Jump to content

Κάλεσμα Σε Ερινύες


DinoHajiyorgi
 Share

Ποια είναι η ερινύα της καρδιάς σας;  

31 members have voted

  1. 1. (ψηφίζετε ΑΥΣΤΗΡΑ τρεις συμμετοχές)


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sonya

    33

  • DinoHajiyorgi

    66

  • Cassandra Gotha

    27

  • Eugenia Rose

    46

Το γατάκι που κολλάει;

(Καθόλου off-topic). Η φωτό αντιπροσωπεύει το πως νιώθω. Μικρός, ανυπεράσπιστος, έτοιμος να με πατήσουν. Λέω να φύγω μακριά, για διακοπές, μακριά από το τόπικ δηλαδή, κι αν σταθώ τυχερός μπορεί και να το ξεχάσω. Είναι τόσο Ερινυακό. :80:

 

Αφού έχει δηλώσει ότι νιώθει σαν γατάκι, όχι σαν σκυλάκι.

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!

 

Ένα μικρό μπιγκλάκι, ίδιο με τον Ριρίκο μου όταν ήταν κουταβίνος και με γέμιζε χώματα χοροπηδώντας πάνω μου. Μου τον κλέψανε πριν από πέντ-έξι χρόνια. Έχω ένα θηλυκό μπιγκλ τώρα, την Ριρίκα ή χαϊδευτικά Ρούλα, την οποία η μάνα μου επιμένει να φωνάζει Σάρλοτ και να μ' εκνευρίζει (οκ, έχω κι ένα πόιντερ, τον Σισέ, ένα τσόου τσόου, την Τρέισι κι ένα σέτερ, τον Νταγιάν που όλοι φωνάζουν μ@λ@κ@), αλλά κανένα σκυλί δεν μπορεί να συγκριθεί με τον Ριρίκο μου, τον λατρεμένο, πανέξυπνο και πανούργο συνεργό μου στις σκανταλιές.

 

Αχ, συγκινήθηκα τώρα που θυμήθηκα το καθαρματάκι μου...

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!

 

Ένα μικρό μπιγκλάκι, ίδιο με τον Ριρίκο μου όταν ήταν κουταβίνος και με γέμιζε χώματα χοροπηδώντας πάνω μου. Μου τον κλέψανε πριν από πέντ-έξι χρόνια. Έχω ένα θηλυκό μπιγκλ τώρα, την Ριρίκα ή χαϊδευτικά Ρούλα, την οποία η μάνα μου επιμένει να φωνάζει Σάρλοτ και να μ' εκνευρίζει (οκ, έχω κι ένα πόιντερ, τον Σισέ, ένα τσόου τσόου, την Τρέισι κι ένα σέτερ, τον Νταγιάν που όλοι φωνάζουν μ@λ@κ@), αλλά κανένα σκυλί δεν μπορεί να συγκριθεί με τον Ριρίκο μου, τον λατρεμένο, πανέξυπνο και πανούργο συνεργό μου στις σκανταλιές.

 

Αχ, συγκινήθηκα τώρα που θυμήθηκα το καθαρματάκι μου...

That's it?! That's all?!!! :eek:

 

ERINYAAAAAAAAA!!!!!! :shout:

 

 

:death:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και καιρό πιστεύω ότι μας κάνει πλάκα και δεν έχει γράψει τίποτα ακόμα. Αλλά έχει πάψει να είναι αστείο ρε Χριστινάκι.

 

Όλα αυτά τα σκυλιά, τα διάλεξες εσύ ή οι γονείς σου;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μάρτυρες ότι η ιστορία χρειάζεται μόνο το τέλος της, αλήθεια. Απλά δεν μου κάθεται όπως το θέλω. Θα προσπαθήσω και σήμερα ακόμα να την τελειώσω. Η υπόλοιπη δεν θέλει ούτε ρετούς.

 

Το σέτερ ήταν επιλογή του πατέρα μου, το πήρε όταν πέθανε η Μπέμπα (πόιντερ που πέθανε στα βαθειά γεράματα έχοντας αφήσει πίσω ολογράφως εξήντα απογόνους η κουνέλα) για το κυνήγι. Αλλά δεν μπορεί να κυνηγήσει ούτε χαρτοπετσέτα το βλακόσκυλο, εξού και το χαϊδευτικό του. :Ρ

Το τσόου τσόου μας το χαρίσανε, γιατί η γυναίκα που το είχε γέννησε κι ήταν επιθετικό με το μπεμπέ. Επειδή προσφάτως μας είχαν βουτήξει τον Πάρη (λαμπραντόρ), ο πατέρας μου το πήρε για φύλακα. Τώρα είναι μια κωλόγρια. :Ρ

Το πόιντερ μας βρήκε, αδέσποτο, καμπουριαστό και κακομοιριασμένο, το περιθάλψαμε και στο τέλος έγινε ένα ατσούμπαλο κτήνος που διαλύει τα πάντα στο πέρασμά του. Και αποδείχτηκε καθαρόαιμο!!

Μετά τον θάνατο της Πιπίτσας (ημίαιμο μπιγκλ) και την κλοπή του Ριρίκου (ακόμα τον κλαίω), είχα λυσσάξει για ένα μπιγκλ. Δεν την αγόρασα με τα χεράκια μου, αλλά σίγουρα με την γκρίνια μου. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Έχω μάρτυρες

Έλα μωρέ, μια πλάκα κάναμε, αμέσως "έχω μάρτυρες", σε πιστεύω - ποιοι είναι; :devil2:

 

 

 

Το πόιντερ μας βρήκε, αδέσποτο,

Επιτέλους! Αυτό περίμενα να ακούσω τόση ώρα, από μια οικογένεια με ογδόντα σκυλιά! Μπράβο! Εύγε! :yahoo:

 

(Ευχαριστώ για την αναφορά).

Link to comment
Share on other sites

Το πόιντερ μας βρήκε, αδέσποτο,

Επιτέλους! Αυτό περίμενα να ακούσω τόση ώρα, από μια οικογένεια με ογδόντα σκυλιά! Μπράβο! Εύγε! :yahoo:

 

(Ευχαριστώ για την αναφορά).

 

Να πω κι εγώ για τα σκυλάκια μου; Εγώ δύο είχα και τα δύο αδέσποτα! :p

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απ' τον Άλεξ (duh!) ο έτερος μάρτυρας είναι μέλος του φόρουμ, του οποίου την ταυτότητα θα κρατήσω μυστική μέχρι την λήξη του διαγωνισμού. Αλλά, αν θέλεις, μπορώ να σου στείλω το κείμενο και σένα. :Ρ

 

Ε, δεν είναι το πρώτο αδέσποτο που έχουμε περιθάλψει, απλά είναι το τρέχον. :Ρ Σίγουρα, αν διαβεί το δρόμο και κανένα άλλο, θα καταλήξουμε με πέντε σκυλιά, κι ας διαμαρτύρεται ο τάτα "μισή σύνταξη πάει στα κωλόσκυλα, με τα φαγιά και τα εμβόλιά τους, δεν θέλω άλλο!" τα λατρεύει. Όλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κι ο κολητός μου, και την περίοδο εκείνη επίσης συγκάτοικος, Θ- είχαμε ένα απροσδιόριστο, αλλά το είχαμε βγάλει Ποιμενικός του Λιχτενστάιν για όσους μας ρωτούσανε τί ράτσα είναι, που το λέγανε Φράγκα. Ωραίαι εποχαί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κι ο κολητός μου, και την περίοδο εκείνη επίσης συγκάτοικος, Θ- είχαμε ένα απροσδιόριστο, αλλά το είχαμε βγάλει Ποιμενικός του Λιχτενστάιν για όσους μας ρωτούσανε τί ράτσα είναι, που το λέγανε Φράγκα. Ωραίαι εποχαί.

post-1004-0-87575000-1317120846_thumb.jpg

Χι-χι-χι...

Link to comment
Share on other sites

Μα σε παρακαλώ, δε γίνεται να μας ρωτάνε συνέχεια "τι ράτσα είναι" κι εμείς να λέμε "κοπρίτης", θα πάθεναι κανένα κόμπλεξ το παιδί.

Και για να μην αναφέρω κιχ για τους ομηρικούς καβγάδες μεταξύ εμού και Θ-. Όλοι τη φωνάζανε Φράγκα, κι αυτός το θεωρούσε γελοίο, μας έβριζε και την έλεγε Φράνκα, εκ του Φράνκα Ράμε, υποθέτω.

Όταν πήγαμε στον κτηνίατρο να τη βγάλουμε βιβλιάριο, αρπαχτήκαμε λαιμό με λαιμό.

-- Πώς να το γράψω; ρώτησε ο άνθρωπος.

-- Με νι! πετάχτηκε ο Θ, ρίχνοντάς με μια αγκωνιά.

-- Με γάμα, τον διόρθωσα, σκουντώντας τον να πέσει στο ράφι με τις μυτερές γωνίες.

-- ΜΕ ΝΙΙΙΙΙ!!! Ούρλιαξε ο Θ-, κάνοντας γκελ στο ράφι και αρπάζοντάς με απ' το γιακά του δερμάτινου με το ραφτό των Μπάθορι.

-- Με γάμα... κατάφερα να ψελλίσω από το πάτωμα όπου με είχε ρίξε και με τσαλαπατούσε.

 

Τελικά το έγραψε με νι, το δειλό σκουλίκι.

 

 

 

Άντε ρε Σόνυα, ακόμα θα χτενίζεται η δικιά σου, κουρούπα θα μείνει στο τέλος, εδώ θ' αρχίσουμε τις ιστορίες από το στρατό σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέρα!

 

Παρακαλώ έναν moderator, μετά τα μεσάνυχτα σήμερα να ανοίξει poll με τις μέχρι τότε αναρτημένες ιστορίες.

 

Αν οι ιστορίες παραμείνουν 4, τότε οι αναγνώστες ψηφίζουν 2 διηγήματα.

Αν μας κάνει τη χάρη η Sonya και οι ιστορίες γίνουν 5, τότε οι αναγνώστες θα ψηφίζουν έως 3 διηγήματα.

 

Η Ψηφοφορία κλείνει μεσάνυχτα, 31 Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Η Ψηφοφορία κλείνει μεσάνυχτα, 31 Οκτωβρίου.

Ο Παλιός ξέρει.

 

Απίστευτο! Δεν περίμενα με τίποτα ότι θα το κερδίσεις το στοίχημα! :whistling::lol:

 

Μακάρι να προλάβει και η Σόνυα!!!! :guitar:

Link to comment
Share on other sites

Θα είχα ποστάρει από χθες αν το ίντερνετ δεν αύτωνε τα αυτά και τα νεύρα μου μαζί.

 

Ουφ.

 

Ακόμα κι έτσι, τελευταία και καταϊδρωμένη (ψέματα, κάνει δροσούλα), ορίστε.

 

Άρωμα Λωτού

 

122123790072yjqpF.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα είχα ποστάρει από χθες αν το ίντερνετ δεν αύτωνε τα αυτά και τα νεύρα μου μαζί.

Ακόμα κι έτσι, τελευταία και καταϊδρωμένη (ψέματα, κάνει δροσούλα), ορίστε.

 

:cray:

 

Ρίχ'το πολλ μοντεράτορα, πολλαπλές επιλογές. Ψηφίζετε 3 διηγήματα κι έχετε όλον τον Οκτώβριο.

 

 

I don't believe it's over.

Link to comment
Share on other sites

 

I don't believe it's over.

 

Τελείωσε;! Τι εννοείς τελείωσε; :shok: Μα εγώ τώρα, πριν μισή ωρίτσα ξεκίνησα να γράφω!

 

Άντε, επιτέλους, να ξεκινήσουμε το διάβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε;! Τι εννοείς τελείωσε; :shok: Μα εγώ τώρα, πριν μισή ωρίτσα ξεκίνησα να γράφω!

Βάσω, προλαβαίνεις μια χαρά. Με ρυθμούς Τέτης το 'χεις το τριχιλιαρικάκι μέχρι τα μεσάνυχτα.:lol: Για σκέψου το λίγο... Δεν θα ήταν ωραία να στείλεις τον Ντίνο (κυριολεκτικά) αδιάβαστο;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αποφάσισα ότι θα ψηφίσω Eugenia Rose, Sonya Και Lizbeth_Covenant.

 

Ρίχνω την ψήφο μου λοιπόν.:good:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..