Jump to content

Τιποτένια τέχνη


Nihilio
 Share

Recommended Posts

dbwarrior_uncolored.jpg

whispers_uncolored.jpg

 

Δύο αχρωμάρτιστα ακόμα σκιτσάκια. Σύντομα θα περάσουν ένα γερό photoshop-άρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο περνάει ο καιρός τόσο καλύτερα γίνονται τα σκίτσα σου. Ειδικά στο δεύτερο έχει προσθέσει και κίνηση, αντί για μια απλή στάση όπως σε άλλα, και η ανατομία είναι πολύ καλύτερη. Βέβαια διστάζεις ακόμα στις γραμμές σου, γι'αυτό βγαίνουν κοφτές, αλλά η εξέλιξη είναι εμφανής.

Δουλειά χρειάζεται ακόμα το πρόσωπο αρκετά. Ειδικά τα μάτια που φαίνονται πολυ διαφορετικά το ένα από το άλλο. Όπως σου έλεγε η Νienna σε άλλο τόπικ, δες γυμνές φωτογραφίες για θέματα ανατομίας, η ακόμα ξεπατίκωσε κάποια σχέδια πάνω σε διαφανές χαρτί, ώστε να συνηθίσει περισσότερο το χέρι σου στο μολύβι.:)

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια με το αλεσμα που εχει φαει ο εγκεφαλος μου στο πανεπιστημιο μια χαρα μου φαινεται για αρχικο σχεδιο.

Αλλα θελω να δω στο ιδιο Post και το final piece.

Link to comment
Share on other sites

Αν κι έχει σίγουρα εξελιχθεί, θέλει δουλειά ακόμα... Call me Fascist Art Director (anyone got the joke? :bleh:)...

 

Θα τα πούμε περαιτέρω κι από τη συνάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Η λαβή του σπαθιού σου είναι λίγο στραβή.

 

Γενικά το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής είναι μέτριο προς καλό. Περιμένω βέβαια και τις πειραγμένες εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θέλεις λίγο περισσότερη ζωντάνιο στο σκίτσο σου, και λίγο περισσότερο θάρρος. Τράβα τη γραμμή και άστη να πάει όπου θέλει. Μια, δυο, τρεις θα βγει στραβή, μετά θα βγει σωστή και φυσική.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Merek_by_Nihilio.jpg

Κάτι που έφτιαξα σήμερα, μόνο μολύβι και με μικροδιοτθοσούλες στο photoshop (μαύρισμα γραμμών και μικροσβησίματα). Το αν θα το χρωματίσω είναι άγνωστο, μιας και γενικά με τυο χρωμάτισμα δε καταφέρνω και πολλά (ακόμα...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Thorns_of_darkness_by_Nihilio.jpg

 

Και κάτι φρέσκο από την Αυτού Τιποτενιώτητά μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
To τελευταίο μου τερατούργημα στο φωτομάγαζο.

Πρόσεξε το "κόψιμο" της γυναίκας. Στα μαλλιά και στα χέρια φαίνονται έντονα άσπρα σημάδια, δείγμα πως δεν είναι ομαλή η μετάβαση από το ένα αντικείμενο (κοπέλα) στο άλλο (bavkground). Φαίνεται, δε, η μορφή σαν αυτοκόλλητο.

 

Έχεις επίσης λάθος φωτισμό του σώματος της κοπέλας (με δεδομένο πως εισέρχεται σε ένα τούνελ). Θα πρέπει να φωτίζεται έντονα το περίγραμμά της και λιγότερο οι καμπύλες των γοφών της.

 

Τέλος, τα χέρια θα τα προτιμούσα λιγότερο φωτεινά, πιο άτονα, να ακολουθούν καλύτερα τους γκρίζους τόνους της υπόλοιπης εικόνας.

 

Nice :)

Edited by Isis
Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο ειναι πολυ ομορφα...

θελω κι εγωωωωωωωωωωωωωωωωωω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..