Jump to content

Συγγραφικοί Αγώνες Δρόμου


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Εντάξει μην σε απασχολεί ο αριθμός το θέμα είναι να γράφεις και να επιμένεις σ' αυτό, εγώ έγραψα μόλις 750.

Για απόψε επίσης μέσα.

aScannerDarkly πόσο ήταν η μεγαλύτερη σου ως τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Σόλο ή με παρέα, δεν ξέρω, πάντως το σύστημα δουλεύει.

Άλλες 600 λέξεις μέσα σε μια ώρα, 2050 πλέον η ιστορία και επιτέλους καλά στρωμένη μέχρι το τέλος στο μυαλό μου.

Εξαιρετική ιδέα αυτό το τόπικ :).

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ωραία. Τα εύσημα στον DinMac.

Απόψε; Ευκαιρείς για ένα ακόμα τρεξιματάκι;

Link to comment
Share on other sites

1. [...] Τα εύσημα στον DinMac.

2. Απόψε; Ευκαιρείς για ένα ακόμα τρεξιματάκι;

 

1. Σωστά. +1 κι από μένα στον Din

 

2. Απόψε θα είμαι εκτός και αύριο θα είμαι όλη τη μέρα απασχολημένη.

Αλλά μάλλον θα ευκαιρώ την Κυριακή το βράδυ από τις 9.30 και μετά.

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα λείπω. Πάντως, είχα δει κάπου πως υπάρχει επεξεργαστής κειμένου που γεμίζει όλη την οθόνη, για αυτόν ακριβώς το λόγο, να μη χαζεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο topic. :hmm: Εγώ νόμιζα ότι η συγγραφή απαιτεί πειθαρχία και μεθοδικότητα και ότι χωρίς αυτά συγγραφέας δεν γίνεσαι. Αν θέλεις να γράψεις και αφήνεις το internet να σου αποσπά την προσοχή, μάλλον δεν το θες πραγματικά. Ερεθίσματα πάντα θα υπάρχουν γύρω, απλά πρέπει να τα αγνοούμε. Αλλιώς τί; Θα γράφουμε με το χρονόμετρο στο χέρι όταν- και αν- υπάρχει κάποιος άλλος διαθέσιμος για αγώνα δρόμου;

:clock:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις δίκιο μέχρι κάποιου σημείου.

Ωστόσο, όλοι βρισκόμαστε σε κάποια φάση στο σημείο όπου η πειθαρχία μας μάς έχει λίγο εγκαταλείψει και η προσοχή μας διασπάται εύκολα, κυρίως επειδή η κούραση και οι καθημερινές υποχρεώσεις μάς έχουν ζορίσει.

Η ιδέα εδώ είναι ότι έχεις κάποια παρέα για συντροφιά και παρακινείσαι να δουλέψεις μια συγκεκριμένη ώρα. Αν σου χρειάζεται, είναι ευχάριστο να ξέρεις ότι υπάρχει. Βασικά εμένα με έχει βοηθήσει κάποιες φορές που υπήρχε πίεση χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο topic. :hmm: Εγώ νόμιζα ότι η συγγραφή απαιτεί πειθαρχία και μεθοδικότητα και ότι χωρίς αυτά συγγραφέας δεν γίνεσαι. Αν θέλεις να γράψεις και αφήνεις το internet να σου αποσπά την προσοχή, μάλλον δεν το θες πραγματικά. Ερεθίσματα πάντα θα υπάρχουν γύρω, απλά πρέπει να τα αγνοούμε. Αλλιώς τί; Θα γράφουμε με το χρονόμετρο στο χέρι όταν- και αν- υπάρχει κάποιος άλλος διαθέσιμος για αγώνα δρόμου;

:clock:

 

Εμένα κάτι άρχισε να μου μυρίζει εδώ, αλλά δε λέω κάτι

Link to comment
Share on other sites

Και' γω γράφω με όλη την οθόνη γεμάτη από το κείμενο αλλά το μυαλό είναι εύκολο να περισπαστεί, γι' αυτό το κάνουμε, και η παρέα βοηθάει, έχεις συνοδοιπόρους που μοιράζονται τα ίδια ενδιαφέροντα και τις ίδιες προσπάθειες.

Εξάλλου πολλοί, και' γω δεν είμαι εξαίρεση, δεν γράφουμε μόνο εκείνη την ώρα απλά είναι μια διαφορετική αίσθηση. Πιστεύω ότι βοηθάει και παρακινεί τα γρανάζια να δουλέψουν όταν η μέρα έχει προσθέσει κι άλλες σκοτούρες στο μυαλό μας όπως είπε η Βάσω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κείμενο στα μισά, και σκοπεύω να στρωθώ κατά τις 18:30. Ενδιαφέρεται κανείς για ένα 90λεπτο ως τις 20:00;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κείμενο στα μισά, και σκοπεύω να στρωθώ κατά τις 18:30. Ενδιαφέρεται κανείς για ένα 90λεπτο ως τις 20:00;

 

Μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Εγώ μάλλον προς το βραδάκι θα κάτσω. Με πιάσατε ακριβώς την ώρα που θα βγω βόλτα! :p Θα επανέλθω, αν είναι, πιο μετά.

Link to comment
Share on other sites

Κόψε-ράψε, 820 καθαρό κέρδος κι ένα κλικ από το τέλος.

Να μην είχα και κάτι άθλιες υποχρεώσεις, όπως να μαγειρέψω, και θα συνέχιζα ακάθεκτη. :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σταμάτησα στις 1009. Not bad, για τώρα. Θα συνεχίσω λίγο γιατί είμαι on a roll. Cheers Βάσω! drinks.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτήσω σήμερα από νωρίς. Ψήνεται κανένας για ένα τρεξιματάκι το βράδυ; 10 με 11 πχ;

Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτήσω σήμερα από νωρίς. Ψήνεται κανένας για ένα τρεξιματάκι το βράδυ; 10 με 11 πχ;

 

Σήμερα το βράδυ παίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως τα καταφέρω κι εγώ απόψε, αν δεν κανονιστεί καμία έξοδος. Έχουμε κι ένα Ρακόρ να γράψουμε...!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσα! Επιστροφή λίγο μετά τις 11 για να πούμε τι κάναμε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..