Jump to content

Φθηνά βιβλία-προσφορές

Recommended Posts

Cassandra Gotha

Καλά, :huh: γκρινιάζετε που έχει παζάρια βιβλίου; Πάτε καλά; (Και ποιος σας υποχρεώνει να πάτε, δηλαδή; )

Τοκ τοκ τοκ (δάχτυλο πάνω στον κρόταφο).

• Like 3
  • Replies 730
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• BladeRunner

174

• wordsmith

69

• heiron

43

• Δημήτρης

42

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Στην Πολιτεία μπορείτε να βρείτε την Λάμψη και το Κοράκι του Στίβεν Κινγκ, εκδόσεις Λιβάνη, με 6,93 ευρώ το καθένα. Αυτό γιατί ο εκδοτικός οίκος κατέβασε στα 9,90 την τιμή των βιβλίων αυτών (και άλλων

Αυτή την εβδομάδα στο crazy sundays του eshop έχει τον Πυροσβεστη του Joe Hill στη μισή τιμη! Στην Πρωτοπορία, το ολοκαίνουριο Βουβό κύμα του Erik Larsson  με 10,74 και Το όνειρο του Μισισιπη του

καντε κατι με αυτον τον bladerunner....επειδη αυτος διαβαζει 200++ μας βαζει σε πειρασμο να αγοραζουμε τα αντιστοιχα...παλι περασα απο παζαρι...τα 2 του hillerman και το ενα του ambrose....αμαν

Posted Images

Nihilio

Για οσους ενδιαφερονται, το βιβλιοπωλειο Ποθητος (στη Κανιγγος) βγαζει καμποσα βιβλια σε χαμηλες τιμες και καποια που δε τα βρισκει κανεις σε παζαρια

Επισης, λιγο πιο πανω στη Ζωοδοχου Πηγης ο ιστορικος Ζαμπος σκοτωνει ξενογλωσσα με 3€. Ευκαιρια να συμπληρωσετε οτι του Feist δεν εχει μεταφραστει και οχι μονο

Edited by Nihilio
Mictantecutli

Για οσους ενδιαφερονται, το βιβλιοπωλειο Ποθητος (στη Κανιγγος) βγαζει καμποσα βιβλια σε χαμηλες τιμες και καποια που δε τα βρισκει κανεις σε παζαρια

Επισης, λιγο πιο πανω στη Ζωοδοχου Πηγης ο ιστορικος Ζαμπος σκοτωνει ξενογλωσσα με 3€. Ευκαιρια να συμπληρωσετε οτι του Feist δεν εχει μεταφραστει και οχι μονο

Έχεις να προτείνεις κάτι καλό από τρόμο που είναι στις προσφορές;

Nihilio

Έχεις να προτείνεις κάτι καλό από τρόμο που είναι στις προσφορές;
Δε μπορω να θυμηθω κατι που να μου τραβηξε την προσοχη για τρομο, περα απο τα necroscope 2-5 στο Ζαμπο (στα αγγλικα φυσικα) και το day of the trifids

sample.jpg

Όσοι έχετε πάει, ξέρετε τι λίγο-πολύ έχει; Δηλαδή, έχει γνωστά βιβλία φαντασίας ή κάποια βιβλία κλασικής λογοτεχνίας (ενδιαφέρομαι κυρίως για μοντερνιστικά βιβλία), και αν ναι, οι τιμές πού κυμαίνονται περίπου;

Edited by GeoVa
Electroscribe

Στον Ποθητό έχει τα βιβλία των εκδόσεων Μονόκερως στα 3 ευρώ. Επίσης είδα 1 αντίτυπο από τα Βιβλία του Αίματος ΙΙ και ΙΙΙ (ή ΙV, δεν είμαι σίγουρος), καθώς κι από την Πιο Μακρινή Ακτή και το Τεχανού και κάνα-δυο από τα λιγότερο γνωστά ΕΦ των εκδόσεων Τρίτωνας.

Edited by Electroscribe
Electroscribe

Το παζάρι φέτος μου φάνηκε πως είχε περισσότερους οίκους από άλλες χρονιές και περισσότερα βιβλία ανά οίκο.

Κατά τα άλλα, από Καστανιώτη-Λιβάνη τα γνωστά, οι άλλοι μεγάλοι έλειπαν ή δεν τους εντόπισα, η Εστία το ίδιο. Αίολος-Φανταστικός Κόσμος-Ανούμπις-Οξύ-Μέδουσα-Παρά Πέντε εκεί. Το Οξύ είχε μπόικο και καλό πράμα που δεν έχει ξαναβγάλει, π.χ. Νεκροσκόπος 1-3-4-5

κι εγω μολις γυρισα αλλα νομιζω οτι μονο το οξυ ειχε καλο υλικο. τα υπολοιπα τα ιδια και τα ιδια...

Electroscribe

κι εγω μολις γυρισα αλλα νομιζω οτι μονο το οξυ ειχε καλο υλικο. τα υπολοιπα τα ιδια και τα ιδια...

Τα του φανταστικού είναι κουκιά μετρημένα, ούτως ή άλλως. Αλλά πιο έξω νομίζω πως ήταν καλά φέτος

melkiades

Το παζάρι φέτος μου φάνηκε πως είχε περισσότερους οίκους από άλλες χρονιές και περισσότερα βιβλία ανά οίκο.

Κατά τα άλλα, από Καστανιώτη-Λιβάνη τα γνωστά, οι άλλοι μεγάλοι έλειπαν ή δεν τους εντόπισα, η Εστία το ίδιο. Αίολος-Φανταστικός Κόσμος-Ανούμπις-Οξύ-Μέδουσα-Παρά Πέντε εκεί. Το Οξύ είχε μπόικο και καλό πράμα που δεν έχει ξαναβγάλει, π.χ. Νεκροσκόπος 1-3-4-5

Λευτέρη, τζάμπα υπόσχεσαι μου φαίνεται! Το Σάββατο κάτι έλεγες ότι δεν θα ξαναπάς σε παζάρια, τουλάχιστον όχι σύντομα. :p

Ανουμπις και αιολος και φανταδτικος κοσμος απογοητευση φετος. Ανανεωση σχεδον ανυπαρκτη

Electroscribe

Λευτέρη, τζάμπα υπόσχεσαι μου φαίνεται! Το Σάββατο κάτι έλεγες ότι δεν θα ξαναπάς σε παζάρια, τουλάχιστον όχι σύντομα. :p

Δεν είπα πως δε θα πάω, είπα πως έχω σιχαθεί τη ζωή μου, το οποίο είναι αλήθεια. Παραλίγο να παρατήσω το καλάθι απηυδισμένος και να την κάνω στη μέση της τέντας. Δεν έχω την υπομονή να πάω πάγκο-πάγκο και να σκανάρω βιβλίο-βιβλίο όπως παλιά. Πήρα μόνο κάτι Απαγορευμένους Πλανήτες που μου έλειπαν, δυο μικροσκοπικά βιβλία που χρειάζομαι για τα γραπτά μου και τα Άπαντα του Βουτυρά που τα ζαχαρώνω από φοιτητής.

Κατά τα άλλα, εκτός από την ανθολογία λαϊκού παραμυθιού των εκδόσεων Ποταμός που έλεγα και στο προηγούμενο παζάρι, υπάρχει και η Πανδώρα στο Κογκό για όσους ενδιαφέρονται. Την Παρασκευή ήταν όπως μπαίνεις τέρμα ευθεία

• Like 2

δευτερη και τελευταια βολτα για φετος στο παζαρι με καλη "ψαρια" αυτη τη φορα αν και πολυ περιορισμενος ο χρονος. πηρα τα βιβλια του tad williams απο φανταστικο κοσμο (4 τομοι) 2 βιβλια των εκδοσεων αιωρα με τον αριστοτελη ντεντεκτιβ και το τελευταιες μερες την πομπηιας απο τις εκδοσεις ιμαβλιχος...και του χρονου

Από Tad Williams τι είχε;

Τον θρόνο από δρακόκκαλο και την πέτρα του αποχαιρετισμού σε συνολικά 4 (2+2) τόμους και άλλο ένα με μία γάτα που νομίζω ότι ήταν το tailchaser’s song, αλλά θα σε γελάσω καθώς δεν θυμάμαι τον τίτλο και δεν το έχω διαβάσει.

Anwrimos23

Έστειλα ένα φιλαράκι  πλ. κοτζιά, αλλά δεν μπορούσα να συνεννοηθώ μέσω τηλεφώνου για το τι έχει και μου πήρε 2 Clive Barker, εγώ του ζήτησα να ψάξει για τα βιβλία του αίματος κ αυτός πήρε τα 2 πρώτα που βρήκε μπροστά του: Τα μυστικά της Βαβυλώνας και το Καταραμένο Παιχνίδι, επίσης τον Βασιλιά με τα Κίτρινα-Τσάμπερς. Stephen King μου ειπε δεν είχε τίποτα, αν και τα έψαξε πολύ βιαστικά (10 λεπτά έψαξε).Για τα Μυστικά της Βαβυλώνας στο διαδίκτυο διάβασα άσχημα σχόλια, λένε ότι είναι από τα πιο αδύναμα του συγγραφέα. Πάντως 3 βιβλία 15 ευρώ είναι μια καλή προσφορά για τα ελληνικά δεδομένα. Αν δεν πας μόνος σου να ψάξεις όμως, δε βλέπεις χαΐρι. Για όλους εμάς που είμαστε καταδικασμένοι να ζούμε επαρχία τα παζάρια ακούγονται ως κάτι το πρωτοποριακό και το εξωτικό και εσείς βρε πρωτευουσιάνοι κλαίγεστε που έχει πολλά και τα βαρεθήκατε; Εδώ μόνο public έχει ότι πάρεις 20-25 ευρώ τιμή προσφοράς   :)

Edited by Anwrimos23
BladeRunner

Παιδιά, ελπίζω μόνο να ξέρετε ότι το Έθνος της Κυριακής δίνει κάθε βδομάδα και από ένα βιβλίο του Καζαντζάκη. Την επόμενη Κυριακή έχει την Ασκητική

• Like 3

Δεν είπα πως δε θα πάω, είπα πως έχω σιχαθεί τη ζωή μου, το οποίο είναι αλήθεια. Παραλίγο να παρατήσω το καλάθι απηυδισμένος και να την κάνω στη μέση της τέντας. Δεν έχω την υπομονή να πάω πάγκο-πάγκο και να σκανάρω βιβλίο-βιβλίο όπως παλιά. Πήρα μόνο κάτι Απαγορευμένους Πλανήτες που μου έλειπαν, δυο μικροσκοπικά βιβλία που χρειάζομαι για τα γραπτά μου και τα Άπαντα του Βουτυρά που τα ζαχαρώνω από φοιτητής.

Κατά τα άλλα, εκτός από την ανθολογία λαϊκού παραμυθιού των εκδόσεων Ποταμός που έλεγα και στο προηγούμενο παζάρι, υπάρχει και η Πανδώρα στο Κογκό για όσους ενδιαφέρονται. Την Παρασκευή ήταν όπως μπαίνεις τέρμα ευθεία

Λευτέρη, γι αυτό " τα Άπαντα του Βουτυρά " πόσα έδωσες και αν δεν υπάρχει άλλο πόσο το δίνεις; :D

tsathoggua

Τα Άπαντα του Βουτύρα μου φαίνεται πως βρίσκονται σε εξευτελιστικά χαμηλή τιμή και στην Πολιτεία.

Έχεις δίκιο (για την τιμή) όμως νομίζω πως δεν υπάρχουν οι τελευταίοι τόμοι.

Τα άπαντα του Βουτυρα,ήταν  πραγματικά μια ενδιαφέρουσα σειρά.Δυστυχώς προβλεπόταν να καλυψει δεκατέσσερις τόμους,αλλα κυκλοφόρησαν πέντε,από τις εκδόσεις Σταχυ και Δελφίνι. ( Κυκλοφόρησαν με βάση την χρονολογική τους τάξη).Εγώ τα έχω τιμήσει παλιότερα,και δεν το μετάνιωσα καθόλου.

BladeRunner

Αυτή την Κυριακή η Real News δίνει το Ματωμένα Χώματα, της Διδώς Σωτηρίου.

Και η Καθημερινή δίνει τον πρώτο σκληρόδετο τόμο από τα απομνημονεύματα του Μακρυγιάννη.

• Like 1
Simitsakis

Συνεχίζεται και αύριο το παζάρι στο Ars Nocturna