Jump to content

Φθηνά βιβλία-προσφορές

Recommended Posts

BladeRunner

Γιατί όχι; Μια εσένα και μια τον Παρατηρητή στο Μετρόπολις, αν δουλεύει αύριο το πρωί. yahoo.gif

Edited by BladeRunner
  • Replies 729
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• BladeRunner

174

• wordsmith

69

• heiron

43

• Δημήτρης

42

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Στην Πολιτεία μπορείτε να βρείτε την Λάμψη και το Κοράκι του Στίβεν Κινγκ, εκδόσεις Λιβάνη, με 6,93 ευρώ το καθένα. Αυτό γιατί ο εκδοτικός οίκος κατέβασε στα 9,90 την τιμή των βιβλίων αυτών (και άλλων

Αυτή την εβδομάδα στο crazy sundays του eshop έχει τον Πυροσβεστη του Joe Hill στη μισή τιμη! Στην Πρωτοπορία, το ολοκαίνουριο Βουβό κύμα του Erik Larsson  με 10,74 και Το όνειρο του Μισισιπη του

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 22ο ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΟΥ 2018 ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΑΘΗΝΑΣ 19 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ – 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017 Ανοιχτά καθημερινά, Σάββατα και Κυριακές από 9 πρωί έως 9 βράδυ 200 εκ

Posted Images

Παρατηρητής

Γιατί όχι; Μια εσένα και μια τον Παρατηρητή στο Μετρόπολις, αν δουλεύει αύριο το πρωί. yahoo.gif

Δουλεύω γμτ...

BladeRunner

Αστυνομική λογοτεχνία από τα Νέα:

1. Πατρίσια Χάισμιθ - Το παιχνίδι του Ρίπλεϊ(30 Ιουλίου)

2. Μορίς Λεμπλάν - Αρσέν Λουπέν: Η κούφια βελόνα(6 Αυγούστου)

3. Τζέιμς Ελρόι - Εγκλήματα κατά συρροήν(13 Αυγούστου)

4. Πάκο Ιγκνάσιο Τάιμπο ΙΙ - Η σκιά της σκιάς(20 Αυγούστου)

5. Τζερόμ Τσαρίν - Η άγρια Μαίριλυν(27 Αυγούστου)

Όλα τα βιβλία είναι σε μεταφράσεις των εκδόσεων Άγρα.

Edited by BladeRunner
gregacm

Χαισμιθ,Ελρου και Ταιμπο σιγουρα θα τα παρω.Τα αλλα παιζεται,αλλα μαλλον δεν θα αντισταθω!:rofl:

BlackCatGirl

Παιδια, καμια ιδεα για αγορες μεταχειρισμενων βιβλιων? Εχετε να προτεινετε τπτ?

BladeRunner

Για Αθήνα: Μικρό Μοναστηράκι στην Γραβιάς και φυσικά το κλασικό Μοναστηράκι. Στην Άστιγγος έχει 3-4 καλά παλαιοβιβλιοπωλεία.

• 3 weeks later...
BladeRunner

Ακόμα μια σειρά με βιβλία, πάλι από το Βήμα της Κυριακής:

Ερωτική Λογοτεχνία, λέγεται η σειρά, και τα παρακάτω βιβλία είναι που πέτυχα:

1. Τσαρλς Μπουκόφσκι - Ερωτικές ιστορίες καθημερινής τρέλας(θα κυκλοφορήσει την επόμενη Κυριακή 21/8)

2. Μαρκήσιος Ντε Σαντ - Η φιλοσοφία στο μπουντουάρ

3. Χέντρι Μίλερ - Ο Τροπικός του Καρκίνου

4. Αναΐς Νιν - Τα Ερωτικά

Δεν ξέρω με ποια ακριβώς σειρά θα κυκλοφορήσουν τα υπόλοιπα βιβλία.

Και το καλό είναι, ότι μαζί με τα βιβλία, δίνεται και μια ταινία. Με το βιβλίο του Μπουκόφσκι για παράδειγμα, δίνεται και η ταινία Μάικλ Κόλινς, ο Επαναστάτης, με τους Λίαμ Νίσον, Τζούλια Ρόμπερτς, Ίαν Χαρτ και Άινταν Κουίν, που παίρνει καλές κριτικές.

Edited by BladeRunner
wordsmith

Μόλις είδα μια διαφήμιση στην τηλεόραση ότι το περιοδικό TiVo δίνει το Μαγαζάκι των αυτοκτονιών, αλλά μόλις βρήκα περίπτερο, το τεύχος που είχε ήταν σκέτο, χωρίς ζελατίνα και προσφορά. Μήπως εννοούσε το επόμενο; Κάθε πότε βγαίνει; Ξέρει κανείς;

BladeRunner

Κάθε Παρασκευή όπως όλα τα περιοδικά για την τηλεόραση. Να έχεις υπόψιν σου ότι το Tivo κυκλοφορεί κάθε παρασκευή, τόσο σκέτο, όσο και με διαφορετικές προσφορές. Τι cd με λαϊκούς τραγουδιστές, τι παιδικές ταινίες, τι κλασικές παλιές ταινίες, τι βιβλία για την υγεία και την διατροφή, τι βιβλία ελληνικής πεζογραφίας από εκδόσεις Modern Times, ένας χαμός! Πάντως από το Tivo της προ-προηγούμενης βδομάδας πήρα τους δυο τόμους με κλασικά πολεμικά κόμιξ(Έφοδος των Κομάντος: Μάχη και Πόλεμος), μόνο με 4.90 μαζί με το περιοδικό. Αυτή ήταν καλή προσφορά.

BlackCatGirl

Γιωργο υπαρχει περιπτωση να εχει ξεκινησει ηδη η λιστα, ή το πρωτο κυκλοφορει στις 21/8?

Να σαι καλα παντως..Ακομα μια φορα εμαθα για βιβλια που θα εχανα..Απο οτι ειδα μαλιστα "Τα ερωτικα" ειναι εξανλημενο απο τον εκδ. οικο! Οποτε καλο θα ειναι να το επαιρνα!

Κελλυ εψαξα στο ιντερνετ δε γραφει κατι για τις ημερες κυκλοφοριας του Tivo, αλλα στα περιπτερα ξερουν καθε ποτε βγαινει αν ρωτησεις...Παντως, πηγαινε και σε κανενα αλλο μηπως τελικα ειναι με το σημερινο τευχος...θα ειναι κριμα να το χασεις, εγω το εχω και ειναι απιστευτο βιβλιο! Αφθονο μαυρο χιουμορ, πρωτοτυπη πλοκη και πολυ καλο γραψιμο!

BladeRunner

Η σειρά Ερωτική Λογοτεχνία αρχίζει την Κυριακή 21/8. Θα την τιμήσω ολόκληρη, μιας και εκτός των βιβλίων έχει και ταινίες!

Αυτό το μαγαζάκι των αυτοκτωνιών το έχω βαλει και εγώ στο ματι....αμα σιγουρέψετε ποτε βγαίνει γραψτε.

wordsmith

Λοιπόν, πήγα σε ένα άλλο ψιλικατζίδικο πιο απόμερο και βρήκα 4 ίδια τεύχη του TiVo, με κάτι άλλο τυλιγμένο στη ζελατίνα τους το καθένα. Το ένα κάτι CD, το άλλο κάτι παιδικά βιβλία κλπ. Αλλά κανένα δεν ήταν "Το μαγαζάκι των αυτοκτονιών", οπότε υποθέτω θα είναι στο επόμενο τεύχος, της Παρασκευής που μας έρχεται. Καλά, πόσες διαφορετικές προσφορές βάζει κάθε βδομάδα το ίδιο περιοδικό; Ελπίζω όχι πάνω από 4.

wordsmith

Το "μαγαζάκι των αυτοκτονιών" το είχε τελικά το TiVo της Παρασκευής που μας πέρασε. Προλαβαίνετε ακόμα όσοι ενδιαφέρεστε.

Στη Θεσσαλονίκη τα μόνα βιβλιοπωλεία που έχουν ακόμα Ωρόρες είναι η Βιβλιοβάρδια στην Αριστοτέλους (αλλά μεγάλα νούμερα, από 37 και πάνω) και το "Μαλλιάρης", το μεγάλο, στη Γούναρη 39, όχι το άλλο το μικρό, επειδή τις έχει στο 2ο όροφο και δεν τις έχει πάρει χαμπάρι πολύς κόσμος...:devil2: Αυτό έχει πολλά αντίτυπα των τευχών 12 και 26.

Κατά τα άλλα υπάρχει και το Βιβλιοστόκ, Πατρ. Ιωακείμ 8, με ένα σωρό βιβλία κάτω από 10 ευρώ και αρκετά μεγάλη ποικιλία σε τίτλους του φανταστικού. Εκεί θα ξαναπάω.

• 1 month later...
BlackCatGirl

παιδιααααααααααααααααααααααααααααααα τρεξτε!!!Μολις ειδα αυτο:

ΒΙΒΛΙΑ ΜΕ 2 ΕΥΡΩ - ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΡΧΕΤΥΠΟ

Οι εκδόσεις Αρχέτυπο δίνουν την ευκαιρία στους αναγνώστες τους να αποκτήσουν τίτλους τους με τιμές που ξεκινάν από τα 2 ευρώ!

Η προσφορά ισχύει μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Συνεπώς, η λίστα ανανεώνεται τακτικά, καθώς αρκετοί από τους τίτλους της προσφοράς εξαντλούνται και αντικαθίστανται.

Οι προσφερόμενοι τίτλοι (5/10/2011) είναι οι εξής: (αναφερω ΜΕΡΙΚΑ και οχι ολα τα βιβλια που αφορa η προσφορα)

Μαγεία (Αναθεωρημένη Έκδοση), Συλλογικό

Ένα ταξίδι στη μαγική παράδοση της ανθρωπότητας

8,50 ευρώ (αρχική τιμή: 15,00 ευρώ)

Δαίμονες: Οι Σκοτεινοί Άγγελοι, Γιώργος Ιωαννίδης

Μια εκ βαθέων έρευνα στις συναρπαστικές φιγούρες των μύθων και των παραδόσεων

10,00 ευρώ

Γαία: Ο Μυστικός μας Πλανήτης, Συλλογικό

Ταξιδέψτε στα αόρατα ενεργειακά κέντρα της Γης

8,00 ευρώ (αρχική τιμή: 12,00 ευρώ)

Τέχνη & Μυστικισμός, Συλλογικό

Πώς μπορούμε να ξαναβρούμε το δρόμο προς το Ανώτερο μέσα από την τέχνη;

8,70 ευρώ (αρχική τιμή: 18,00 ευρώ)

Μαύρος Ή λιος, Nicholas Goodrick Clarke

Το κλασσικό έργο-παρουσίαση του ακροδεξιού Νεοναζισμού

14,50 ευρώ (αρχική τιμή: 29,00 ευρώ)

Τα Μυστήρια του Χρόνου, Συλλογικό

Αποκρυπτογραφήστε τα παράδοξα της τέταρτης διάστασης

7,80 ευρώ (αρχική τιμή: 11,00 ευρώ)

Βρυκόλακες (Αναθεωρημένη Έκδοση), Συλλογικό

Μια πλήρης παρουσίαση για τους πρίγκιπες της νύχτας.

4,00 ευρώ (αρχική τιμή: 21,00 ευρώ)

Η Βιογραφία του Διαβόλου, Stanford Peter

Μια σε βάθος μελέτη της εικόνας του Εωσφόρου.

9,00 ευρώ (αρχική τιμή: 16,50 ευρώ)

Το ταξίδι ενός Σούφι μουσικού, Kudsi Erguner

Περιλαμβάνει CD με αυθεντικές ηχογραφήσεις.

2,00 ευρώ (αρχική τιμή: 21,00 ευρώ)

Αναζητώντας το κλειδί του Σολομώντα, Duquette Lon Milo

Ο τέκτονας και μάγος Duquette αποκαλύπτει...

2,00 ευρώ (αρχική τιμή: 15,00 ευρώ)

Ιστορίας Λόγος, Γιώργος Χριστοδούλου

Διαβάστε ρητά που έμειναν στο χρόνο

2,00 ευρώ

Φανταστικοί Κόσμοι, Συλλογικό

Ταξιδέψτε στους κόσμους της φαντασίας.

8,30 ευρώ (αρχική τιμή: 15,90 ευρώ)

Μαγικά Πλάσματα, Συλλογικό

Γνωρίστε τα πλάσματα των μύθων.

7,60 ευρώ (αρχική τιμή: 15,90 ευρώ)

Για περισσοτερα δειτε εδω http://www.metaekdot...es.xml&catid=17

Επαθα πλακα οταν ειδα οτι το "Βρυκολακες" - Συλλογικό έργο το εβαλαν μολις 4 ευρω! Ειναι απο τα καλυτερα και πιο ενημερωτικα βιβλια πανω στους βρυκολακες που εχω διαβασει..

Μην αφησετε τη προσφορα να παει χαμενη!

Edited by BlackCatGirl

Συμπτωματικα σημερα ειχα παει βιβλιοτσαρκα και κοιταζα καποια βιβλια απο Αρχετυπο τα οποια δεν πηρα ομως με το σκεπτικο οτι συχνα πυκνα τα βρισκουμε και σε προσφορα.Δυστυχως εκει που τα βρηκα ειχαν τις ιδιες τιμες(βεβαια δε νομιζω να ηταν καποιο απο τη λιστα αυτη edit: ηταν και απο τη λιστα αλλα ειχαν τις αρχικες τιμες δυστυχως).Παντως Μαγεια και Μαγικα πλασματα ειναι στα υποψην.

Edited by heiron
wordsmith

Την έχω δει τη λίστα, αλλά δεν έχω βρει πού πουλάνε αυτά τα βιβλία με αυτές τις τιμές. Στο περίπτερό τους στην έκθεση βιβλίου πάντως είχαν τις κανονικές.

Και το "Φανταστικοί Κόσμοι" είναι πολύ καλό.

Edited by wordsmith
BladeRunner

Το Λάνκμαρ δεν το έχει σε προσφορά, ε; dry.gif Ή μήπως δεν κυκλοφορεί καν, πλέον;

Άλλη μια προσφορά.

Το γνωστό περιοδικό Informer αυτή της εβδομάδας, δίνει καλά(ή σχετικά καλά) best seller βιβλία μυστηρίου. Οι τέσσερις τίτλοι που έχω υπόψιν, είναι οι εξής:

1. Michael Byrnes - Τα κλεμμένα οστά

2. Chris Kuzneski - Το μυστικό της περγαμηνής

Αυτά τα δυο, με γερή έκπτωση 30% σε γνωστό βιβλιοπωλείο του κέντρου, θα τα έπαιρνες με 17,50 ευρώ, το ένα! Εδώ 6.90 μαζί με το περιοδικό. Pas mal.

3. Alain Page - Το μυστικό της Ελευσίνιας Αδελφότητας

4. Joel Rose - Το πιο μαύρο τ'ουρανού

Τα δυο πρώτα βιβλία είναι τα πιο γνωστά, τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό, και αυτά είναι που θέλω. Ήδη το βιβλίο του Michael Byrnes το πήρα, θα ψάξω να βρω και το άλλο του Kuzneski. Πρόκειται για την κανονική έκδοση, και όχι κάποια ανατύπωση! Αυτά τα βιβλία μυστηρίου, είναι ΜΟΝΟ γι'αυτήν την εβδομάδα.

Edited by BladeRunner
BlackCatGirl

πω πω ρε Γιωργο μπραβο! Πετυχα κατα τυχη τη διαφημιση σημερα και δε θυμομουν ποιο περιοδικο ηταν!!!

Ενα αλλο βιβλιο που ακουσα εγω οτι δινει το informer ειναι

5. To απαγορευμένο βιβλίο - Συλλογικό

Edited by BlackCatGirl
BladeRunner

Ό,τι προσφορά έχω υπόψιν μου την αναφέρω. Μόλις πήγα να κάνω edit για να αναφέρω το βιβλίο που άκουσες εσύ, αλλά με πρόλαβες good.gif

Edited by BladeRunner
BladeRunner

Νέα σειρά βιβλίων, πάλι από το Βήμα της Κυριακής, στην έκδοση των 4,25 ευρώ. 15 έργα - σταθμοί στην ελληνική λογοτεχνία, από τους κορυφαίους Έλληνες πεζογράφους του 20ου αιώνα. Δεν ξέρω όλα τα έργα που θα δοθούν, εκτός των δυο πρώτων, αυτού που κυκλοφόρησε σήμερα και το επόμενο που θα κυκλοφορήσει εκτάκτως το άλλο Σάββατο. Το Τρίτο Στεφάνι του Ταχτσή σήμερα(το πήρα φυσικά!), το Ο Συνταγματάρχης Λιάπκιν του Καραγάτση την άλλη εβδομάδα. Επίσης βλέπω συγγραφείς όπως Δέλτα, Πολίτη, Ιορδανίδου, Βενέζη, Σωτηρίου, Μυριβήλη, Δούκα κλπ. Αξίζει η σειρά και ίσως την τιμήσω ολόκληρη(εκτός και αν έχω ήδη κάποια βιβλία). Α, παραλίγο να το ξεχάσω. Πρόκειται για καταπληκτικές εκδόσεις. Με σκληρόδετο δέσιμο και πολύ ωραία εξώφυλλα...

• 3 months later...
xtapodimimos

το metropolis στη θεσσαλονίκη έχει πολλά βιβλία σε ξεπούλημα. Οι τίτλοι είναι λίγοι, αλλα δεν χανετε τιποτα αν περάσετε, μεσα στο κέντρο ειναι.

Εγώ πήρα το Twilight 3eyrw