Jump to content

Τα σχέδια μου...


AftPeakTank
 Share

Recommended Posts

Εντάξει, εδώ μέσα θα ποστάρω όλα μου τα σχέδια γιατί δνε γίνεται να φτιάχνω νέο τόπικ κάθε φορά...

 

Λοιπόν, πρόσφατα ξέθαψα κάτι παλιά σχέδια που έκανα όταν ήμουν νομίζω γύρω στα 18 και νόμιζα οτι τα είχα χάσει. Κουβαλούσα από τότε τρέλα.

 

Κοιτάξτε λοιπόν τι ξέθαψα! Και καλά, πληροφορίες για δράκους για RPG παιχνίδι (ήλπιζα ότι θα σχεδιάσω μόνος μου ένα). Υποτίθεται πως όποιος το διάβαζε θα μάθαινε πληροφορίες για τους δράκους και έτσι θα μπορούσε ανάλογα να συμπεριφερθεί στο παιχνίδι...

 

Δεν μπόρεσα ποτέ να βρω ομάδα να παίξω rpg και είναι μεγάλο απωθημένο...

 

Και να μερικά άλλα που βρήκα αλλά πρέπει να είναι πιο πρόσφατα.

post-2391-128404034283_thumb.jpg

post-2391-128404035194_thumb.jpg

post-2391-12840403605_thumb.jpg

post-2391-128404037289_thumb.jpg

post-2391-128404038322_thumb.jpg

post-2391-128404042255_thumb.jpg

post-2391-128404043422_thumb.jpg

post-2391-12840404818_thumb.jpg

post-2391-128404049448_thumb.jpg

post-2391-128404050551_thumb.jpg

post-2391-128404051664_thumb.jpg

post-2391-128404053084_thumb.jpg

post-2391-128404054343_thumb.jpg

post-2391-128404064097_thumb.jpg

post-2391-128404065644_thumb.jpg

post-2391-128404066811_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να και κάποια 3d όταν πειραματιζόμουν με προγράμματα τρισδιάστατων γραφικών.

post-2391-128404102813_thumb.jpg

post-2391-128404118613_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλα,πιάνει το χέρι σου!

 

Εγώ έχω να παίξω RPG από το ΦΦΧ...Μιλάμε για έπος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχεις σκεφτεί να εκδέσεις δουλειές σου ή προτιμάς απλώς να εκφράζεσαι σχεδιάζοντας;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί να εκδέσεις δουλειές σου ή προτιμάς απλώς να εκφράζεσαι σχεδιάζοντας;

 

Να εκδόσω που; Εξ' άλλου τα σχέδια μου δεν είναι τόσο καλά. Έχουν αρκετά ελαττώματα που ένα άπειο μάτι ίσως να μην βλέπει. Π.χ. έχω πρόβλημα να σχεδιάσω το ίδιο πρόσωπο, γυναίκες και αυτοκίνητα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ελαττώματα διορθώνονται με την εξάσκηση και τη σωστή καθοδήγηση (υπάρχουν εργαστήρια ζωγραφικής και σκίτσου).

Όσον αφορά την έκδοση, αρκετοί σου-φου-φίτες έχουν συνεργασίες με εκδοτικούς οίκους, οπότε όλο και κάποιον μπορεί να ρωτήσεις.

Μην ξεχνάς και τη λύση του διαδικτύου: blog, Twitter κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πάντως μου φαίνονται αρκετά καλά. Γιατί δεν σκέφτεσαι κάτι σε web comics? καθόλου manga διαβάζεις? ασχολούμαι και εγώ με το σκίτσο, αλλά δεν είμαι τόσο καλός όσο εσύ...friends.gif

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αρκετα καλος για να εκδοθείς δεν εισε ομολογουμενως αλλα μπορεις αντετα να κανεις ενα webcomic, ωστε να εχεις και εναυσμα για να βελτιωθείς, μια συμβουλη αν θες μην γραφεις τους διαλογους στο σχεδιο.

 

Κανε τα μολυβια σου, μετα περνα απο πανω διαβανεια και κανε μελάνι, scanare το μελάνι και βαζε γραμματα με Photoshop η κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

κοίτα μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το manga studio για να μην έχεις πρόβλημα με τις διορθώσεις. Εμένα με βοηθά πολύ, αρκεί να έχεις και καμια ηλεκτρονική πένα, διότι με το ποντίκι δεν παλεύεται.

 

 

edit: πέρασα σήμερα και στο blog μου μερικά σκίτσα. Κάντε και για μένα καμιά κριτική :p τα περισσότερα είναι manga. Θέλω αρκετή δουλειά ακόμη, προσπαθώ να μάθω ανατομική.

 

http://www.zineproject.com/departments/artwork

Edited by hidedora
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πολύ όμορφα σχέδια. Έχεις μάτι και για τη λεπτομέρεια (όπως στα mecha σου) και για τη φωτοσκίαση που κάνει κάποια σχέδιά σου πολύ ρεαλιστικά και γεμάτα πλαστικότητα. Όπως είπαν και άλλοι, "πιάνει το χέρι σου!" :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα σχέδια. Έχεις μάτι και για τη λεπτομέρεια (όπως στα mecha σου) και για τη φωτοσκίαση που κάνει κάποια σχέδιά σου πολύ ρεαλιστικά και γεμάτα πλαστικότητα. Όπως είπαν και άλλοι, "πιάνει το χέρι σου!" :)

 

Έλα μωρέ, στα άψυχα αντικείμενα το έχω πιο πολύ... Στα οργανικά, ειδικά όντα που υπάρχουν, δεν είμαι καλός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα σχέδια. Έχεις μάτι και για τη λεπτομέρεια (όπως στα mecha σου) και για τη φωτοσκίαση που κάνει κάποια σχέδιά σου πολύ ρεαλιστικά και γεμάτα πλαστικότητα. Όπως είπαν και άλλοι, "πιάνει το χέρι σου!" :)

 

Έλα μωρέ, στα άψυχα αντικείμενα το έχω πιο πολύ... Στα οργανικά, ειδικά όντα που υπάρχουν, δεν είμαι καλός.

 

You could have fooled me :tongue:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..