Jump to content

Η ΜΠΕΝΑΖΙΡ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ


christina
 Share

Recommended Posts

Θυμαστε καποτε ενα τοπικ που το ονομαζα, Ναφίσα; Η Ναφίσα, λοιπον μετονομάστηκε σε Μπεναζίρ και πήρε το δρομο της εκτος για την χωρα που ονειρεύεται και προς τους εκδοτικούς. Την ειχα στειλει αρχικα σε ενα διαγωνισμο ενος νεου εκδοτικου-παιδικού site, αλλα ο διαγωνισμος αυτος επαιρνε συνεχως παρατάσεις και επειδή ήμουν στην αναμονή 1 χρονο και κατι, αποφάσισα να τους τη ζητήσω πισω-γνωρίζοντας πως ισως το μετανιωνα μετα- διοτι μου ειχαν πει οτι τους αρεσε. Το βραβειο ήταν-είναι, η έκδοση του, αλλα εγω την πήρα και την έστειλα στον Καστανιώτη και Μεταίχμιο.

 

δεν θελω να φανώ ψώνιο, αλλά αγαπησα αυτο το παραμύθι, το οποιο απευθύνεται σε παιδιά Δημοτικού, έχει θλιψη, έχει ελπιδα, εχει νεραιδες, ξωτικά και μαγεια...

 

Για να μην πολυλογώ, με πηρανε απο τον Καστανιώτη- τυπικότατοι- οτι το παρελαβαν σημερα και απλως θελανε να με ρωτήσουνε σε τι ηλικίες απευθύνεται διοτι ειχα γραψει ενα αοριστο σχολικης ηλικίας...Αααααααααααααχ...

Βεβαια, απ οτι διαβασα στο site τους, θα περιμενω απαντηση μεσα σε 3 μήνες?! Ενω στο Μεταιχμιο, ειναι 2 μήνες

 

Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλό της ταξίδι λοιπόν, και με ευχάριστο τέλος (αρχή δηλαδή, τι τέλος)!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά έκανες!

Απο την μεριά σου οφείλεις να κάνεις ότι μπορείς περισσότερο για να βρει το έργο σου τον δρόμο προς τα ράφια.

Καλή επιτυχία εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά έκανες!

Απο την μεριά σου οφείλεις να κάνεις ότι μπορείς περισσότερο για να βρει το έργο σου τον δρόμο προς τα ράφια.

Καλή επιτυχία εύχομαι.

 

Ακριβώς αυτό! Καλή επιτυχία κι απο δω. thmbup.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και να τη δούμε και στα ράφια, με το εξώφυλλό της και με τα όλα της.friends.gif

Link to comment
Share on other sites

Αέρα στα πανιά της Μπεναζίρ σου!

 

(Διαθέτουμε και παιδί δημοτικού, άμα ποτέ χρειαστείς γνώμες του συγκεκριμένου τάργκετ γκρουπ)

Link to comment
Share on other sites

Αέρα στα πανιά της Μπεναζίρ σου!

 

(Διαθέτουμε και παιδί δημοτικού, άμα ποτέ χρειαστείς γνώμες του συγκεκριμένου τάργκετ γκρουπ)

 

 

Να' στε καλά...με συγκινήσατε:D Ο προβληματισμός μου ήταν που το απέσυρα απο τον διαγωνισμο-ενω μου ειπαν οτι τους αρεσε απο την πρωτη στιγμη- αλλά παιδιά, εκνευρίστηκα με τις συνεχείς παρατάσεις του. Κυριολεκτικά, σπάσανε τα νεύρα μου και θα έπρεπε να περιμένω άλλους 6 μήνες συν τον 1 χρόνο που περιμενα ήδη. Ίσως να μπορούσα να το είχα αφήσει εκει μέχρι να έβλεπα την τύχη του και αλλού:mf_sherlock:

 

Τες πα, ενήργησα ακολουθώντας το ένστικτο μου κ οχι τη λογική..\

 

 

 

 

Κελαινώ, αμ δεν το ήξερα νωρίτερα...Γράφω άλλο ένα, μήπως να σου στείλω την εισαγωγή να το διαβάσεις στο παιδί σου να μου πεις αν του αρέσει??:lol: Οι κόρες μου είναι μικρές για να πάρω τη γνωμη τους..lol

Edited by christina
Link to comment
Share on other sites

Τες πα, ενήργησα ακολουθώντας το ένστικτο μου κ οχι τη λογική..\

 

 

Καμιά φορά αξίζει να ακούμε και το ένστικτό μας.

Εξάλλου τη λογική, απ' όσα διάβασα, την ακολούθησες -εις μάτην- πολύ καιρό.

 

Εύχομαι ό,τι καλύτερο από δω και μπρος.

Link to comment
Share on other sites

Τες πα, ενήργησα ακολουθώντας το ένστικτο μου κ οχι τη λογική..\

 

 

Καμιά φορά αξίζει να ακούμε και το ένστικτό μας.

Εξάλλου τη λογική, απ' όσα διάβασα, την ακολούθησες -εις μάτην- πολύ καιρό.

 

Εύχομαι ό,τι καλύτερο από δω και μπρος.

 

 

 

 

Ευχαριστώ...γιατί ''πιάνω'' τον εαυτό μου να προβληματίζεται για την κίνηση μου αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Τίεσσα για ένστικτο.

 

Στείλε, στείλε. Θα σε μεταφέρω τα σχόλια αυτολεξί.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Τίεσσα για ένστικτο.

 

Στείλε, στείλε. Θα σε μεταφέρω τα σχόλια αυτολεξί.

 

οκ, να θυμάσαι οτι εσύ το ζήτησες πρώτος!!:D

Link to comment
Share on other sites

μπράβο σου...και καθόλου ψώνιο...ίσα ίσα, για κάποια πράγματα εξίζει να περηφανεύεσαι.. καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό δεσποινίς :) Εύχομαι να σου απαντήσουν (α), γρήγορα (β), θετικά (γ) :)

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι πάντα υπερήφανη για τα έργα του πνεύματος και ιδίως για εκείνα (όπως το έργο σου), που βοηθούν τα παιδιά να γνωρίσουν ένα κόσμο καλύτερο εκείνου που ζούμε. Τους κάνει να αισιοδοξούν.

Πάντα επιτυχίες. :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

οκ, να θυμάσαι οτι εσύ το ζήτησες πρώτος!!biggrin.gif

 

Εμμ... "Πρώτη" θέλεις να πεις! (Κι εγώ είχα μπερδευτεί στην αρχή και δεν ήξερα από που μου ήρθε! smile.gif )

 

Πέρα από αυτό, θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες! Καλά έκανες και ακολούθησες το ένστικτό σου! Μη μετανιώνεις γι'αυτό! smile.gif

 

Edit: Καλή τύχη κι από εμένα!! Όταν μάθεις νέα της "Μπεναζίρ" ενημέρωσέ μας! (Για να τρέξουμε στα βιβλιοπωλεία, καλέ...! tongue.gif )

Edited by Lady Nina
Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδη η Μπεναζίρ! (Και καλά έκανες και την απέσυρες από έναν -μάλλον "ερασιτεχνικό", με την κακή έννοια- διαγωνισμό που αργοσερνόταν.

 

Και, όχι, ούτε 'γω θ' αντέξω:

 

Συμφωνώ με Τίεσσα για ένστικτο.

 

Στείλε, στείλε. Θα σε μεταφέρω τα σχόλια αυτολεξί.

 

οκ, να θυμάσαι οτι εσύ το ζήτησες πρώτος!!:D

 

Γεια σου, ρε Μπάμπη!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλό ταξίδι στην Μπεναζίρ και γουρλίδικος αέρας στα πανιά της^_^

Link to comment
Share on other sites

Ευχές και από εμένα, Χριστίνα! Κι όσο θα ταξιδεύει η Μπεναζίρ εσύ κοίτα να συνεχίσεις την ιστορία με τον Πέτρο και τη Νεραιδόχωρα.

 

Ride on, o δρόμος θα είναι μακρύς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχές και από εμένα, Χριστίνα! Κι όσο θα ταξιδεύει η Μπεναζίρ εσύ κοίτα να συνεχίσεις την ιστορία με τον Πέτρο και τη Νεραιδόχωρα.

 

Ride on, o δρόμος θα είναι μακρύς.

 

 

Σε ευχαριστώ και κυρίως για το οτι με παροτρύνεις να συνεχίσω τον Πέτρο, εγώ θα το κάνω κι ας λένε οτι θέλουν κάποιοι φίλοι και οι καλοθελητές μου....devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Ride on, o δρόμος θα είναι μακρύς.

The snake is long,

seven miles,

ride the snake...

(Συγγνώμη για το σπαμάκι, αλλά μου το είχε έτοιμο ο Παρατηρητής. :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..