Jump to content

Φθηνά βιβλία-προσφορές

Recommended Posts

Πολλα βιβλια βγαινουν σε προσφορα και πας σε μαγαζι και τα βρισκεις σε τιμη ανευ προσφορας,δυστυχως.

• Replies 729
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• BladeRunner

174

• wordsmith

69

• heiron

43

• Δημήτρης

42

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Στην Πολιτεία μπορείτε να βρείτε την Λάμψη και το Κοράκι του Στίβεν Κινγκ, εκδόσεις Λιβάνη, με 6,93 ευρώ το καθένα. Αυτό γιατί ο εκδοτικός οίκος κατέβασε στα 9,90 την τιμή των βιβλίων αυτών (και άλλων

Αυτή την εβδομάδα στο crazy sundays του eshop έχει τον Πυροσβεστη του Joe Hill στη μισή τιμη! Στην Πρωτοπορία, το ολοκαίνουριο Βουβό κύμα του Erik Larsson  με 10,74 και Το όνειρο του Μισισιπη του

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 22ο ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΟΥ 2018 ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΑΘΗΝΑΣ 19 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ – 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017 Ανοιχτά καθημερινά, Σάββατα και Κυριακές από 9 πρωί έως 9 βράδυ 200 εκ

Posted Images

Παρατηρητής

Πολλα βιβλια βγαινουν σε προσφορα και πας σε μαγαζι και τα βρισκεις σε τιμη ανευ προσφορας,δυστυχως.

Όντως. Αυτό συνήθως συμβαίνει σε μικρά βιβλιοπωλεία που έχουν αγοράσει τους χ-τίτλους με την παλιά τιμή.

BladeRunner

Οι εκδόσεις Anubis έχουν σε ειδική τιμή, το Wanted, το graphic novel σε σενάριο Mark Millar και σχέδιο J.G. Jones. 9,90 ευρώ αρχική τιμή αυτή τη στιγμή(παλιότερα έκανε πάνω από 18 ευρώ!), και έκπτωση από τα γνωστά βιβλιοπωλεία του κέντρου. Το αγόρασα δίχως δεύτερη σκέψη.

trillian

Εκτός από το Wanted, ακολουθεί μια λίστα των υπόλοιπων graphic novels της Anubis που κυκλοφορούν με μειωμένη τιμή :) (οι τιμές είναι λιανικής, με ΦΠΑ):

1453 > € 19,90

30 Μέρες Νύχτα > € 9,90

Halo > € 9,90

Heroes > € 19,90

Lovecraft > € 9,90

Στη Σκιά του Έντγκαρ Άλαν Πόε > € 9,90

Witchblade > € 9,90

The Sandman: Αιώνιες Νύχτες > € 19,90

Dragonlance Chronicles #1 (α κ' β τόμος) > € 9,90

Dragonlance Chronicles #2 (α κ' β τόμος) > € 9,90

και τα manga:

Dystopia > € 4,90

Ysquare > € 4,90

Jibun Jishin > € 4,90

• 1 month later...

Πηρα απο την Πρωτοπορια τους 2 τομους Abarat(σετ) του Clive Barker--- 9.90 €

και τον Πολεμο των Κοσμων του Γουελς --- 3 €.

Επισεις πηρα 2 βιβλια απτις εκδωσεις Μινωας 4.5 € το ενα.(Μαλλον βαζει λουκετο στις κατηγοριες φαντασια,μυστιριο-θριλερ κτλ)

• 3 weeks later...
gregacm

Μολις ειδα διαφημιση του περιοδικου TV Zapping που προσφερει καθε βδομαδα ενα βιβλιο των εκδοσεων Bell.Ντιν Κουντζ,Τζεημς Πατερσον και λοιποι κυριοι!Μονο που δεν συγκρατησα το αντιτιμο!Μαζι με αυτα που δινουν Βημα και Κυριακατικη,θα βρισκομαστε σε δουλεια ολο το καλοκαιρι!:book:

BladeRunner

Από αυτά που είδα, έχω τα περισσότερα! Πάντως, τα Bell τα βρίσκεις και στο Μοναστηράκι στη μισή τιμή τα καινούργια, και με 1-2 ευρώ τα παλιά... Τώρα αν κυκλοφορήσει κάποιο που δεν το έχω, είναι ενδιαφέρον και σε λογική τιμή, θα το πάρω... Τη σειρά του Βήματος με τις ελληνικές αστυνομικές ιστορίες, θα την τιμήσω ΟΛΗ, φυσικά, γιατί έχει ενδιαφέροντα βιβλία, και καλό είναι να έχω και Έλληνες συγγραφείς στη βιβλιοθήκη μου. Το πρώτο βιβλίο, το Νυχτερινό Δελτίο, το πήρα. Η έκδοση πολύ απλή, αλλά για τα λεφτά που το δίνουν, είναι μια χαρά. Δεν μετράει τόσο η βιβλιοδεσία, όσο το περιεχόμενο. Επίσης, η Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία θα βγάλει κάποια βιβλία Ελλήνων συγγραφέων. Και το Έθνος επίσης, σύγχρονους Έλληνες συγγραφείς. Τι πάθανε όλοι τους;

edit: Η σειρά της Ελευθεροτυπίας, είναι με 10 σύγχρονους κορυφαίους Έλληνες συγγραφείς:

01. Μένης Κουμανταρέας - Η Συμμορία της άρπας(3 Ιουλίου)

02. Ευγενία Φακίνου - Γάτα με πέταλα(10 Ιουλίου)

03. Σπύρος Πλασκοβίτης - Πόλη(17 Ιουλίου)

04. Γιώργος Μανιώτης - Ρεπερτόριο της άνοιξης(24 Ιουλίου)

05. Λένα Κιτσοπούλου - Νυχτερίδες(31 Ιουλίου)

06. Αλέξανδρος Κοτζιάς - Σοκάκι(7 Αυγούστου)

07. Αλέξης Σταμάτης - Ο έβδομος ελέφαντας(14 Αυγούστου)

08. Βαγγέλης Ραπτόπουλος - Φίλοι(21 Αυγούσοτ)

09. Έρση Σωτηροπούλου - Ζιγκ-ζαγκ στις νεραντζιές(28 Αυγούστου)

10. Σωτήρης Δημητρίου - Ν'ακούω καλά τ'όνομά σου(4 Σεπτεμβρίου)

Edited by BladeRunner
jjohn

καλά και η ορίτζιναλ έκδοση του Νυχτερινού Δελτίου είναι εχμ χάλια αλλά σαν βιβλίο είναι καλό

θα πάρω σίγουρα πολλά από το βήμα(αν και οι άμπαλοι δεν βγάζουν και μία λίστα να ξέρουμε τι να περίμενουμε)

και μπορεί κανένα από το tv zapping(είδικα άμα δίνει κόννελι που άκουσα πως είναι καλός)

εδιτ: η γυναίκα συγγραφέας που θα δώσει το βήμα είναι η Αθηνά Κακούρη αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο θα δώσει

Edited by joidv
gregacm

Περασα απο το περιπτερο της γειτονιας πριν απο λιγο και εψαξα να βρω το TV Zapping για να παρω το βιβλιο,αλλα τζιφος.Δεν υπηρχε τιποτα μεσα,εκτος απο 1-2 ενθετα αλλου ειδους.Οταν ρωτησα τον περιπτερα μηπως το δινουν ξεχωριστα,δεν ειχε ιδεα.Μηπως αρχιζει απο την επομενη βδομαδα η προσφορα?Μπα!Χλωμο το κοβω.Θα κοιταξω και αλλου.Τελικα πηρε το ματι μου μια στοιβα με βιβλια που τιτλοφορουνταν "Συλλογη Βραβεια Νομπελ" απο εκδοσεις Καστανιωτη.Τσιμπησα το Κατα Ιησουν Ευαγγελιον του Σαραμαγκου με 2,90!:lol:

Blade,εσυ που κατεχεις,μηπως εχεις και τη λιστα με τα βιβλια που θα δωσει το TV Zapping?

heiron

Αυτα με τους βραβευμενους με Νομπελ ειναι η σειρα που βγηκε πριν κανα χρονο ξερω γω με γυρω στα 6 ευρω.Προφανως τωρα σκοτωνουν οτι εχει ξεμεινει.Πλεον δε τα βρισκω σε περιπτερα αλλα σε καποια βιβλιοπωλεια εχουν αρκετα.

Darkchilde

καλά και η ορίτζιναλ έκδοση του Νυχτερινού Δελτίου είναι εχμ χάλια αλλά σαν βιβλίο είναι καλό

θα πάρω σίγουρα πολλά από το βήμα(αν και οι άμπαλοι δεν βγάζουν και μία λίστα να ξέρουμε τι να περίμενουμε)

και μπορεί κανένα από το tv zapping(είδικα άμα δίνει κόννελι που άκουσα πως είναι καλός)

Μια χαρά εμένα μου φάνηκε. Απλά δεν είναι η έκδοση που χρυσοπληρώνεις με τις τεράστιες γραμματοσειρές, και το χαρτί που ζυγίζει έναν τόνο. Είναι σαν mass market paperback. Προσωπικά το προτιμώ, διότι πιάνει λιγότερο χώρο, έχει ανθρώπινη γραμματοσειρά, και δεν πληρώνω φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

gregacm

Αυτα με τους βραβευμενους με Νομπελ ειναι η σειρα που βγηκε πριν κανα χρονο ξερω γω με γυρω στα 6 ευρω.Προφανως τωρα σκοτωνουν οτι εχει ξεμεινει.Πλεον δε τα βρισκω σε περιπτερα αλλα σε καποια βιβλιοπωλεια εχουν αρκετα.

Μπα,ακομα 6 ευρω εχουν,απλως αυτο που πηρα εγω ηταν σε τιμη γνωριμιας!Μπουχαχα!Ειπα να παρω και το Για ποιον χτυπα η καμπανα του Χεμινγουεϊ,αλλα το αφησα για αλλη φορα.Σιγα μην τα αγοραζει κανενας αλλος εδω περα!

BladeRunner

Λοιπόν, τα επόμενα βιβλία που θα κυκλοφορήσει το Βήμα, είναι τα εξής:

-Γιάννης Μαρής - Το κόκκινο βάζο(2 Ιουλίου)

-Νίκος Φώσκολος - Αστυνομικές ιστορίες(10 Ιουλίου)

-Αθηνά Κακούρη - Κυνηγός Φαντασμάτων(17 Ιουλίου)

-Φίλιππος Φιλίππου - Το χαμόγελο της Τζοκόντα(24 Ιουλίου)

-Ανδρέας Αποστολίδης - Εγκλήματα στην Πανσιόν Απόλλων(31 Ιουλίου)

@ gregacm

Μερικά βιβλία που πρόσεξα από αυτά που δίνει το TV Zapping, είναι τα εξής:

Michael Connelly - Αναπάντητα μηνύματα(αυτό πήρα μάλιστα)

Michael Connelly - Το χαμένο φως(αυτό το έχω, και μάλιστα το έχω διαβάσει. Πολύ καλό!)

Martin Cruz Smith - Λύκοι και σκύλοι(αυτό το θέλω, αλλά δεν το βρήκα. Θα το βρω, που θα μου πάει...)

James Patterson - Οι γέφυρες του Λονδίνου(το έχω διαβάσει, αρκετά μέτριο...)

James Patterson - Το 1ο έγκλημα

James Patterson - Μήνας του μέλιτος

Craig Russell - Αιμάτινος Άγγελος

Tess Gerritsen - Ο Χειρουργός

Barbara Wood - Το τραγούδι της Γης

Peter Abrahams - Λήθη(αυτό το έχω)

Peter Straub - Στο σκοτεινό δωμάτιο

Robert Ludlum - Σχέδιο Κασσάνδρα(το έχω διαβάσει. Όχι και τόσο καλό, π.χ. σαν το Χειρόγραφο του Τσάνσελορ)

Maeve Binchy - Νύχτες βροχής και αστεριών

Philip Margolin - Η ωραία κοιμωμένη

Judith Gould - Μια Παριζιάνικη ιστορία

Nicky Pellegrino - Η γεύση της ζωής

Υπόψιν ότι το περιοδικό μαζί με το βιβλίο, κάνει 4.90 ευρώ. 1.50 ευρώ το περιοδικό, και 3.40 το βιβλίο. Στο Μοναστηράκι αυτά τα Bell τα βρίσκεις στη μισή τιμή(αλλά αν αγοράσεις μπόλικα βιβλία σου κόβουν κάτι παραπάνω, για στρογγυλοποίηση). Αλλά η προσφορά του περιοδικού είναι καλή.

Edited by BladeRunner
gregacm

Thanks Blade.Το θεμα ειναι οτι δεν μενω Αθηνα οποτε μια χαρα μου κανει και η προσφορα του περιοδικου.

Nihilio

To Σκοτεινό Δωμάτιο του Στράουμπ προτείνεται ανεπιφύλλακτα αν και... είναι νομίζω το 5ο βιβλίο σειράς (πιο πριν είναι τα Κόκο-Mystery-The Throat-Χαμένο Αγόρι Χαμένο κορίτσι) και άμεσα συνδεδεμένο με το αμέσως προηγούμενο. Τα Mystery και The Throat δεν έχουν μεταφραστεί στα ελληνικά πάντως.

• 3 weeks later...
BlackCatGirl

Γιωργο (Tattoman), αψογη ιδεα topic...Εξαιτιας της συζητησης αυτης, σας βρηκα στο Google..:)

Μολις αγορασα το Βημα που σημερα δινει το "Κυνηγος Φαντασματων"...(Να σαι καλα BladeRunner)good.gif

Αυτο που δε ξερω..-και ας με φωτισει αν γνωριζει καποιος-, ειναι τη σειρα των βιβλιων στο tv zapping...Σημερα ειδα οτι, για την ιδια ημερομηνια (τη σημερινη) το περιοδικο δινει 2 διαφορετικα (τα "Χανιμπαλ, η αρχη του κακου" και "Φονοι στο...." -δε θυμαμαι-)..δε ξερω μαλιστα αν δινει κ παραπανω απο 2 επιλογες καθε κυριακη..

Εγω ενδιαφερομαι για το Σκοτεινο δωματιο....Ξερει καποιος κατι παραπανω??hmm.gifhmm.gif

Edited by BlackCatGirl
Anwrimos23

Παιδιά, το περιοδικό Sonik δίνει δώρο ένα βιβλίο των εκδόσεων ΟΞΥ, δυστυχώς δεν γνωρίζω ποιο είναι...

Edited by Anwrimos23
Παρατηρητής

Παιδιά, το περιοδικό Sonik δίνει δώρο ένα βιβλίο των εκδόσεων ΟΞΥ, δυστυχώς δεν γνωρίζω ποιο είναι...

Nihilio, σου λέει κάτι;;-)

Είναι το κόμικ Hellraiser (ναι ναι Μπάρκερ!) από εκδόσεις ΟΞΥ. Συμφέρει να το πάρετε με το περιοδικό αφού θα σας κοστίσει μόνο 6 ευρώ. Η κανον ική τιμή του κόμικ είναι 29 ευρώ οπότε. ένα θέλετε να το αποκτήσετε, κάντε γρήγορα.

BladeRunner

Μάλλον κυκλοφόρησε το τεύχος Ιουλίου με τα δυο βινύλια μέσα, γιατί αυτό με το βιβλίο των εκδόσεων ΟΞΥ δεν το βρίσκω. Κρίμα! (μου αρέσει που συνήθως τα κοιτάω αυτά, αλλά το ξέχασα poster_oops.gif)

Παρατηρητής

Μάλλον κυκλοφόρησε το τεύχος Ιουλίου με τα δυο βινύλια μέσα, γιατί αυτό με το βιβλίο των εκδόσεων ΟΞΥ δεν το βρίσκω. Κρίμα! (μου αρέσει που συνήθως τα κοιτάω αυτά, αλλά το ξέχασα poster_oops.gif)

Έλα στο METROPOLIS!!!!!!!

BladeRunner

Ναι, να έρθω, άλλωστε κυκλοφόρησε από τις εκδόσεις Άγρα το Χρονικά του πλανήτη Άρη, οπότε θα κατέβαινα έτσι και αλλιώς στο κέντρο, αλλά μέχρι πότε θα το έχετε εκεί; Λέω να κατέβω αύριο ή, πιο πιθανόν, μεθαύριο.

Παρατηρητής

Ναι, να έρθω, άλλωστε κυκλοφόρησε από τις εκδόσεις Άγρα το Χρονικά του πλανήτη Άρη, οπότε θα κατέβαινα έτσι και αλλιώς στο κέντρο, αλλά μέχρι πότε θα το έχετε εκεί; Λέω να κατέβω αύριο ή, πιο πιθανόν, μεθαύριο.

Ok, σου κρατάω ένα στην άκρη.

Nihilio

Σάββατο 23/7/2011 (αύριο δηλαδή) έχει το ετήσιο παζάρι του το fantasy Shop Βικτώριας (3ης Σεπτεμβρίου 65, Πλατεία Βικτώριας). Οι πόρτες ανοίγουν στις 10 και, αν και θα έχει περισσότερο hobby stuff (RPG, wargames, επιτραπέζια, collectibles) μάλλον θα υπάρχουν και βιβλία (υποθέτω Black library και ίσως βιβλία των εκδόσεών τους - Φανταστικός Κόσμος)

BladeRunner

Θα έχει και βιβλία, απ'όσο βλέπω στο facebook. Θα πάω!

Nihilio

Θα έχει και βιβλία, απ'όσο βλέπω στο facebook. Θα πάω!

Έχει πλάκα να σε πετύχω εκεί.