Jump to content

The Walking Dead (2010-2022)


Darkchilde
 Share

Πως σας φάνηκε η σειρά;  

1 member has voted

  1. 1. Με πόσα αστέρια θα βαθμολογούσατε την σειρά;

    • ★★★★★ (Εξαιρετική)
      0
    • ★★★★☆ (Πολύ καλή)
    • ★★★☆☆ (Καλή)
      0
    • ★★☆☆☆ (Μέτρια)
      0
    • ★☆☆☆☆ (Κακή)
      0


Recommended Posts

Είδε κανείς το πρώτο επεισόδιο της σειράς The Walking Dead? Υποτίθεται ότι είναι μία σειρά τύπου Resident Evil/28 Days Later. Αστυνομικός ξυπνάει μετά από κώμα και βρίσκει ότι οι περισσότεροι έχουν μετατραπεί σε zombie...

 

Δεν το έχω δεί ακόμα, συνήθως βλέπω ολόκληρες σαιζόν και όχι επεισόδιο επεισόδιο.

Edited by Ghost
Προστέθηκε poll.
Link to comment
Share on other sites

post-1004-128869767839_thumb.jpg

 

Είναι βασισμένο σε κόμικ των Robert Kirkman και Tony Moore. Έχω διαβάσει τα τέσσερα πρώτα άλμπουμ, τα μεταφρασμένα "ΟΙ ΖΩΝΤΑΝΟΙ ΝΕΚΡΟΙ" από την Jemma Press.

 

post-1004-128869789371_thumb.jpg

 

Την τηλεοπτική σειρά σκηνοθετεί ο Frank Darabont (The Shawshank Redemption, The Green Mile, The Mist)

 

post-1004-128869791562_thumb.jpg

 

Δεν έχω τον καιρό να κυνηγάω άλλη μια σειρά στο ίντερνετ, με κουράζει πια αυτό, οπότε μάλλον θα το δω κάπου μαζεμένα, αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βράδυ έχουμε Zombies Unleashed Party εδώ - ένα ετεροχρονισμένο Haloween - για να δούμε μεταξύ άλλων τον πιλότο (μια ώρα και κάτι) biggrin.gif

Πάντως οι φίλοι μου εξ'Αμερικής που το είδαν, πορώθηκαν άσχημα. Πολύ καλά και μόνο καλά λόγια άκουσα. Άντε να δούμε. Νέα αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Το διαφημιστικό φαίνεται καλό: http://www.youtube.c...h?v=qBiI6YRfWIY

 

Δεν με έλκει η θεματολογία των ζόμπι (παρότι λάτρεψα τα "28 Days & Weeks Later"), αλλά μπορεί να της δώσω μια ευκαιρία, λόγω F. Darabont.

Edited by DimitrisX
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι φίλοι μου εξ'Αμερικής που το είδαν, πορώθηκαν άσχημα. Πολύ καλά και μόνο καλά λόγια άκουσα. Άντε να δούμε. Νέα αύριο.

 

 

Κάτι τέτοια έχω ακούσει κι εγώ και ψήνομαι. Κατέβασα χθες το πρώτο επεισόδιο οπότε αύριο μεθαύριο θα έχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Την είδα, μου άρεσε πάρα πολύ το γεγονός που κατάφεραν μέχρι ενός σημείου να κρατήσουν την ατμόσφαιρα του κόμικ, που διαβάζω εδώ και τρία περίπου χρόνια.

 

Και πήγε και πολύ καλά στην τηλεθέαση, πάνω από 5,3 εκατομμύρια θεατές.

 

(Και δεν συζητάμε πως ένιωσα όταν είδα τους υπόλοιπους χαρακτήρες που πήραν το μύνημά του...)

Link to comment
Share on other sites

Τα ´σπασε... Τα ´σπασε. Αν γουσταρετε zombies, μη το χάσετε, period!

Link to comment
Share on other sites

Like Like!!!!

 

Στην αρχή μου θύμισε σκηνικό Alice αλλά στο λιγότερο πετυχεσμένο, όχι οτι δεν μου άρεσε το Resident Evil, χαχα. Μετά όμως έγινε πολύ πιο ωραίο.

 

Ξέρει κανένας πότε βγαίνει το επόμενο επεισόδιο;!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ διαβάσει όλους τους τόμους που έχουν μέχρι στιγμής κυκλοφορήσει από την Jemma Press στα ελληνικά, και το κόμικς με έχει πορώσει απίστευτα, αλλά όπως και ο DinoHadj περιμένω να βγουν μαζεμένα τα επεισόδια και να αφιερώσω κάνα ολόκληρο σαββατοκύριακο για ζομπισμό.

Link to comment
Share on other sites

Hey you...dumbass...hey you in the tank. Cozy in there?

 

laugh.gif Γαμάτο!

 

Μου άρεσε πολύ. Φαίνεται γνώριμη η συνταγή, αλλά με φτιάχνει το γεγονός οτι πρόκειται για σειρά. Εξάλλου φαίνεται να έχει πολύ καλό backstory, με πολλά υποσχόμενα subplots.

Link to comment
Share on other sites

Hey you...dumbass...hey you in the tank. Cozy in there?

 

laugh.gif Γαμάτο!

 

Μου άρεσε πολύ. Φαίνεται γνώριμη η συνταγή, αλλά με φτιάχνει το γεγονός οτι πρόκειται για σειρά. Εξάλλου φαίνεται να έχει πολύ καλό backstory, με πολλά υποσχόμενα subplots.

 

Ποτε θα βγει το επομενοοοο

Link to comment
Share on other sites

Κάθε Κυριακή θα βγαίνει ρε παιδιά, σειρά είναι. Δευτέρα πρωί θα κυκλοφορεί στα internets.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω μια σειρά που βγαίνει σάββατο, μια που βγαίνει δευτέρα και μια που βγαίνει τετάρτη.

 

Γεμίζει η βδομάδα, χεχε.

 

Μα παιδιά, γιατί να το ψάξουμε μόνοι μας;

 

Αφού μπορούμε να ρωτήσουμε εδώ και να μας το πει ο Din με συγκαταβατικό τόνο, :D

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ. Φαίνεται γνώριμη η συνταγή, αλλά με φτιάχνει το γεγονός οτι πρόκειται για σειρά. Εξάλλου φαίνεται να έχει πολύ καλό backstory, με πολλά υποσχόμενα subplots.

 

Αυτό.

Και είναι και καλογυρισμένη. Έχει ήδη μπει στο πρόγραμμα. thmbup.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο βγαίνει κι άλλο δηλαδής woohoo! :beer::D

 

 

 

Επίσης έμαθα ότι ο πρωταγωνιστής παθαίνει κάτι άσχημο στην συνέχεια και χάρηκα πάρα πολύ, καλά να πάθει!:devil2:

 

 

Edited by Amandel
Link to comment
Share on other sites

Αύριο βγαίνει κι άλλο δηλαδής woohoo! :beer::D

 

 

 

Επίσης έμαθα ότι ο πρωταγωνιστής παθαίνει κάτι άσχημο στην συνέχεια και χάρηκα πάρα πολύ, καλά να πάθει!:devil2:

 

 

 

Γιατί τέτοια κακία;

 

 

του κόβουν το χέρι στο κόμικ

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω βρει link.

 

Ο άνεμος ουρλιάζει και μου χτυπάει την απλώστρα πέρα δώθε στο μπαλκόνι.

 

Έρχεται κρέπα σοκολάτα μπισκότο.

 

Το λάπτοπ στο κρεβάτι, κουκουλώνομαι, σβήνω όλα τα φώτα και αρχίζω.

 

 

 

 

Amandel

 

Γιατί τόση κακία βρε; Κατατρεγμένος απ' την μοίρα είναι ο άνθρωπος να μείνει και χωρίς χέρι; Ελπίζω να του το κόβουν θεαματικά πάντως, αλλιώς πάει χαμένο.

 

Επίσης ο "κολλητός" του πολύ ωραία του στάθηκε. Δεν πρόλαβε να μπει στο νοσοκομείο, αμέσως να του κουτουπώσει τη γυναίκα.

 

Εύχομαι να του φάει το κεφάλι ένα Zombie... (Απ' όλες τις απόψεις).

 

 

 

 

 

ΥΓ: Ναι, τρώω κρέπα στο κρεβάτι με τα φώτα σβηστά. Εγώ θα πλύνω τα σεντόνια, αν τα λερώσω, δεν τίθεται θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω αμέσως, γιατρέ.

Στο παρόν τόπικ συζητάμε τη σειρά. (Αυτό καταλαβαίνεις αφού το τόπικε είναι στο Cine & Tv φόρουμ άλλωστε).

Είδα το επεισόδιο σήμερα το πρωί. Δε μπήκα καν στο τόπικ προτού το δω, για να τα αποφύγω. Οπότε θεωρώ πως τα σπόιλερς έχουν να κάνουν με το 2ο επεισόδιο και κάποια συζήτηση περι αυτού. Ε, δεν περιμένω να δω τι θα γίνει αργότερα επειδή το ΧΥΖ μέλος διάβασε το κόμικ και θέλει να μοιραστεί τη γνώση.

Σου φαίνεται παράλογο;

Συζήτηση για το κόμικ μπορεί να γίνει σε άλλο τόπικ για τα graphic novels.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτήν την άποψη το δέχομαι. Εξάλλου οτι συμβαίνει στα γκράφικ νόβελς ή ακόμη και στα βιβλία δεν είναι σίγουρο οτι θα περάσει και στην μεταφορά στην μεγάλη ή στην μικρή οθόνη. Μάλλον αναμενόμενο είναι οτι τέτοιου είδους αποκαλύψεις θα είναι ακυρες μιας και αν ακολουθούνταν κατα γράμμα το πρωτότυπο οι θεατες θα ήταν πολύ λιγότεροι στην πορεία.

 

Αλλά τα σπόιλερ αυτά καθ' αυτά δεν μπορώ να πω οτι με ενοχλούν ιδιαίτερα. Όταν δεν έχω δει κάτι, αλλά θέλω να το δω, δεν τα ανοίγω. Όταν δεν θέλω να δω κάτι, τα ανοίγω, και ίσως μάλιστα αν δω κάτι ενδιαφέρον ξεκινάω την σειρά ή βλέπω την ταινία. Πάνω σε αυτό (το γενικό πλαίσιο περι σπόιλερ) αλλά και στην συζήτηση που βλέπω να διαμορφώνεται σε άλλο νημα έκανα την παραπάνω τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to The Walking Dead (2010-2022)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..