Jump to content

Φθηνά βιβλία-προσφορές

Recommended Posts

Nihilio

Θα με συγχωρέσετε που ρωτάω εδώ αλλά δεν αξίζει να ανοίξω νέο τοπικ. Απλά ψάχνω για μία προσφορά.

Θέλω να παρω δώρο ένα βιβλίο μαγειρικής του Πετρετζίκη (ένα εχει) που έχει βγάλει αλλά βλέπω οτι εχει 25€ και είπα να ρωτήσω αν υπάρχει πιθανότητα να το βρω σε μεταχειρισμένα σε καλύτερη τιμή πχ στο μοναστηράκι?

Δεν εχω ξαναγοράσει μεταχειρισμένα βιβλία και δεν ξερω καν αν θα το εχει αυτό το βιβλίο ή τέτοιου είδους ή αν έχει τόσο καινούργιες εκδόσεις οπότε είπα να ρίξω μία ερώτηση μην κατέβω άδικα στο κέντρο και ψηθώ μεσα στην ζέστη να ψάχνω για δράκους.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και αν πιστεύετε οτι χαλάει το κονσεπτ του τοπικ πείτε το μου να το σβήσω.

Στο Μοναστηράκι μπορείς να βρεις τα πάντα, αρκεί να περνάς συχνά και να ψάχνεις στα ράφια. Τα βιβλία πηγαινοέρχονται και ποτέ δεν ξέρεις τι θα ξεθάψεις.

• Like 1
  • 2 weeks later...
  • Replies 730
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• BladeRunner

174

• wordsmith

69

• heiron

43

• Δημήτρης

42

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Στην Πολιτεία μπορείτε να βρείτε την Λάμψη και το Κοράκι του Στίβεν Κινγκ, εκδόσεις Λιβάνη, με 6,93 ευρώ το καθένα. Αυτό γιατί ο εκδοτικός οίκος κατέβασε στα 9,90 την τιμή των βιβλίων αυτών (και άλλων

Αυτή την εβδομάδα στο crazy sundays του eshop έχει τον Πυροσβεστη του Joe Hill στη μισή τιμη! Στην Πρωτοπορία, το ολοκαίνουριο Βουβό κύμα του Erik Larsson  με 10,74 και Το όνειρο του Μισισιπη του

καντε κατι με αυτον τον bladerunner....επειδη αυτος διαβαζει 200++ μας βαζει σε πειρασμο να αγοραζουμε τα αντιστοιχα...παλι περασα απο παζαρι...τα 2 του hillerman και το ενα του ambrose....αμαν

Posted Images

BladeRunner

9789602358610.jpg

Στο site της Πρωτοπορίας έχει σε προσφορά το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ Χίλιες διακόσιες ογδόντα μαύρες ψυχές, του Τζιμ Τόμσον (εκδ. Γνώση). Η τιμή προσφοράς είναι από άλλο πλανήτη: 0,90€. Ισχύει από σήμερα μέχρι τις 10/7/2016. Αν όντως ισχύει αυτή η τιμή και δεν είναι λάθος, τρέξτε σήμερα. Βέβαια ακόμα και αν δεν ισχύει αξίζει να το αγοράσετε, αλλά λέμε τώρα...

Edited by BladeRunner
  • Like 2
Γελωτοποιός

9789602358610.jpg

Στο site της Πρωτοπορίας έχει σε προσφορά το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ Χίλιες διακόσιες ογδόντα μαύρες ψυχές, του Τζιμ Τόμσον (εκδ. Γνώση). Η τιμή προσφοράς είναι από άλλο πλανήτη: 0,90€. Ισχύει από σήμερα μέχρι τις 10/7/2016. Αν όντως ισχύει αυτή η τιμή και δεν είναι λάθος, τρέξτε σήμερα. Βέβαια ακόμα και αν δεν ισχύει αξίζει να το αγοράσετε, αλλά λέμε τώρα...

Ισχύει όντως η τιμή! Πήγα και το τσίμπησα. :D

• Like 1
  • 1 month later...
vaggelis

Αν σας αρέσει ο Τόλκιν και οι βιογραφίες να ενημερώσω ότι την Κυριακή 21 Αυγούστου "Το Βήμα" θα δώσει την βιογραφία του Τόλκιν γραμμένη από τον Κόλιν Ντουριέζ. Μαζί με την εφημερίδα κοστίζει, αν δεν κάνω λάθος, 4,25 ευρώ.

• Like 3

Ο ποθητος έχει ανανεωθεί στις προσφορές. Πήρα τη φορμολη του ιντρουντανσον και την τριλογία του μεγάλου Αλεξάνδρου του μανφρεντι με 20 ευρώ σύνολο

• Like 2
Nihilio

Ο ποθητος έχει ανανεωθεί στις προσφορές. Πήρα τη φορμολη του ιντρουντανσον και την τριλογία του μεγάλου Αλεξάνδρου του μανφρεντι με 20 ευρώ σύνολο

Αυτά είναι σημαντικά νεα
BladeRunner

Και είπα ότι αρκετά λεφτά έδωσα και αυτή την βδομάδα (3 βιβλία, 3 κόμικς, κάπου στα 58€ σύνολο), από την επόμενη ξανά. Και έρχεσαι εσύ και λες για νέες προσφορές και Μανφρέντι και τέτοια. Πως να μην κάνω αύριο μια βόλτα αποκεί, μετά την δουλειά;

• 4 weeks later...
Mictantecutli

Στο σάητ του Ποθητού, έχει το "Η συμφωνία" του Μάριου Καρακατσάνη 5 ευρώ. Αλλά για να μην πηγαίνετε τσάμπα στην Κάνιγγος(πήγα και την πάτησα), το έχει μόνο στο κατάστημα Περιστερίου και το παίρνεις από την Κάνιγγος, μόνο μέσω παραγγελίας από την σελίδα τους και αν γράψεις "παραλαβή από το κατάστημα σας στην Κάνιγγος".

Mictantecutli

Πήγε κανένας Ελευθερουδάκη; Μπαζάρ γίνεται σε όλα τα βιβλία, ή σε συγκεκριμένα;

BladeRunner

Πήγε κανένας Ελευθερουδάκη; Μπαζάρ γίνεται σε όλα τα βιβλία, ή σε συγκεκριμένα;

Κάπου είδα ότι ισχύει για όλα τα βιβλία που έχουν διαθέσιμα στο βιβλιοπωλείο τους στην Πανεπιστημίου. Μπορείς να βρεις και καινούργια δηλαδή (αν έχουν αφήσει τίποτα όλοι όσοι πήγαν χθες και προχθές...). Εγώ θα πάω αύριο να δω τι παίζει, από την μια κρατώντας μικρό καλάθι γιατί δεν ξέρω τι βιβλία έχουν μείνει, από την άλλη ελπίζοντας να βρω τίποτα καινούργια που με ενδιαφέρουν. Όπως και να'χει, έπρεπε να είχα πάει την Παρασκευή μετά την δουλειά. Όσο να'ναι, μπορεί να έβρισκα περισσότερα. Τέλος πάντων, έτσι κι αλλιώς πάντα τα βολεύω εγώ :p

• Like 1

Μην κάνετε τον κόπο, δεν έχει μείνει τίποτα αξιόλογο στα Ελληνικά και λίγα πράγματα στα Αγγλικά.

Πήγα και γύρισα με άδεια χέρια, κρίμα ο χρόνος που διέθεσα.

Εγώ πήγα, πήρα 5 βιβλία (όλα στα αγγλικά) με 11 ευρώ. Πήγα την πρώτη μέρα, βέβαια, και ήδη το μισό στοκ είχε φύγει, οπότε δεν νομίζω ότι θα έχει μείνει τίποτα αξιόλογο πλέον.

Την πρώτη μέρα λεηλατούσα άλλο παζάρι ήμουν στην επαρχία και μόλις γύρισα.

BladeRunner

Τίποτα, σαν τις ακρίδες έπεσαν, δεν άφησαν και πολλά πράγματα από λογοτεχνία κλπ. Ίσως αν σας ενδιαφέρει κάνα λεύκωμα, τίποτα ταξιδιωτικοί οδηγοί και βιβλία μαγειρικής, όλο κάτι θα βρείτε. Πάντως άκουσα ότι τις επόμενες μέρες περιμένουν βιβλία που έχουν στις αποθήκες. Κάτι τέτοιο, τέλος πάντων. Εγώ μόνο ένα βιβλίο στ'αγγλικά τσίμπησα, το "Savages", του Don Winslow, με 1,80€. 

Edited by BladeRunner

Και κάποια εκπαιδευτικά ξενόγλωσσα είχε στο πατάρι αν ενδιαφέρεται κανείς ή δίνει εξετάσεις;

Blade χθες πήγες; Μπορεί να διασταυρώθηκαν οι δρόμοι μας!

BladeRunner

Στον Ποθητό στην Κάνιγγος, μεταξύ πολλών άλλων προσφορών, μπορείτε να βρείτε με 5€ το "Οι θησαυροί του βασιλιά Σολομώντα" του Χ. Ρ. Χάγκαρντ (εκδόσεις Καστανιώτη). Μια εξαιρετική περιπέτεια παλαιάς κοπής, στην ίδια κατηγορία με Ιούλιο Βερν, Ρ. Λ. Στίβενσον κ.α. Δική μου κριτική, εδώ.

• 4 weeks later...

Επειδή σήμερα την πάτησα.... Βρήκα στο σαιτ του ποθητου ένα βιβλίο σε προσφορά και πήρα στο κατάστημα στο Μαρούσι να το πάρω... Αμ δε...τα τρία καταστήματα δεν έχουν τους ίδιες προσφορές αλλά συνεργάζονται... Οπότε αν δείτε και πριν πάτε...ρίξτε ένα τηλεφώνημα...

• 3 weeks later...
Mictantecutli

Πέρασα μια βόλτα από το Bookato στην Κηφισίας και έχω να σας πω τα εξής:
Η πόλη 1+2 του Blake Crouch από 6 ευρώ το καθένα

Τα βιβλία του Καρίζι 6 ευρώ
Κούρσα με τον Χάρο- Τζος Μπαζέλ 5 ευρώ
Το όνειρο του Μισισιπη- Τζωρτζ Μάρτιν 6 ευρώ(νομίζω πήρα το τελευταίο)

και αρκετά άλλα που δεν θυμάμαι

• 2 weeks later...
BladeRunner
Από 14 έως 18 Νοεμβρίου έκπτωση 50% σε όλους τους τίτλους της Λογοτεχνίας. Η αγορά μπορεί να γίνει MONO από το βιβλιοπωλείο των εκδόσεων Αλεξάνδρεια (Κωλέττη 31, Εξάρχεια) ή την ιστοσελίδα www.alexandria-publ.gr.

Ενδιαφέρουσα προσφορά των εκδόσεων ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ. Μπορεί να βρει κανείς ωραία λογοτεχνικά βιβλία, ανάμεσα στα οποία και το εξαιρετικό θρίλερ επιστημονικής φαντασίας "Lexicon" του Max Barry. Όλο και κάτι θα τσιμπήσω...

wordsmith

Από 14 έως 18 Νοεμβρίου έκπτωση 50% σε όλους τους τίτλους της Λογοτεχνίας. Η αγορά μπορεί να γίνει MONO από το βιβλιοπωλείο των εκδόσεων Αλεξάνδρεια (Κωλέττη 31, Εξάρχεια) ή την ιστοσελίδα www.alexandria-publ.gr.

Ενδιαφέρουσα προσφορά των εκδόσεων ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ. Μπορεί να βρει κανείς ωραία λογοτεχνικά βιβλία, ανάμεσα στα οποία και το εξαιρετικό θρίλερ επιστημονικής φαντασίας "Lexicon" του Max Barry. Όλο και κάτι θα τσιμπήσω...

Μια ψήφος κι από μένα στο "Lexicon". Είναι πολύ καλό.

Mictantecutli

Έχεις να προτείνεις και κάτι άλλο για να τσεκάρουμε;

BladeRunner

Έχεις να προτείνεις και κάτι άλλο για να τσεκάρουμε;

Δεν έχω κάτι άλλο στο νου μου από τα καινούργια βιβλία (αρκετά από τα παλιά τα βρίσκεις στο παζάρι, στο Μοναστηράκι ή και στην Πολιτεία λίγο φθηνότερα... π.χ. "Η νεκροφόρα με τις ρίγες" του Ross Macdonald ή το "Ο τρίτος αστυφύλακας" του Flann O'Brien -που είναι γαμάτα αμφότερα). Εγώ τώρα τσίμπησα το "Αυτό ειν'όλο" του James Salter. Επίσης έχω αγοράσει κάποια από τα πιο καινούργια τους όταν κυκλοφόρησαν, αλλά δεν τα έχω διαβάσει ακόμα (και πολύ πιθανόν να μην είναι του γούστου σου έτσι κι αλλιώς). Αυτά.

Edited by BladeRunner
  • Like 1
  • 1 month later...
Mictantecutli

Η Πολιτεία είχε προσφορά το Αμερικάνικη ψύχωση του Bret Easton Ellis στα 10,25. Επίσης είδα το Ο υποβολέας του Donato Carisi 7,50 ευρώ για όποιον ενδιαφέρεται

wordsmith

Επίσης από 13/1 αρχίζει το γνωστό παζάρι στην πλατεία Κοτζιά.