Jump to content

Τρεκικός Καναπές


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

ΟΚ. 10 μ.μ. κι εγώ στον καναπέ.

Αργκχχ! Δεν τον πάω τον Q πάντως.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ μπορούμε να πούμε 10:15; Γυρνάω κατά τις δέκα από το αθλητικό κέντρο (ακούγονται κραυγές) και πρέπει να προλάβω να φιλήσω τα παιδάκια για καληνύχτα και να βάλω μια μπύρα

 

edit: χεχε, θαρρείς και χρειάζεται να ξεκινήσει σε όλες τις τηλεοράσεις την ίδια στιγμή!

Edited by nikosal
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ μπορούμε να πούμε 10:15;

 

edit: χεχε, θαρρείς και χρειάζεται να ξεκινήσει σε όλες τις τηλεοράσεις την ίδια στιγμή!

 

ΟΚ.

 

Ναι, αυτό ακριβώς. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ μπορούμε να πούμε 10:15; Γυρνάω κατά τις δέκα από το αθλητικό κέντρο (ακούγονται κραυγές) και πρέπει να προλάβω να φιλήσω τα παιδάκια για καληνύχτα και να βάλω μια μπύρα

Θα το περιμένω το τέταρτο, αφού γυμνάζετε τα γεροντικά σας μούσκουλα, τι να κάνουμε; Έχουμε κατανόηση. :p

Link to comment
Share on other sites

Qpid

 

Μα αυτό ήταν καλό! Δηλαδή, καλύτερο απ'ότι θυμόμουν. "Πολύ σεξ" στο πρώτο μισό, αρκετή πλάκα στο δεύτερο.

 

Η Vash επιστρέφει στο Deep Space Nine.

Link to comment
Share on other sites

Εχμ. Όταν φτάνουμε στο θέμα του Q αισθάνομαι πάντα μια αμηχανία απέναντι στους υπόλοιπους τρέκερς.:huh:

Εγώ τον βρίσκω περίπου τόσο σπαστικό όσο τον βρίσκει και ο Picard, ενώ οι υπόλοιποι θεωρούν την παρουσία του εξαιρετική.

 

Το μόνο καλό στο επεισόδιο ήταν ότι γέλασα που τον ξάφνιασε τόσο η Vash. Βρήκε το δάσκαλό του ο τύπος.

Η Vash μ' αρέσει πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον βρίσκω περίπου τόσο σπαστικό όσο τον βρίσκει και ο Picard, ενώ οι υπόλοιποι θεωρούν την παρουσία του εξαιρετική.

Σα να βρίσκεις σπαστικό τον Ντάφι Ντακ όσο τον βρίσκει και ο Έλμερ Φαντ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον βρίσκω περίπου τόσο σπαστικό όσο τον βρίσκει και ο Picard, ενώ οι υπόλοιποι θεωρούν την παρουσία του εξαιρετική.

Σα να βρίσκεις σπαστικό τον Ντάφι Ντακ όσο τον βρίσκει και ο Έλμερ Φαντ! :lol:

 

Πώς φαίνεται ότι κατά βάθος είμαι μια συντηρητικούρα κυρά-δασκάλα, ε; :lol:

Link to comment
Share on other sites

E, όμως από τα πιο βαρετά επεισόδια της 4th season. Βρήκα, όπως και τις... προηγούμενες φορές που το έχω δει, πολύ βαρετή την μεταφορά στην εποχή του Ρομπέν, στο δάσος κλπ. Τίποτα αστείο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

E, όμως από τα πιο βαρετά επεισόδια της 4th season. Βρήκα, όπως και τις... προηγούμενες φορές που το έχω δει, πολύ βαρετή την μεταφορά στην εποχή του Ρομπέν, στο δάσος κλπ. Τίποτα αστείο εκεί.

Αυτή ακριβώς ήταν η άποψη μου για το επεισόδιο την πρώτη φορά που το είχα δει. Σήμερα το είδα με τις προσδοκίες μου χαμηλωμένες, και ίσως γι αυτό να το διασκέδασα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που έχει τον Q αρκεί. Ο DeLanci έχει κάνει μαγικά με τις ερμηνείες του. ;-)

Ήταν φοβερή έμπνευση ο χαρακτήρας αυτός και κρίμα που δεν έχει εμφανιστεί σε ταινία (ακόμα...).

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα δούμε το επόμενο; Παρασκευή;

Edited by nikosal
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα δούμε το επόμενο; Παρασκευή;

 

Εντάξει. Παρακευή, ίδια ώρα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορία για το επεισόδιο, από τη wiki:

 

"The Drumhead" is the last ever Star Trek episode to be scored by Ron Jones, who was fired shortly after its completion by producers Rick Berman and Peter Lauritson as "Ron's stuff was getting big and somewhat flamboyant" and "we decided to move on and try other composers"
Link to comment
Share on other sites

The Drumhead: Παρασκευή, 27/5/2011

Ξεσκονίζω το δισκάκι.

Link to comment
Share on other sites

εεεε σιγά. Έχω να κάνω μπάνιο στα μικρά και να τα βάλω για ύπνο. Παρασκευή σήμερα, κοιμούνται πιο αργά. Περίμενε λιγάκι...

Link to comment
Share on other sites

Ένα επεισόδιο που δυστυχώς διατηρείται επίκερο μέσα στις δεκαετίες, και στην ανθρώπινη ιστορία. Οι σεναριογράφοι ίσως σχολίαζαν την Μακαρθική εποχή της δεκαετίας του 50, που να φανταζόντουσαν τα γεγονότα της 9/11 και του κλίματος που θα ακολουθούσε στην Αμερική (που έδωσε έναυσμα κυρίως για τον τρίτο κύκλο του Star Trek: Enterprise).

Link to comment
Share on other sites

Πάντα επίκαιρη η θεματολογία του επεισοδίου, δυστυχώς. Τελειώνει θετικά, αλλά τα πράγματα δεν είναι πάντα έτσι.

Μεγάλη εντύπωση μου έκανε η Jean Simmons. Η παρουσία και μόνο κάποιων ηθοποιών γράφει σε όποιο μέσο κι αν εκτίθενται. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Έμαθα και τον όρο drumhead -δεν είχε τύχει να τον συναντήσω άλλοτε.

 

Πράγματι, πολύ επίκαιρο και πολύ ωραίο το επεισόδιο. Έβλεπες την παράνοια να ξετυλίγεται μπροστά σου και να παίρνει διαστάσεις χιονοστιβάδας πριν το καταλάβεις καλά-καλά.

Και ωραία πλοκή. Στην αρχή υποψιάζεσαι περισσότερα πράγματα -όπως και οι ήρωες δηλαδή- και στο τέλος αποδεικνύεται ακριβώς πόσο η ιδέα τού να βλέπεις παντού εχθρούς συνδέει άσχετα μεταξύ τους πράγματα.

Να πω επίσης ότι μου άρεσε και το techno του πράγματος, με το τρόπο που υποτίθεται πως ενσωμάτωσε ο Κλίνγκον την πληροφορία μέσα στα κύτταρά του.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό επεισόδιο.

 

Αμέσως μετά την άφιξη της admiral, καθώς ο Ράικερ βγαίνει από το teleportation room, δεν χάνει την ευκαιρία να ρίξει άλλη μια ματιά στη νεαρά χειρίστρια της κονσόλας!

Link to comment
Share on other sites

Next? Αύριο; Δευτέρα;

Μάλλον είμαι διαθέσημος και αύριο και Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..