Jump to content

Φθηνά βιβλία-προσφορές

Recommended Posts

Δημήτρης

Επίσης από 13/1 αρχίζει το γνωστό παζάρι στην πλατεία Κοτζιά.

Έχετε δει μήπως σε κάποιο παζάρι να υπάρχει Ρόμπερτ Τζόρνταν και Τροχός του Χρόνου;

• Replies 734
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• BladeRunner

174

• wordsmith

69

• heiron

43

• alanon

42

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Αυτή την εβδομάδα στο crazy sundays του eshop έχει τον Πυροσβεστη του Joe Hill στη μισή τιμη! Στην Πρωτοπορία, το ολοκαίνουριο Βουβό κύμα του Erik Larsson  με 10,74 και Το όνειρο του Μισισιπη του

Στο ηλεκτρονικό κατάστημα του ψυχογιυ υπάρχει τρελό παζάρι με βιβλία 2 ευρώ... Παρά πολλά ενδιαφέροντα και αστυνομικα... Ρίξτε μια ματια

Στην Πολιτεία μπορείτε να βρείτε την Λάμψη και το Κοράκι του Στίβεν Κινγκ, εκδόσεις Λιβάνη, με 6,93 ευρώ το καθένα. Αυτό γιατί ο εκδοτικός οίκος κατέβασε στα 9,90 την τιμή των βιβλίων αυτών (και άλλων

Posted Images

Blacksword

Επίσης από 13/1 αρχίζει το γνωστό παζάρι στην πλατεία Κοτζιά.

Έχετε δει μήπως σε κάποιο παζάρι να υπάρχει Ρόμπερτ Τζόρνταν και Τροχός του Χρόνου;

Σε παζάρι όχι και δεν νομίζω ότι θα εμφανιστεί ποτέ αυτή η σειρά. Είχα πετύχει πάντως (πριν 1-2 χρόνια αν θυμάμαι καλά) μερικά από τα βιβλία της σειράς στο βιβλιοπωλείο Mega Bazzar στην Ακαδημίας και τα είχε κάπου 8-10€ τον τόμο.

• Like 1
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Mictantecutli

Η Jemma εχει βαλει σε προσφορα το Υπογεια κινηση του Mamata με 5 ευρω για οποιον ενδιαφερεται

• Like 1
  • 3 weeks later...

Η Πολιτεία έχει το ΚΡΥΦΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ, ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ του ΚING με 4.45 (-65%), αν αγαπάει κανείς το βασιλιά.  :)

• 2 weeks later...

Είδα ότι έπεσε η τιμή στο "Το βιβλίο των παράξενων νέων πραγμάτων" http://www.livanis.gr/%CE%A6%CE%AD%CE%B9%CE%BC%CF%80%CE%B5%CF%81-%CE%9C%CE%B9%CF%83%CE%AD%CE%BB-%CE%A4%CE%BF-%CE%B2%CE%B9%CE%B2%CE%BB%CE%AF%CE%BF-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%BD%CE%AD%CF%89%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD_p-2485906.aspx το οποίο ανήκει στην επιστημονική φαντασία απ οτι φαίνεται.

Mesmer

Για τους κοντοχωριανούς: Παζάρι βιβλίου στην Καβάλα από το Σάββατο 22/4 έως 20/5.

Αν και δεν έχω πολύ χρόνο για διάβασμα τελευταία, λογικά θα περάσω μια βόλτα το Σάββατο το απόγευμα να δω τι παίζει.

post-2199-0-71742200-1492724490_thumb.jpg

• Like 2
Mesmer

Για τους κοντοχωριανούς: Παζάρι βιβλίου στην Καβάλα από το Σάββατο 22/4 έως 20/5.

Εντάξει, πήγα και την έκανα την βόλτα μου. Μικρό ήταν, δεν είχε και πολλά πράγματα. Θυμάμαι πριν από καναδυό χρόνια που είχα ξαναπάει, ήταν αρκετά καλύτερο. Παρόλ' αυτά, τσίμπησα δύο από Πράτσετ, Το χρώμα της μαγείας και τον Θανατηφόρο βοηθό, που το είχα διαβάσει στα Αγγλικά κι επειδή μου είχε αρέσει πολύ θέλω να το διαβάσω κάποια στιγμή και στα Ελληνικά. Ενημερωτικά, είχε τα πέντε πρώτα βιβλία του Δισκόκοσμου από τις εκδόσεις Παρά Πέντε, τα οποία φαίνονται ως εξαντλημένα, αλλά δεν ξέρω πόσο δυσεύρετα είναι.

• Like 1

Εντάξει, πήγα και την έκανα την βόλτα μου. Μικρό ήταν, δεν είχε και πολλά πράγματα. Θυμάμαι πριν από καναδυό χρόνια που είχα ξαναπάει, ήταν αρκετά καλύτερο. Παρόλ' αυτά, τσίμπησα δύο από Πράτσετ, Το χρώμα της μαγείας και τον Θανατηφόρο βοηθό, που το είχα διαβάσει στα Αγγλικά κι επειδή μου είχε αρέσει πολύ θέλω να το διαβάσω κάποια στιγμή και στα Ελληνικά. Ενημερωτικά, είχε τα πέντε πρώτα βιβλία του Δισκόκοσμου από τις εκδόσεις Παρά Πέντε, τα οποία φαίνονται ως εξαντλημένα, αλλά δεν ξέρω πόσο δυσεύρετα είναι.

Δεν είναι και τόσο, τα βρίσκεις στην αποθήκη του παρα πέντε στη Ριζούπολη, αλλά τα στέλνουν και ταχυδρομικώς. (Πριν λίγες μέρες πήρα ό,τι μου έλειπε :) )

• Like 1
Mictantecutli

Στην Πολιτεία έχουν βάλει το "Αναλωμένοι" του Κρόνεμπεργκ με 50% έκπτωση(8,45 ευρώ δηλαδή).

• 3 weeks later...
wordsmith

https://booksandtoys.gr/prosfores-biblion/biblia-ksenis-logotexnias/page-21/?features_hash=1-1-8-EUR

Αυτό εδώ έχει μερικά ενδιαφέροντα βιβλία σε τιμές κάτω από 8 ευρώ, αν ψάξετε. Κάποια του Στίβεν Κινγκ, κάποια Forgotten Realms και 2-3 της Γαλαξιακής Αυτοκρατορίας (Κάκτος).

Και Τζο Χιλ και ένα σωρό άλλα.

• Like 3
Steel Guardian

Δεν ξέρω αν το γράφω αυτό στο σωστό topic, αν όχι ας το μεταφέρει κάποιος moderator στο σωστό μέρος.

Μπορείτε να μου προτείνεται κάποια βιβλιοπωλεία στην Αθήνα, που να έχουν οικονομικά αγγλικά λογοτεχνικά (κυρίως sff) βιβλία;

Blacksword

Δεν ξέρω αν το γράφω αυτό στο σωστό topic, αν όχι ας το μεταφέρει κάποιος moderator στο σωστό μέρος.

Μπορείτε να μου προτείνεται κάποια βιβλιοπωλεία στην Αθήνα, που να έχουν οικονομικά αγγλικά λογοτεχνικά (κυρίως sff) βιβλία;

Αν λες για καινούργια μόνο τα μεγάλα γνωστά βιβλιοπωλεία φέρνουν ξενόγλωσσα (πχ. Cosmotebooks, Public, Πολιτεία, Πρωτοπορία). Τώρα για τιμές είναι ανάλογα το βιβλιοπωλείο. 

• Like 1
  • 4 weeks later...
rolandofgileaad

Οι εκδόσεις Άγρα έχουν προσφορές από σήμερα το μεσημέρι μέχρι Κυριακή, περισσότερες πληροφορίες εδώ:

http://agrapublications.blogspot.gr/p/bazaar-2017.html

Ήταν λίγο λαϊκό προσκήνυμα, πήγα μία ώρα αφότου είχε ανοίξει, παίρνεις εύκολα τα βιβλία, υπάρχει καθυστέρηση στο ταμείο.

BladeRunner

Οι εκδόσεις Άγρα έχουν προσφορές από σήμερα το μεσημέρι μέχρι Κυριακή, περισσότερες πληροφορίες εδώ:

Ήταν λίγο λαϊκό προσκήνυμα, πήγα μία ώρα αφότου είχε ανοίξει, παίρνεις εύκολα τα βιβλία, υπάρχει καθυστέρηση στο ταμείο.

Τι βιβλία είχε ακριβώς; Θυμάσαι τίτλους;

rolandofgileaad

Τι βιβλία είχε ακριβώς; Θυμάσαι τίτλους;

Είχε ότι κυκλοφορεί εν γένει στα βιβλιοπωλεία -50%. Δε θα βρεις δηλαδή εκεί κάποιο εξαντλημένο. Πήρα του Elmore Leonard, Joseph Roth και το Μαπούτσε του Καρύλ Φερέ, έπρεπε να πάρω και τα άλλα 2 του που είχε...Κινήθηκα στα αστυνομικά ή νουάρ αν θες να μάθεις από αυτά, τα άλλα προσπέρασα.

BladeRunner

Είχε ότι κυκλοφορεί εν γένει στα βιβλιοπωλεία -50%. Δε θα βρεις δηλαδή εκεί κάποιο εξαντλημένο. Πήρα του Elmore Leonard, Joseph Roth και το Μαπούτσε του Καρύλ Φερέ, έπρεπε να πάρω και τα άλλα 2 του που είχε...Κινήθηκα στα αστυνομικά ή νουάρ αν θες να μάθεις από αυτά, τα άλλα προσπέρασα.

Καλά, τα περισσότερα βιβλία των εκδόσεων που με ενδιαφέρουν τα έχω ήδη αγοράσει, λίγο έως πολύ. Από Joseph Roth τι είχε ακριβώς; Για πες τίποτα από αστυνομικά/νουάρ. Π.χ. το "Λιβυκή έξοδος" του Topin το πρόσεξες;

rolandofgileaad

Καλά, τα περισσότερα βιβλία των εκδόσεων που με ενδιαφέρουν τα έχω ήδη αγοράσει, λίγο έως πολύ. Από Joseph Roth τι είχε ακριβώς; Για πες τίποτα από αστυνομικά/νουάρ. Π.χ. το "Λιβυκή έξοδος" του Topin το πρόσεξες;

Roth είχε τα Βερολινέζικα χρονικά, κάλπικο ζύγι, κρύπτη των Καπουτσίνων και Ιώβ και ο θρύλος του Άγιου Πότη. Ellroy είχε μόνο τα σκοτάδια μου, Patricia Highsmith-Ρίπλεϋ, George Simenon, Πρηνής θέση του σκοπευτή. Καρύλ Φερέ μόνο το Μαπούτσε ήταν στο 50%, πήρα τηλέφωνο μήπως έπαιρνα και τα άλλα 2 αλλά δεν έχουν έκπτωση ως πιο καινούργια.

Λιβυκή έξοδο δεν το πρόσεξα αν υπήρχε.

• Like 1
  • 3 weeks later...
rolandofgileaad

Το βιβλιοπωλείο best booκ hunters, Ζωοδόχου πηγής 41 στο κέντρο της Αθήνας, έχει σήμερα και αύριο έκπτωση σε βιβλία του από 30-50 έως 80%.

• Like 2