Jump to content

Write off #57 (Esteldor vs WILLIAM)


wordsmith
 Share

  

10 members have voted

  1. 1. Μου άρεσε περισσότερο το διήγημα του


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Η Ίριμα μισάνοιξε την πόρτα του δωματίου του Λότε, έχωσε το κεφάλι της και τον είδε ξαπλωμένο στην πολυθρόνα του γραφείου του, πεσμένο μάλλον, με τα χέρια στο πρόσωπο.

-Είσαι κουρασμένος; Να σου τρίψω την πλάτη;

-Ναι, αλλά…

-Ξέρω, να μην παίρνω αέρα.

Όσο πιο αθόρυβα μπορούσε, μήπως και η φασαρία τον έκανε να το μετανιώσει, μπήκε και άρχισε να του πατάει τους ώμους με τα χέρια της, προσεχτικά, να μη φανεί πόσο το απολάμβανε.

Πέρασαν κάμποσα λεπτά χωρίς να μιλήσει κανείς. Κάτω από το μαύρο πουκάμισο τον ένιωθε να χαλαρώνει σιγά σιγά, κάθε διάθεση να της αντισταθεί να τον εγκαταλείπει. Όταν κάποια στιγμή αναστέναξε, η Ίριμα φοβήθηκε ότι θα μιλούσε και θα την απομάκρυνε από το θέμα και βιάστηκε να πετάξει ξεκάρφωτα:

-Ξέρεις, όμως, Λότε, υπάρχουν πολλοί τρόποι για να κάνεις έρωτα.

Τρίβοντας τα μάτια του της αποκρίθηκε:

-Ναι, ειδικά τον τρόπο χωρίς παρτενέρ τον έχω παραμάθει καλά.

-Δεν εννοώ αυτό!

Η Ίριμα έκανε το γύρο της πολυθρόνας και κάθισε οκλαδόν στο πάτωμα μπροστά του, η μύτη της μια πιθαμή από τα ανοιχτά του γόνατα.

-Υπάρχουν τρόποι να το ευχαριστηθείς αλλιώς εσύ και αλλιώς η κοπέλα... Άκου που σου λέω...

Ο Λότε τεντώθηκε πάνω στην πολυθρόνα χωρίς να ανοίξει τα μάτια και έκανε ένα νεύμα που θα μπορούσε να θεωρηθεί καταφατικό.

Η Ίριμα τον πλησίασε κι άλλο και ακούμπησε μαλακά τα χέρια της στα πόδια του.

-Αν θέλεις, δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα εσύ... Άφησέ τα όλα σε μένα και μην το σκέφτεσαι…

Τον άκουσε να μουρμουρίζει με τα μάτια ακόμη κλειστά:

-Ξεχνάς μια λεπτομέρεια.

-Τι;

Ο Λότε ανακάθισε στην πολυθρόνα, έσπρωξε τα χέρια της από πάνω του και έσκυψε για να την καρφώσει με τα μάτια.

-Δε μ’ αρέσει να με λυπούνται!

 

__________________________________________

 

(Έτσι, για να ζεστάνουμε και τον Esteldor, που μέχρι χτες δεν είχε πετρέλαιο...;-))

Λοιπόν, ανεβάζετε τις ιστορίες σας μέχρι τις 11:59 τα μεσάνυχτα του άλλου Σαββάτου προς Κυριακή και αμέσως μετά ανοίγει το poll. Όριο λέξεων 3.500, αλλά, αν θέλετε και λίγο παραπάνω, τα βρίσκουμε.

That's all, μικρά και αθώα μου αγοράκια. Τώρα, ΓΡΑΦΤΕ!

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

To 95 /100 των περιπτώσεων που κάνουνε μασάζ καταλήγουν να κάνουν sex. Το μασάζ είναι ένας άκρως ερωτικός τρόπος να χαλαρώσεις...και...το απολαμβάνω και εγώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, μας πέταξες στα βαθιά όπως σου είπα αλλά πιο βαθιά από όσο περίμενα!

Περίμενα κάτι πιο φαντασίας όπως είχες πει και όχι κάτι με ερωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, ναι, άλλο είχα σκεφτεί να σας βάλω και άλλο σας έβαλα. Αλλά, τουλάχιστον, αυτό μπορείτε να το κάνετε ό,τι είδος θέλετε. Αν σε παρηγορεί, τη συνέχειά του την έχω ήδη γράψει εγώ - δεν είναι αδύνατον, πα να πει, να βγείτε από τα βαθιά.

Sonya, το σχόλιό σου το ερμηνεύω θετικά :). Αν σου άρεσε η εισαγωγή, γράψε κι εσύ.

Μεταξύ μας, με το ζόρι κρατιέμαι να μη σας πω πώς εξηγούνται/συνεχίζονται όλα αυτά και ανυπομονώ να δω πώς θα τα εξηγήσετε εσείς.

Καλή επιτυχία και όνειρα απονήρευτα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αλήθεια ότι είναι ανοιχτό σε κάθε είδους συνέχεια.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε..πολυ ενδιαφέρουσα εισαγωγή

 

p.s Να θυμάστε οτι ένας συγγραφέας μπορεί να είναι πολυ διεστραμμένος τύπος

Link to comment
Share on other sites

Sonya, το σχόλιό σου το ερμηνεύω θετικά :). Αν σου άρεσε η εισαγωγή, γράψε κι εσύ.

 

Devil's threesome! I like! :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι γίναμε τρεις στη συγγραφική αυτή μονομαχία;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι γίναμε τρεις στη συγγραφική αυτή μονομαχία;

 

 

 

Χμμ. Ό,τι πείτε εσείς. Αν θέλει να την προσθέσουμε στο poll και αν θέλετε κι εσείς... Άλλα κάτσε πρώτα να προλάβετε και οι τρεις να γράψετε εντός προθεσμίας και αυτά τα λέμε μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ε αν θέλει. Είναι που η εισαγωγή που έκανες είναι θελκτική και μπορει να οδηγησει σε κάθε είδος ιστορίας, αισθηματική, κοινωνική, ερωτική, φαντασίας, επιτημονικής φανατασίας και ούτω καθεξής.

Edited by WILLIAM
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν γράφω εγώ σε αυτό το write-off, γιατί δε θα μπορούσα να γράψω τίποτα! Και ξέρεις γιατί, Κέλλυ...

 

Καλή επιτυχία σας εύχομαι, παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν γράφω εγώ σε αυτό το write-off, γιατί δε θα μπορούσα να γράψω τίποτα! Και ξέρεις γιατί, Κέλλυ...

 

Καλή επιτυχία σας εύχομαι, παιδιά!

Όλα μια ιδέα είναι και, όπως και στο σεξ, έτσι και στη συγγραφή, το θέμα είναι να αρχίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν γράφω εγώ σε αυτό το write-off, γιατί δε θα μπορούσα να γράψω τίποτα! Και ξέρεις γιατί, Κέλλυ...

 

Καλή επιτυχία σας εύχομαι, παιδιά!

Όλα μια ιδέα είναι και, όπως και στο σεξ, έτσι και στη συγγραφή, το θέμα είναι να αρχίσεις.

 

Από λάθος οπτική το είδες... Απλά ξέρω τι έπεται στην "κανονική" ιστορία και θα μου ήταν δύσκολο να φανταστώ κάτι άλλο, χωρίς να επηρεαστώ.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑ ΤΟ ΞΙΦΟΣ ΤΟΥ ΤΖΟΝ ΧΟΛΜΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΕΡΗ ΚΑΤΑΒΟΘΡΑ ΤΗΣ ΛΑΒΛΕΪΣ!!! Τι σκέφτεται η απαθής τραπεζική υπάλληλος την ώρα που μετράει συντάξεις στα γερόντια! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όχι, θ' αφήσω τ' αγόρια να οργιάσουν με την ησυχία τους. :) Εμένα με περιμένει ο επόμενος με ις Ερινύες κι ο πιπινοξάνθης θα μου κόψει την καλημέρα αν δεν γράψω στον γενικό, καταστρέφομαι και με το Dragon Age, οπότε δεν προλαβαίνω κι άλλο write off. :p

Link to comment
Share on other sites

Να οργιάσουμε λες ε; Θα δείξει, πάντως θα έχει έρωτα σίγουρα.

Άσχετο αλλά η υπογραφή σου από που είναι; Θα ήταν υπέροχη για μότο Ιπποτικού τάγματος.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑ ΤΟ ΞΙΦΟΣ ΤΟΥ ΤΖΟΝ ΧΟΛΜΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΕΡΗ ΚΑΤΑΒΟΘΡΑ ΤΗΣ ΛΑΒΛΕΪΣ!!! Τι σκέφτεται η απαθής τραπεζική υπάλληλος την ώρα που μετράει συντάξεις στα γερόντια! :eek:

 

(Χεχεχε:devil2:)Όχι, δε σκέφτεται αυτά η απαθής (;) τραπεζική υπάλληλος, αυτά τα έχει σκεφτεί εδώ και 3-4 χρόνια που έγραψε την ως άνω παράγραφο. Τώρα σκέφτεται το επόμενο πείραγμα προς τον μίστερ Τριγλυκερίδια!

 

Sonya: Νομίζω ότι προλαβαίνεις, αυτό το write-off θα έχει τελειώσει πριν αρχίσει η ψηφοφορία του γενικού. Εν πάση περιπτώσει, θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να δω και άλλοι τι θα γράφανε με βάση την εισαγωγή μου. Αν έχεις όρεξη, κάποια άλλη στιγμή ίσως...

Link to comment
Share on other sites

Να οργιάσουμε λες ε; Θα δείξει, πάντως θα έχει έρωτα σίγουρα.

Άσχετο αλλά η υπογραφή σου από που είναι; Θα ήταν υπέροχη για μότο Ιπποτικού τάγματος.

 

Η υπογραφή είναι μέρος από τον όρκο που έδιναν οι Φρουροί της Γκόντορ στον Αρχοντα.

 

Σχεδόν έχω τελειώσει την ιστορία πάντως. Το editing μου έχει μείνει. Ίσως αργότερα απόψε να την περάσω :)

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Με ντροπιάζεις!

Είσαι πολύ πιο γρήγορος από' μενα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ένα καλό μέρος που πουλάει νέφτι, William. Αν θες να σου δώσω και τηλέφωνο devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

! ! ! ! !:o:eek:

 

(Βρε ουστ από κει, που θα μου τον κάνεις ομοφυλόφιλο! Καλή ιδέα πάντως για να δικαιολογήσεις τα της εισαγωγής, δε μπορώ να πωthumbsup.gif...)

 

Είναι απίστευτο πόσα πολλά μάντεψες από αυτά που έχω ήδη γράψει για τον Λότε και την Ίριμα! :blink:Κάτσε να ανεβάσει και ο άλλος την ιστορία του και θα τα πάρει το ποτάμι... Ελπίζω να μη σου έστειλε κανένας/καμία κανένα πμ με τη δική μου συνέχεια (Lady Nina;;-)), γιατί θα τον δαγκώσω! <_<:bruce_h4h:

Λοιπόν, ως προς την ίδια την ιστορία, θα έλεγα πως έχει κάποιες φράσεις κλισέ, που θυμίζουν λιγάκι Άρλεκιν, αλλά όχι πολλές. Κατά τα άλλα νομίζω πως δε δίνεις αρκετές πληροφορίες για τη ζωή των χαρακτήρων, πχ πώς έγινε τέτοιος χαρακτήρας η Ίριμα; Πάντως πολύ ενδιαφέρον και πολύ πιο καλογραμμένο από ό,τι περίμενα και μπράβο, μικρέ.

Θα επανέλθω.

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #57 (Esteldor vs WILLIAM)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..