Jump to content
Tattoman

Φθηνά βιβλία-προσφορές

Recommended Posts

alanon

από παζαρι σημερα...να ναι καλα ο Bladerunner

*Φίλιπ Μάγιερ - Αμερικάνικη σκουριά (Καστανιώτης).
*Μαξ Μπάρι - Lexicon (Αλεξάνδρεια).
*Κλερ Νορθ - Οι πρώτες δεκαπέντε ζωές του Χάρι Όγκοστ (Αλεξάνδρεια).
*Φέρντιναντ Φον Σίραχ - Έγκλημα (Νεφέλη).
*Μάργκαρετ Άτγουντ - Το παιδί της τρικυμίας (Μεταίχμιο).
*Τζάνετ Γουίντερσον - Το χάσμα του χρόνου (Μεταίχμιο).
*Μπονίνι/Ντε Κατάλντο - Suburra (Εστία)
*Μάικλ Οντάατζε - Το τραπέζι της γάτας (Πατάκης)

Edited by alanon
  • Like 2

Mictantecutli
5 hours ago, alanon said:

από παζαρι σημερα...να ναι καλα ο Bladerunner

*Φίλιπ Μάγιερ - Αμερικάνικη σκουριά (Καστανιώτης).
*Μαξ Μπάρι - Lexicon (Αλεξάνδρεια).
*Κλερ Νορθ - Οι πρώτες δεκαπέντε ζωές του Χάρι Όγκοστ (Αλεξάνδρεια).

Μπορεις να μου πεις τις τιμες για αυτα; 

alanon
1 hour ago, Mictantecutli said:

Μπορεις να μου πεις τις τιμες για αυτα; 

Max 5 ευρώ... Τους έβγαλα τις ετικέτες. Η σκουριά είναι λίγο κρυμμένη... Στην πίσω πλευρά των βιβλίων του Καστανιώτη 

Edited by alanon
  • Thanks 1

alanon

επειδη έκανα αλλη μια βολτα από το παζαρι και πηρα καποια ακομα που προτεινε ο bladerunner....φλογοβόλα και τρελοφακελος τα βρηκα οριακα...δεν ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και αλλα αντιτυπα

Edited by alanon

vaggelis

Η εφημερίδα "Το Βήμα" σήμερα έδινε σε προσφορά το βιβλίο "Μαουτχάουζεν" του Ιάκωβου Καμπανέλλη. Την άλλη Κυριακή θα έχει το "Η χαμένη άνοιξη" του Στρατή Τσίρκα και αν  έχω καταλάβει σωστά, κάθε Κυριακή θα έχει και ένα βιβλίο κλασικής ελληνικής λογοτεχνίας

• Like 1

wordsmith

Σήμερα και μέχρι το βράδυ στο μετρό Άγιος Ιωάννης θα έχει ένα παζάρι σαν αυτά που γίνονται στις θρησκευτικές γιορτές, αλλά αυτό περιλαμβάνει 3 πάγκους με βιβλία 3-5 ευρώ περίπου. Θα βρείτε με 5 ευρώ το "Δυο χρόνια, οχτώ μήνες και είκοσι οχτώ νύχτες" του Σάλμαν Ρούσντι (που το διάβασα πρόσφατα και είναι καλό έως εντυπωσιακό), τη "Σάλπιγγα της Αποκάλυψης του Κων. Γρίβα (την καινούργια έκδοση, με το κόκκινο εξώφυλλο), την "Έμμα" της Τζέιν Όστιν, τις "Μικρές κυρίες", το "Φάντασμα της όπερας", το "Άκου, ανθρωπάκο", το "Σκύλο των Μπάσκερβιλ" και αυτό. Επίσης τα γνωστά του Λιβάνη, αστυνομικά, αισθηματικά, "Τα χειροποίητα" της Έλενας Ακρίτα από Διόπτρα, το "Λουλούδι της ερήμου" της Γουόρις Ντίρι κλπ κλπ.

• Like 1

Βασίλης
On 5/18/2019 at 3:06 PM, Δημήτρης said:

Σε Πρωτοπορία Θεσσαλονίκης έχει προσφορά την τριλογία του Μ. Αλεξάνδρου του Β. Μ. Μανφρέντι. Πακέτο στα 7,75 ευρώ.

Τίιιιι! Κατάρα! Κι εγώ πριν ένα χρόνο ξηλώθηκα για τα καλά...:ranting:

Δημήτρης

Ξέρεις πως έχουν τα πράγματα. Μπορούμε να παρακολουθούμε και να ενημερωνόμαστε για τα περισσότερα, όχι για όλα. Και εγώ την έχω πατήσει πρόσφατα σε βιβλίο του Σαμ Σέπαρντ. Με μικρή απόκλιση ευτυχώς. 

Βασίλης

Τα είχα πάρει στο αεροδρόμιο θυμάμαι. Πλήρωσα τα μαλλιοκέφαλά μου και τα κουβάλησα πήγαινε - έλα στην Γερμανία. Καλά να πάθω...

Άξιζαν όμως...

• Like 1

BladeRunner
Posted (edited)

Προσφορά -50% σε επιλεγμένα βιβλία των εκδόσεων EUROBOOKS, για περιορισμένο αριθμό αντιτύπων και όσο διαρκούν τα μέτρα περιορισμού της κυκλοφορίας ελέω Κορωνοϊού. Μπορείτε να τα παραγγείλετε ηλεκτρονικά από την ιστοσελίδα του βιβλιοπωλείου ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ, αλλά και από την ιστοσελίδα των εκδόσεων.

Αυτά είναι τα βιβλία της προσφοράς:

*Jean-Roch Coignet - 17 χρόνια στην παλαιά φρουρά του Ναπολέοντα
*Albrecht Wacker - Ελεύθερος σκοπευτής στο Ανατολικό Μέτωπο
*Charles Henderson - Ελεύθερος σκοπευτής στο Βιετνάμ
*Saburo Sakai - Σαμουράι! (ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΤΟ!!)
*Herbert A. Werner - Σιδερένια φέρετρα
*Victor Suvorov - Στάλιν: Το μεγάλο σχέδιο
*Gerry Bradley/Brian Feeney - Στην υπηρεσία του IRA
*Erwin Rommel - Το πεζικό επιτίθεται

Edited by BladeRunner
  • Like 4

Δημήτρης
Posted (edited)
On 3/29/2020 at 2:51 PM, BladeRunner said:

Προσφορά -50% σε επιλεγμένα βιβλία των εκδόσεων EUROBOOKS, για περιορισμένο αριθμό αντιτύπων και όσο διαρκούν τα μέτρα περιορισμού της κυκλοφορίας ελέω Κορωνοϊού. Μπορείτε να τα παραγγείλετε ηλεκτρονικά από την ιστοσελίδα του βιβλιοπωλείου ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ, αλλά και από την ιστοσελίδα των εκδόσεων.

Α ωραία, ευχαριστώ για την πληροφορία! Χτύπησα αυτά :)

Edited by Δημήτρης
  • Like 3

BladeRunner
15 hours ago, Δημήτρης said:

Α ωραία, ευχαριστώ για την πληροφορία! Χτύπησα αυτά :)

Ωραίος! Ε, ήμουν σίγουρος ότι όλο και κάποιοι θα ενδιαφερόντουσαν για τη συγκεκριμένη προσφορά, ανάμεσα στους οποίους και εσύ :) Τα τέσσερα πρώτα βιβλία της λίστας τα είχα αγοράσει εδώ και καιρό (με καλές εκπτώσεις βέβαια, αλλά όχι τόσο φθηνά), οπότε από την προσφορά τίμησα το "Σιδερένια φέρετρα" και το "Το Πεζικό επιτίθεται".

• Like 1

yanni

Σαμουράι, Σιδερένια φέρετρα, Ελεύθερος σκοπευτής στο ανατολικό μέτωπο.

Εκμεταλλευόμενος την προσφορά των εκδόσεων και τις πληροφορίες του blade runner!

• Like 2

Iceman
On 3/29/2020 at 2:51 PM, BladeRunner said:

*Jean-Roch Coignet - 17 χρόνια στην παλαιά φρουρά του Ναπολέοντα
*Albrecht Wacker - Ελεύθερος σκοπευτής στο Ανατολικό Μέτωπο
*Herbert A. Werner - Σιδερένια φέρετρα
*Victor Suvorov - Στάλιν: Το μεγάλο σχέδιο
*Gerry Bradley/Brian Feeney - Στην υπηρεσία του IRA
*Erwin Rommel - Το πεζικό επιτίθεται

Να κάνω μια ερώτηση;Γνωρίζεται σε τι κατάσταση είναι τα συγκεκριμένα βιβλία;Δλδ είναι μεταχειρισμένα(β χέρι) ή καινούργια;

Ευχαριστώ

BladeRunner
3 hours ago, Iceman said:

Να κάνω μια ερώτηση;Γνωρίζεται σε τι κατάσταση είναι τα συγκεκριμένα βιβλία;Δλδ είναι μεταχειρισμένα(β χέρι) ή καινούργια;

Ευχαριστώ

Είναι σίγουρα καινούργια και αμεταχείριστα. Από κει και πέρα, εγώ επειδή είμαι περίεργος ζήτησα να μην έχουν τσακίσεις στη ράχη ή το εξώφυλλο (όσο να'ναι κάποιο αντίτυπο μπορεί να έχει χτυπηθεί στην αποθήκη, κατά τη μεταφορά κλπ), και μου ήρθαν του κουτιού! Και, μάλιστα, έτυχε να έρθουν πάρα πολύ γρήγορα!

• Like 1

Iceman
1 hour ago, BladeRunner said:

Είναι σίγουρα καινούργια και αμεταχείριστα. Από κει και πέρα, εγώ επειδή είμαι περίεργος ζήτησα να μην έχουν τσακίσεις στη ράχη ή το εξώφυλλο (όσο να'ναι κάποιο αντίτυπο μπορεί να έχει χτυπηθεί στην αποθήκη, κατά τη μεταφορά κλπ), και μου ήρθαν του κουτιού! Και, μάλιστα, έτυχε να έρθουν πάρα πολύ γρήγορα!

Γι αυτόν ακριβώς τον λόγο ρώτησα.Είμαι πολύ παράξενος στην αγορά των βιβλίων(αν σε έναν πάγκο υπάρχουν 10 αντίτυπα του βιβλίου θα τα κοιτάξω όλα και θα καταλήξω στο πιο άρτιο...)

Ευχαριστώ για την απάντηση.

• Like 1

yanni

Σε άριστη κατάσταση παρέλαβα τα βιβλία των εκδόσεων Eurobooks. Του κουτιού!

• Like 1

BladeRunner
10 hours ago, Iceman said:

Γι αυτόν ακριβώς τον λόγο ρώτησα.Είμαι πολύ παράξενος στην αγορά των βιβλίων(αν σε έναν πάγκο υπάρχουν 10 αντίτυπα του βιβλίου θα τα κοιτάξω όλα και θα καταλήξω στο πιο άρτιο...)

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Κοίτα να δεις, ακριβώς το ίδιο κάνω και 'γω. Και ειδικά με τις νέες κυκλοφορίες. Βέβαια, όταν παραγγέλνεις ηλεκτρονικά, βασίζεσαι σε άλλους (τόσο στους βιβλιοπώλες, όσο και στις μεταφορικές εταιρείες), αλλά τι να κάνεις. Άλλωστε, στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι βιβλία με 50% έκπτωση, οπότε προσωπικά έτσι κι αλλιώς ήμουν διατεθειμένος να κάνω κάποιες μικρές παραχωρήσεις. Ειδικά τα πέντε πρώτα βιβλία της λίστας δύσκολα θα τα βρεις σε καλύτερη προσφορά στο μέλλον.

• Like 1

rush
Posted (edited)

Υπάρχει μία προσφορά από τις εκδόσεις μεταίχμιο, αν παραγγείλεις από την σελίδα των εκδόσεων (μόνο για ηλεκτρονικές αγορές ισχύει) δυο βιβλία επιλέγεις ένα ακόμα ως δώρο από μια λίστα που είναι αναρτημένη.

Edited by rush

Δημήτρης

Η Real news έχει σήμερα τον Ασπροδόντη του Τζακ Λόντον. Ευκαιρία είναι για όποιον δεν το έχει και τον ενδιαφέρει. 

• Like 3

rush

Είδα ότι έχει προσφορές στα public ειδικά στις δικές τους εκδόσεις (Public Βιβλιοθήκη) έχει καλές εκπτώσεις.

Edited by rush
  • Like 1

BladeRunner
22 hours ago, rush said:

Είδα ότι έχει προσφορές στα public ειδικά στις δικές τους εκδόσεις (Public Βιβλιοθήκη) έχει καλές εκπτώσεις.

Έκπτωση 50% για την ακρίβεια. Προτείνω με χίλια το καταπληκτικό "Hell's Angels" του φοβερού Χάντερ Τόμσον, τα "Οι κλέφτες" και "Ο δολοφόνος μέσα μου" του εξίσου φοβερού Τζιμ Τόμσον, φυσικά το κλασικό "Ψυχώ" του Ρόμπερτ Μπλοχ, καθώς και τα παλπ διαμαντάκια "Ρέκβιεμ για έναν γκάγκστερ", "Εγώ, ο τιμωρός" και "Ο νόμος της Μαφίας". Εδώ που τα λέμε, και τα υπόλοιπα είναι πολύ καλά και για όλα τα γούστα. Γενικά έχει ωραίους τίτλους σε πολύ καλές τιμές, είναι σίγουρα πολύ καλή ευκαιρία για όσους δεν τα έχουν. Μπορείτε να τα δείτε όλα μαζεμένα, εδώ.

• Like 2

rush
43 minutes ago, BladeRunner said:

Έκπτωση 50% για την ακρίβεια. Προτείνω με χίλια το καταπληκτικό "Hell's Angels" του φοβερού Χάντερ Τόμσον, τα "Οι κλέφτες" και "Ο δολοφόνος μέσα μου" του εξίσου φοβερού Τζιμ Τόμσον, φυσικά το κλασικό "Ψυχώ" του Ρόμπερτ Μπλοχ, καθώς και τα παλπ διαμαντάκια "Ρέκβιεμ για έναν γκάγκστερ", "Εγώ, ο τιμωρός" και "Ο νόμος της Μαφίας". Εδώ που τα λέμε, και τα υπόλοιπα είναι πολύ καλά και για όλα τα γούστα. Γενικά έχει ωραίους τίτλους σε πολύ καλές τιμές, είναι σίγουρα πολύ καλή ευκαιρία για όσους δεν τα έχουν. Μπορείτε να τα δείτε όλα μαζεμένα, εδώ.

Χθες τα πέτυχα και σε μεγαλύτερη έκπτωση άλλα τα πήγαν πάλι στο 50%, σίγουρα πολύ καλή ευκαιρία, όσα αναφέρεις τα έχω στην παραγγελία που έκανα εκτός από κάποια που τα έχω. Συμφωνώ έχουν εκδώσει ωραίους τίτλους.

Edited by rush
  • Like 1

BladeRunner
14 hours ago, rush said:

Χθες τα πέτυχα και σε μεγαλύτερη έκπτωση άλλα τα πήγαν πάλι στο 50%, σίγουρα πολύ καλή ευκαιρία, όσα αναφέρεις τα έχω στην παραγγελία που έκανα εκτός από κάποια που τα έχω. Συμφωνώ έχουν εκδώσει ωραίους τίτλους.

Η πλάκα είναι ότι μόλις ξαναμπήκα για να δω τα βιβλία και δεν έχουν πλέον ούτε το 50% έκπτωση, τα περισσότερα έχουν μονάχα την κλασική έκπτωση 10% και κάποια άλλα δεν έχουν καν έκπτωση. Τι άλλαξε από χθες; 😛 

• Like 1