Jump to content

Κάλεσμα Σε Ερινύες


DinoHajiyorgi
 Share

Ποια είναι η ερινύα της καρδιάς σας;  

31 members have voted

  1. 1. (ψηφίζετε ΑΥΣΤΗΡΑ τρεις συμμετοχές)


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Βάλε και μια Σελ'Ορίντ στο ξεπουπούλιασμα, γιατί έρχεται σιγά σιγά (είναι στην έρημο, ξυπόλυτη κι έχει ζέστη, γι αυτό αργεί το κορίτσι :Ρ)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sonya

    33

  • DinoHajiyorgi

    66

  • Cassandra Gotha

    27

  • Eugenia Rose

    46

Το λοιπόν, το σήκωσα κι εγώ

 

1ον επειδή θέλω να διαβάσω τα άλλα διηγήματα επιτέλους!

2ον επειδή με έχει κουράσει αφάνταστα και δεν έχω ιδέα πως θα μπορούσα να το στρώσω κι άλλο

3ον διότι είναι ένα μέσο πίεσης προς τη Λουθ να τελειώσει :p

 

Έχω να δηλώσω πως δε με έχει ταλαιπωρήσει ποτέ ξανά τόσο πολύ ένας πρόλογος κι ότι αυτή που θα διαβάσετε είναι τελικά η 5η βερσιόν του...

Αμιρά

Link to comment
Share on other sites

Yey! :lol: Και τώρα κάντε χώρο για τους Χατζηγιώργιους πανηγυρισμούς! :tease:

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, το σήκωσα κι εγω

 

Τέλειααα! Καλωσήρθες στην παρέα μας Κιάρα!! (εντάξει δεν είναι και τόσο μεγάλη παρέα αλλά καλή είναι...:lol: )

Link to comment
Share on other sites

:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Το λοιπόν, το σήκωσα κι εγώ

Je t'adore! :wub:

 

 

Άντε Sonya-Sonya Sonya μου! :bounce8:

Link to comment
Share on other sites

Δεν editάρω το από πάνω γιατί θα χαθεί. Αλλά μόλις διάβασα κι αυτό:

Βρε λέτε να προλάβω κι εγώ;;; :D

Και θα ήθελα πολύ να περιμένουμε και το Ελενάκι με τις καρύδες του

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις και εσυ για τις καρύδες; :dazzled: Σε όλους το είπε πια; :tease: Και εγώ μέσα για την Έλενα! :good:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, όσο περισσότερες τόσο το χειρότερο. :devil2:

(Ντίνοοο, ετοίμαζε κι άλλα χαρτομάντηλα) !

Link to comment
Share on other sites

:angry: Καλά επίτηδες το κάνετε; Με είδατε πριν που χάρηκα και σας χάλασε ε; Να περιμένουμε τώρα και την Λαίδη Νίιιιινα. Η Λαίδη Νίιιινα το ξέρει; Έχετε ήδη καταστρέψει τον διαγωνισμό ο οποίος τι νόημα έχει; Είστε όλες σας Ερινύες και με την βούλα!

 

Αυτό το poll ποτέ δεν θα το δούμε! Ας μας δώσει η Λαίδη Νίιινα μια γραμμή στο που βρίσκονται οι εκρυκτικές της καρύδες (που τις δικές μου καρυδόψυχα τις έχετε κάνει.)

 

Ωρα είναι τώρα να ανακαλύψει και η Ναρουάλις ότι "βρε, κι εγώ προλαβαίνω!" :o

Link to comment
Share on other sites

Η Ναρουάλις έχει να ανασκολοπίσει τους δύο εκ των τριών αρχικακών της τριλογίας της πριν μπει ο Οκτώβρης και μάλλον δε θα το καταφέρει ούτε κι αυτό. Οπότε μπορείς να ηρεμήσεις, κύριος.tease.gif

Link to comment
Share on other sites

:angry: Καλά επίτηδες το κάνετε; Με είδατε πριν που χάρηκα και σας χάλασε ε; Να περιμένουμε τώρα και την Λαίδη Νίιιιινα. Η Λαίδη Νίιιινα το ξέρει; Έχετε ήδη καταστρέψει τον διαγωνισμό ο οποίος τι νόημα έχει; Είστε όλες σας Ερινύες και με την βούλα!

 

 

Εγώ πάντως της έστειλα στο κινητό σε περίπτωση που δεν μπεί εδώ για να το δει. Αναμένω. :book: Όταν θυμώνεις είσαι cute :tease:

Link to comment
Share on other sites

 

Ωρα είναι τώρα να ανακαλύψει και η Ναρουάλις ότι "βρε, κι εγώ προλαβαίνω!" :o

 

Ε, να σας πω, με παίζετε και μένα μετά τις 15 Δεκεμβρίου; :bleh:

 

Συγνώμη, Ντίνο, αλλά δεν άντεξα. :rolleyes: :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Έρα βρε Ντίνο, δεν σου αρέσει που θα έχουμε και καινούργιες ατάκες μετά από αυτή την καταστροφή, τον διαγωνισμό ήθελα να πω;

 

"Είσαι πιο αργός/αργή και από Ερινύα"

"Εδώ είναι fast food, δεν είναι εστιατόριο για Ερινύες"

"Της Ερινύααας" ο Φωτόπουλος αντί του "Να κάααθομαι"

"Το κάθε πράγμα στον καιρό του και οι Ερινύες πάντα"

"Πίσω του έχει ο Ντίνος την Ερινύα"

"Εκεί που είσαι ήμουνα κι οι Ερινύες ακόμα"

 

Επίσης, στα μπαρ θα σερβίρουν το εξής long drink:

μούστος που γίνεται κρασί μέσα στο ποτήρι. Θα ονομάζεται δε, Ψυχοβγάλτης, και θα είναι ιν μόνο στα πιο νταρκ τελειωμένα μαγαζιά.

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Ποιος πάει στοίχημα ότι ο νικητής του διαγωνισμού αυτού θα ανακοινωθεί πριν από τις Ερυνίες;

Κάτι ξέρατε που δεν το παίξατε...

Link to comment
Share on other sites

post-1004-0-31041300-1316501381_thumb.jpg

Η Ίρη, η Ρισαμάλε, η Ελισάνρε, και η Κελζίμ

περιμένουν την Σελ'Ορίντ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα τις τρεις ιστορίες :)

 

 

Πίστευα πως κατά κάποιο τρόπο αυτά που θα είχαμε γράψει θα ήταν πολύ κοντά το ένα στο άλλο κι όμως υπάρχει εκπληκτική απόσταση. Μπράβο κορίτσια, είναι πολύ όμορφες ιστορίες, έχουν εκμεταλλευτεί το σέτινγκ πάρα πολύ καλά και ξεχειλίζουν από ιδέες που ούτε που μου είχαν περάσει από το μυαλό. Πιστεύω ήδη, έχοντας κλείσει μόνο το καρέ -χωρίς να έχουμε φτάσει ούτε την κέντα :p- πως η διαδικασία των ψήφων θα είναι ακόμα πιο ψυχοβγαλτική από ότι το να μαζέψουμε τις συμμετοχές.

 

 

Ευχαριστούμε πολύ Ντίνο, για άλλη μια φορά, για τον όμορφο και δύσκολο πρόλογό σου που έβγαλε τέτοιες ιστορίες και προσωπικά σας ευχαριστώ όλες σας για τον ωραιότατο πρωινό καφέ μου :)

 

 

 

 

 

Θα κάνω σχόλια σε κάθε μία αναλυτικά όταν μαζευτούν όλες

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, φαντάζομαι το κατάλαβες πως το κάνω επίτηδες για να με ανακηρύξεις Ερινύα ασυζητητί και χωρίς περαιτέρω διαδικασίες! :p

Πέρα από την πλάκα, οι καρυδούλες μου δε θα προλάβουν να φτάσουν μέσα στο Σεπτέμβρη, γιατί βρίσκονται εγκλωβισμένες στον υπολογιστή μου, που είναι διαλυμένος εις τα εξ ων συνετέθη. Κάαααποια στιγμή (κατά πως λέμε φέεεεετα), θα την ανεβάσω, το υπόσχομαι.

Επειδή, όμως, αρκετά περιμένατε, παραιτούμαι από την επίσημη διεκδίκηση του τίτλου και εύχομαι σε όλες σας "Καλή επιτυχία"! Τις ιστορίες σας θα τις διαβάσω αφ'ότου καταφέρω να ολοκληρώσω τη δική μου, τη "Μόνο ολόκληρη" τρομάρα της... Η Λέιλα έχει ακόμα αρκετό δρόμο να διανύσει μέχρι να σας συντροφεύσει σε ένα πρωινό καφεδάκι.

Link to comment
Share on other sites

Κρουμφ... :Ρ

Χριστίνα, μην μπούμε και στον Οκτώβριο περιμένοντας την Σουηδική σου χάρη, ε; Ε; :flirt:

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα, μην μπούμε και στον Οκτώβριο περιμένοντας την Σουηδική σου χάρη, ε; Ε; :flirt:

post-1004-0-28569500-1317063991_thumb.jpg

H Σελ'Ορίντ ήταν ζόρικη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..