Jump to content

Φθηνά βιβλία-προσφορές

Recommended Posts

Μολις ειδα διαφημιση οτι τα ΝΕΑ δινουν βιβλια της Πηνελοπης Δελτα.Δεν προλαβα ομως να ακουσω απο ποτε ξεκιναει η προσφορα.Απο αυτο το ΣΚ ισως;:hmm:

• Replies 729
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• BladeRunner

174

• wordsmith

69

• heiron

43

• Δημήτρης

42

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Στην Πολιτεία μπορείτε να βρείτε την Λάμψη και το Κοράκι του Στίβεν Κινγκ, εκδόσεις Λιβάνη, με 6,93 ευρώ το καθένα. Αυτό γιατί ο εκδοτικός οίκος κατέβασε στα 9,90 την τιμή των βιβλίων αυτών (και άλλων

Αυτή την εβδομάδα στο crazy sundays του eshop έχει τον Πυροσβεστη του Joe Hill στη μισή τιμη! Στην Πρωτοπορία, το ολοκαίνουριο Βουβό κύμα του Erik Larsson  με 10,74 και Το όνειρο του Μισισιπη του

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 22ο ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΟΥ 2018 ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΑΘΗΝΑΣ 19 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ – 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017 Ανοιχτά καθημερινά, Σάββατα και Κυριακές από 9 πρωί έως 9 βράδυ 200 εκ

Posted Images

Από την Παρασκευή 2 Μαρτίου μέχρι την Κυριακή 4 Μαρτίου οι εκδόσεις Καστανιώτη διοργανώνουν bazaar βιβλίων με εκπτώσεις από 50%-70% στο 104 Κέντρο Λόγου & Τέχνης (Θεμιστοκλέους 104, Αθήνα).

Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ και εδώ.

Edited by asxeth
  • 2 weeks later...
gregacm

Το βήμα της Κυριακής προσφέρει σε όσους από εμάς δεν το έχουν(και το θελουν) το Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται του Καζαντζάκη.

Tattoman

Το βήμα της Κυριακής προσφέρει σε όσους από εμάς δεν το έχουν(και το θελουν) το Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται του Καζαντζάκη.

τέλεια!

BladeRunner

Χεχε, είπα να μου κρατήσουν την εφημερίδα, γιατί εδώ υπάρχουν πολλοί που παίρνουν το Βήμα για τα βιβλία που δίνει. Πήγα κατά τις 10 και όλα τα φύλλα είχαν κάνει φτερά! Εμ, Καζαντζάκης είναι αυτός. Την επόμενη βδομάδα έχει ένα ακόμα κλασικό έργο, το Ένα παιδί μετράει τ'άστρα, του Μενέλαου Λουντέμη... Θα το αρπάξω και αυτό, φυσικά!

Μιχάλης

Εγώ δεν το σκέφτηκα αυτό και την πάτησα..

Στη γειτονια μου δεν πρεπει να διαβαζουν και πολυ.:mf_sherlock:Βγηκα πριν λιγο να ριξω κατι δελτια στοιχηματος,περασα απο το περιπτερο και ειχε ακομη Βημα με Καζαντακη οποτε το τσιμπησα κι εγω.Ακομη και σε μια απο τις προσφορες των 5,90 να το βγαλουνε...4,25 για εφημεριδα και (μεγαλουτσικο) βιβλιο ειναι value for money.:good:

BladeRunner

Αν φανταστείς ότι στα βιβλιοπωλεία κάνει 25 ευρώ... Μιλάμε για κλασικό έργο!

gregacm

Ευτυχως που το ανεφερε ο blade γιατι το ειχα ξεχασει τελειως!Και φαινεται οτι στην Αρτα διαβαζουν πολλοι(ειτε βιβλια ειτε το Βημα! :p).Γυρισα σχεδον ολη την πολη και το βρηκα πανω που ειχα αρχισει να απελπιζομαι.Βγηκα στη γυρα στις 15:30 και το βρηκα μετα τις 16:00!

• 3 weeks later...
gregacm
Το ξερατε; Εγω,οχι.Το ανακαλυψα σημερα που βρεθηκα στα Public Ιωαννινων.Δεν κρατηθηκα και πηρα μια γκουμουτσα 800-παρα κατι-σελιδων με τρεις ιστοριες του Μανουελ Βασκεθ Μολνταμπαν(Οι θαλασσες του Νοτου - Ο Ελληνικος Λαβυρινθος - Το Βραβειο) που εκανε 14 ευρω.Οι προσφορες φερουν την ενδειξη Χαμηλη τιμη-βιβλια εναντιον κρισης.
BladeRunner

Ναι, οι εκδόσεις Μεταίχμιο έχουν βγάλει πολλά βιβλία τους σε φτηνές (αλλά καλές) εκδόσεις. Μπορείτε να βρείτε και τα δυο πρώτα βιβλία του Αρνέ Νταλ με 9,90 ευρώ το ένα, για παράδειγμα. Καλά κάνουν οι εκδόσεις, έτσι πρέπει. Επίσης στην Πολιτεία μπορείτε να βρείτε και τα δυο βιβλία της Τζίλιαν Φλιν με λιγότερα από 8 ευρώ το ένα! Ευτυχώς είχα κρατηθεί και γλίτωσα μόνο από αυτά τα δυο βιβλία, κάπου 25 ευρώ!

jjohn

τα Misterioso και Μίσος Και Αίμα για είκοσι ευρώ απλά δεν χάνονται!

Αφού μου πέρασε από το μυαλό να τα ξαναγοράσω στην καινούργια τους έκδσοη για να πάνε ασορτί το "Μπλουζ Της Ευρώπης" (και όλα τα υπόλοιπα που ευελπιστώ πως θα κυκλοφορίσουν σύντομα)

Υ.Γ πως σου φάνηκαν τα βιβλία της Flynn Blade ?

Edited by joidv
BladeRunner

Δεν τα έχω διαβάσει ακόμα, αλλά αναμένεται να διαβαστούν φέτος!

• 2 months later...

δεν ξερω κατα ποσο ειναι το καταλληλο θρεντ.

καλα μου παιδια,θελω να σας κανω μια ερωτηση.επειδη σκοπευω μεσα στον επομενο μηνα να κατεβω αθηνα και επειδη δεν εχω ιδεα θελω να μου πειτε βιβλιοπωλεια,οπου μπορω να βρω μεταχειρισμενα βιβλια σε καλες τιμες.ξερω οτι ειναι χαμενα καπου στο μοναστηρακι αλλα ηθελα κατι πιο συγκεκριμενο(ονοματα η οδους αν γινεται).ενδιαφερομαι κυριως να βρω τπτ παλιες ωρορες που και στο ιντερνετ ειναι εξαφανισμενες και γενικα βιβλια που δεν βρισκονται στην επαρχια(οπως καποια του στιβεν κινγκ ως μπακμαν,καρδιες στην ατλαντιδα και τετοια).γενικα ειναι ευκολο να βρεθουν.και αν ναι που? :p

wordsmith

Από Μοναστηράκι δεν ξέρω συγκεκριμένα, ξέρει ο Bladerunner. Κατά τα άλλα στην Ιπποκράτους έχει δύο παλαιοβιβλιοπωλεία, ένα αυτό (Ιπποκράτους 135), που έχει αρκετά, αλλά πρέπει να τα παραγγείλεις μια-δυο μέρες πριν (τηλέφωνο ή email) για να πάει να τα ξετρυπώσει από κει που τα έχει και να τα φέρει στο μαγαζί. Άλλο ένα είναι αυτό (Ιπποκράτους 157), που έχει αρκετά Stephen King, αλλά το Καρδιές στην Ατλαντίδα το πήρα εγώ και δεν ξέρω αν έχει κι άλλο. Πάντως 3 ευρώ έκανε και είναι και διαλυμένο, του πέφτουν οι σελίδες κλπ. Υπάρχει και ένα (μαγαζί) στην Πατησίων, Αγίου Μελετίου 61Α, μια τρύπα, που έχει βιβλία μισή τιμή, συνήθως σε καλή κατάσταση, εδώ τα περιεχόμενα. Και έχει και άλλα που δεν τα έχει στο σάιτ. Από κει πήρα τον "Υπερίωνα" και το "Οι στάχτες της ψυχής μας".

Ωρόρες έχει:

Στο Comicon, Σόλωνος 128.

Στην αρχή της οδού Μεσολογγίου, Εξάρχεια, ένα περίεργο που είναι ανοιχτό μόνο απογεύματα μέχρι αργά το βράδυ(και Σάββατο), απέναντι από το ινδικό του μπάρμπα-Τζορτζ.

Στο Μοναστηράκι, αλλά δεν ξέρω πού ακριβώς.

Στο παλαιοβιβλιοπωλείο "Μικρό Μοναστηράκι", δίπλα στην Πρωτοπορία, οδός Γραβιάς 3-5, πάροδος Μπενάκη, Εξάρχεια χαμηλά. Εκεί δεν έχω πάει και δεν παίρνω όρκο ότι όντως έχει.

Nihilio
Στην αρχή της οδού Μεσολογγίου, Εξάρχεια, ένα περίεργο που είναι ανοιχτό μόνο απογεύματα μέχρι αργά το βράδυ(και Σάββατο), απέναντι από το ινδικό του μπάρμπα-Τζορτζ.

Την προηγούμενη Κυριακή που πήγα του είχαν σχεδόν τελειώσει οι Ωρόρες.

ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!!θα τα εχω ολα στα υποψιν μου,

εχω αρχισει να πιστευω οτι αυτο το καρδιες στην ατλαντιδα δε θα το βρω ποτε.και εχω ακουσει τοσα πολλα για αυτο:crybaby:

• 3 weeks later...
Nihilio

ΕΚΠΟΙΗΣΗ - ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΟΥ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ AVENUE

Από 18 Ιουνίου έως 7 Ιουλίου 2012.

Ώρες λειτουργίας: Καθημερινά: 9 το πρωί έως 9 το βράδυ.

Σάββατα: 9 το πρωί έως 8 το βράδυ. Κυριακή: κλειστά.

Η ΕΚΠΟΙΗΣΗ – ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΟΥ 2012 οργανώνεται από το Επαγγελματικό Σωματείο Εκδοτών – Βιβλιοπωλών Ελλάδος (Ε.Σ.Ε.Β.Ε.) το σωματείο που διοργανώνει την καθιερωμένη πλέον εκδήλωση κάθε αρχή του χρόνου στην πλατεία Κλαυθμώνος.

Αυτή τη φορά από 18 Ιουνίου έως 7 Ιουλίου η εκδήλωση θα φιλοξενηθεί στον ισόγειο χώρο του εμπορικού κέντρου AVENUE – Λεωφόρος Κηφισίας 41-47 Παράδεισος Αμαρουσίου.

Βιβλία ΟΛΩΝ των κατηγοριών για ΟΛΕΣ τις ηλικίες, θα σας περιμένουν για να διαλέξετε αυτά που θα συνοδέψουν ευχάριστα τις διακοπές σας.

100 εκδότες εκποιούν 150.000 βιβλία. Μπορείτε να βρείτε βιβλία όλων των κατηγοριών σε απίστευτα χαμηλές τιμές. Οι εκπτώσεις των βιβλίων στην εκποίηση - παζάρι αρχίζουν από 70% και σε ορισμένες περιπτώσεις φτάνουν και το 90%. Με ελάχιστα χρήματα μπορεί κανείς να προμηθευτεί βιβλία – δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στο ποσό η την ποσότητα αγοράς - μπορεί κανείς να προμηθευθεί ακόμη και ένα βιβλίο αξίας 0,50 ευρώ.

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ.

BladeRunner

Μάλλον θα έχει βιβλία που είχε και το Παζάρι βιβλίου.

trillian

Είναι όντως οι ίδιοι διοργανωτές, με τους ίδιους όρους εκπτώσεων - και, λόγω τελευταίας στιγμής -και τουλάχιστον για την Anubis-, και με τους ίδιους τίτλους που είχε στην Κλαυθμώνος :)