχρι πότε είναι;

Στο Μετρό στο Σύνταγμα έχει αυτές τις μέρες ένα μικροπαζάρι με μπιχλιμπιδάκια, ζαχαρωτά και βιβλία προς 5 ευρώ. Τα περισσότερα δεν είναι από αυτά που μας ενδιαφέρουν, αλλά πήρε το μάτι μου και τη σειρά "Uglies"(Uglies-Pretties-Extras κλπ) και το πολύ καλό "Άρθουρ και Τζορτζ" του Τζούλιαν Μπαρνς και κάτι άλλα, νομίζω αστυνομικά. Αν περάσετε, ρίξτε μια ματιά.

νομιζω μεχρι 20/10 ειναι.

Naroualis

Από τιμές τι λέει; Επιπέδου Παζάρι Κλαυθμώνος ή επιπέδου τελευταία μέρα στην έκθεση βιβλίου στο Ζάππειο;

(Σίγουρα θα πάω, αλλά να είμαι ψυχολογικά προετοιμασμένη.)

μεχρι 5-6 ευρω , πολυ φτηνα ειναι λιγα. το διοργανωνει ο ΕΣΕΒΕ οποτε ειναι σαν κλαυθμωνος. αν ειχες παει στο avenue τον ιουλιο ειναι αντιστοιχο αλλα αρκετα μεγαλυτερο.δες στο τοπικ τι αγορασαμε που εγραψα πηρα 11 βιβλια 44 ευρω

Edited by alanon

αρκετα warcraft βγαινουν στα περιπτερα σε μικρο μεγεθος μ ε τιμη 4,9

BladeRunner

Και η σειρά Warhammer: Gotrek & Felix. Τα επόμενα βιβλία που θα κυκλοφορήσουν θα είναι της σειράς Warhammer 40k, και συγκεκριμένα αυτά της σειράς Gaunt's Ghosts (απ'τα οποία έχω τα τρία από τα πέντε).

Τα τρία πρώτα του warhammer τα βρήκα κι εγώ εύκολα και τα πήρα σήμερα.αύριο θα ψάξω για τα αλλά 2 δαίμονες και δράκους.

Και η σειρά Warhammer: Gotrek & Felix. Τα επόμενα βιβλία που θα κυκλοφορήσουν θα είναι της σειράς Warhammer 40k, και συγκεκριμένα αυτά της σειράς Gaunt's Ghosts (απ'τα οποία έχω τα τρία από τα πέντε).

Α, ωραία γιατί είχα σταματήσει τη σειρά του Γκοντ οπότε θα πάρω τώρα τις φθηνές εκδόσεις. Να τα ακούνε αυτά στην Ανούμπις. Δεν θα παίρνανε τα ευρώ μου χωρίς μείωση τιμών λέμε!

wordsmith

Από τιμές τι λέει; Επιπέδου Παζάρι Κλαυθμώνος ή επιπέδου τελευταία μέρα στην έκθεση βιβλίου στο Ζάππειο;

(Σίγουρα θα πάω, αλλά να είμαι ψυχολογικά προετοιμασμένη.)

Είναι ακριβώς το ίδιο με το παζάρι της Κλαυθμώνος, έχει και τις ίδιες ετικέτες. Απλώς το (κορυφαίο) "Όρυξ και Κρέικ" το είχε 4 ευρώ αντί 3 που το είχε η Κλαυθμώνος το χειμώνα. Από Καστανιώτη πολύ λίγα, από Ανούμπις κάτι γίνεται(να πάτε να πάρετε το "Θνητοί Θεοί" ο-πωσ-δή-πο-τε όσοι δεν το έχετε διαβάσει), αλλά πιο πολύ Terry Brooks και τέτοια, α, και το "Τρέμω στο άγγιγμά σου", αν το θέλει κανείς, και το "Ιστορίες Μαγείας και Φαντασίας", που επίσης το συστήνω με χίλια. Τι άλλο; Αρκετά κλασικά σε παλιές εκδόσεις, Ντοστογιέφσκι, Γκόρκι κλπ, αυτό το "Κόναν ο Βάρβαρος" των εκδ. Κατάρτι που λέγαμε στο "Τι διαβάζετε; ", τα γνωστά από Μελάνι, Κέδρο, Introbooks, Παρά Πέντε, Απαγορευμένους Πλανήτες, οδηγούς μαγειρικής, τουριστικούς, διάφορα περί κρίσης και ό,τι θυμάστε από το χειμώνα. Παραλίγο να πάρω τον "Πρίγκηπα των Δράκων" του Στράτου Μελίτη, αλλά μου είχε πέσει η μέση από το κουβάλημα, άσε τις δεκάδες αδιάβαστα που ήδη έχω.

Ελπίζω να έχουν τα ίδια και την επόμενη φορά στην Κλαυθμώνος, γιατί δε μπορώ να ξαναπάω στο River West, μου πέφτει μακριά.

Όλα τα μικρά περιφερειακά παζάρια που κάνει ο εσεβε ίδια είναι απλά της κλαυθμωνος είναι το μεγαλύτερο.στο ριβερ έχει 100 εκδότες και 150.000 βιβλία ενώ της αθήνας 150 εκδότες και 500.000 βιβλία

Σήμερα είχα πάεισ την αγορά με σκοπό να μου κάνω ένα δώρο (σκεφτόμουν το Μαύρο Πύργο 4.5) και πέτυχα στο Public το Uglies του Westerfeld με 5 ευρώ. Λέω οκ, ας το πάρω, φτηνό το έχουν. Τελικά μου κόστισε 2,5 ευρώ στο ταμείο. Δεν κατάλαβα γιατί ( είχα την κάρτα μέλους και περίμενα να το πάρω 4,5 ευρώ) όμως δεν το έψαξα. Ευχαρίστησα κι έφυγα σαν κύριος. :hi:

• 2 weeks later...
Anwrimos23

Για ξενογλωσσα βιβλια

http://www.public.gr...ign-books-promo

Μερικα τα εχει πιο φτηνα κι απο το bookdepository!

Τα Public γενικά τα έχω κατατάξει στα ακριβά βιβλιοπωλεία. όμως στα ξενόγλωσσα απ' ό,τι είδα έχει καλές τιμές και είναι και μια ευκαιρία να εξασκήσουμε τα αγγλικά μας!

Ρε παιδιά άσχετο στις αξιολογήσεις που έχει το public, βλέπω πέφτει πολύ θάψιμο. Αρκετά ενδιαφέροντα βιβλία με 1-2 στην αξιολόγηση. Τρολλάρισμα ή απαιτητικό αναγνωστικό κοινό;

Edited by Anwrimos23
Naroualis

Μου έστειλαν πριν από λίγο αυτό

‎80% σε βιβλία ελαφρώς φθαρμένα των Εκδόσεων της Εστίας, καθημερινά από Δευτέρα έως Παρασκευή 9.00 με 4.00, από τον Εκδοτικό Οίκο της Εστίας, Ευριπίδου 84.

Πρέπει να το έχουν τραβήξει από στάτους του φέισμπουκ. Πάντως το μέρος είναι κοντά στην Πλατεία Κουμουνδούρου.

BladeRunner

Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Έχω μπόλικους τίτλους στα υπόψιν μου!

http://www.facebook.com/permalink.php?id=152126391544642&story_fbid=328045867286026

Βρήκα αυτό το λινκ στο facebook, αλλά είναι από τις 23 Ιουλίου. Να ισχύει ακόμα αυτή η έκπτωση;

Edited by BladeRunner
wordsmith

Μου έστειλαν πριν από λίγο αυτό

‎80% σε βιβλία ελαφρώς φθαρμένα των Εκδόσεων της Εστίας, καθημερινά από Δευτέρα έως Παρασκευή 9.00 με 4.00, από τον Εκδοτικό Οίκο της Εστίας, Ευριπίδου 84.

Πρέπει να το έχουν τραβήξει από στάτους του φέισμπουκ. Πάντως το μέρος είναι κοντά στην Πλατεία Κουμουνδούρου.

Πήγα και δεν αξίζει. Πολύ λίγα, πολύ ανακατεμένα και τίποτα σφφ.

• Like 1