Jump to content

Τρεκικός Καναπές


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Judgement

 

«Όχι άλλες σπηλ...εεεε - δίκες!»

Τι μανία έχουν οι Αμερικανοί με τις δίκες; Πόσες έχουμε δει σε όλα τα Σταρ Τρεκ;

Ανεξαρτήτως αυτού: Αδιάφορο επεισόδιο. Το τέλος του, με τη διάσωση, φαιδρό; Το λιγότερο.

Το επεισόδιο το διέσωσε βέβαια ο Μάρτοκ... Φέρτε μου J.G. Hertzler και βλέπω ακόμα και δίκη σε σπηλιά!

 

 

:rose: :rose:

Link to comment
Share on other sites

Judgement

Εντάξει. Είχε κάτι να πει, αλλά πώς κατάφερε και τα έμπλεξε έτσι όλα μαζί;

Πού βρεθήκαν τόσο κοντά στους Κλίνγκον και πώς τους έπιασαν και πώς κυκλοφορούν τόσον καιρό έτσι άνετα σε Κλινγκονιανή περιοχή, και...

Και δεν είχαν άλλα ονόματα από Kolos και Duras; Μα τα έχουμε δει στο TNG και στο DS9, έτσι δεν είναι; Άλλες πια οικογένειες δεν έχει κοτζάμ αυτοκρατορία;

 

Μάλλον θα δούμε το επόμενο επεισόδιο αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Judgement

 

Μάλλον θα δούμε το επόμενο επεισόδιο αύριο.

 

Πω-πω γκρίνια. Και από Νίκο και από Βάσω... Και το Enterprise που δεν ήταν η αγαπημένη μου σειρά το διασκεδάζω και το εκτιμώ περισσότερο. Μάλλον έχετε σταρτρεκοκόπωση. Ναι, τα κουσούρια που βλέπεται είναι εκεί, είναι ορατά και σε μένα, αλλά με τέτοια στάνταρτ θα σβήναμε το 99% όλων των αγαπημένων μας σειρών. Π.χ. εσένα Νίκο σου λείπουν δέκα λεπτά που θα έδειχναν έναν πειστικό τρόπο πως τους έσωσαν, πως δηλαδή έφτασαν ως εκεί. Δεν είναι βασισμένο σε αληθινά γεγονότα για να μείνουμε ικανοποιημένοι από το να δούμε πως έγινε. Θα υπάρχουν 100 πειστικές σεναριακές εκδοχές του πως έφτασε το Έντερπραϊζ στη φυλακή. Θες ντε και καλά να δεις μια από αυτές τις εκδοχές. Υποψιάζομαι ότι δεν χωρούσε, όπως συχνά δεν χωράνε πολλά και τα λαμβάνουμε ως πληροφορίες. Εμένα μου αρκεί ότι κατάφεραν και ήρθαν. Κάπως θα ερχόντουσαν. Το ζουμί δεν ήταν εκεί. Ήταν στην άρνηση του Σωκράτη να αποδράσει, που επίσης με συγκίνησε.

 

Και επίσης, συμφωνώ βέβαια, αλλά τα ωραιότερα επεισόδια στον κόσμο του Σταρ Τρεκ αφορούν και μία δίκη. Εδώ δεν έχει να κάνει τόσο με το θέμα της δίκης, αλλά με την κοινωνία των Κλίνγκον, και με τον δικηγόρο υπεράσπισης συγκεκριμένα..

 

Horizon τη Δευτέρα.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Ναι, με την κοινωνία είχε να κάνει: Την εξέλιξή της, το ότι η στρατιωτική κάστα έχει πάρει το πάνω χέρι κλπ. και όλα αυτά είχαν ενδιαφέρον - αλλά θα ήθελα να δω να τα δίνουν σε άλλο πλαίσιο, όχι σε μια βαρετή δίκη (γιατί ήταν βαρετή).

 

Ορίζοντας λοιπόν σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Horizon

 

Τώρα άμα πω ότι αυτό μου άρεσε, θα με βαρέσετε;

Βασικά μου άρεσε το σκηνικό στο Horizon καθώς και οι ζήλιες και τα παράπονα για όσους φεύγουν για τον Αστροστόλο αφ' ενός και δεν μπορώ να πω ότι δεν διασκέδασα και με τις ερωτήσεις της Τ'Πολ για τον Φρανκενστάιν και τον τρόμο αφ' ετέρου. Άσε που ξαναβγήκε και το θέμα λογοτεχνία vs. θέαμα κάπου στην πορεία.

Οπότε, καλά περάσαμε.

 

Επόμενο την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Horizon

 

Τώρα άμα πω ότι αυτό μου άρεσε, θα με βαρέσετε;

 

Επόμενο την Τετάρτη.

 

Μα και μένα μου άρεσε. Τι πάθατε; Θα ζητάμε συγνώμη (χμ, από τον Νίκο; ) επειδή μας αρέσει ένα επεισόδιο; Το Book Club της Τ'Πολ ήταν όντως καλή ιδέα. Κλασσικός αμερικάνος ο Τριπ φυσικά, αντιδράει ανάλογα.

 

Και την Τετάρτη το The Breach. Μετά άλλα 5 και τον φάγαμε το δεύτερο κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

Horizon

 

χμ... πολλά χμ... σας άρεσε... και εμένα μου άρεσε το κλίμα μέσα στο φορτηγό αλλά με τέτοιο καρακλισάρισμα νομίζω ότι η ευκαιρία για ένα καλό επεισόδιο πήγε χαμένη. Πρέπει να χρησιμοποίησαν όλα τα σεναριακά κλισέ που είχαν... στη φαρέτρα. Ξέραμε από το 20ο λεπτό τι ακριβώς θα γίνει. Έτσι, στάθηκε αδύνατο να το απολαύσω αν και πολύ θα μου άρεσε μια ιστορία «εμπορικού ναυτικού». Τι ιστορία, ολόκληρη σίζον θα μπορούσα να δω με το εμπορικό ναυτικό της εποχής.

 

:rose: :rose:

Link to comment
Share on other sites

The Breach

 

Πω πω σπηλιές! Πού είσαι, Νίκο, να ευφρανθείς σπηλαιολογία. :p

 

Πολύ μέτριο. Το κομμάτι μέσα στις σπηλιές ήταν εντελώς χαζό και χλιαρό. Να πω την αμαρτία μου, περίμενα να ήταν και τίποτα σπουδαίο αυτό με τις πέτρες που μάζευαν από κουτιά πίσω από τους βράχους - έλεγα μην ετοίμαζαν κανένα σαμποτάζ ή μήπως και είχαν σχέση με την κατάσταση στον πλανήτη, αλλά μπα.

Και το κομμάτι με το γιατρό, παρόλο που είχε το μήνυμά του, δόθηκε με ηπιότερους τόνους απ' ό,τι θα περίμενε κανείς. Νομίζω ότι έχασαν την ευκαιρία να μας δώσουν μια αληθινά μεγάλη σύγκρουση ή ακόμα καλύτερα, να γκριζάρουν λίγο τους χαρακτήρες.

 

Επόμενο, το απόγευμα της Παρασκευής.

Link to comment
Share on other sites

The Breach

 

Πω πω σπηλιές! Πού είσαι, Νίκο, να ευφρανθείς σπηλαιολογία. :p

 

Επόμενο, το απόγευμα της Παρασκευής.

 

:abiggrin: Ένα πολύ σπέσιαλ επεισόδιο για τον Νίκο. Δύο ιδέες που η κάθε μία δεν σήκωνε από μόνη της ολόκληρο επεισόδιο, κυρίως γιατί, έτσι νομίζω, τις έχουν ξαναχρησιμοποιήσει σε άλλα Τρεκ. Και ναι, συμφωνώ, θα ήθελα να δω τον Φλοξ λίγο πιο σκοτεινό σε αυτό το ζήτημα, γιατί έτσι θα ήταν πιο ενδιαφέρον.

 

Cogenitor την Παρασκευή ... και μετά ένα επεισόδιο "έκπληξη".

Link to comment
Share on other sites

Cogenitor

 

Αυτό ήταν καλό! Και πολύ ωραία διλήμματα και ενδιαφέρον το first contact. Εκτός από την κυρίως ιστορία που έθιξε πολύ σημαντικά θέματα για τα όρια των παρεμβάσεων στις ξένες κουλτούρες και την... σνιφ :crybaby: κατάληξη, είδαμε και κάτι που θύμιζε τις μηχανές των μεταγενέστερων Enterprise στο ξένο διαστημόπλοιο και ακούσαμε και κάτι για φωτονικά όπλα στις τορπίλες.

Μ' αυτά και μ' αυτά πάντως, φτάνουμε στο Prime Directive.

 

Κάποια στιγμή την Κυριακή θα δούμε το επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Cogenitor

 

είδαμε και κάτι που θύμιζε τις μηχανές των μεταγενέστερων Enterprise στο ξένο διαστημόπλοιο και ακούσαμε και κάτι για φωτονικά όπλα στις τορπίλες.

Μ' αυτά και μ' αυτά πάντως, φτάνουμε στο Prime Directive.

 

Κάποια στιγμή την Κυριακή θα δούμε το επόμενο.

 

Κατά λέξη, ακούστικε "photonic" και όχι "photon". Το βρήκα αστείο γιατί το photonic weapon ήταν το κατα φαντασία όπλο του Γιατρού στο Βόγιατζερ, εκείνο με τις φαντασιώσεις που οι εξωγήινοι παρεξηγούν ως πραγματικότητα. Μέχρι και η Τζέινγουεη με τον Τσακότεη κοιτάζονται γιατί ο Αστροστόλος δεν έχει τέτοιο όπλο, με το οποίο στο τέλος αν θυμάστε ο Γιατρός απειλεί τους εξωγήινους.

 

Και έρχεται το Regeneration την Κυριακή. Αχμ. :acool:

Link to comment
Share on other sites

Και έρχεται το Regeneration την Κυριακή. Αχμ. :acool:

 

 

Αυτή ήταν η πιο καναπεδένια εμπειρία όλων των μέχρι σήμερα καναπέδων αυτού του τόπικ. Για να καταλάβει ο Νίκος: Μετά το καλοκαιρινό μυτίγκιο του sff στην Αθήνα, έμεινα στης Βάσως. Το πρωί της Κυριακής με πρωινό, ψωμί βούτηρο μέλι και φραπεδάκι, καθίσαμε και οι τρεις, εγώ, Κώστας, Βάσω στον καναπέ τον ένα, για να δούμε το Regeneration. Και το επεισόδιο άρεσε και στους τρεις μας, αλλά είχε Borg, οπότε δεν μπορούσε να αποτύχει. Αναμένουμε περίεργοι την κρίση του ψείρα της Σύρου.

Link to comment
Share on other sites

Cogenitor

 

Καλή ιστορία, δεν λέω, αλλά έχανε πολύ από το γεγονός ότι ήταν τελείως φανερό τι θα συμβεί. Το είδα δεύτερη φορά βέβαια, χωρίς να θυμάμαι την πρώτη, και υποθέτω και εσείς βλέπατε πού το πάει, χωρίς έκπληξη ή ανατροπή. Και βέβαια σε μια δεύτερη ανάγνωση, καταλαβαίνει κανείς γιατί υποφέρουν κόσμοι όπως η Αφρική ή η μισή Ασία από τους δυτικούς που πέρασαν με το ζόρι την κουλτούρα και τις αρχές τους. Έτσι έχουμε χώρες πρώην αποικίες, χαραγμένες τεχνητά σε ένα χάρτη πάνω σε κάποιο τραπέζι (για αυτό αν προσέξετε στο χάρη της Αφρικής θα δείτε πολλές ευθείες γραμμές), με ανάμικτες φυλές στο εσωτερικό τους, που έχουν τις δικές τους συνήθειες, τις ηθικές τους αρχές, τον τρόπο διακυβέρνησης και αντί για όλα αυτά βλέπεις μια πρωτεύουσα με... κοινοβούλιο, υπουργούς, γενικό εισαγγελέα, ανώτατο δικαστήριο κλπ. Καρμπόν της Αγγλίας, της Γαλλίας ή του Βελγίου.

 

Ο Τριπ ώρες ώρες είναι τελείως ανόητος. Δεν είχε καμία δουλειά να «εκπαιδεύσει» την/το cogenitor και να τη βάλει σε μπελάδες. Πόσο αφελής μπορεί να είναι κανείς για να νομίζει ότι θα ξεκινήσει την επανάσταση σε ένα διαστημόπλοιο, 25 έτη φωτός από τον μητρικό πλανήτη;

 

Ο συγχωρεμένος ο Κατσούλας, καλός. Είχε εξαιρετική φωνή.

 

Το ωραίο είναι ότι έχει αδυνατίσει πολύ ο Φλοξ! Το έχετε προσέξει;

 

:rose: :rose: :rose:

 

...κάποια στιγμή να δούμε στον καναπέ το It came from beneath the refrigerator

post-394-0-75797300-1404568466_thumb.png

Edited by nikosal
Link to comment
Share on other sites

Άκρα σιωπή από δω, αλλά μετά από το Regeneration που είδαμε με τον Ντίνο και που μας άρεσε, όπως ήδη ανέφερε, είδαμε και τα άλλα τρία μέχρι το τέλος της σεζόν σε φάση εκτός δικτύου.

Για το Regeneration παρατηρήσαμε με ένα μεγάλο συνεννοημένο χαμόγελο ότι έπαιξαν όλα τα γνωστά Borgo-μοτίβα πλην ενός: δεν είπαν We are the Borg! Προφανώς! Πώς θα τους ήταν άγνωστοι μετά από διακόσια χρόνια όταν πρωτοεμφανίζονται στο TNG αν είχαν αποκαλύψει και το όνομά τους. Κατά τα άλλα, ό,τι λέει ο Ντίνος. Το επεισόδιο μάς άρεσε και περάσαμε πολύ καλά βλέποντάς το.

 

Μια που λείπαμε την εβδομάδα που πέρασε, αλλά είδαμε τα τρία επεισόδια μέχρι το τέλος της σεζόν, γράφω δυο λογάκια και γι' αυτά:

 

First Flight: Καλό ήταν, με ενδιαφέρουσες λεπτομέρειες για την προϊστορία του warp drive και των προβλημάτων του. Ωραίες και οι στιγμές που η Τ'Πολ παροτρύνει τον κυβερνήτη να μιλήσει για το παρελθόν του.

 

Bounty: E! Ρε συ, γιατρέ, σε άλλα επεισόδια αλλιώς μας τα έλεγες για τον πώς αντιδρούν οι συμπατριώτες σου στα σεξουαλικά παιχνίδια. Εδώ γιατί είσαι τόσο τίμιος; :devil2:

 


Το ωραίο είναι ότι έχει αδυνατίσει πολύ ο Φλοξ! Το έχετε προσέξει;

 

 

Ναι, εδώ λοιπόν το προσέξαμε!

 

The Expanse: Πολύ καλό για τέλος της σεζόν. Είμαστε έτοιμοι για τη συνέχεια. Καταλαβαίνω ότι ξεκινάει μεγάλη ιστορία από δω και μπρος. Φαινόταν εξάλλου από την αρχή ότι πολλά στοιχεία μπλεχτήκανε μαζί (Κλίνγκον, temporal war, άγνωστη εχθρική φυλή), αποκλείεται να τελείωνε το πράγμα τόσο γρήγορα.

 

Και τώρα τα κακά νέα: Με μικρά διαλείμματα, θα είμαστε εκτός δικτύου και σε φάση που δεν θα επιτρέπει θέαση επεισοδίων για δυο-τρεις εβδομάδες. Ίσως μπορέσουμε να δούμε μερικά επεισόδια προς το τέλος Ιουλίου, αλλά και πάλι το σοβαρό στρώσιμο στον καναπέ δεν προβλέπεται να γίνει σύντομα.

(Μη βαράτε, το ξέρουμε ότι είμαστε απαράδεκτοι, αλλά εξαντλώ το βδελυρό προνόμιο της παρατεταμένης άδειας για να λείπω όσο μπορώ περισσότερο από την Αθήνα...  Άσε μου έχουμε να στριμώξουμε και ολόκληρη την τέταρτη σεζόν του Game of Thrones Μέσα στις επόμενες εβδομάδες :bag:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bounty: E! Ρε συ, γιατρέ, σε άλλα επεισόδια αλλιώς μας τα έλεγες για τον πώς αντιδρούν οι συμπατριώτες σου στα σεξουαλικά παιχνίδια. Εδώ γιατί είσαι τόσο τίμιος; :devil2:

 

Και τώρα τα κακά νέα: Με μικρά διαλείμματα, θα είμαστε εκτός δικτύου και σε φάση που δεν θα επιτρέπει θέαση επεισοδίων για δυο-τρεις εβδομάδες. Ίσως μπορέσουμε να δούμε μερικά επεισόδια προς το τέλος Ιουλίου, αλλά και πάλι το σοβαρό στρώσιμο στον καναπέ δεν προβλέπεται να γίνει σύντομα.

(Μη βαράτε, το ξέρουμε ότι είμαστε απαράδεκτοι, αλλά εξαντλώ το βδελυρό προνόμιο της παρατεταμένης άδειας για να λείπω όσο μπορώ περισσότερο από την Αθήνα...  Άσε μου έχουμε να στριμώξουμε και ολόκληρη την τέταρτη σεζόν του Game of Thrones Μέσα στις επόμενες εβδομάδες :bag:)

 

Ναι, συνυπογράφω, στο Bounty ο γιατρός αποδείχτηκε τρανταχτή απογοήτευση!!

 

Χμ, τα γνωστά καλοκαιρινά "κακά" νέα. Αναγκαία όμως, για να δούμε το υπόλοιπο Enterprise χωρίς να πήξει το μυαλό. Χαλαρά. Θα δω κι εγώ δυο-τρία επεισόδια από την 3η σεζόν αν με πιάσουν οι ανυπομονησίες, στα τέλη Ιουλίου κάπου θα βρεθούμε στο ίδιο σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Regeneration

 

Θα γκρινιάξω, συγνώμη. Δεν υπάρχει λόγος να βάζουν τους Μποργκ σε κάθε σειρά, με το στανιό. Όλη αυτή η ιστορία έπρεπε να είναι γνωστή στον Πικάρ και το πλήρωμά του όταν ο Q τους πρωτόστειλε στην αγκαλιά τους. Έστω, αργότερα, όταν είχε δημιουργηθεί ολόκληρη μονάδα για τη μελέτη τους, πριν ακόμα την δεύτερη επαφή μαζί τους (The best of both worlds)... Εδώ είχε ο Φλοξ θεραπεία και την άφησαν τόσους αιώνες ανεκμετάλλευτη; Και όλα αυτά γιατί έπρεπε σώνει και καλά να περιλάβουν κάτι που πουλάει. Ακόμα και η ιστορία καθ' αυτή, μέτρια ήταν. Σας άρεσε επειδή... ήσασταν στον καναπέ.

 

:rose: :rose:

 

First Flight

 

Ούτε αυτό με συγκίνησε. Δεν πειράζει, πάμε για άλλα.

 

:rose: :rose:

Link to comment
Share on other sites

Bounty

 

Αίνιγμα ο Φλοξ, έχετε δίκιο. Η απάντηση σε όλα τα σημεία θα μπορούσε κάλλιστα να είναι ότι γνώριζε πως η Τ'Πολ θα μετανιώσει, ότι δεν ήταν ο εαυτός της και δεν ήθελε να την εκμεταλλευτεί, ότι πιθανότατα δεν θα τη βοηθούσε καν η επαφή αφού δεν είχε κανονικό πον-φαρ, ότι ως γιατρός όφειλε να την προστατεύσει -όλα αυτά και το επεισόδιο θα ήταν τέλειο χωρίς καμία αντίφαση με το παρελθόν. Αυτά τα «οι αρσενικοί ντενό νιώθουν άβολα όταν μιλάνε για σεξ» κλπ. τι δουλειά είχαν; Τον κατέστρεψαν ως χαρακτήρα.

 

Πάντως, καλό επεισόδιο, σε γενικές γραμμές. Να δούμε πόσες φορές ακόμα θα θαυμάσουμε το σώμα της Τ'Πολ με αυτά τα καταπληκτικά εσώρουχα! Και διάβασα ότι ήταν η Μπλάλοκ που έκανε την πρόταση γάμου στον άντρα της. Σιγά ρε φίλε! Το έπαιζες δύσκολος;

 

:rose: :rose: :rose:

Link to comment
Share on other sites

 

Bounty

 

Να δούμε πόσες φορές ακόμα θα θαυμάσουμε το σώμα της Τ'Πολ με αυτά τα καταπληκτικά εσώρουχα!

 

 

Ασυγχώρητη η αμνησία σου ω γηραιότατε! Εντός ολίγων επεισοδίων έρχεται η Τ'Πολ, για να θαυμάσουμε, άνευ εσωρούχων. Ο τρίτος κύκλος είναι βαρύς σε Βουλκάνιο μασάζ! :man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

The Expanse

 

Ό,τι είπατε. Ωραίο επεισόδιο για τελευταίο χρονιάς. Έτσι όπως το έκαναν, μάλιστα, θα μπορούσαν να σκεφτούν πολλές λύσεις το καλοκαίρι. Θυμάστε κάτι άλλα, που  φαινόταν αδύνατο υπάρξει λύση; Όπως είχε πει ο Ντίνος, όταν έφτιαχναν το πρώτο του κλιφχάγκερ δεν είχαν αποφασίσει τι θα γίνει στο δεύτερο...

 

 

:rose: :rose: :rose:

Link to comment
Share on other sites

Dino, πόσα θα δούμε ως 31 Ιουλίου από την 3η σίζον; Δεν το συμφωνούμε;

Link to comment
Share on other sites

Dino, πόσα θα δούμε ως 31 Ιουλίου από την 3η σίζον; Δεν το συμφωνούμε;

 

Λοιπόν, επειδή και η Βάσω θα έβλεπε "λίγα" χωρίς να διευκρινίσει πόσα, και βρίσκεται εκτός δικτύου για να ειδοποιήσει, εγώ για να μη μαραζώσω είδα ήδη το πρώτο δισκάκι. Οπότε τώρα δες εσύ τα τέσσερα και σε περιμένω για να σχολιάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Αλλά βάλε λίγο φρένο. Εγώ βλέπω παράλληλα big bang theory που έχει πλάκα και υποκαθιστά (σε ένα μικρό έστω βαθμό) τις ανάγκες μας σε warp drive και photon torpedoes.

Link to comment
Share on other sites

The Xindi

 

Δεν ήταν κακό για επιστροφή από θέρος (καλύτερη σκηνή τα δοχεία που πήγαιναν από τον ένα τοίχο στον άλλο χεχε) αλλά ούτε και σπουδαίο. Ωραίος όμως ο... διευθυντής του ορυχείου, αν και την ιστορία με τους κρατούμενους την έχουμε ξαναδεί, ε; Καλή ιδέα επίσης οι Ζίντι να είναι είναι πολλά είδη...

 

:rose: :rose: :rose:

 

Anomaly

 

Αν μου ζητήσετε να ορίσω το στιλ του επεισοδίου που με ενοχλεί, θα σας πω μια λέξη: Anomaly. Δηλ. τα στρατιωτικού τύπου επεισόδια, με πλακωμένο ρυθμό, επιθέσεις, ειδικές δυνάμεις και ακτίνες που χτυπάνε τους τοίχους πίσω από τους ήρωές μας.

 

:catmad: (χωρίς ρόδο)

Link to comment
Share on other sites

The Xindi

 

Anomaly

 

Αν μου ζητήσετε να ορίσω το στιλ του επεισοδίου που με ενοχλεί, θα σας πω μια λέξη: Anomaly. Δηλ. τα στρατιωτικού τύπου επεισόδια, με πλακωμένο ρυθμό, επιθέσεις, ειδικές δυνάμεις και ακτίνες που χτυπάνε τους τοίχους πίσω από τους ήρωές μας.

 

 

Πω-πω ξινίλα. :atongue2: Σα να πήγα με τον παππού μου (το μπαρμπαδάκι) να δούμε το Star Wars είσαι. Απλά περιέγραψες μερικά από τα πιο θετικά στοιχεία που είχε το επεισόδιο. Τι να κάνουμε, αυτή τη σεζόν, ευτυχώς, έχουν και έναν λόχο από κομάντο στο Έντερπραϊζ. Εν τω μεταξύ, κιχ για τα μασαζάκια που ξεκίνησαν. Τέσπα, ωραία επεισόδια και τα δύο, αν και χρησιμοποιεί χιλιοεπαναλαμβανόμενα μοτίβα από άλλα Τρεκ. Ο Άρτσερ στο Anomaly παθαίνει κάτι από Τζέινγουεη στο Equinox και ξεπερνάει τα Τρεκικά όρια. Προβλέπω πολλές πρόσθετες γκρίνιες εκ Σύρου για την 3η σεζόν που ακολουθεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..